SAMSUNSPOR - Beşiktaş Maçları

Başlatan fanatik, 09 Ocak 2007, 22:11:52

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

26 Mayıs 2011, 22:32:32 #105 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2011, 23:26:30 samsuni

Kasım Çıkla- Ferdinandla mücadele ediyor
0-0 biten maç
1988-89 sezonu, birkaç ay sonra trafik kazası geçireceğiz :(

fotodaki dobi hasan, gollerden birini o zamanlar 19 yaşında olan Tanju atmış.

bu ise 1989-90 sezonundaki bir maç

mehmet yılmaz

Serkan

mehmet yılmaz

Ollivanders

mehmet yılmaz

27 Mayıs 2011, 20:59:06 #110 Son düzenlenme: 27 Mayıs 2011, 21:42:51 samsuni
Beşiktaş bizi Samsun'da 3-2 yenmişti. Sene 95 ve teknik direktörü Daum, sonucu sürpriz olarak karsılıyor  :-X

Yarım kalan maçın Ankara'daki devamındaki 2-1 lik galibiyet

İnönü'deki El Clasicolarımız :) Uzun süre gol atamamıştı BJk bize, İnönü'de

1927

Beşiktaş bizi 1983'ten 1989'a kadar 6 yıl boyunca hiç yenememiştir.

Ayrıca İnönü'deki maçlar 1997-98 1-0 yendik,
98-99 0-0,
99-00 0-4
00-01 0-0
01-02 0-0... O 5 sezonda sadece 1 defa yenebilmişti bizi.

mehmet yılmaz

1993-94 sezonu
samsun'daki maç 0-0 bitmişti. Adeta tek kale oynamıştık, bir topumuz direkten dönmüştü ve maç sonunda 0-0'a sevinip, takımını tribüne çağıran az sayıda beşiktaş taraftarı vardı.

mehmet yılmaz

mehmet yılmaz

özkan

Ercan Koloğlu'nun adeta bir kaleci olduğu,
Alioum Bouker'in performansının tavan yaptığı,
Bu maçın 0-0 bitmesinin imkansız olduğu o maç..

https://www.youtube.com/watch?v=eG2keM9Vbak&feature=player_embedded

Tufan

Maçı hatırlayamadım son kontrada pası terse verse golü atmamız içten bile değilmiş. Adamlar tek kaleyi geçtim bildiğin kamp kurmuş bizim sahaya. Özeti izlerken daraldım.

Ollivanders

Ne baskı yemişiz . Nefes alamadım :(

mehmet yılmaz

AlıntıPapila: Samsunspor Fazla Atmak İstememiş
2004 yılında oynanan ve Samsunspor'un farklı galibiyetiyle biten Beşiktaş-Samsunspor maçının hakemi Cem Papila, Futbol Extra Dergisine verdiği röportajda o akşamı anlattı. Kırmızı kartların hepsinin doğru olduğunu söyleyen Papila, Samsunspor futbolcuların 4. golden sonra top çevirip, daha fazal gol atmadıklarını da söyledi. İşte sporx.com'un konuyla ilgili haberi...
Türk Futbolunun unutulmaz ismi eski hakem Cem Papila, Yavuz Atalay'a gündeme bomba gibi oturacak açıklamalarda bulundu.

Cem Papila'nın Futbol Extra Dergisi'nden Yavuz Atalay'a verdiği mülakattan satırbaşları şöyle:

Tabi, en başta şunu belirtmek isterim ki, Sevgili Cem Papila hocamız, bize Ankara'da müthiş bir ilgi gösterdi. İlk defa görüşüyor olmamıza rağmen, yıllardır dostmuşuz gibi bizi ağırladı. Bize gösterdiği samimiyet dolu yakınlık için hocamıza teşekkür ediyoruz.

Hocamızla, 2 saat 25 dakikayı aşkın bir röportaj yaptık ki bu bizim için bir rekor oldu. Ve ayrıca bu süre zarfında, Cem Hocanın ne kadar dürüst, kişilikli, onurlu bir beyefendi olduğunu gördük... Ayrıca da, yaşadığı bazı şeyleri haketmediğini...

Hocamızla yaptığımız röportajın formatı biraz değişikti. Ondan da bahsedeyim ve röportaja geçelim. Hocamızın, bilinen iki maçı var: Birincisi Beşiktaş - Samsunspor (5 kırmızı kartlı maç), diğeri ise Fenerbahçe - Trabzonspor (Şampiyonluk maçı diye adlandırılan maç)...

Bu iki maçın pozisyonlarını izledik, yorumladık. Hocamız, hangi pozisyonda ne düşünmüş, ne konuşmuş... Bunları da sizlere aktarıyoruz. İşte, tüm merakları giderecek olan röportaj...

Hangi takımlısınız hocam?
Beşiktaşlıyım.

Beşiktaş - Samsunspor maçında gösterdiğiniz 5 kırmızı kartta sevginizin göstergesi mi hocam?
(Kahkaha) Sezonun ikinci yarısının ilk maçıydı. Karlı bir havaydı. Hatta sahanın temizlenmesi de ciddi bir zaman almıştı. Çok üzüldüğüm bir maçtı.

"5 KIRMIZI KARTLI MAÇIN SONUNDA AĞLADIM"

Evet. Zaten maç sonu ağlamışsınız. "Duş alıyorken, neden bütün bunlar benim başıma geliyor" demişsiniz.
Nereden biliyorsun bunu? Özel şeyleri biliyorsun. O gün orada bir sinir boşalması yaşadım. Ve o maçta hiçbir hakemin yaşamadığı travmaları yaşadım.

Baştan başlayalım hocam. O maçı aldığınızda neler düşündünüz?
Mutlu oldum. İnönü stadına çıkacağım için... Liderin maçını yöneteceğim için... Maç başladıktan sonra yaşananlar, ister istemez beni ciddi sıkıntıya soktu. İlk yarı bittiğinde, soyunma odamızda çıt çıkmadı. Kimse konuşmadı. Çok üzgündük.

"İKİNCİ YARIYA ÇIKARKEN SİNAN ENGİN YARDIM İSTEDİ"

İkinci yarıya çıkarken neler oldu hocam?
O zamanın idari menajeri Sinan Engin'in beni soyunma odasının çıkışında beklediğini gördüm. Beni beklediği yerin az ilerisindeki kapının arkasında yayıncı kuruluşun kameraları vardı. Sinan Engin beni gördü; o kapıyı kapattı. Orada 6 kişiydik. Hakem dörtlümüz, Sinan Engin ve Beşiktaş'ın Hakem Soyunma Odasına bakan görevli kardeşimiz. Orada bir diyalog oldu.

Nedir hocam o diyalog?
Hocam dedi, "Göstermiş olduğun kartlarda haklısın. Bu konuda diyecek bir şeyimiz yok. Ama oyuncularımız çok stresli ve sıkıntılı... Sen de lütfen ikinci yarıda yardımcı olursan memnun olurum." dedi. Ben de aynen şöyle söyledim... Çünkü Sinan Engin, bu diyaloğun varlığından bahsetti ama diyaloğu aktarmadı. Ben de o alanda Sinan Engin'e dedim ki: "Sinan Bey, ben hiç mutlu değilim. Oyuncu arkadaşlara söyleyin, onlar bana yardımcı olsunlar."

"OYUNCULAR KENDİLERİNİ ATTIRMAYA ÇALIŞTI"

Diyalogdan sonra ikinci yarıya çıktınız hocam. İzleniminiz ne oldu?
Bana göre ikinci yarı, oyuncular kendilerini attırmak için ellerinden geleni yaptılar. Devre arası konuşma yapmış olabilirler. Ama ben ikinci yarıyı, seksen küsürüncü dakikada bitirdiğimde; hakemliğimin bittiğini düşündüm. Maçın bitiş düdüğünü çaldım, yardımcı hakemlerim yanıma geldi. Büyük bir kalabalık oldu. Polisler etrafımızı sardı. Polislere, "Açılın, ben yürümek istiyorum, benim korumaya ihtiyacım yok." dedim. Beni duyunca açıldılar. "Olacak olan olur" dedim ki soyunma odasına giderken suratıma kartopu geldi (Gülüyor).

Soyunma odasına girdiniz, neler oldu hocam?
Soyunma odasına girdik. Büyük bir sessizlik var. 4.hakemim Hamza Mısır diyor ki bana; "Ben yayıncı kuruluşun kameralarıyla konuştum, hocam haklısın kartlarda." Gözlemci hocalar geldi. Önce rapor yazdık. Raporlar 40 dakika filan sürdü. 5 tane kırmızı kart raporu doldurdum. Durduk. "Bitti mi?" dedi? "Bitti hocam." dedim. Gözlemci bana, "Seni tebrik ediyorum." dedi. Ben o ana kadar, hakemliğim bitti, son prosedür işlemlerini yapıyorum diye düşünüyorum. Sadık hsoca öyle diyince çok şaşırdım.

"SAMSUNSPOR'UN DA KARARLARIMI YANLIŞ BULDUĞUNU DÜŞÜNDÜM"

Maç içerisinde enteresan bir şey dikkatinizi çekti mi hocam?
Maç içerisinde şöyle bir şey oldu. 4-1 olduktan sonra Samsunsporlular top çevirmeye başladı. 10 dakika boyunca ben hiç düdük çalmadım. Oyun durmadı hiç. Daha sonra duyduğum kadarıyla, doğru mudur bilmiyorum, Beşiktaş kulübesindekiler Samsun kulübesine gidiyor. Atmayın filan diyor. Sonra İsmail başkanı arıyorlarmış. İsmail başkan, "Atmayın, gitmeyin üzerlerine." diyormuş. Daha sonra duydum ben bunları. Doğrudur değildir bilemem... Ama o kulübede yaşayanlar da var. Ertuğrul Sağlam mesela. Neyse... Samsunspor top çevirince dedim ki, herhalde Samsunspor da benim yanlış karar verdiğimi düşünüyor. İşte bu durum bana maç bittiğinde, hakemliğim bitti duygusunu verdi. O 10 dakikalık top çevirme...

fanatik samsunsporlu

1985-1986 sezonunda Ali Gültiken'in (Metin-Ali-Feyyaz)  sağ bek olarak oynadığı (ilk yıllarında sağ bek oynardı) Samsun'daki maçta Ali kendi kalesine gol atmış ve maçı 1-0 kazanmıştık.Maça 6 saat önce girmiştik.O an bile sıra kuyruğu vardı.
Bilmem hatırlayan olmuş mudur?