tff yatırım yapmalı

Başlatan holigan_itü, 03 Şubat 2010, 15:26:41

« önceki - sonraki »

holigan_itü

TFF yatırım yapmalı

Usta spor yazarı Atilla Gökçe yıllardır Türk futboluna sayısız yıldız futbolcu kazandıran Samsun'un, TFF tarafından pilot il seçilerek bu konuda Samsun'a yatırımlar yapılması gerektiğini söyledi."Bakın biz ülkemizde büyük sanayi kentleri kurmayı başardık ancak bunu futbolla ya da sporla birleştiremedik. Örnek olarak Kocaeli, Adana, İzmir, Malatya, Sakarya, Konya ve Denizli'yi sayabiliriz. Bu durumun oluşmasında ne sanayinin ne de halkın suçu vardır. Bunun tek suçlusu bizi yönetenlerdir. Bakın bizim parlamentomuz halen Spor Kulüpleri Yasası´nı çıkaramadı. Kulüplerimizin tamamına yakını halen Dernekler Yasası ile idare edilmektedir.
YANLIŞ YÖNETİM BU HALE GETİRDİ
Biliyorsunuz birçok kulüp borç batağına gömülmüş durumdadır. Samsunspor da bunlardan biridir. Bu kulüp borçları nasıl olmuş ve kimler tarafından yapılmış? Bana göre tablo her kulüpte aynı görünüyor. Yani kulüp başkanları ve yönetim kurulları yanlış yönetimleri sayesinde kulüpleri bun günlere getirmişlerdir.

YÖNETİCİLER HESAP VERMELİ
2002'de ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sonrası yeniden düzenlenen Bankalar Yasası'na göre bankayı zarara uğratan banka yöneticileri ve bunların birinci derece yakınları bile oluşan bu zarardan sorumlu tutuluyorlar. Demek istediğim aynı yasanın bir an evvel futbol kulüpleri içinde çıkarılması gerekmektedir. Çünkü Türk futbolundaki önemli şehir takımları yanlış yöneticiler ve de yönetimler yüzünden yok olmayla karşı karşıyadır. Maalesef buna neden olan yöneticilere hiçbir hesap sorulamamaktadır.

TFF YATIRIM YAPMALI
Ben Samsun ve Samsunspor'un özellikle Türk futbolunda yetiştiği futbolcularla tanındığına, bu farklı özelliğini de halen devam ettirdiğine inanıyorum. Yalnız bize Temel Keskindemir, Tanju Çolak, Şifo Mehmet, Dobi Hasan gibi hatırlayamadığım daha birçok yıldızı Samsun'da yetiştiren o sisteme ne oldu? Bana göre TFF bu bölgede yani Samsun'da özel yatırımlar yapmalı ve pilot il gibi bir uygulamaya giderek burada proje uygulamasına geçmeli. Çünkü Samsun'un genetik olarak yıldız futbolcu üretebilecek bir insan yapısına sahip olduğunu geçmişten bu yana hepimiz biliyoruz. Bakın ayni şekilde buna Sakarya'yı da dahil edebiliriz.

SAMSUN´U VE DOSTLARI ÖZLEDİM
Emin olun Samsun'a yaklaşık 4 yıldır gelemiyorum. Özlemedim dersem yalan olur. Çünkü futbol sadece futboldan ibaret değildir. Samsun şehri ve insanı, ülkemizin modern yerlerinden biridir. Şunu çok iyi biliyorum kimse kimsenin yaşam biçimine karışmaz. Orada halen güzel dostlarım var. Bunlardan biride şu an benle röportaj yapıyor zaten. İnşallah tekrar bu güzel şehrin takımı Samsunspor, Turkcell Süper Lige çıkar diyorum."

Pergani 55

çok güzel bir yazı paylaştıgın için sagol holigan_itü. TFF'nin bu konuda somut adım atması gerektiğine ben de katılıyorum

Mustee13

Türk Sporunda Devrim Şart...

ata55

atılla gokce bunu samsun yerel medyasına soyleyecgıne kosesınde yazsa daha samımı olurdu. ercument gulun roportajıdır bu, coguda sallmadır belkı.

mehmet yılmaz

Atilla Gökçe gerçekten de aklı başında, bu işin hakkını verebilen isimlerden birisidir ancak Ata55'in eleştirisine ben de katılıyorum. Sn. Gökçe bunu Samsun yerel medyasına söylememeli; ulusal kanallarda boy gösteriyor, Milliyet'te de yazıyor. Pek çok da seminere katılıyor. Asıl oralarda dillendirmeli. Yoksa bu yapılanın "hatır cümlesinden öteye" bir manası kalmıyor.

Fikir güzel mi? Evet... Samsunspor'a futbolda pozitif ayrımcılık yapılmalı kesinlikle. Bu tesis de olabilir vergi borcu silinmesi de...