Bank Asya 1.Lig 32.Hafta | Altay - Samsunspor'umuz

Başlatan yaman55, 19 Nisan 2008, 16:10:45

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: kuzey55 - 26 Nisan 2008, 16:18:21
ya nasıl olurda kendi takımınızın yenilmesini istersiniz anlamıyorum.

sana katılıyorum samsunspor tribün bölümünde gerekli açıklamayı yazdım

Çaðrý55

Kendi takımımın iddiası kalmamış eses kolpaeli antalya sakarya çıkmaya oynuyor hangisi bize daha yakın ilk üçü tam yobaz en azından sakaryanın çıkması bizim maça kaldıysa alsın isterim diğerlerinin çıkmasından iyidir...

veis

ya tabiki yenilmesini isteyeceksiniz yeri geldigi zaman.hadi diyelim sakaryaya çelme takdın kim çıkar süperlige antalya seviyormuyuz hayır samsunda bile olay çıkaran samsuna gelirken balık beyinlileri yemeye gidiyoruz diyen adamlar çıkacak ozaman yenilmekden haz alırım ben.yok katılmıyorum saçmalık yorumlarınız esasında baş saçmalık geniş düşünün biraz.tabiki samsunsporumuza yenilmek yakışmaz ama azda yenersek kime yarar ona egilin.

ESES64

Samsun Eses maçında kendisine mutlak galibiyet gerektiği halde beraberlik için vakit geçiren Samsuna şaşırmıştım,çünkü beraberlik sadece Sakaryaya yarıyordu.Futbol maçında sahaya onuru için çıkan ve rakibini yenmeye çalışan takıma kimse laf edemez.Örneğin küme düşen İstanbulun Eskişehire,Elazığın Antalyaya direnişi elbette kınanacak mücadeleler değildir.Ama Sakaryaya maçı direk versinler diyen arkadaşlar,yarın Samsun bir başka takım maçı direk verdiğinde  ve canınız yandığında birşey söyleme hakkına sahip değiller.Eskişehiri yenmeye değil,yenilmemeye oynayan topçularınızın Sakarya maçındaki mücadelelerini merakla bekliyorum.

veis

eses maçında bizim idaamız vardı eskişehiri yenmiş olsak playof adına umutlar iyice artacakdı ama bu maç çok çok farklı.ayrıca eskişehir deplasmanında yerimizi almışdık taraftarından polisine kadar gerçekden igrenç bir maç yaşattınız bize.bunu göz önüne almıyorum ama ben kendimce antalyayı sevmedigim için yenilmeye razıyım yoksa eses anlamında sıkıntılı degilim.ben herzaman taraftarı olan takımlardan yanayım süperlige çıkacak takımlar anlamında.eses ve sakaryada bunların başında gelir.

oguz_5528

Alıntı yapılan: ESES64 - 26 Nisan 2008, 20:23:39
             Samsun Eses maçında kendisine mutlak galibiyet gerektiği halde beraberlik için vakit geçiren Samsuna şaşırmıştım,çünkü beraberlik sadece Sakaryaya yarıyordu.Futbol maçında sahaya onuru için çıkan ve rakibini yenmeye çalışan takıma kimse laf edemez.Örneğin küme düşen İstanbulun Eskişehire,Elazığın Antalyaya direnişi elbette kınanacak mücadeleler değildir.Ama Sakaryaya maçı direk versinler diyen arkadaşlar,yarın Samsun bir başka takım maçı direk verdiğinde  ve canınız yandığında birşey söyleme hakkına sahip değiller.Eskişehiri yenmeye değil,yenilmemeye oynayan topçularınızın Sakarya maçındaki mücadelelerini merakla bekliyorum.

eses yıllardır onun bunun parasıyla süper lige çıkmaya çalışıyorsunuz o mçı nerenle izlediğini bilmiyorum ama;o maçta verilmeyen bir golümüz ve direkten dönen bir topumuz vardı,Celilimize çifte markaj uyguladığınız herhalinde belliydi,Samsunspor bir markadır,eses'i süper ligde görmek nasip olmadı bize inş olmaz,tabi sn Unakıtan size paraları akıtmadıktan sonra.Sakarya çıkar sizde play off da orduya yenilirisiniz seneye her halükarda şampiyonuz zaten.

oguz_5528

bu arada çarşambaspor'un maçları neoldu ya da ne zaman?

körfez55

çarşambasporun maçları 4 mayıs yanlış hatırlamıyorsam..

sakaryaya yenilirsek çok da üzülmeyiz demiştim zaten.bende istemiyorum diğer takımların çıkmasını.ama inş sakarya yener diye de bekleyemem.bu bir oyundur adam gibi oynarsa yenerler bu kadar basit...

ESES64

Samsun Eses maçını tekrar tartışmaya tekrar gerek yok(Gol net bir faul.Benim oradaki derdim,maçın son 20 dakikasında Samsunun bir deplasman takımı gibi oyunu soğutup sakatlık numaraları ile 1 puana yatması.Oysa yense zor da olsa playof şansı vardı.Kazanmak zorunda olan bir takım beraberliğe yatıyorsa bu tuhaftır,bunu söyledim).Buradaki mesele şike meselesi.Ben de Samsunun ligde kalmasını  en kötü dönemlerinde bile istedim.Elazığ galibiyetinize neredeyse sizin kadar sevindim.Ama mesela Samsun ligde kalsın diye size yenilmeyi istemezdim,bunlar çok farklı şeyler.Samsun da Sakaryanın çıkmasını isteyebilir ama bilerek yenilmek çok farklı.Bu ligdeki tüm Karadeniz takımlarını severim,hiçbirisinin de düşmesini istemem.Giresunun da kurtulmasına çok sevindim.Ayrıca bu takımlar oynadıkları futbolla potadaki takımlardan çok daha kaliteliydiler.Ama Eses,Samsun gibi zamanında İstanbul takımlarına kök söktürmüş takımların mazilerine bu konuşulanlar yakışmıyor.Geçen sene liğin son maçında İzmirde Eses,Altaya inanılmaz baskılar altında direnmiş ama 3-2 yenilmişdi.Berabere kalsaydı,Ordu playofa kalacaktı.Yani çoğu Orduya diş bileyen oyuncular o gün Ordu için ter akıtmışlardı,çünkü sırtlarında Eses forması vardı.Yine o gün Ordu playofa çıkamasın biz kaybedelim diyen çok Esesli vardır muhakkak,ama sahada korakor mücadele vardı.Esesin Orduyla kanlı bıçaklı olması yine benzer bir nedenle olmuşdu.İddiasız Eses,Orduda direndi diye olaylar çıktı.Ordulular maçı kuzu kuzu vermemizi beklemişlerdi.Oysa camialar lafla büyük olmaz ve onur önemlidir.Samsunun futbolcuları ve idarecileri umarım tarihlerini biliyorlardır,yoksa taraftarları kendi takımlarını pek tanımıyor gibiler.

körfez55

burda konusulanlar taraftarın dileğidir eses.sizin samsunda yaptığınız çirkeflikler,antalyanın ve körfezin sizden farklı olmayan davranısları taraftarımızı sizden nefret etme noktasına getirdi.ve sizin cıkmasnızı istemiyoruz son derece doğal olarak.ama son sözü sahada futbolcular söyleyecek.samsunspor forması tasıyan hiçbir futbolcu(eses maçı dahil) yatmazz.bu takım senelerdir onuruyla mücadele ediyor edecek de...buna hiçbir esesli dantelyalı yada körfesli dil uzatamaz.haftaya pazartesi söylediklerine pişman olabilirsin.bu taraftar herşeyin farkında tasalanma sen.

oguz_5528

Her bahsine girerim benim tanıdığım samsun Altayı izmirde yener iddaalıyım,diyardan puan silinişrse ordu zaten play off ta eskişehir ordu maçında ordupsor taraftarıyım inş ordu yener.

ESES64

Yanlış anlaşılmaması için son bir düzeltme yapayım.Hangi takım taraftarı olursa olsun hiçbir çapulcuyu savunmam.Kombine biletim var ama hiçbir maçda ne hakeme ne de rakibe hayatımda hiç küfretmedim.Bu sene hiçbir deplasmana gitmedim,ama içerde tüm maçları seyrettim.Esesin deplasman maçlarına gidenlerin çoğu çoluk çocuk..Bu sene kim ne derse desin,9 maçı 90+larda çeviren Antalya ve 4 haftadır olaylı ve hakem destekli maçlar kazanan Kocaeli(Karşıyaka,Bolu,Elazığ ve Eses) bu ligden direk çıkmayı haketmiyor.Unakıtan nedeniyle sürekli eleştirilen Esesin hakem tartışmalı tek puanı yok(Samsun maçında  da pekçok Samsunlu arkadaşınızın dediği gibi gol fauldü).Bu ligden Sakarya ve Eses çıkmalı ama artık zor gözüküyor.Kocaeli bu kadar balla elbet biryerde tökezleyecek.Geçen haftada İzmitte %100 penaltımız verilseydi,şu an puan farkıyla ikinciydik ama Kocaelini koruma komisyonu MHK izin vermedi.Yine de kalan maçlarda da herşey mümkün,yaşayıp göreceğiz.Açıkcası Sakaryanın takılması artık çok kolay değil,herhalde Antalyayla çıkarlar,Kocaelinin hiç şansı yok,Esesin bile iddiası daha fazla.

körfez55

sakarya ve eses favorimdi benimde.esesle aramız iyiydi ama sonra bozuldu.kocaeli ve antalya(aynı farbrika mamülü) haketmiyo süper ligi ama malesef şansları oldukca yüksek...

GençKozluklu

26 Nisan 2008, 23:00:31 #103 Son düzenlenme: 26 Nisan 2008, 23:04:22 cemalg
Foruma işlerimin yoğunluğu nedeniyle giremedim. Altay maçına bakayım ne durumdayı diye. Ancak Sakarya maçıyle ilgili oyrumlar yapılmış.

Sakarya maçı diğer takımlar açısından önemli. Sakarya'ya sempatimiz olabilir. Benim ES ES'e de sempatim var. Ancak ne olursa olsun SAMSUNSPOR gibi sahaya çıkıp Sakarya'yı yenmek için profesyonlece mücadele etmelidir takımımız.

Sakarya daha iyi mücadele eder de kazanırsa eyvallah. Ancak onların alması içinde maça gevşek, iddiasız çıkamayız. SAMSUNSUMUZA da asla yakışmaz. Ben Orhan hocaya güveniyorum. Takımı iyi motive edip, kazanma hısrıyla oynatacaktır.

Sakarya iki haftadır kaybediyor. Adamlar en büyük rakibi olan Antalya'ya kendi evinde maçı vermişler. Sevsenizde sevmesenizde Antalya büyük iş yapmıştır. Tebrikler Antalya.

Şimdi sırf Skarya'ya kıyak olsun diye takımın oyuna asılmama ihtimalinin aklımızın ucundan dahi geçirilmiş olmasını üzüntüyle okudum.

SAMSUNSPOR ruhunda her zaman kazanmak vardır. Rakip takımların durumu bizi hiç ilgilendirmemelidir.

Şayet SAMSUNSPOR oyuna asılmazsa SAMSUNSPROUMUZA olan sevgim ciddi olarak aşınacaktır. Kendi gururuma yediremem ve asla kabul edemem. SAMSUNSPOR'umuzun böyle işere gireceğine de inanmıyorum.

Her ne şartta olursa olsun Sakarya maçına da mutlak galibiyet için ve sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Buna rağmen yenilirsek zaten diyecek bir şey yok.

İşallah oyuncularda da böyle saçma bir düşüne yoktur ya da oluşmaz. Çok tehlikeli bir düşünce.

Saygılarımla

veis

bugünkü altay maçında sahada inşallah tanjuları hakanları görürüz.seneye maddi anlamda sıkıntı yaşayacaksak transferde yapamıyacagımıza göre bu çocuklar kurtaracak samsunsporun gelecegini.