TARSUS BELEDİYE 63-SAMSUN BASKET 73

Başlatan Recep, 14 Şubat 2009, 19:12:55

« önceki - sonraki »

Recep

TARSUS BELEDİYE: 63 SBK : 73
Bayanlar Basketbol Birinci Ligi'nde zirve mücadelesi yapan Samsun Basketbol Kulübü (SBK), Tarsus Belediyespor'u deplasmanda 63-73 mağlup etti.
SBK, baştan sona üstün götürdüğü maçta, Tarsus Belediyespor'u 31-36 önde tamamladığı ilk yarının ardından 63-73 mağlup ederek bir zafere daha imza attı.  Maçta, Nihan 8, İlkay 6, Nesibe 12, Mc Bride 21, Adeola 8,, Larkins 12 ve Bales 6 sayıyla oynadı. Maçın ribaunt rekortmeni ise 12 ribaunt alan Larkins oldu. 

ahk34

King Of The North

Fecr_55

bu Mc Bride büyük bir kazanc bizim icin..yine döktürmüs..
hepsini tek tek kutluyorum..hem evde hem elde, sevdikleri ve sevildikleri icin kazanmasini biliyorlar..

CeLL-O

Fenerbahçe maçı öncesi harika oldu bu galibiyet..

cembaba

Alıntı
Samsun Basketbol Deplasmanda Galip (63-73)
14.02.2009 17:58

TBBL'de 16. hafta mücadelesinde, Samsun Basketbol, deplasmanda karşılaştığı Tarsus Belediye'yi 63-73'lük skorla mağlup etti.

TBBL'de 16. hafta mücadelesinde Tarsus Belediye ile Samsun Basketbol karşı karşıya geldi. Mücadeleden Samsun Basketbol 63-73 galip ayrıldı.

Maça Ann Davenport'un sayıları ile başlayan Tarsus Belediye'ye, Samsun Basketbol de Ann Mc.Bride'ın bulduğu 5 sayı ile cevap verdi. Ann Davenport ile skoru 6-5'e taşıyan Tarsus Belediye, Ree Turner ile de skoru 8-5'e taşırken, çabuk toparlanan Samsun Basketbol, Marie Bales, Burcu Uzun ve Adeola Olanrewaju ile üst üste sayılar bularak 8-12'lik üstünlüğü ele geçirdi. Maçtan kopmayan Tarsus Belediye, Dilek Ünüvar ve Ann Davenport ile periyodun son 2 dakikasına girilirken, skora 12-12'lik eşitliği getirdi. Lanay Larkins'in turnikesi ile bir kez daha öne geçen konuk ekip, Ann Davenport'un sayısına engel olamayınca ilk periyot 14-14'lük eşitlikle sona erdi.

İkinci periyoda Ann Mc.Bride'ın üçlüğü ile başlayan Samsun Basketbolbol'a, Tarsus Belediye de Didem Sarıca ile cevap verdi. Adeola Olanrewaju ve Burcu Uzun ile rakip potada etkili olan konuk ekip, 19-22'lik üstünlüğü ele geçirse de, Ree Turner ile Tarsus Belediye farkın açılmasına izin vermedi. Devrenin son 5 dakikasına 22-24 Samsun Basketbol üstünlüğünde girilirken, Tatum Brown ve Dilek Ünüvar ile rakip potada skor üreten Tarsus Belediye 27-26 öne geçti. Tatum Brown ve Ann Davenport ile skor üretmeye devam eden Tarsus Belediye, devrenin son 2:14 dakikasına girilirken skoru 31-26 yaparak farkı 5 sayıya çıkardı. Farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen Samsun Basketbol, Lanay Larkins'in sayısı ve İlkay Maşa'nın da üçlüğü ile 31-31'lik eşitliği sağladı. Devrenin son dakikasına bu skorla girilirken, son dakika içinde Nihan Anaz ile skoru 31-33 yapan konuk ekip, Burcu Uzun'un da son saniye üçlüğü ile ilk devreyi 31-36 önde tamamladı.

İkinci devreye Lanay Larkins'in sayısı ile başlayan konuk ekip, Nihan Anaz ile de farkı 9 sayıya çıkardı (31-40). Periyottaki ilk sayısını İlsu Darıcıoğlu ile bulan Tarsus Belediye, Ree Turner ile de skoru 35-42'ye getirdi. Ann Mc.Bride ve Nihan Anaz ile sayı bulmaya devam eden Samsun Basketbolbol, skoru 35-46'ya getirerek farkı 11 sayıya kadar çıkardı. Shannon Dickson ile farkı yeniden tek haneli rakamlara indiren Tarsus Belediye, Ann Mc.Bride'ı durdurmakta zorlanınca periyodun son 4 dakikasına da Samsun Basketbol 37-48 önde girdi. Ann Davenport ve Tatum Brown ile farkı eritmeye çalışan evsahibi ekip, Ree Turner'ın da skora katkı yapan oyunu ile periyodun son 2 dakikasına girilirken farkı 6 sayıya kadar indirdi (45-51). Son 2 dakika içinde her iki takım da karşılıklı sayılar buldular ve maçın final periyoduna 47-55 Samsun Basketbol üstünlüğünde girildi.

Maçın final periyoduna her iki takım da karşılıklı sayılar kaçırarak başlarken, Dilek Ünüvar'ın üçlüğü ile evsahibi ekip farkı 5 sayıya indirdi (50-55). Marie Bales ile periyottaki ilk sayısını bulan Samsun Basketbol, Tatum Brown'un sayısına engel olamasa da, Burcu Uzun'un üçlüğü ile bitime 8 dakika kala yeniden 8 sayılık farka ulaştı (52-60). Maçtan kopmayan Tarsus Belediye, Tatum Brown ile skoru 54-60'a taşıdı. Son 7 dakikaya bu skorla girilirken, Samsun Basketbol Marie Bales'in serbest atış sayıları ile bir kez daha 8 sayılık farka ulaştı. Bu dakikadan sonra her iki takım da hücumlardan boş döndüler ve yaklaşık 4 dakika boyunca skor üretemediler. İlkay Maşa'nın üçlüğü ile bitime 3:27 dakika kala skoru 54-65'e taşıyan Samsun Basketbol, Shannon Dickson ve Ree Turner'ın sayılarına engel olamadı. Lanay Larkins'in sayısı ile bitime 2 dakika kala skoru 58-67'ye getiren Samsun Basketbol, Ann Mc.Bride ve Adeola Olanrewaju ile de 13 sayılık farka (58-71) ulaştı. Ree Turner'ın üçlüğü ile bitime 1 dakika kala farkı 10 sayıya indiren Tarsus Belediye, İlsu Darıcıoğlu'nun serbest atış sayıları ile de skoru 63-71 yaptı. Samsun Basketbol, Ann Mc.Bride ile bitime 20 saniye kala yeniden 10 sayılık farka ulaşırken, geride kalan sürede başka sayı olmadı ve Samsun Basketbol mücadeleden 63-73'lük skorla galip ayrıldı.

SALON: Tarsus Spor Salonu

HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu, Sinan İşgüder

TARSUS BELEDİYE (63): Saynur Tozlu 2 (1 ribaund), Tatum Brown 12 (5 ribaund-1 asist), Shannon Dickson 4 (4 ribaund), Ree Turner 16 (4 ribaund-6 asist), Dilek Ünüvar 7 (4 ribaund-4 asist), Burcu Erbaş (1 ribaund-1 asist), Didem Sarıca 2 81 asist), Ann Davenport 16 (6 ribaund), İlsu Darıcıoğlu 4 (3 ribaund-2 asist).

SAMSUN BASKETBOL (73): Özlem Şencan, Nihan Anaz 8 (5 ribaund-3 asist), Pelin İncel (1 ribaund), İlkay Maşa 6, Burcu Uzun 12 (2 asist), Ann Mc.Bride 21 (1 ribaund-5 asist) , Adeola Olanrewaju 8 (5 ribaund-1 asist) , Lanay Larkins 12 (12 ribaund-4 asist), Marie Bales 6 (8 ribaund-1 asist).

1. PERİYOT: 14-14
2. PERİYOT: 17-22
3. PERİYOT: 16-19
4. PERİYOT: 16-18

arkadaşlar fenerbahçe maçında show yaparsak lideriz :) Ayrıca kızlarmızı kutluyorum.

16 SS 1965

bugün gs  feneri yenseydi  haftayada samsun basket feneri yense  1. olurduk

red_white

cembaba

Alıntı yapılan: 16 SS 1965 - 14 Şubat 2009, 20:37:10
bugün gs  feneri yenseydi  haftayada samsun basket feneri yense  1. olurduk

2 puan aldıgımız zaman yıne bırıncı oluyoruz. Attıgımız basket sayısına baglı gercı de.. :S

Akyol

Helal olsun KUZEYİN SULTANLARI'na fb maçında şov var ;)

cem and naz55

daha 5 dkka önce SBK nın içinden biri ile görüştüm ve tebrik ettim bana söylediği sadece şu şu anda basketçiler para alamıyorlar para alsalar neler olur sen tahmin et,
o kadar üzülüyorumki bu vurdunduymazlığa şampiyonluğun eşine geldik destek yok maddi anlamda

emre

Alıntı yapılan: cem and naz55 - 14 Şubat 2009, 22:04:10
daha 5 dkka önce SBK nın içinden biri ile görüştüm ve tebrik ettim bana söylediği sadece şu şu anda basketçiler para alamıyorlar para alsalar neler olur sen tahmin et,
o kadar üzülüyorumki bu vurdunduymazlığa şampiyonluğun eşine geldik destek yok maddi anlamda

durum böyle giderse seneye cıkamayacaklarmış.çok kötü yaa şu işe bak.samsun un düştüğü hallere bak yazık valla!!

Yalnızca BİZ

tuzlalı

Helal olsun kızlarımıza. İnadına galip geliyorlar karşı olan herkese.