TFF 2.LİG 17.HAFTA - Sakaryaspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Mert, 08 Aralık 2018, 21:01:31

« önceki - sonraki »

Sol Açık

Alıntı yapılan: Mert - 10 Aralık 2018, 19:40:15
Sakaryanın maçlarını izleyip bizim takıma göre analiz yapabilecek kardeşlerim,abilerim var mı? Heyecan basıyor yavaş yavaş ben sadece sakarya taraftarından çekiniyorum

Açıkçası rakibi hiç seyretmedim. Ama kadrosunu incelediğimde bu ligdeki pek çok takımdan farklılar. Yaşlı ve kariyerli oyuncular da var, alt yapıdan gelen gençler de, bu ligi bilen futbollarının zirvesinde yaşa sahip olanlar da. Kadro bu açıdan tam bir harman ve harman kadrolar iyi bir takıma dönüşürse çok tehlikeli olurlar.

Bu ligde 30 üstü kariyerli oyunculardan kurulu (Sarıyer gibi) kadrolar da var, 20 yaş civası gençlerden oluşan (Hacettepe, Manisa, Gaziantep vb) kadrolar da. Bizim kadro yetenekli ve kısmen kariyerli oyunculardan kurulu, ama tecrübeli oyuncuların sayısının az olduğu bir kadro. Sakarya'dan daha genç bir takımız.

Son 7 maçı kazandılar. Son 11 maçtır yenilmiyorlar; 10 galibiyet 1 beraberlik aldılar. Bu seriyi başlatan Manisa deplasmanını pas geçersek, 10 maçta sadece 2 takımdan gol yediler (Bodrum deplasmanı 2-5, Kastamonu iç saha 2-1). Çok zor maç olacak. Yenik duruma düşersek işimiz iyice zorlaşır, çünkü son 10 maçta 3 gol yiyen bir rakip olacak sahada. Çok kontrollü ve kısır bir maç bekliyorum. Açıkçası 0-0, 1-1 gibi bir skor akla yakın olanı, ama ben tek farklı da olsa kazanacağımızı düşünüyorum. Çünkü taraftarım...  ;)

evolution55

ben o maçı statta izlemiştim ve o maçta çok büyük haksızlığa uğradığımızı düşünenlerdenim. hepimiz hem fikirizdir bu konuda. ve o maçtaki haksızlıktan dolayı süper lige yükselen mersinin durumunu gördükçe de üzülmüyorum.

Karabudun

Izlediğim kadarıyla özellikle ileride etkililer. Pozisyonları genellikle  Dilaver hazırlıyor. Dilaver, maç içerisinde kendisinden sıkça söz ettiriyor. Önlem alınmalı.

Defansta biz daha diriyiz. Benim izlediğim kadarıyla defansları ağır kalıyor. Hızlı oyuncular silkeler o defansı. Arkaya atılan toplar da Sakarya defansı için büyük tehlike.

Lusage

Alıntı yapılan: Karabudun - 13 Aralık 2018, 15:33:28
Izlediğim kadarıyla özellikle ileride etkililer. Pozisyonları genellikle  Dilaver hazırlıyor. Dilaver, maç içerisinde kendisinden sıkça söz ettiriyor. Önlem alınmalı.

Defansta biz daha diriyiz. Benim izlediğim kadarıyla defansları ağır kalıyor. Hızlı oyuncular silkeler o defansı. Arkaya atılan toplar da Sakarya defansı için büyük tehlike.

Tamda bunun için hücum hattımızın Samet, Erhan, Enes şeklinde kurgulanması gerek. Mr. Taner'in Erhan'ı kanada hapsederek Bahattin ile maça çıkması Sakarya'ya avantaj sağlar. Ayrıca bu maçta 45'er dakikalık Kubilay ve İrfan hamleleri maçı bize getirir.

Biz düşüyor ve tartışıyoruz ama Mr. Taner yine bildiğini okur. Hatalarından ders almak bir yana tekrarlamaya devam eder.

Stoper

Beşir sakatlığından dolayı kadroda olmayacakmış.
Daha derli toplu, organize takım Sakarya.
Fakat bizim kadar yetenekli isimleri yok.
Maçın kilit adamı Kubi olur..

orucreis

Sakarya var gücü ile final niteliğinde bir maça çıkacak. Çünkü son kurşunları devre arası tahtası kapalı, tirubun gelirleri ile Sakarya esnafı yönetiminde döndürmeye çalışıyorlar. Hani bir patlarsalar kimse durduramaz onları. Puan silme, ligden düşme ve... Yok oluş. O yüzden bu maça ölüm kalım maçı olarak hazırlanıyorlar sakın olup ayakta olan biz olmamız lazım genç isimler var onlar elbet yorulacaklar. Ne kadar 0-0 a kadar götürürsek son dakikalarda otomatik maç bize gelecektir.

tactician

sakaryaspor çok önemli bir hava yakaladı. Saha ve seyirci avantajı da cabası.

takımlarını analiz ederek başlamak istiyorum. Bu analizler çıplak gözle seyre veya 90 dakika izlenimlerine dayanmıyor. maalesef çok az yayın var internette. Bu nedenle biraz kısır bir analiz olabilir.

öncelikle temel bir iki tane disiplinleri var bahsetmek istediğim. tüm takımı pas oyunu ile öne alıp, geriden olgunlaştırılan bir oyun anlayışları yok. Ön bölgeye direk gitmek ve eksik/dengesiz yakaladıkları savunmaya etkili ileri uç oyuncuları ile sonuca gitmek felsefesi var. Boydan çok iyi daraldıklarını söylemek güç olsa da enden daralma konusunda iyiler.

Nasıl bir formasyon izliyorlar.
Gözlemlediğim kadarıyla hücum oyunlarında ağırlıklı 4-3-3
Savunma oyunlarında düz bir 4-5-1
Özellikle 4-3-3 oyununu oldukça iyi oynuyorlar.

Öndeki üçlü
dilaver güçlü-berk ismail-zahit fındık şeklinde oluşturuluyor.
maç içerisinde ağırlıklı olarak dilaver ile zahit'in kanatlarını değiştirdğini görmek mümkün.
Gerideki orta saha bloğu üçlüsünün merkesinde ferhat yazgan var.

Merkezimizi ne kadar kompakt tutarsak ve kanatları ne kadar etkili kullanırsak o kadar etkili oluruz.
Bizde bildiğiniz üzere klasik bir 4-2-3-1 oynuyoruz.
Samet ve Enes'in (ki çizgide onun oynayacağını düşünüyorum) etkinliği çok büyük önem arz ediyor. Onların temposu bir anlamda maçın kaderini tayin edecek. Aynı şekilde İlyas Kubilay'ın Sakaryaspor savunması ile ortasahası arasında buluşacağı her top çok değerli olacak. Zira, rakip boydan çok iyi daralamıyor ve orta üçlüden herhangi bir oyuncuyu savunmalarının önüne sarkıtarak oynatmıyor.

Özetle,
1. biz ne kadar çizgiye basarak ve kanatlarda yardımlaşarak oynarsak;
2. hücum çıkışlarında da kanatlarımızı iyi kullanıp ; pas geçişlerinde basit ve yüksek isabetle oynayarak ilyas kubilay'ı savunmalarının önünde topla buluşmasını sağlayabilirsek maçı kazanırız.

Son not: Merkezdeki iki savaşçımız oğuz ile savaş'ın her ikisinin birden normal seviyelerinde oynamaları da ayrıca önemli tabi.

seyf55

Burdan çıkmak istiyorsak bu maçı almalıyız böyle kritik liderin belli olmasında etken olacak önemli  maçları almamız gerek. Gücümüzü göstermemiz gerek çakal çukala

Shane_Falco

En önemli nokta sağda, solda gereksiz faul yapmamalıyız. Hatta mümkünse topu kornere felan bile göndermemeliyiz. Uzun oyunculara sahipler ve hava hakimiyeti yüksek takım. Biz bu konuda sıkıntılıyız. Hem takımın boy ortalaması uzun değil hem de öyle her hava topunu alan oyuncumuz yok. Sağdan soldan gelecek serseri bir topla mağlup olmak istemiyorsak dikkat etmemiz gerek.

ata55

mazisi ve şehir desteği olan iki camia. tribünler full çakacak.
sakaryaspor başkanı, hocası ve tatangalar, otele gelip kafilemizi ziyaret etmişler. bunlar güzel şeyler.
umarım dostça bir maç olur ve biz kazanırız

_Jack Daniels_

İlyas Kubilay maçın kilidini çözecektir yeteneğiyle. Gol ya da asist bekliyorum. 1-0 ya da 2-1 alırız.

Stoper

celebi

mehmet yılmaz

15 Aralık 2018, 21:58:10 #43 Son düzenlenme: 17 Aralık 2018, 00:30:52 mehmet yýlmaz
Yarın nasipse, kırmızı beyaz kara sevdamızın peşinde Sakarya'da olacağız.
Zor maç olacağı kesin ancak benim içimde bir rahatlık var. Arzu ettiğimiz üç puanı alıp döneceğiz diye inanıyorum.
Sakaryaspor ile pek çok ortak yanımız var. Saygıdeğer bir camia. nitekim gerek başkanları ve hocaları gerekse de Tatangalar'ın böyle kritik bir maç öncesi otelw gelip ekibimizi ziyaret etmeleri güzel bir davranış. Keşke iki farklı grupta olup, el ele üst lige çıkabilseydik.
Temennim bizim şampiyon olarak, onlarınsa play offtan lig atlamaları...

Sarıyer maçı örneği çok taze olduğu için hepimizin kafasında benzer şey var: Taner Hoca. İnşallah iyi olur her şey.

eprianu

Sonunda beklenen açıklama geldi. TV 264 maçı canlı verecek.