''Futbol Kenti Trabzon'' muşşş...

Başlatan merkez, 27 Aralık 2009, 21:31:55

« önceki - sonraki »

merkez

27 Aralık 2009, 21:31:55 Son düzenlenme: 28 Aralık 2009, 00:58:41 merkez
 Futbol Kenti Tabzon... muşşş

Evet arkadaşlar bu ara başlık Kentimizin Samsunsevdalısı!! Gazetesi Haber gazetesinin Euro2016 Tepkisi için yaptığı manşette bugün itibari ile yer almış bulunmaktadır.

Son dönemlerde tansfer ettiği Trabzonspor fanatiği İsmail Başaran(aynı zamanda kuzeyhaber internet sitesinin kurucu ve genel idarecesidir) ve Hiçbir konuda Samsunspor için olumlu yönde kelamını işitmediğim Avni Demir'in de kadoya alınması ile Trabzonculuk misyonunu gayet güzel bir biçimde devam ettiriyor.

Şimdi Soruyorum !!!  

Bize ne Tabzon'un alınmamasından ?

Bize ne Trabzonun futbol kenti olduğundan ?

somazlar mı adama, 02-08 Temmuz 2007 Tarihleri arasında yapılan Karadeniz olimpiyatları,zamanın Gençlik Spor Genel Müdürü (Tabzon ve Tabzonspor sevdalısı ) şimdiki Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay 'ın büyük destek ve gayretlei ile Trabzon'da yapılırken neden kimseden ses çıkmıyordu ? Samsuna haksızlık yapılıyor,Samsun karadenizin en büyük kentidir Bu organizasyondan Samsun dan nasiplenmelidir diye neden kimse manşet atmadı ?
Neden bu kentin hakkını savunamadınız? Neden  ?

Bizim cılız lobimizin bari bu olimpiyatların bir müsabakasını da Samsunda yapalım isteklerine dahi ,akıl almaz bir kıskançlıkla HAYIR diyen zihniyetin aç gözlülüğüne bakarmısınız ?

Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay Beyin  yoğun gayretleri ile 2011 Gençlik olimpiyatları yine Trabzonda yapılacak.   

Bakarmısınız herşey bizim olsun anlayışının geldiği son noktaya ?

Bu organizasyonların Trabzonda yapılması ne demek biliyormusunuz arkadaşlar,Son beş yılda trabzona onlarca Trilyonluk tesis kazandırılması demek.Uluslar arası arenada Trabzonun tanıtımının yapılması demek.

Bunlar Trabzona yapılırken bir şey yok,biz de isterük dediğimiz de kafamıza odun vuran çok.

Herşey Trabzona olsun,herkes Trabzonlu olsun,Heryerde Tabzon ve Trabzonspor konuşulsun,ah ne ala memleket...

Bizim yerel gazetemiz de buna çanak tutsun...

Yazıklar olsun bu düzene,bu düzenin yalakalarına,ekmeğini SAMSUN'dan kazandıkları halde, hala akılları Trabzonda olan bürokratlara,vekillere,belediye başkanlarına,iş adamlarına GAZETE sahiplerine...

Çok esaslı ,çok kapsamlı,yeri yerinden oynatacak ciddi planlamalı işler yapmalıyız,ölü toprağı serpilmiş değil bu trabzon sevdalısı kişiler ve guruplar tarafından uyutulmuş Samsun halkının bu sarhoşluktan uyandırılması lazım...

Hem dernek olarak,hem inanılmaz bir güce kavuşmuş site olarak bunu başarabilecek kudret bizde var arkadaşlar.

Gündem oluşturmalıyız,ortalığı karıştırmalıyız,birilerinin tekerine atık biz çomak sokmalıyız...

Sercan

Abi sizler bizim büyüğümüzsünüz.Nasıl olacak ??

cem

bende bugün okudumda sinirlendim artık bu kadarda olmaz yeter yani,gazetenin adını TRABZON gazetesi olarak değiştirirlerse hiç şaşırmayın trabzondan haber vereceksen git kardeşim trabzonda yap bu işi ne işin var samsunda......

Ollivanders

saka gibi baslık boyle birsey olur mu? Sizden nefret ediyoruz kaypak insanlar... yedikleri tasa zı..an insanlar...

Dartagnan

ben bundan oncede almıodum gazeteyı bundan sonrada alırsam Allah belamı versın....

ata55

trabzon listede yoksa birakin trabzolunluar kizsin
zaten oyle olmus

GurbetciFanatik

Trabzon dan ne futbol kenti olur   ne de sampiyon olur
ne de 2016 yer alir.
Hic bi bok olmaz

emre

buna benzer bir yazıyı bende okudum bugün:

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Default.aspx?t=27.12.2009&y=IhsanOksuz

gerçekler: trabzon öyle böyle şampıyonluk yaşamış,türkiye kupasını almış,futbolla yatıp kalkan bir şehir..ve futbolla tanınan bir şehir(çünkü tarıhı guzellikleri haricinde baska öenmli bir fonksıyona sahıp değil).Lobisi geniş.Neredeyse her kulupte bir 61 numara var.karadenizden bir il seçilmeliydi kesinlikle 2016 için.

peki ya tüm bunlara karsın madem bu kadar süper bir takımsınız benım trabzonlu arkadasım gs yi tutuyor mu tutuyor ve gs nın trabzonu yendiği maç sonrası gs atkısıyla sokakta gururla gezebiliyor mu gezebiliyor.pekii bu trabzonda tribün kültürü var mı? "0" , yazıyla "sıfır".bir 61. dk sacmalığı ne yaptıklarını bilmiyorlar.bize kazandırdıkları bir oyun stili var mı "yok".futbola olan tutkunlukları sadece aşırı milliyetçiliklerinden belki de.yani bir takımıyla taraftarıyla tribünüyle bir futbol kültürüne sahip olduklarına inanmıyorum.

yazıdaki yazarın liverpoolu inter i barcelona yı bundan daha iyi dönemlerinde yendik dmesine sadece gülüyorum.barcelona nın bundan daha iyi bir hali var mı yahu!!uzay kupasını falandamı almıştı  ???  :D sırf bunun yüzünden istemıyorum bizim harıcımızde bir anadolu takımının şampiyon olmasını hemen (çok afedersiniz) bi tarafları kalkıyor.birazcık haddinizi bilin yahu!!neymiş futbol denince akla istanbul la trabzon geliyormuş muş!!

2016 konusuna gelince karadenizin tek büyükşehiri samsun olmalıydı kesinlikle.trabzonun olmaması lobisi geniş oldugndan dolayı biraz sasırttı beni sadece ama wowturkey de asagı yukarı liste belliydi zaten.

kavak_55

yeter artık bu trabzonununda o başlığı atan gazetenin de..................... nasıl bir yerel medyamız var allahını seversen şu 1 milyonluk şehirde sallasan trabzonluya denk gelecek artık bu kadarda olmaz bakkalı çakkalı gazetesi bilmem nesi hepsi trabzonlu yedikleri içtikleri samsundan hala trabzondan bahsederler trabzonu savunacaksanız oraya gidin bir daha da gelmeyin ordan yazın ne yazacaksanız tü allah belanızı vere samsunun ekmeği haram ola samsunda doğduk samsunda öleceğiz başka söze gerek yok BİR DAHA HABER GAZETESİ OKUMAYACAĞIM. BÜTÜN SAMSUNSPORLU TARAFTARLARIMIZA SELAMLAR.

FaTiH_HaN

haber gazetesi iyice zıvanadan çıktı yalakalığın bu kadarına da pes listede Samsun yok yedeklerde bile yok bunu sorgulayacağına trabzon neden yok diyor. Ahmet Şahin'in transfer haberinde bile trabzonspor formalı resmini koymuş. Bu kadarda da olmaz.

europe_55

Trabzon´un neden alinmadigini sorgulayacaginiza, Karadeniz´in tek Büyüksehiri olan SAMSUN´un bu organizasyon´a neden dahil edilmedigini sorgulayin!!!

Kesinlikle katiliyorum: Bize ne trabzon´dan??

çarşambalı-55

FUTBOL KENTİ TRABZON LİSTEYE ALINMADI
Türkiye Futbol Federasyonu´nun şampiyonaya ev sahipliği yapması planlanan kentler arasına Türk futbolunda büyük öneme sahip olan, Anadolu´dan tek şampiyon takımı çıkaran Trabzon kentini yedek kent olarak açıklanması büyük tepki topladı. Dünya´nın en büyük şehir takımları arasında gösterilen Trabzon´un gerek altyapı gerekse de Uluslararası Havalimanı ve konaklama imkanları ile aday kentler arasında olması gerektiği belirtilirken, futbol şehrinin böyle bir şampiyonadan soyutlanması farklı yorumlara yol açtı. Bu konuda Trabzonspor taraftarları geniş kapsamlı protestoya hazırlandıkları öğrenildi.

Haber aynen bu Bir Samsun gazetesi Samsun'un listeye alınmamasını sorgulamıyor ama travzonu sorguluyor gülelim mi ağlanacak halimize ?

Bir travzon gazetesi Karadeniz'in en büyük şehri bu bölgenin tek büyükşehir belediyesi nasıl asıl listeye alınmaz Bırakın asıl listeyi yedek şehirler statüsüne nasıl alınmaz diye sorgular mı acaba Bırakın kardeşim bu şehrin ekmeğini yeyip bide Samsun'un değil travzonun haklarını savunacaksınız Gidin o gazeteyi travzonda satın Samsunda alınmaya değer tek bir yerel gazete yok arkadaşlar Buradan ricam kimse tek bir yerel gazete dahi almasın Biraz akılları başlarına gelsin şunların...

Baskent_Samsunspor

şimdi anladınızmı beyler futbolun ne kadar büyük bi potansiyel olduğu görünüşte köy kasaba havasında olan şehir sadece futboldaki başarısıyla gündemde kalabiliyor .... malum şehre herşeyiyle on basan kentimiz esamesi okunmuyor ..

herşeyden öte içimizdeki fransızlar samsunda yaşıyor samsunda kazanıyor samsunda yiyor samsunda s.cıyor gidip malum yerleri yalıyor asıl bu vahim olan bu ne yaptı ulan samsun size samsunluluğunuzda gurur duyacağınıza malum kenti yalıyorsunuz ayıp bee

Tribün_ali

Haber almayın aldırmayın en iyi tepki budur benim gibi yapın aylardırda yazıyorum bu yazıyı

#BAFRALI#

Alıntı yapılan: Serpico55 - 27 Aralık 2009, 21:59:41
saka gibi baslık boyle birsey olur mu? Sizden nefret ediyoruz kaypak insanlar... yedikleri tasa zı..an insanlar...