Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Alıntı yapılan: jean - 22 Kasım 2019, 21:37:29Alabilecegimiz en iyi adami aldik sandigimiz gibi buyuk parayada degil acikladilar diger hocalardan ucuza geldi diye kayseriyi 5. Bitirdi eskisehire turkiye kupasi finali oynatti mucizeyi gerceklestirip bursayi sampiyon yapti basarisi tartisilmaz kisiligide insaallah bu sene cikarsak seneye saglam yabancilarla isimiz daha kolay

Kayserispor 5.liği 15 sene önce, Bursa şampiyonluğu 10 sene önce, Eskişehir finali 6-7 sene önce.
Başarı diye söylediklerimizin üstünden neredeyse 10 sene geçmiş.

Son 5 yılda 4 takımda teknik direktörlük yaptı( Bursaspor, Yeni Malatya, Tractor, Kayserispor ). 2. Bursa macerasında şampiyon yaptığı takımın taraftarı bile yıldı, dayanamadı. Son 5 senedeki puan ortalaması 1 bile değil. 

Daha öncede söyledim şuan bizden çok Ertuğrul Sağlam'ın bize ihtiyacı var. Burası kendini yeniden göstermesi piyasaya yumruğunu vurması için çok büyük şans. Gelecek bir başarıdan sonra Samsunspor'u sıfırdan aldım buralara getirdim diye çok güzel reklamını yapacaktır.

Geçen sene İsmail başkan ile gelseydi kimse sesini çıkarmazdı. Bugünde İsmail Başkan'ın çıkıp yanına gitmesi, poz vermesi tamamen İsmail Başkan'ın adamlığından, Samsunspor'a zarar gelmesin düşüncesinden. Yoksa çok sevdalı adam geçen sene kapısına gidilip gel denildiğinde gelirdi.

Tüm bu olanları geride bırakırsak başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu ligden çıkmak başarı kriteri kabul ediliyorsa o ayrı konu. Umarım ve dilerim ki ben ve benim gibi düşünenler yanılırlar ve Ertuğrul beklenenden de üstün başarı gösterir bizi bi yerlere taşır. Fakat kendisi benim gözümde ve nazarımda sadece fırsatçı bir teknik direktör, profesyonel bir kişiliktir.

Ayberk

Açıkçası geliş zamanlaması olarak kafamda ciddi soru işaretleri vardı. Öyle ya da böyle İsmail başkan soru işaretlerini kaldırdı diye düşünüyorum. İrfan Buz ilk istifa ettiğinde (İsmail Uyanık görevinin başında iken) ismi geçmiş, başarılı olabileceğini düşünmüyorum demiştim. Bunu sebepleri tartışılabilir. Elbette hepimiz isteriz ki üst lige çıkalım oradan da süper lige çıkalım, bunu da elin adamıyla değil Ertuğrul Sağlam ile yapalım daha da kıymetli olur. Ama inancım çok yüksek değil tamamen sezgisel bir durum benimkisi. Gelmesini istemememin bir sebebi de "efsane" dediğimiz kimleri kimleri harcadık son yıllarda camia olarak hesabı yok. Birini daha itibar erozyonuna uğratmaya, taraftar olarak da kalbimizin ve hayallerimizin kırılmasına gerek yok diye düşünüyordum. İşin samimiyet profesyonellik kısımlarına gelince bu taraftar Erhan Altın'ları Besim Durmuş'ları bu şehrin çocuğu diye benimsedi, sabretti. Varsın bir kredi de koskoca Ertuğrul Sağlam'a verilsin.

ngonge

Eminim buradaki herkes başarılı olmasını ister. Hepimiz isteriz ki Ertuğrul Sağlam bizi buralardan çıkarsın, süper lige kadar taşısın. Saçma sapan adamlar bu takıma başkanlık ettiler, şimdiki yapılan yanlışlıklar bizi soğutmamalı. Kendi fikrim, Ertuğrul'un yıllar sonra gelişi bu şekilde olmamalıydı. Herhangi bir t.direktörden fazlası olarak göremiyorum maalesef.

İsmail Uyanık ne kadar kaliteli ve samimi bir insan olduğunu Ertuğrul Sağlam'ı ziyaret ederek gösterdi. Ertuğrul'dan aynı samimiyeti beklemeyelim. Ancak başarı bekleyebiliriz ki umarım o başarı gelecektir.

jean

Ertugrulun ikinci bursa macerasindaki taraftarlarin tutumu ne yazikki turk taraftarlarinin cogunda oldugu gibi vefasizliktir adam sana ruyanda goremeyecegin basariyi tattirmis adami bu sefer basarisiz diye yuhlayip aglatiyorsuz seni kumede duserse sesini cikarmaman gerek bence hem o yuhlayanlar eminim su zn Ertugrul un ikinci donemini bile ariyordur kume dustuler

5trawberry

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 23 Kasım 2019, 09:29:50Bugünde İsmail Başkan'ın çıkıp yanına gitmesi, poz vermesi tamamen İsmail Başkan'ın adamlığından, Samsunspor'a zarar gelmesin düşüncesinden.

Kesinlikle aynı düşüncedeyim. İsmail Başkan basın toplantısında da, Ertuğrul'u ziyaretinde de kesinlikle kalbine göre değil, aklına göre davranmış Samsunspor'un menfaatini göz önünde bulundurmuştur. Şahsi düşüncem gemileri yakmış olsaydı adam tanımazdı ama ileriye dönük açık kapısı olduğu ve Samsunspor hala içinde bir ukte olduğu için susmayı tercih ettiğini düşünüyorum.

Kaya

Kontrollü ! silik ve sakin futbol yerine,özellikle iç sahada baskılı,tutkulu ve kaos ortamlı  saldıran bir takım izletmesi dileğiyle.

55_OrHaN_55

Samet Asatekin'siz bir kadro kurması bile olumlu bir katkı.

ata55

BraVO HOCAM. eTKİN HEMEN BELLİ OLDU. sKOR İÇİN DEMİYORUM. pAS ATTILAR, LKANAT BİNDİRMESİ YAPTILAR. sENİNLE UPUZUN BİR YOLUMUZ VAR.

Mert

Gelmeden önce bir yorum yapmıştım.Ertuğrul Sağlam bize göre değil en azından bu lig için demiştim.İnşallah Ertuğrul Sağlam yanıltır beni bu konuda Samsunspor'umuz için mahcup olmaya razıyım.Yüksel Yıldırım 5 sene Ertuğrul Sağlamlayım dedi.İnşallah 5. sene sonunda Avrupa olur.

AhmetDenizci

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Basın Toplantısı Düzenledi:

https://www.youtube.com/watch?v=-nB711pU3Ok&t=88s

Shane_Falco

08 Aralık 2019, 19:27:29 #370 Son düzenlenme: 08 Aralık 2019, 19:45:10 Shane_Falco
15 hafta mağlubiyet görmemiş toplam 5 gol yemiş takım 2 maçta  5 gol yiyip 2 maglubiyet aldı.

Bunu yeni gelen başka bi hoca yapmış olsaydı yerden yere vurulurdu. Ama kredin çok büyük sana ağzını açan yok.

Urfa'ya 5 atmakta marifet yok farkını bu tür maçlarda hissettirmen gerek.

Kaya

İlyas ve Bahattin'i aynı anda oyundan alarak gerekli mesajı verdi.

Sadece Samsunspor

Hocamiz gercekten inanmis sampiyonluga. Hayalimiz var videosu cok anlamli olmus. Bu inanci takimada yansitacak ve senelerdir bu takimdan bisey olmaz diyenlere inat Samsunspor mu hahaha diyenlere inat gozlerine soka soka biz sampiyon olacagiz. Sonra onlar diyecekler ki sanki naptiniz tff 1.lige yukseldiniz diyecekler. Biz yine sampiyon olacagiz. Yine diyecekler sonunda anca superlige ciktiniz. Herkese koyacagiz iclerinden gececegiz insallah ve buyuk Samsunsporu cumle aleme gosterecegiz...

Kaya

Alıntı yapılan: Kaya - 24 Kasım 2019, 02:15:44Kontrollü ! silik ve sakin futbol yerine,özellikle iç sahada baskılı,tutkulu ve kaos ortamlı  saldıran bir takım izletmesi dileğiyle.

Hele şükür. Şampiyon takım ısırır,saldırır ve rakip kaleye çok çabuk gider. İç sahada şampiyon gibi bir takım izledik sonunda.

ata55

Gerçek ve klas bir teknik direktörümüz var artık.
Oyuncuların büyük saygı duyduğu birisi. Üstelik bizim çocuğumuz.
Uzun yıllar sürecek bir zaferler serisi yaşatacak bize.