Bank Asya 1. Lig 17. Hafta : Çaykur Rizespor-SAMSUNSPORUMUZ: 0-1

Başlatan celebi, 12 Aralık 2010, 16:37:50

« önceki - sonraki »

berusa55

Cenazemiz dolayısıyla maçı izleyemedim. Siz dostların paylaşımlarını okuyarak maçı yaşadım diyebilirim. Samsunspor'umuzu bu asil mücadelesinden ve hem Rize'ye hem de Tese'ye karşı onurlu zaferinden dolayı tebrik ederim.

Bu aşkın romanı yarım kalmayacak.

davidsavage

Alıntı yapılan: berusa55 - 21 Aralık 2010, 00:38:37
Cenazemiz dolayısıyla maçı izleyemedim. Siz dostların paylaşımlarını okuyarak maçı yaşadım diyebilirim. Samsunspor'umuzu bu asil mücadelesinden ve hem Rize'ye hem de Tese'ye karşı onurlu zaferinden dolayı tebrik ederim.

Bu aşkın romanı yarım kalmayacak.

Başınız sağolsun.

Ayberk

Şu kendi kafasına esip dostluk falan genel konuşabilenlere çok şaşırıyorum.Allahtan bizim tarafta pek yapan yok rizeliler yapıyor.

Rizeyle Trabzon dost değildir,ara yumuşamıştır zar zor emirler büyük yerlerden geldiği için.

Bir gün iki taraf dost olduğunu açıklasa sadece belli gruplar arasında olur.

İlk Rize-Trabzon maçında tekrar olaylar patlak verecektir zaten.

Rizelileri de anlamak zor,5 sene öncesine kadar inanılmaz bir düşmanlık besledikleri kitleyi hadi dost olduk deyip nasıl bu kadar sahipleniyorlar kendi kendilerine,şaşırıyorum.

td'de yazmış tslinin biri. Sonunda doğru konuşan biri çıkmış be :D

**KaR6**

şu tarihi galibiyeti canlı zlemek ve orada olanalrı yaamak paha biçilemez bir zevkti.. maç öncesini, sırasını ve sonrasını detaylı bi rşekilde yazıcam meraklıları için bu hafta içinde.. resimler de var çektiğim..

bayağı bir badire atlattık ama sonunda 1 gunlugune de olsa kutsal topraklarda olmak guzel.. acı bir haberle sarsılmasak her sey daha guzel olabilirdi tabii..

Tufan

Burak sana zahmet 5 videoyu rarlayıp hotfile.com yükleyebilir misin ?
Mustafa sizede tekrar geçmiş olsun ya :( merakla bekliyoruz yazını yaşadıklarınızı

**KaR6**

aşşağı yukarı her gelişmeyi haber verdim kardeşm ama işin psikolojik boyutuna maalesef bir şey yapamıyoruz.. incelere kadar girmeyi düşünüyorum istanbula dönunce ki gördün herkes neyin ne oldugunu..

berusa55

**KaR6**

bi de şu ses konusuna takıldım.. biraz demogoji yapayım :) sıcak evlerinizde trt den maç izleyip ahkam kesmek guzel :D

destek surekli vardı ama desibel zaman zaman artıp azaldı.. tv ye ses gelmemiş ise mikrofon konumundan dolayıdır.. ayrıca yan taraftan surekli atıan maytaplar çok dikkat dagıttı ve akrsılıgı koltuklarla verildiği için konsantre olamadık bi türlü.. mevzu çok olunca da seste belli bir seviye yakalanamasa da destek hiç fena değildi..

Sercan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 21 Aralık 2010, 01:24:26
bi de şu ses konusuna takıldım.. biraz demogoji yapayım :) sıcak evlerinizde trt den maç izleyip ahkam kesmek guzel :D

destek surekli vardı ama desibel zaman zaman artıp azaldı.. tv ye ses gelmemiş ise mikrofon konumundan dolayıdır.. ayrıca yan taraftan surekli atıan maytaplar çok dikkat dagıttı ve akrsılıgı koltuklarla verildiği için konsantre olamadık bi türlü.. mevzu çok olunca da seste belli bir seviye yakalanamasa da destek hiç fena değildi..

Kardeşim bence de mikrofon olayından ses gelmedi.Ama "ib.n tese olamazsın şampiyon" bunu duydum ya yeter bana ağzınıza sağlık...

maviay55

maviay55

AlıntıOyun disiplini olarak ilk yarıda Samsunspor´u iyi gördüm. Özellikle orta saha, önceki maçlarda yapamadıkları ayağa pas alışverişleri bu maçta fazlasıyla yaptılar. Bunun sonucunda 1-2 pozisyon da yakaladılar.

Sağ kanat bu maçta iyi çalıştı. Ama bu sefer de sol kanat, hem defansta, hem ofansta etkili olamadılar. Ben Samsunspor´da Adem´i çok beğendim ilk yarıda ataklar´da iş başındayken, defansta da kademelere çok iyi girip, yerinde iyi müdaheleler yaptı.
İlk yarı boyunca iki takım da kontrollü oynayıp, birbirlerinin açıklarını kovalamaya çalıştılar. Tempolu ama futbol kalitesi düşük, pozisyon açısından kısır bir ilk yarı izledik.

Aynı ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da her iki takım açısından kontrollü başladı. Samsunspor´un orta sahası tek paslarda oyunu domine ederken, ilerde sadece Zenke gayretliydi. Böyle maçlarda elinde oyunu değiştirecek futbolcuların, (özellikle Agbetu, Abdülaziz) vasat bir görüntü çizmesi, Samsunspor takımının pozisyon üretimindeki zenginliğini ortadan ister istemez kaldırdı.

Bu tip maçlarda iki denk güçteki ve de aynı amacı güden (şampiyonluk) iki takım arasında atılamayan gol, futbolu da vasat düzeyde seyretmemizi sağlıyor.

Oyunun genelinde Samsunspor ataklarında hocanın defansı öne çıkarması takımın 45 metrede oynamasını sağladı. Bu da Hüseyin Kalpar´ın artısı olarak notlarıma geçti.

Golü atan takımın galip geleceği bir maçta, hakemin de biraz katkısıyla, maçın tek zorlayan futbolcusu Zenke´nin attığı gol ile Samsunspor galibiyetle Samsun´a dönüyor. Bu 3 puan hem hoca için, hem takım için, hem de yönetimin ikinci devreye kuvvetli bir moralle çıkması için alınmış çok değerli bir puandır.

Şimdi maçla iligili bir kaç detayı aktarmak istiyorum: Haftalardır söylediğim iki nokta vardı. Birincisi takım pas yapamıyor, ikincisi duran topları çok kötü değerlendiriyor.
Birincisini bu maçta fazlasıyla gördüm. Tek paslarla oyunun hakimiyetini Samsunspor ele almış durumda. Yani birincisini uygulamaya soktular.

Ama ikincisi hala SOS veriyor. Örnek mi? İlk yarıda Rizespor´un isabetli şut ve ortası 8 iken, bu Samsunspor´da sıfır olarak görüldü. Bunu ben değil, rakamlar söylüyor. Demek ki devre arası çalışmalarda hocanın bu konuyla daha fazla ilgilenmesi gerekiyor.

İnanın ikinci devre maçlarında duran toplar bütün takımlar için çok önemli olacaktır. Bu böyle biline...
Önümüzde bir aylık süre var. Şimdi bütün kuvvet hocanın elinde. Transfer mi yapacak, futbolcu mu gönderecek, ne yapacaksa yapsın... bu takımın ikinci devreye hazır bir şekilde, eksiksiz hazırlasın.

Bütün dileğim bu.

Özellikle yazılarımda da söyledim. Taraftar, kamuoyu ve ben şimdiden Süper Lig kokusunu şimdiden hissetmeye başladım. Lütfen bu duygularımızı törpülemeyin.... Kaybetmenin bence zor olduğu bir ligde alınan 3 puandan dolayı teknik heyet ve futbolcuları kutluyorum.

Devre bitti, sıra bende. Hafta içi yazılarımda geçmiş yöneticilerin Samsunspor´u nasıl kullandığını ve de kanını nasıl emdiğini belgelerle siz değerli okuyucularıma aktaracağım.

Kalın sağlıcakla...

kaynak: Celil Sağır

Ayberk

Alıntı yapılan: **KaR6** - 21 Aralık 2010, 00:46:46
şu tarihi galibiyeti canlı zlemek ve orada olanalrı yaamak paha biçilemez bir zevkti.. maç öncesini, sırasını ve sonrasını detaylı bi rşekilde yazıcam meraklıları için bu hafta içinde.. resimler de var çektiğim..

bayağı bir badire atlattık ama sonunda 1 gunlugune de olsa kutsal topraklarda olmak guzel.. acı bir haberle sarsılmasak her sey daha guzel olabilirdi tabii..

Abi size de ayrıca geçmiş olsun...

**KaR6**

eyvallah kardeşim.. alıntı yapınca farkettim, vatan gibi yazmısım ama klavyem kötü, idare edin :)

berusa55

Orhan Gencebay'ın "Dertler benim çile benim mutluluk senin olsun" hesabı "Şampiyonluk benim süper lig benim travzan senin olsun rize!"