Turgut Doğan Şahin (Ankaragücü'ne Transfer)

Başlatan **KaR6**, 10 Ağustos 2009, 22:44:53

« önceki - sonraki »

**KaR6**

10 Ağustos 2009, 22:44:53 Son düzenlenme: 16 Ağustos 2010, 20:44:50 Ant55

Doğum Yeri         :  TARSUS
Doğum Tarihi       :  2 Şubat 1988
Boy                   :  1.80
Milli Takım:         :  1 Kez U21
Sözleşme Bitiş T. :  31 Mayıs 2011
Mevkii                :  Sağ Açık- Forvet

Sadece Samsunspor

Aslında elinden geleni yapan çok iyi adam geçen ama bir türlü son vuruşları yapamayan futbolcumuz. İnşallah bu sene çalıştırmıştır Turhan hoca son vuruşlara. Az çalışsa Türkiye'de nadir bulunan futbolculardan biri olacak

fanli03

bir insan saha içinde bu kadar umursamaz olabilir...kendini kanıtlama kaygısı yok kendi gözündeki turgutu çok merak ediyorum bir şekilde  bu takımdan samsunspora madden yararlı olarak ayrılması lazım...yetenek varmı bence var ama bunu umursamazlığıyla harcıyor...

Akyol

Alıntı yapılan: 35ama55 - 10 Ağustos 2009, 22:48:46
Sanırım takımın İstanbul seçmelerinde beğenildi ve getirildi .. Yetenekten ziyade mental problemleri olduğunu düşünüyorum , bazen taraftarın baskısından çekiniyor .. Geçen sene Sakarya ve Antep maclarında kırmızı kart görüp , her iki Adana maçında da takımı yalnız bırakması hoş değildi .. İyi bir ücret karşılığında bu sezon sonu satılmalı diye düşünüyorum ..

emre

Alıntı yapılan: fanli03 - 10 Ağustos 2009, 23:01:02
bir insan saha içinde bu kadar umursamaz olabilir...kendini kanıtlama kaygısı yok kendi gözündeki turgutu çok merak ediyorum bir şekilde  bu takımdan samsunspora madden yararlı olarak ayrılması lazım...yetenek varmı bence var ama bunu umursamazlığıyla harcıyor...

aynen kardeşim gercekten yetenekli ama sahadaki o hüzünlü ifadesi ve  küçük emrah hali taraftarı çileden çıkarmaya yetiyor(tabi son vuruslardaki beceriksizliğini saymassak).

supernatural_55

katılıyorum kardeşim bence de umursamaz bi yapısı var bunun üstünden gelip saha içi sorumluluklarının farkına varırsa daha yararlı olabilir az sesim kısılmadı bağırmaktan ama bence uzun uzun son vuruş çalışmalı

Turuncu

supernatural_55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 10 Ağustos 2009, 23:07:17
Son vuruştan ziyade sağ ayağı ile çekip sol ayağı ile vuruş çalışmalı .. En çok öyle pozisyon harcıyor ..

evet kardeşim o da var bide kale yakınlarında topa kafa vuruşu da çalışmalı.sanırım antep belediye maçıydı bomboş kaleye direğin çaprazından yukarı dikmişti ama o tarz bişey yapmak gol atmaktan çok daha zordu

beşnumara

engin abi ve cem abinin yorumlarını bekliyorum :D onlar yorum yapmadan turguta yorum yapmak bana düşmez. onlar benden daha çok seviyorlar turgutu :D

edmontdante

Yetenekli olduğuna inanmıyorum.Yetenekli adam  hep yeteneklidir.Sadece topu sağdan sol ayağına çekmekte değil.

Arap atı dediler ben geçen sezonki Malatya deplasmanı dışında böle bir şey görmedim.
Bilekleri yumuşak dediler,o yumuşak bilekleriyle direk dibine yaptığı bir tane plase görmedim.
Çok iyi adam geçiyor dediler,sağ taç çizgisine doğru topu kaçırmaktan başka bir iş yaptığını görmedim.

Benim gördüğüm korkak,ürkek,gamsız biri.Kalecinin her topu alışında sırtını dönüp küçük adımlarla orta sahaya doğru ilerleyen,aman bana atmasın diyen,bir adımdan topları ya ıskalayan ya dışarı atan,her deplasmanda ortalama 2 %100 gol atamadığını maçı forumdan takip ederken kahrolarak öğrendiğimiz,hala defansın arkasına koşu yapmayı ve futbolun basit gereklerini öğrenememiş bir oyuncu.

Zaman zaman çok top eziyor diye eleştirdiğimiz Oktay DELİBALTA ,Turgut gibi davranmadığı için eleştiriliyor işte.Sorumluluk alıp elini taşın altına koyacak cesarete sahip.Ama o cesarete sahip olmayanlardan biri Turgut.

Ben onu PAF takımda çok izledim.Maçlara sonradan giren,ceza sahası içinde gol koklayan,son hamle olarak ayağının ucuyla dokunup gol yapan bir oyuncuydu.Adam gibi bir tane golünü görmedim.Tabiki gol goldür farketmez keşke atsakta nasıl olursa olsun önemli değil.Adam gibi golden kastım Serkan AYKUT golleri işte.Attığı goleri Ahmet HASSAN ın bjk da attığı gollere benzetebilirim.Birden aradan çıkıp attığı goller.Ben Turgut'ta bunun dışında bir özellik göremedim.Kaldı ki bu pozisyonda zaten oynatılmıyor.

Kalecimizin aldığı toplardan bahsettim.Rakip ataktayken kalecide kalan topta kaleci doğal olarak ya sağ kanata ya da sol kanata topu eliyle oynar.Genelde bu böyledir.Ama kanattaki adamlar sırtını dönüp giderse o da mecburen degaj yapar.Topun kime gideceği %50 %50.Kaldı ki bu toplarda defans her zaman forvete göre avantajlıdır.Bu durumda topun bizde olma ihtimali daha da düşüyor.Ama kanattaki adam kendine güvenen biriyse kaleci topu aldığında ya zaten hücumda yakalanmış rakip takım defansının arkasına koşu yapar yada rakip defansı arkasına çeker kaleciden gelen topu  orta sahaya doğru çıkan  arkadaşına bir şekilde indirir.Normali hepimizin bildiği gibi budur.Sonuca götüren de.Ama senin kanat oyuncun "Aman bana atmasın" edasıyla sırtını dönüp yavaş yavaş orta sahaya yürürse bunun tek anlamı özgüveninin olmamasıdır.Profesyonel seviyede top oynayan birinin böyle davranmaya hakkı yok.Burası halısaha değil ki "Zaten topu bilmiyor ona atma" diyelim kaleciye.

İlk aklıma gelenler Karabük maçının son dakikası,Manisa ve Karşıyaka Maçlarında kaçırdıkları (Sağ ayağından sol ayağına çekip birini kaleci Kerem'e diğerini auta attığı ),Ordu deplasmanında 2-0 yapacakken kaçırdığı.Gol tabiki kaçar ama böyle değil.Her hafta hemen hemen aynı pozisyonlara girip sürekli kaçırıyorsan eksiklik sende demektir.

Benim senelerdir izlediğim Turgut topu sağ kanatta  sürekli olarak rakip bekin önünde alan ve üzerine giden ama bunu yaparken topu sağ taç çizgisine  doğru çeken birisi.Bunu yapmasının sebebi diğer yöne götürememesi yani tekdüze oluşu.Böyle olunca adam geçme yüzden yüksek olmalı ama bu da yok.Bunu ortadan kaldırmanın tek yolu var mademki genç ve kuvvetlisin,orta sahan topla çıkarken bekin arkasına yapacağın koşularla topla buluşmak ama bu da yok.EEE ne var o zaman kazandıracağın taç yada kornerler mi : ))

Her şeye rağmen kadromuza baktığımızda takımda banko oynayacak oyunculardan biri ne yapalım.

Sadece Samsunspor

celebi

ben bu sene turgutun bizde iş yapacağın düşünenlerdenim

Tufan

eğer topa vurmayı öğrenirse Turgut iş yapar ama hiç umudum yok.

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: TuFaN55 - 11 Ağustos 2009, 11:51:50
eğer topa vurmayı öğrenirse Turgut iş yapar ama hiç umudum yok.

aynen son vuruşları haric iyi bir oyuncu özellikle kanatta ve önü açık yüzü kalyeye dönük topla buluştığunda tutmak zor son vuruşlarıda olsa zaten bence bu yıl samsunsporda olmazdı

selahattin55

turgutu tarife gerkyok.samsunspor taraftarını çileden çıkarmak için yaratılmış.son vuruş yok.inşallah bizim geriye kalan saçlarımızıda bu sene dökmez.geçen sene yola yola saç kalmadı.ama şasına lafımız yok bu sene daha iyi olur inşallah.