Ertuğrul iyi yolda (mı?)

Başlatan ngonge, 24 Nisan 2005, 13:26:37

« önceki - sonraki »

Fecr_55

ben sadece bu gelecek sezonda bekleyelim diyorum, cünkü $uan bu gibi yorumlar olumsuzla$tirir havayi...yanli$ anlamadim, anla$ilmakta istemem :)

Sioux

ertuğrul iyi yolda mı? bence değil.
gelecek sezon ortasına kadar yine onunla gideriz umutları tüketiriz sonra da metin türel gibi birine gel bizi kurtar deriz. halbuki görünen köy kılavuz istemez. şimdiden en azından sezon sonu bu kişiyle bağlar koparılmalı..

jean

benim kardesimin adi ertugrul ben koydum adini ertugruluda cok severim bence basarili adam ne yapsin kadro kisitli para kisitli galatasarayi yendi fenerbahceyle berabere kaldi gaziantepi yillardir deplasmanda yenemiyorduk onuda yendi cogu macta zaten kaleci kurbani oldu adam kaleye gecip kalecilikmi yapsin antronorluk yerine saygi ve sevgilerimle

ÇarŞamBaLı

son macları goze alırsak ertuğrul hoca bence ıyı yol benım dusuncem 8)

yirmiuc

yusuf celebi

Merhaba değerli Samsunspor taraftarları , Ertuğrul hocamızla ilgili daha önce bir bölüm açmıştım ve o konu ile ilgili sizlerden yorumlarınızı istemiştim,maalesef o bölüme bilinçli ve soruların tamamına görüşlerini aktaran sadece ama sadece 5 kişi yorum yazdı.

Bazı arkadaşlar Ertuğrul'un açıklamalarına takılmış , bazı arkadaşlar Serkan'ı oynatmadığına takılmış , bazı arkadaşlar tecrübesizliğine takılmış , bazı arkadaşlar başka hocalara takılmış.

* Yaptığı açıklamalar sıradışı klasik kelimeleri kullanmamaya özen gösteriyor aldığı başarılardan sonraki açıklama övünme değil ilgisizliğe bir göndermedir.Ben katılıyorum.

* Serkan konusu ilginç bu konuda bilinmeyenler olabilir vede sistemine uymayabilir Tocshak Ertuğrul'u defansta oynattığında gıkı çıkmadı çünkü ona karar veren hocadır ve sorumluluğuna katlanır.

* Ben Ertuğrul hocamızın çok fazla tecrübesiz olduğunu düşünmüyorum çünkü o en kaliteli denilen hocalarla çalıştı ve bir şeyler kaptı ve zamanla kendine güveni geldiğinde onunla gurur duyacağız.
Tek dezavantajı genç oluşu bu durum futbolcularla düşünce uyuşmazlığı düşünce birlikteliği sağlanamaması, bu durumu taraftarın kendisine desteğiyle ortadan kaldırabiliriz.

* Rıza çalımbay gelsin diyenleri hatırlıyorum Rıza Rizeyi iki dakikada sattı.
Aykut kocaman ile Ertuğrul arasında kalite farkı yok Ertuğrul Samsunspor'lu samsunu çok iyi tanıyor dilinden çok iyi anlıyor Aykutun Rıza gibi yapmayacağını kim söyleyebilir.Bundan önceki gelen hocaları yerlerine gelenleri biraz düşünüp mantıklı olmak lazım.

En önemlisi Daum gibi bir hoca her çalıştırdığı takımda eleştiriliyorsa varın gerisini siz düşünün.

Samsunspor takımı bütçesini düzeltmediği sürece Ertuğrul hocamız gibi bir hocayı elimizden kaçırdığımızda ve onu küstürdüğümüzde nasıl bir yanlış yaptığımızı anlamamız geç olacaktır.
Bütçe sorun olmadığı sürece bu kadroya 3 takviye ile bu takım ve Ertuğrul hoca ile ilk 5'e rahat gireriz diyorum ama para sorunu yine yıllarca devam edeceğe benziyor.

Ben Ertuğrul hocamızın dürüstlüğüne ,samimiyetine,Samsunspor'luluğuna , futbol bilgisine destek veriyorum.

Ben taraftarımıza aklına geleni değil mantıklı olanı söylemesini rica ediyorum.

gyuksel55

evet yusufa katılmamak mümkün değil. ertuğrulun bu takımda yapacağı çok şey var bazı problemler aşılırsa takımda iyi olacaktır.

Sioux

biz de mantıklı bulduğumuzu yazıyoruz buraya..
ama bazımıza mantıklı gelen bazımıza mantıksız geliyor
önemli olan saygıyı sevgiyi koruyarak tartışabilmek.

kral55

Alıntı yapılan: "Kirita"biz de mantıklı bulduğumuzu yazıyoruz buraya..

Sevgili krita yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.Eline,ağzına sağlık.

salihcakir

Alıntı yapılan: "Kirita"biz de mantıklı bulduğumuzu yazıyoruz buraya..

tabiki herkesin mantığı farklı çalışacak; herkes bir konu üzerinde farklı düşünecek; farklı fikirler sunacak..
tartışmayı da başarabiliyoruz çok şükür..zaten tartışmanın olmadığı yerde gelişmede olmaz..

Rentboy

Alıntı yapılan: "yirmiuc"aykut kocamanı önermişler yanılmıyorsam.
(aykut kocaman malatyanın başında iken )
ertuğrul sağlamın başında olduğu samsunspor  malatya da 4-1 kazanmıştı :)
burada yapılan bazı yorumlar o kadar ilginç ki !..
sevgili yirmiuç eğer sen bir hocanın notunu bir maçta veriyorsan dediğin doğrudur.ama iyice bir düşünmeni isterim aykut kocaman hoca istanbulsporun başında 4 büyük diye tabir edilen takımların bir sürü puanını elinden aldı.kendisi ve futbolcuları para alamazken ve kulübe haciz gelmişken futbolcuları motive etti ve ligden düşmemeyi sağladı.eğer bu futbol bilgisi iyi olan cefakar adam için bir maç baz alınıp yorum yapılıyorsa ben bu yorumu yapan kişinin futbol bilgisinden şüphe ederim...

kral55

Alıntı yapılan: "yusuf celebi"Merhaba değerli Samsunspor taraftarları , Ertuğrul hocamızla ilgili daha önce bir bölüm açmıştım ve o konu ile ilgili sizlerden yorumlarınızı istemiştim,maalesef o bölüme bilinçli ve soruların tamamına görüşlerini aktaran sadece ama sadece 5 kişi yorum yazdı.

Bazı arkadaşlar Ertuğrul'un açıklamalarına takılmış , bazı arkadaşlar Serkan'ı oynatmadığına takılmış , bazı arkadaşlar tecrübesizliğine takılmış , bazı arkadaşlar başka hocalara takılmış.

* Yaptığı açıklamalar sıradışı klasik kelimeleri kullanmamaya özen gösteriyor aldığı başarılardan sonraki açıklama övünme değil ilgisizliğe bir göndermedir.Ben katılıyorum.

* Serkan konusu ilginç bu konuda bilinmeyenler olabilir vede sistemine uymayabilir Tocshak Ertuğrul'u defansta oynattığında gıkı çıkmadı çünkü ona karar veren hocadır ve sorumluluğuna katlanır.

* Ben Ertuğrul hocamızın çok fazla tecrübesiz olduğunu düşünmüyorum çünkü o en kaliteli denilen hocalarla çalıştı ve bir şeyler kaptı ve zamanla kendine güveni geldiğinde onunla gurur duyacağız.
Tek dezavantajı genç oluşu bu durum futbolcularla düşünce uyuşmazlığı düşünce birlikteliği sağlanamaması, bu durumu taraftarın kendisine desteğiyle ortadan kaldırabiliriz.

* Rıza çalımbay gelsin diyenleri hatırlıyorum Rıza Rizeyi iki dakikada sattı.
Aykut kocaman ile Ertuğrul arasında kalite farkı yok Ertuğrul Samsunspor'lu samsunu çok iyi tanıyor dilinden çok iyi anlıyor Aykutun Rıza gibi yapmayacağını kim söyleyebilir.Bundan önceki gelen hocaları yerlerine gelenleri biraz düşünüp mantıklı olmak lazım.

En önemlisi Daum gibi bir hoca her çalıştırdığı takımda eleştiriliyorsa varın gerisini siz düşünün.

Samsunspor takımı bütçesini düzeltmediği sürece Ertuğrul hocamız gibi bir hocayı elimizden kaçırdığımızda ve onu küstürdüğümüzde nasıl bir yanlış yaptığımızı anlamamız geç olacaktır.
Bütçe sorun olmadığı sürece bu kadroya 3 takviye ile bu takım ve Ertuğrul hoca ile ilk 5'e rahat gireriz diyorum ama para sorunu yine yıllarca devam edeceğe benziyor.

Ben Ertuğrul hocamızın dürüstlüğüne ,samimiyetine,Samsunspor'luluğuna , futbol bilgisine destek veriyorum.

Ben taraftarımıza aklına geleni değil mantıklı olanı söylemesini rica ediyorum.

Sevgili yusuf çelebi.Açtığınız o topic'e bende yorum yapmıştım.Ama size göre soruların hepsine cevap vermediğim ve ertuğrul aleyhinde konuştuğum için bilinçsiz kişilerdenim.Bazı arkadaşlar şuna bazıları buna takılmış demişsiniz.Bende sezona başlarken uefa hedefiyle başlayan biterken ise küme düşmekten son anda kurtulan zihniyete,düşme hattındaki rakiplerimizden yediğimiz bol gollere ve malubiyetlere(özellikle sebat rezaletine) takılmıştım.
Bende Ertuğrul hocamızın dürüstlüğüne ,samimiyetine,Samsunspor'luluğuna inanıyorum fakat futbol bilgisine okadarda çok inanmıyorum.SAmsunun birçok maçına canlı seyrettim.Maçlarda oyunu değiştirecek bir etkisini görmedim.
 Ama mantıklı olanı söylediğiniz gibi ertuğrul gibi samsunun yetiştirdiği birinin uzun yıllar kalıcı olarak samsun teknikdirektörlüğünü sürdürmesi ancak başarı böyle gelir bunu bilmekteyiz.
 Yanlız bu sezon başındaki samsunun hedeflerini ve düşüncelerimizi hatırlamanızı rica ediyorum.Sonra hedeften nasıl şaştık,takım nasıl dağılma noktasına geldi,küme düşme potasına nasıl girdik bunlar aklıma geldikçe içimi bir şüphe kaplıyor gelecek sezon için.

beşnumara

sevgili arkadaşlar bakıyorum ki ertuğrulu hem isteyenler hem de istemeyenler var ama ben şunu söyleyebilirim benbu zamana kadar sadece 1 kere çok kızdım o da  mağlup duruma düştüğümüz hiçbir maçı galibiyete çeviremedi ve serkan aykut inadı idi bence ertuğrul hocanın seneye ve diğer senelerde de samsunsporda kalması lazım çünkü bize başka antrenörün hayrı olmaz beş dakikada satış koyarlar ama ertuğrul hoca yapmaz çünkü benim samsunspora vefa borcum var diyor yoksa çoktan bırakırdı bizi nitekim ankaragücüne bakın bu sezon dördüncü hocayla çalışıyorlar.ertuğrul hoca çok iyi şeyler yapmak istiyor ama maddi imkansızlık LÜTFEN ertuğrul hocaya sahip çıkalım onu kırmayalım :lol:

gyuksel55

evet kendi içimizden birine neden bu kadar acımasız oluyoruz anlamıyorum bence herkes ertuğrul hocaya sahip çıkmalı onu desteklemelidir. bazı tecrübesizlikleri var doğru ama adamın daha ilk sezonu.

yusuf celebi

Sevgili kral55, ben karşımdaki insanların benim gibi düşünmelerini hiç bir zaman beklemem görüş ve yorum farklılıkları olacaktır bu gayet doğaldır ben şunu tarafatarımız bilmelidir diyorum ,bir kaç eksikliğinden dolayı Ertuğrul hocamızın kral samsunlunun da dediği gibi onu kırmamalıyız onu küstürmemeliyiz onun karekteri ve yapısı itibari ile desteklndikçe daha fazla şeyler vermeye çalışan bir karektere sahip dolayısıyla takımın içinde bulunduğu maddi krizin takıma yansımalarını Ertuğrul hocamıza yüklememiz doğru değil diye düşünüyorum.

Aykut kocaman İstanbulspor'da maddi kriz varken başarılı yaptı dediğimiz zaman Samsunspor'la kıyasladığımız zaman şunu unutmamak lazım İstanbulspor Aykut kocaman'lı maddi krizin bir senesinde vardı ardından düştükleri kriz büyüdü ve düştükleri durum ortada ama Samsunspor 5 senedir artarak devam eden bir maddi kriz içinde ve ne kadar daha devam edeceğini kestirende yok dolayısıyla 5 senedir bu takımda yer alan oyuncu sürekli para sorunlarından dolayı vasatın üzerine çıkamaz çıkamıyorda dolayısıyla bu birikmiş sorunlara rağmen Ertuğrul hoca o görevi kabul etmekle zaten Samsunspor'luluğunu göstermiştir en son örnek Krita maddi sorundan dolayı o hadiseler oluştu ondan önce kaleci Fevzi , Milton , Junıor gibi kaliteli oyuncuları kadromuzda tutamadık bundan sonrada hangi oyuncuların çeşitli bahanelerle yollarının ayrılacağı belli değil.

Takımın içinde bulunduğu maddi sorunları bile bile Samsunspor'a olmayacak hedefler koyulması ve gerçekleşmesi tamamen mucizelere kalmış durumda.

Bu düşüncelerimle taraftarımızın hayallerini yıkıyor olabilirim ama gerçeklerle yaşamanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Taraftar böyle durumlarda takımına destek vermeli Teknik direktörüne sahip çıkmalı iyi gün dostu olmamalı ve düzlüğe çıkmasına yardımcı olmalı ve takımı bu maddi krize sokan her kimse onu ortaya çıkarmalı ve bu her kimse Samsunspor ile ilişiği kesilmelidir.

Samsunspor içinde bulunduğu maddi kriz ortamında dünyanın en iyi teknik direktörünü getirse neyi değiştirebilir gelirmi oda ayrı bir tartışma konusu bunu sorgulamak lazım.

Yazı uzadı kusura bakmassınız inşallah.