Ertuğrul Sağlam ve kulübün durumu

Başlatan yusuf celebi, 28 Ocak 2005, 15:08:17

« önceki - sonraki »

fatihsune

---Çalıştığınız işyerinde zamanında ödenmeyen paralar sizde sıkıntı yaratırmı?.
---Futbolcular paralarını almadanda başarı elde edilebilirmi?.
---Ertuğrul Sağlam hocamız sizce doğru stratejiler uyguluyormu?.
---Varsa yanlışları neler ?.
---Ertuğrul Sağlam başarısızsa Samsunspor'un başında hangi hocayı görmek istersiniz bu
hocanın başarıya götürecek özellikleri nelerdir ?.
---Hocanın başarısında yada başarısızlığında yönetimin rolü nelerdir?.
---Bir hocaya ne kadar zaman verilmelidir?.

Sevgili Yusuf Çelebi nin sorularının bazılarının  kendimce cevapları,
---çalıştığım işyeri zamanında parasal anlamda beni tatmin etmişse o işyeri sayesinde evim ve son model arabam ve hatta bankada param olmuşsa ve hatta ve hatta o işyeri ile manevi bir bağlantım varsa işyerimle maddi ilişkimi keser vazifemi layığı ile yerine getirirm.İş ahlakıda bunu gerektirir.
---Futbolcuların aldıkları rakamların günümüz koşullarında afaki değerler olduğunu hepimiz biliyoruz.Onun için bu paraların tamamının bir anda ödenmemesi sorun yaratmaz onlar açısından,günlük yaşantıları idare decek kadar zaten para alıyorlardır kimsenin parasının samsunsporda kaldığı da görülmemiştir..Örnek allum buker olayı...
---Ertuğrul sağlam bence başarısız,kişisel sıkıntıları takımın geleceğinin önüne geçiyor onun için ertuğrul sağlamdan ne kısa vadede nede uzun vadede takımla alakalı olumlu şeyler beklemiyorum,zaten takımın içindeki bir çok futbolcunun da onu sevmediğini biliyorum...
----Bir hocaya verdiği ışık ile orantılı olarak süre verilmelidir..bir takım başarısız sonuçlar alabilir ama takımla ilgili yaptığı güzel ve olumlu işler daha önemlidir...futbolculara kendini sevdirmesi onlarla arkadaş olabilmesi,onları küstürmemesi taraftarla içli dişlı olması tarftara sürekli laf atmaması başarısızlığını kabul edip gelecek adına daha iyi olacak temennilerinde bulunması vs...
----Ertuğrul sağlam olmazsa onun yerine belki bir çoğunuzun hoşuna gitmeyecek ama Yılmaz Vural I isterdim.takıma yırtıcı heyecanlı ve dinamikleri harekete getirecek biri lazım,ruh gibi takımı izleyen değil...

yusuf celebi

Bu konunun güncelliği devam ediyor yazmayan taraftarlarımızın düşüncelerini bekliyorum.

Gerekli çoğunlukta yorumlara eriştiğimizde Ertuğrul Sağlam hocamıza bu yorumlar ulaştırılacaktır.

ilginizi bekliyoruz.

kral55

Allah rızası için samsunsporu bırak sevgili ertuğrul.Birazcık samsunspor sevgisi varsa yakamızı bırak istifa et küme düşüyoruz varmı ötesi.Sinirimden ağlıyorum.Nasıl rezil olduk varmı bunun açıklaması.

timofte

Alıntı yapılan: "kral55"Allah rızası için samsunsporu bırak sevgili ertuğrul.Birazcık samsunspor sevgisi varsa yakamızı bırak istifa et küme düşüyoruz varmı ötesi.Sinirimden ağlıyorum.Nasıl rezil olduk varmı bunun açıklaması.

aynı şeyleri G.Antep'e kendi evimizde yenilip kupadan elendiğimiz maçtan sonra ben de yaşamıştım. olumlu düşünmek başarının yarısı derler ama Ertuğrul Sağlam'ın Samsunspor kulübünün potansiyeline eşdeğer bir başarıyı getirmekten oldukça uzak bir teknik direktörlük deneyimi ile kariyerine başladığı ortadadır. Gelecek sezon da kendisi ile devam edilmesi halinde bu sezondan pek de farklı şeyler yaşamayacağımızı, ve kendisi ile en geç devre arasında ayrılacağını, olanın da geçen zamana ve umutlarımıza olacağını düşünüyorum

kral55

Alıntı yapılan: "kral55"Allah rızası için samsunsporu bırak sevgili ertuğrul.Birazcık samsunspor sevgisi varsa yakamızı bırak istifa et küme düşüyoruz varmı ötesi.Sinirimden ağlıyorum.Nasıl rezil olduk varmı bunun açıklaması.

Aynı hisler içindeyim  bence malubiyette hakem kadar ertuğrulunda rolü var.ne zaman bu takımın yakasını bırakacak merak ediyorum.Bari 2. ligde kalıcı olalım.Ertuğrul başta olursa korkarımki 3. ligede düşeriz.

timofte

bu konunun üzerinde haftalardır duruluyor ve şu bir gerçek ki samsunspor taraftarı ile ertuğrul sağlam arasındaki gönül bağı giderek zayıflıyor.
maçın görüntülerini daha izlemedim ama bu hafta hakem hataları nedeniyle kaybettiğimiz anlaşılıyor. ama yine de takımda bir kötü gidiş var. bir şeyler yapılmazsa bu gidişin nereye olduğu bellidir.
futbolcular eğer ertuğrul sağlamı sevmiyor ve (dilim varmayarak söylüyorum) bu yüzden motive olamıyorlarsa artık bu aşamada ertuğrul sağlam ile yollar ayrılmalı diye düşünüyorum. yok, eğer topçular kendilerini seviyorlarsa ve birtakım şanssızlıklar veya yanlı kararlar yüzünden yeniliyorsak bu takdirde kendisi ile devam edilmelidir.

samsunspor camiasında son günlerde bir gerçek unutuluyor ki o da şudur.
Kişiler gelip geçici, Samsunspor kalıcıdır. Kimse Samsunspor'un üzerinde değildir.

kral55

Küme düşmedik ama samsunspora hep ilkleri yaşattı ertuğrul.Lig sonuncusuna rezil bir şekilde yenilişimiz.Ligin son maç rezilliği.Mart ayındaki yazıma alıntı yaptım.Baktımki benim fikirlerimde herhangibir değişiklik yok.Düşüncelerimde de beni haklı çıkardı.
Samsunspor takımını dağıtan bu hallere getiren,dostluk, arkadaşlık,sevgi hiç birşey bırakmayan ertuğruldan başkası değildir.
Samsunu bu şekilde terkedenlerin sonu malum.İlk gittiği yerden kovulacağına o kadar eminimki.
Kimse çekmez samsun gibi bu arkadaşı.
O artık bizim için bir ölüdür.
Taze ölü mezarı beklemez!!!!