Yeni Samsun Otogarı'nın renkleri

Başlatan Anonymous, 29 Aralık 2004, 13:03:20

« önceki - sonraki »

kral55

Son 10 gün içinde ankara,izmir ve antalya otogarında bulundum.Bu arada onlarca diğer küçük illerin otogarlarınıda inceledim.Bir ile bir kişi gittiği zaman ki genelde seyahatler otobüslerle oluyor.İlk gördüğü yer otogar.Otogarına göre bir ilin kimliği hakkında fikir sahibi oluyoruz.Büyük iller burada kendini farkettiriyor.Öncelikle şu an kullanılan otogar çok çağdışı.Acilen yenisinin bitirilip oraya geçilmesi gerekiyor.Renklerinde bu kadar tepkden sonra sarı lacivert olacağını sanmıyorum.Ben bu konudaki rahatsızlığı kendisine iletmiştim.

timofte

dün bir vesile ile havzaya gitmiştim dönüşte otogarı daha yakından görme imkanı buldum, fotoğrafını da çektim. otogar mimari itibarıyle çok güzel. samsun için de elzem bir proje idi. bunu gerçekleştirdiği için başkan y.ziya yılmazı ne kadar takdir ediyorsak, bu güzel eserin renklerinin belirlenmesi konusunda holigan fenerbahçeli bir mühendisin yaptıklarına göz yumarak basiretsiz davranması nedeniyle de o derece öfke duyuyoruz..!

fatihsune

resim için teşekkürler yalnız laciverti göremedim?

timofte

Alıntı yapılan: "fatihsune"resim için teşekkürler yalnız laciverti göremedim?

çok net değil resim yalnız yukarıda görünen kubbeler ve demirler malesef komple lacivert.. sarı olan yerler beyaz, lacivert yerler kırmızı olabilir miydi? pekala olurdu, antalya otogarı bile kırmızı beyaz.. bizimkinin gidişat ne yazık ki kötü..

curva55

Bu konu başkan ilgilenir bence zaten başka kimsenin yapacağı bişe yok ama kimse bişe yapmazlarsa kol kola gideriz orayı kırmızı beyaza boyarız

gyuksel55

artık bu renklerin pek değişeceğine inamıyorum .bir gece gidip orayı boyamaktan başka çaremiz kalmadı heralde.

Sioux

yazık gerçekten çok yazık..
yusuf ziya yılmaz nerenin belediye başkanı olduğunu öğrenemeyecek
şu rezaleti temizlemedikçe yazıklar olsun
bir şehrin şu anki gibi rezil bir otogarı olmasıyla, güzel ama o şehre küfür edercesine seçilmiş bir renkle donatılmış olması arasında fark yok.
belki de fb nin şampiyon olduğu sene stadı fenere satmasına gösterdiğimiz tepkilere karşılık veriyor kafasına göre takılıyor ama bu göz boyamalara aldanmayacağız

jean

ya arkadaslar benim anlamadigim bir olay var u belediye baskanini samsun halki seciyor ama secimlerden sonra samsun halki isyan ediyor maem oyle niye uygun kisi secilmiyor

Sioux

bu olay malesef bu saatten sonra değişeceğe benzemiyor. bence de gereken yapılamadı. bu olaydan öz samsunluların duyduğu rahatsızlık kamuoyuna bile duyurulamadı.

istanbul hayranı ne idüğü bir mühendisin yediği halt ve SAMSUNSPORUMUZ konusundaki duyarsızlığı dillere destan bir belediye başkanı bu kepazeliği ortaya çıkardılar.

ondan sonra neden trabzon gibi olamıyoruz derler. bu forumda bile bu olaya tepki göstermeyen kişilker oldu. akp partizanı olan kişiler samsunluluğu arka plana ittiler. ikinci takımı ya da ilk takımı fb olan samsunlular bıyık altından güldüler. düşünün böyle bir şey trabzonda mümkün olur muydu? hadi oldu, millet böyle ufak hesaplarla sessiz kalır mıydı yoksa tepkisini duyurur muydu

fifty five germany

salihcakir

Alıntı yapılan: "Kirita"bu olay malesef bu saatten sonra değişeceğe benzemiyor. bence de gereken yapılamadı. bu olaydan öz samsunluların duyduğu rahatsızlık kamuoyuna bile duyurulamadı.

istanbul hayranı ne idüğü bir mühendisin yediği halt ve SAMSUNSPORUMUZ konusundaki duyarsızlığı dillere destan bir belediye başkanı bu kepazeliği ortaya çıkardılar.

ondan sonra neden trabzon gibi olamıyoruz derler. bu forumda bile bu olaya tepki göstermeyen kişilker oldu. akp partizanı olan kişiler samsunluluğu arka plana ittiler. ikinci takımı ya da ilk takımı fb olan samsunlular bıyık altından güldüler. düşünün böyle bir şey trabzonda mümkün olur muydu? hadi oldu, millet böyle ufak hesaplarla sessiz kalır mıydı yoksa tepkisini duyurur muydu

öncelikle çelik konstrüksiyonun rengini mühendis değil yapı sahibi yada onun yerine mimar belirler. bu projede de muhtemelen mimar belirlemiştir. öte yandan bir çelik malzemeye 3 kat boya vurulur. iki kat astar; ve son kat boya. muhtemelen bizim zamanında gördüğümüz sarı boyalar astardır. bu boyalar paslanmaya karşı yapılır. ardından eğer çelik açıkta kalacaksa son kat boyanın estetik olması yapıya uyumu falan düşünülür. fakat otogarın mimarisinde de gördüğümüz üzere çelik mutlaka yapı dışından kapatılır. burada cam kaplama yapılacağını görüyoruz. fakat içerisinde bir problem var; bu tarz yapılarda genel manada çelik içeriden gösterilir kapatılmaz. son kat boyanın henüz vurulmadığını tahmin ediyorum. bence sarı kalmayacaktır.
saygılarımla

beşnumara

arkadaşlar dün akşam spor 55te atilla cebeci açıklama yapptı ne yapacağız ne edeceğiz yeni otogarın renklerikırmızı beyez olacak bunun için çalışmalarımız var dedi gerekirse tüm samsunsporlular olarak eylem yaparız   :roll:

timofte

İnşallah bu konuda bir eylemlilik, hareketlilik içine gireriz.
Sonuçta renklere takılmamak gerek gibisinden geniş yorumlar da yapanlar var ama, Samsun gibi metropol olmayan bir şehirde şehrin kendi sembolleri, kendi değerleri varken böyle alakasız bir renk seçimi kabul edilemez.
Renklerin değişimi, belki Samsunspor'un ekonomik durumunun düzelmesini sağlayıcı bir hadise değildir. Ancak şehirde Samsunspor'a bakışın göstergesi olmak bakımından çok önemlidir.
Bir ya da birkaç mühendisin fanatikçe ve kişisel tercihlerini, şehire kabul ettirmeye kimsenin ve bu arada büyükşehir belediyesinin hakkı yoktur.
Otogar bir kentin sembollerindendir.

timofte

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"KONUDAN UZAKLAŞMAYALIM
BU OTOGAR OLAYINI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAGIZ

hay ağzına sağlık ..

beşnumara

ya arkadaşlar diyelimki eğer samsunun yeni otogarının renkleri sarı lacivert olursa o otogarın açılışında biz samsunspor taraftarları olarak bütün otogarın camlarını dökeriz diyelim bakalım karşımızda kimler duracak  :twisted: