Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

jean

Selim teber 3 mac oynadi hala tantanasi var nasil is arkadas bu oyuncularin azda vicdanli olmalari lazim

eprianu

Kulübün resmi hesabından 10 dakikalık bir video yayınlandı. Başkanımız ile birlikte iki avukat hanım soruları cevapladı.

Anladığım kadarıyla işin özeti şu; Selim Teber yıllık 585 Bin €'dan 2 yıllık sözleşme imzalamış. İlk maçta sakatlandığı için sezon sonuna kadar forma giymemesine rağmen 585 Bin €'yu almış.
İşin trajikomik tarafı bundan sonra başlıyor. Küme düştükten sonra Selim Teber sözleşmesini tek taraflı fesih etmiş ve oynamadığı ikinci sezon için de 585 Bin € talep etmiş.
Kafanızdan "Hem kendi fesih etmiş hem de oynamadığı ikinci yılın parasını nasıl istemiş?" sorusunun geçtiğini hissediyorum :)

Sözleşmede şöyle bir madde varmış, "Oyuncunun sözleşmesini fesih etmesine kulübü sebep olursa, geri kalan yılların parasını peşin öder" gibi. Selim Teber de bu maddeye dayanarak federasyona başvurmuş. Avukatlar sayesinde dava lehimize sonuçlanmış. İşin daha da acı tarafı şu; oynamadığı 2. sezonun da parasını isteyen Selim Teber, o dönem Karabükspor'da da forma giymiş.

Eğer Selim Teber davayı kazansaydı, 585 Bin € ve 2012'den bugüne kadar geçen her yıl için bu paranın yasal faizi olan %10'luk kısmını da alacaktı. Kaba bir hesapla hepsi toplamda 950 Bin €'ya yani 5.5 Milyon TL'ye yakın yapıyor. Teber'in davayı yıllarca bekletip, tam da İsmail Uyanık zamanı başvuru yapması da ne kadar kurnaz, çakal bir insan olduğunu gösteriyor ama Allah'a şükür avucunu yaladı.

İşte milyonlarca TL geliri olan Anadolu kulüplerinin kasası işte böyle boşaltılıyor.

Ekrem

Bu durum şirketleşmiş olmanın güzelliğidir. Paranın hesabı tutuluyor aman denmiyor helal olsun .

Sadece Samsunspor

Erbaaspor pilot takimimiz olmus. Oynamayan gencler oraya verilecek

jean

Insaallah ilerde profesyonel liglerde su anki ligimizde bir samsun takimi olurda onu pilot takim yapariz

AhmetDenizci

evolution55

Hasbi Ağa dönemini maalesef çocuk olduğumdan çok hatırlamamakla birlikte 1. İsmail Uyanık dönemini net hatırlayabiliyorum ve bu dönem için rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki gerçek bir milada şahit oluyoruz. İsmail Uyanık ile Yüksel Yıldırım kulübü nasıl ayağa kaldırıyor gözlerimizin önünde gerçekleşiyor her şey. Bu çok önemli önceki dönemleri de gören bizler için. Yeni nesillerin Samsunsporumuzun bu halini görerek büyümeleri çok güzel.

Çalıştığım iş yerinin sahibi eski futbolcu Saffet Akyüz, bu yüzden zaman zaman eski futbolcular,genç futbolcular ve alt yapı hocaları gelir. Odamda Samsunspor ile ilgili şeyler olduğu için de konu zaten otomatik olarak açılıyor ve peşine de övgüler geliyor. Bu durum o an için oturduğum koltukta daha bir kabararak oturmamı sağlıyor :)

Bu güzel günler bitmesin hayallerimiz gerçek olsun mutluluğumuz her geçen gün çoğalsın inşallah

kavak_55

ALLAH tan dileğim Yüksel yıldırım ve İsmail UYANIK ı bu klübün başından eksik etmesin inşallah. 45 yaşındayım çocukluğumun şehrimin, 85-86 da 11-12 yaşlarında köyde kötü radyo ile maçlarını şevkle dinlediğim hala bu şevkimden 1 gr eksilmeyen takım dır SAMSUNSPOR  çook sıkıntılar yaşadık takım olarak taraftar olarak çocuğum da çok şükür koyu samsunspor lu oldu sayemde geçen yıl düştüğümüzde çocuğun ağladığını gördüğümde 45 yılın en büyük acısıydı benim için çok şükür İSMAİL UYANIK BAŞKANIMIZ VE Yüksel YILDIRIM başkanımıza ne kadar teşekkür ve dua etsek azdır. Oğlum ağzından samsunsporu eksik etmiyor bu benim için gururverici kısacası ALLAH AĞZIMIZIN TADINI BOZMASIN İNŞALLAH.

eprianu

Ne basın akreditasyonuymuş arkadaş. Şu yazdıklarına bakar mısınız?
Hiç ama hiç iyi niyet aramıyorum.

Karabudun

06 Ocak 2019, 11:35:03 #47094 Son düzenlenme: 06 Ocak 2019, 11:49:14 Karabudun
Bahsi geçen vatandaş önce kullandığı dilin kurallarını öğrensin.

orucreis

Gerekli cevabı taraftardan ve Yüksel beyden aldığını sanıyorum. O yüzden bunlara takılmamak gerekir. Nitekim sinek küçük ama mide bulandırdığı kesin.

Sercan

evolution55

istanbul'da yaşayan biri olarak arada memleketten haberler alabilmek adına haber gazetesinin internet sitesine giriyorum. bugün mesela spor sayfasına tıkladığımda sayfada kaydırmalı 25 spor haberi var. ilk 25 haberin 4 tanesi Samsunspor'umuz ile ilgili geri, 3-5 tanesi Samsundaki amatör spor dalları ile ilgili, geriye kalanların tümü ya 1.lig ya da süper lig haberi. geçen gün baktığımda da bu şekildeydi. aynı şey hedef halk gazetesi için de geçerli. bu gazeteler yerel gazete değiller mi, öncelik şehrin takımı olmalı değil midir???

cembaba

Hazırlık maçında Ümraniyespor'u 3-1 yenmişiz. Yüzümüz gülsün ikinci yarı inşallah... :)

evolution55