Malatya - SAMSUNSPOR (Hayati maç)

Başlatan dr_ahmet, 29 Nisan 2006, 20:57:41

« önceki - sonraki »

yaman55

Alıntı yapılan: samet link=topic=1662.msg23416#msg23416 date=1147275

img]http://img75.imageshack.us/img75/4475/0000245sp.jpg[/img]

en önde çıkmışım :D

yaman55

Alıntı yapılan: timofte - 07 Mayıs 2006, 20:39:18

Maça dair ne söylesek boş, onu zaten sizler de izlediniz. Takımın daha iyi motive olup tam anlamıyla savaşmasını, yenilecekse de böyle yenilmesini isterdim. Biraz kafamı topladıktan sonra Malatya'da yaşadıklarımızı derleyip buraya ekliyorum.

Samsun'dan 7 otobüsle Cuma gece saatlerinde Malatya'ya yola çıktık. Cumartesi sabah Hekimhan ilçesine yaklaştığımızda polis bizi bekliyordu. Malatya'nın 90 km. uzağında telefon bile çekmeyen ve tesisin falan olmadığı bir yerde 4 saat bekletildik. Neden daha düzgün bir yerde bekletilmediğimizi anlamak gerçekten zordu. Her an haber gelecek diye oyalandık nihayet saat 15:00 gibi hareket ettik. Yazıhan'da bu defa Jandarmalar tarafından bekletildik. Sürekli durdurulmak, bekletilmek, aranmak çok can sıkıcıydı ama sanki daha sonra olacakların habercisiydi.

En son şehir girişinde hepimiz otobüslerden indirilip ayakkabılarımıza kadar arandık. Bu arada 17 saatlik yoldan takımı desteklemeye İstanbul'dan gelen 1 otobüs taraftarımızla da buarada birleştik. Buradan stadyuma tüm otobüsleri birden değil 2'şer aldılar. Biz en son otobüsteydik. Ama binlerce Malatya'lının içinden otobüsümüze kaldırım taşları büyüklüğünde taşlar atılırken polisin hiçbir müdahalesi yoktu. Otobüse taş yağıyor kaptan kapıyı açmıyordu. Öyle bir gergin atmosferde en sonunda kapı açıldı. Bu da cama vurup kendi yöneticimizi harekete geçirmemiz sayesinde oldu. Buradan bizi hemen deplasman girişine aldılar. Samsun'da deplasman seyircisi neredeyse 100 metrelik bir barikatın arkasından giriş yaparken biz adeta adamlarla iç içeydik.

İçeri girdiğimizde yine her iki taraftan atılan yabancı cisimler tepemize yağıyordu. Onlara hiç bakmadan takımı desteklemek istiyorduk ama buna hiç fırsat yoktu. Neredeyse maçın başlamasına kadar bize atılan maddeleri geri göndermekle meşgul olduk. Üzerimize torpilden taşa, çakmağa, meşaleye, açılmamış konfetiye kadar atılmayan şey kalmadı. Bizi didik didik arayanlar, Davulumuzu pankartımızı bile stada sokturmayanlar Malatyalıların içeri onlarca meşale ile girmesine bir şey dememişti. Malatyalılar üzerimize bu maddeleri atıyorlar, bizimkiler iade ettiğinde ise inanılmaz öfkeleniyor, tepki gösteriyorlardı. Maratondaki kapalı tribünün üzerinde koşan, bayrak sallayan, meşale yakan kişilerin bu konumda maç izlemesine müsaade edilebilmişti..

Takımımız bizim bu durumdaki desteğimize rağmen hiç beklemediğimiz bir mücadele sergiledi. Belki de bu gergin hava maça konsantre olmalarını engelledi. Golden sonra yine üzerimize bir şeyler atılınca o sinirle bazı koltuklar kırıldı polisin müdahale etmesi üzerine orada bir arbede yaşandı. Bu sırada benim gözlüğüm falan da kırıldı. Maçın sonuna kadar bu yukarıdan aşağıya cisim yağdırma hadisesi devam etti. Onların kapalı tribünü yüksekte ve evsahibi seyirciyle aramızda mesafe çok azdı. Onlardan da yaralı olanlar vardı ama İstanbul'dan gelen bir arkadaşımızın yüzüne aldığı taş darbesiyle yaralanması çok moralimi bozdu. Bana da bir taş geldi ama Allahtan etki etmedi.

Maçtan sonra futbolcular bize doğru geldi küme düştüğümüzün farkındaydılar. Formalarını çıkarıp tribüne attılar. Bir yandan alkışlıyor bir yandan ağlıyorduk. Statta 40 dakika kadar bekletildik. Stad önünde taraftar öfkeliydi "Ulusoy'a oy veren eller kırılsın" ve "Yönetim istifa" sesleri yükseldi bir ara. 500 kişi birden dışarıdaydık şehrin içindeki stadın dibinde Malatya aleyhine tezahüratlarımızla otobüslere bindik. Buradan çıktıktan sonra olanları çok detaylı anlatmak istemiyorum. Ancak dönüşte yine taşlandık, ve buna karşılık otobüsten inenler olduğu ve bir polis ve iki Malatyalı seyircinin yaralandığı gerekçesiyle polisin bizim otobüse falan copla vurduğunu, otobüslerimizin tekrar arandığını ve aramızdan gözaltına alınanlar olduğunu üzülerek söyleyebilirim. Malatya emniyeti ya pek fazla deplasman taraftarı görmediğinden ya da maçın özel öneminden dolayı anlaşılmaz bir çifte standart sergiledi. Belki ancak yakınlarındaki Sivas'a 50-100 kişiyle gitmek dışında deplasmana gitmek nedir bilmeyen Malatya taraftarı nın yaptıkları çok çirkindi. Ama diyecek bir şey yok, onlar bugüne kadar gelmedikleri gibi Samsun'a oradan 50 kişi bile gelmezler. Yolumuz kesişirse biz yine gittiğimizde aynı vandallıkla karşılarlar.

Nuri Asan

kuddisi ve arzuman sizleride unutmadık!...

pitbul055

harbisamsunsporlu5517

hasta yatagımda yıktınız benı 3yıldır kabus devam edıyor sızınle son bulacak

cembaba

yine malatya yine bir hayati maç... samsun SAMSUN olduğunu hatırlarsa alırız maçı.. O yürek o cesaret gelirse, SAMSUN ismininin büyüklüğü futbolcularımızın aklına gelirse alırız maçı !

kaptan 55

bıraktık işi gücü seni bekliyoruz mal-atya daha şimdiden söylenmeye başladı intikam türküleri

Akyol

kuzey55

şimdi sıra bizde onlar bizi süper liden düşürdü.biz de onları 2. lige göndercez Allahın izniyle.

Efsane Meskenler

inş bide bunları yenıp bu sene 2.lige dusseler ne guzel olur gecen sene elazıga tabut yapmıslardı 2.lige dustu dıye bu sened ebız onlara yapsak

ali ihsan

Alıntı yapılan: Efsane Meskenler - 12 Mart 2009, 20:19:18
inş bide bunları yenıp bu sene 2.lige dusseler ne guzel olur gecen sene elazıga tabut yapmıslardı 2.lige dustu dıye bu sened ebız onlara yapsak

celebi

BekiRcaN_5s

ramcQ_55

jean

bu basligi gorunce hayatimin en kotu gununu gecirdim abartisiz o zamanlar bir kiza asiktim karsilik alamamistim maca yakin tarihlerde ne yazikki ustune 2.lige dustuk o gunler cok zordu harbidenden benim icin keske kiz yine olmasaydida samsunspor lige kalsaydi