TFF 1.LİG 2021-2022 8.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1 - 1 Ümraniyespor

Başlatan _SoN_, 28 Eylül 2021, 22:45:06

« önceki - sonraki »

_SoN_

TFF 1.LİG 2021-2022 8. HAFTA |SAMSUNSPOR'umuz - Ümraniyespor

3.10.2021 - 16:00
| TFF 1. Lig | 8. Hafta |
Stat: Yeni Samsun 19 Mayıs Stadyumu
SAAT : 16.00
Yayın : TRT spor

8. Haftaya Gol yemeden lider olarak gelen Ümraniyespor ile tanışma zamanı geldi, bu maç ak koyu kara koyun belli olacak inşallah :)

muzaffer4

7 hafta gol yememek ve yenilmemek Ümraniye üzerinde baskı oluşturmuştur.Hele ki Samsun deplasmanına gelirken içlerinde mutlaka yenilecekleri kaygısı olacaktır. İlk golü bir şekilde bulabiliyoruz. Zaten ilk golü attığımızda skor ne olursa olsun panik olacaklardır. Maç saati müsait aşı olanlar arttı, Taraftar baskısını kurabilirsek bu maçı yeneriz.

Lusage

Rakibin duran toplarda çok etkili. O nedenle ekstra önlem almalı ve ilk golü biz atmalıyız.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jean

mehmet yılmaz

Bu maçtan çok ümitliyim.
Ümraniye'yi canlı seyretmiş biri olarak kazanacağımızı düşünüyorum.
Yeter ki şu bireysel savunma zaaflarına bir çare bulabilelim. 

Stoper

Bu maçı da alıp bütün kara bulutları dağıtmış oluruz. Yukarıya doğru tırmanışımız devam eder ve şehir havaya girer.

emre

Ümraniye ligin en çok gol atan ve hiç gol yemeyen takımı. Açıkçası fazla izlemedim ama yorumlar ve takip ettiğim kadarıyla güçlü olmasından ziyade hava yakalamış bir takım. Bu ligin en önemli mevzusu havayı yakalamak. Ümitli olmadığım bir maç. Onlar bir şekilde gol atmayı biz de bir şekilde gol yemeyi başarıyoruz. Yani gol yeme ihtimalimiz yüksek. Buna rağmen dağılmazsak şansımız artar.

brigand

Ümraniye'nin bizden daha fazla tedirgin olacağını düşünüyorum. Şu ana kadar gol yememiş olmaları büyük başarı olsa da bunu katı savunma ve çok az pozisyon vererek başarmadılar. Erzurum deplasmanında rakibin toplam 7 net gollük pozisyonu vardı, üç topları direkten döndü. Kaldı ki Manisa maçlarında da bunu gördük. İçerdeki Bandırma maçında 20 şut, 27 kez ceza sahasında topla buluşma fırsatı verdiler. Öyle geçilmez bir defansif hatları yok, anlatmak istediğim bu. Fakat işin karşı tarafını da iyi yaptılar bugüne kadar. 0,7 gol beklentisi ile oynadıkları maçta 2 gol bulabiliyorlar.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda; ilk beklentim hocanın artık sakatların iyileşmesiyle beraber, Denizli maçında iyice ayyuka çıkan hatalı tercihlerini düzeltmesi. Bununla beraber defans hattımızda daha sağlam ve kademeli durmak zorundayız.

Ortasahaya Diomande'nin katılımı bizi orada ileriye itecek gibi duruyor. Bu hem kanat organizasyonlarını hareketlendirecek hem de takım boyunu kısa tutmamıza yardım edecektir. Çünkü geride kalan haftalarda, skorların da etkisiyle maç içinde takım boyumuz olağanüstü şekilde uzuyor ve rakibe rahat değerlendireceği alanlar bırakıyoruz.
Geriye pas ve orta kalitesini artırmak kalıyor ki hocanın bunu bir kaç oyuncu tercihinde ki değişikle yapması gerekiyor.

Ben çoğunluğun aksine, milli maç arasına bu maçı kazanarak moralli gireceğimizi düşünüyorum. Ümraniye'nin üzerinde gol yememiş takım stresi var, bunu izlemleyebildik. İyi değerlendirmemiz lazım bu stresi.

_SoN_

Takımda kim sakat, kim hazır değil, kim ne durumda neden maç öncesi açıklama yapılmıyor, maça seçilen kadrodan bile haberimiz olmuyor , basın sözcümüz var, müdürümüz var amirimiz var, hatta sosyal medya ekibimiz bile var, gel gelelim kim oynayacak durumda kimin durumu nasıl haberimiz yok. Geçen hafta maça çıkana kadar fofana'nın olmayacağını bilmiyorduk.Böyle bir açıklama yapılıyor yada bilgi veriliyor ben mi kaçırıyorum arkadaşlar, varmıdır böyle bir haber sistemimiz.

defansif orta saha

Denizli maçı bize "yalancı bahar" havası yaşatıyor. İnternet üzerinde taraftarlarımızda biraz da Ümraniyespor'un adını küçümser yorumlar okudum. Ümraniyespor, takım olmayı başarmış ve en tehlikelisi geride kalan haftalar dahilinde onlarda puan kazanma geleneği oturmuş, bizde ise puan kaybetme geleneği oluştu. Ayrıca henüz adamlar gol bile yemedi. Bana kalırsa bu maçta ligdeki ilk golü bizden yerler ama maçı alabilir miyiz? Hiç emin değilim. Bana tipik bir beraberlik maçı gibi geliyor.

isa55

eprianu

Alıntı yapılan: _SoN_ - 01 Ekim 2021, 13:15:13basın sözcümüz var

Bence basın sözümüz hiç konuşmasın daha iyi abi. Daha futbolcumuz sakat mı, antrenman eksiği mi var onu bile bilmiyor.

Maç ortada, gününde olan taraf kazanır. Denizli'de kısmetimiz açıktı. Hem ikinci yarının başında skoru eşitledik hem de Yasin'in bireysel çabasıyla galibiyeti getiren golü bulduk. Her maç böyle işimiz rast gider mi, bilemiyorum. Hala değil şampiyon olmak Play-Off'a girmek için bile iyi futbol oynamıyoruz. Denizli maçı hocayı ipten aldı. İnşallah bu maçı da kazanırız da bir galibiyet serisi başlamış olur.

_SoN_

Bu maçta da en büyük sorunumuz diğer maçlarda olduğu gibi 10 numara pozisyonunun doldurulamaması olacaktır, bu yüzden hoca 4-2-3-1 dizilişinden bence 4-1-4-1 dizilişi ile oynaması daha iyi olacaktır, orta sahada oynayacak olan Osman-Diomande- Hasan o alanda mücadeleyi kazanacak ve kanatlarda bizi rahatlatacaktır, bu dizilişin en büyük handikapı ise ileride özellikle forvet arkasında ki top dağıtımı ve ölücü asistlerin eksikliği, bu yükü hasanın ileriye daha fazla çıkarak omuzlamasını bekliyorum, geçen maça çıkacak kadro ile bu maça çıkacağımızı süprizin olmayacağını düşünüyorum,bu hafta için kadro diziliş ve tahminim bu yönde. Fofana'nın durumunu bilmediğim için ilk 11 e yazamadım, eğer oynayacak durumdaysa Melih'in yerine mutlaka ilk 11 de başlamalı.

Başarılar SAMSUNSPOR.

Sadece Samsunspor

Denizli macindan sonra ister istemez bi hava olustu ancak iyi oynayarak kazanmadik. Umraniye maci icin baya baya bi havaya sokuldu sehir. Umarim milleti bu kadar resmi siteden falan havaya sokmusken elimizde patlamaz. 3 4 farkli bi maglubiyet olursa mac sonunu tahmin etmek istemiyorum.

defansif orta saha

Ümraniye bu sene attığı 14 golün 8'ini ilk 30 dakikada atmış. İlk yarım saat direnmek çok önemli