Ertugrul dan ayrılık sinyali

Başlatan þirinler_1965, 18 Mayıs 2005, 15:25:25

« önceki - sonraki »

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "timur55"bunlar benım fıkrım saygı duylursa sevınırim....

sen başkalarının fikirlerine saygı duyuyormusun?
neden sadece futbolcu çıkarlarını ve haklarını savunuyorsun?
sanayide 45 milyon haftalık alan bir çırağın evine yürüyerek gitmeyi göze alarak çok sevdiği takımına destek olmak için cebinde üç kuruşu bilete verdiğini biliyormusun?
maçtan sonra yenilse bile taraftarın duygularını hiçe sayarcasına çiftlikte arabası ile tur atmanın izahatini yaparmısın?
kardeş sen ya futbolcusun yada futbolcuların haklarını savunan sendikanın basın sözcüsüsün.ama böyle körü körüne savunma.
yeri gelirse bu taraftar senden fazla savunur topçusunu
bu taraftar serkan aykut'u da bağrına basmıştır,celil sağır'ı da.kenan a da sahip çıkmıştır adnana da musaya da.
söylemek istediğimiz başka,olayları yanlış yöne çekme.....

timur55

arkadaslar ben sadece kendı fıkırlerımı söyluyorum.ister dikkate alın ister almayın.ayrıca benım ne iş yaptıgımı merak edılmıs izmirde gıda pazarlamsı yapıyorum..benım dileğim futbolcudan yana olmak degıl sadece onların da hayatı var onlarda genc tanınan insanlar gezmeye tozmaya haklarının oldugu kanısındayım..sonucta onların işi hepımızın işinden daha agır daha zor bence..amacım kımseye zıt gıtmek değil şlk defa yazılar yazıyorum yanlısım olduysa bılmeden olmustur..saygılar..

ngonge

ertugrul dan geri adım;
Alıntı
Hafta içi yaptığı basın toplantısındaki konuşmasında yer alan bazı ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirten Sağlam, ''Biz bu zamana kadar ne yaptıysak Samsunspor'un menfaatlerini düşündüğümüzden ötürüdür. Samsunspor'u kurtlar sofrasına atmayalım. Herkes elini taşın altına sokup, biraz daha katkı sağladığı takdirde, gelecek sezon Samsunspor çok iyi işler başaracaktır'' diye konuştu. (www.ajansspor.com)

zannedersem ertugrul da ne söylediğinin ne yaptığının farkında değil.hala yuvarlak laflar ediyor.

roligan

Ertuğrul'un Konya işi doğru gibi görünüyor. Gerekçesi altta:
- KONYASPOR BAŞKAN YARDIMCISI VE FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU BAHATİN KARAPINAR:
- "GİRAY BULAK, ERTUĞRUL SAĞLAM VE AYKUT KOCAMAN İLE GÖRÜŞTÜK AMA SAFET SUSİC'İN KARARINI BEKLİYORUZ"

timofte

deneyimli gazeteci avni demir bu konuda aşağıdaki yazıyı kaleme almış
sizlerle paylaşmak istedim..

AlıntıSamsunspor'da neler oluyor?

Samsunspor Teknik Sorumlusu Ertuğrul Sağlam, hafta içinde düzenlediği Basın Toplantısı'nda beklenmedik bir biçimde çıkış yaptı ve "Samsunspor maddi kriz içerisindedir. Bunun böyle devam etmesi mümkün değildir. Şehir bu takıma maddi bakımdan destek vermezse geleceğimi, kariyerimi tehlikeye atamam" dedi.
Sayın Sağlam'ı böyle bir çıkış yapmaya yönelten sadece ekonomik çıkmaz mıdır bilinmez, ama sadece bunun olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Zira sevgili Ertuğrul Sağlam teknik sorumluluğu üstlendiğinde de Samsunspor'un ekonomik sorunu vardı. Bu sorun daha da büyüdüyse öncelikle yönetimi bağlar.
Sevgili Sağlam'ın beklenmedik çıkışının ardından zor dönemlerin yöneticisi olarak bildiğimiz ve Samsunspor'a bugüne dek ki katkıları bence gözardı edilemeyen İsmail Uyanık'ın 'Çıkış yolu bulamazsam seneye ben de yokum' açıklaması doğrusu beni şaşırttı. Samsunspor ile özdeşleşen, çözüm üreten ve bulan biri olarak tanınan İsmail Uyanık'ın bu kadar çabuk pes edeceğini düşünemezdim.
Sayın Uyanık'ın Ertuğrul Sağlam'ı destekleyen açıklaması kulüpteki çıkmazın tıkanma noktasına geldiğini de ortaya koyuyor. Sayın Uyanık'ın bir süreden beri Samsun'un önde gelenleriyle görüşmeler yaptığı, yardım isteğinde bulunduğu ve gelişmelerin pek olumlu olmadığı duyumları almıştık. Hatta Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile kulüpte Samsunspor'un ekonomik sorunlarının masaya yatırıldığı ve Sayın Yılmaz'ın burada Sayın Uyanık'ı hayal kırıklığına uğrattığı bize ulaşan bilgiler arasında yeralmıştı.
Samsunspor'un bu günlere geleceği çok önceden belliydi. Genel Kurul öncesi Sevgili Uyanık bence Yönetim Kurulu'nu ekonomik katkı sağlayabilecek kişilerden oluşturması gerekirdi. Bu yapılmadı veya yapılamadı. Durum böyle olunca Kulübün tüm yükü İsmail Uyanık'ta kaldı. Kulübe katkı sağlanması amacıyla düzenlenen toplantı kelimenin tam anlamıyla fiyaskoyla son bulmuştu. Samsunlu Samsunspor'a sahip çıkmıyor. İşadamları elini cebine atmıyor, kentin önemli isimleri Samsunspor için çaba sarfetmiyor. Üstüne üstlük maçlara olan ilgi her geçen gün azalıyor. Hem de bilet fiyatlarının çekilebilecek en alt seviyede olmasına rağmen.
Kısacası Sevgili Ertuğrul Sağlam sezonun bitimine 2 hafta kala talihsiz bir açıklama yaparak futbolcuları üzerinde olumsuz etki yapmıştır. Söylediklerini kabul etsek de yönetimde de şaşkınlık yaratmıştır. Sayın Uyanık da kendi bilgi ve becerisine ters düşecek söylemde bulunmuştur.
Gönül isterdi ki; Sayın Uyanık bir süreden beri sürdürdüğü girişimlerin sonucunu düzenleyeceği bir basın toplantısıyla kamuoyuna isim isim vererek duyursun ve Samsun'da her alandaki yalnızlığın Samsunspor'u da zora soktuğunu, her şeye rağmen zor günleri atlatma mücadelelerinde başarıya ulaşma umutlarını yitirmediklerini anlatsın.
Şu unutulmamalıdır ki, her alanda sürekli kan kaybına uğrayan Samsun'u ayakta tutan, zirvedekiler arasında gösteren Samsunspor'dur. Samsunspor'un yalnız bırakılması, dolayısıyla Allah korusun Süper Lig'den düşmesi Samsun'u zirvedeki görüntüden de edecektir. Bu böyle biline.

timofte

Alıntı
ERTUĞRUL'DAN AYRILIK SİNYALİ
Samsunspor Teknik Sorumlusu Ertuğrul Sağlam, Diyarbakırspor ile oynanan karşılaşmanın son bölümlerinde ve sonrasında taraftarların tepkisine çok içerlediğini söyledi. Taraftarların, 'satılmışlar' diye bağırmasının canını yaktığım belirten Ertuğrul Sağlam, "Açıkçası Samsun taraftarının tepkisinden sonra çalışma iştahım kalmadı. Yaşananlar canımı yaktı" diye konuştu.Diyarbakırspor maçında olanlardan çok etkilendiğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Seyircinin tavrı beni soğuttu. Bu takımda ne yönetici, ne hoca, ne de futbolcu, kimse o sözü içine sindirip kaldıramaz. 3-5 kişi bağırsa neyse ama o gün stada gelen seyircinin tamamı 'satılmışlar' diye bağırdı. Yazık hem de çok yazık. Benim taraftarların bu tepkisini kabullenmem mümkün değil" dedi.

TEPKİYİ HAZMEDEMEM
Seyircinin tavrını kabul edilemez olarak nitelendiren Ertuğrul Sağlam sözlerine şöyle devam etti: "Bağıran insanlar Samsunspor'un hemen hemen her maçına gelenler. Gelecek sezon bu insanlarla yüz yüze geleceğim. Bize 'satılmış' diye hitap edenlerle karşı karşıya olmak çok zor. Diyarbakırspor maçında olanlardan sonra açılan yaranın onarılması çok zaman alacak"

Ertuğrul sağlam'dan yeni inciler..
Konuyla ilgili başlık varken yenisini açmak istemedim.
Ama son derece dikkat çekici sözler..