1 MAYIS

Başlatan yaman55, 01 Mayıs 2009, 00:06:02

« önceki - sonraki »

yaman55

Forumun işçileri emekçileri 1 MAYIS işçi emekçi bayramınız kutlu olsun

maviay55

1 mayıs diyince akla artık tatil gelecek  ;D

bayramınız kutlu olsun..

Fecr_55

isciler olarak bayramimiz kutlu olsun..ALLAH kazasiz belasiz kan akmadan atlatmayi nasip etsin insallah..
Taksim olaylarini bekliyorum acikcasi, bakalim ne felaketler olacak..

Nuri Asan

Yeterince tatil yapan ulkeyiz ne gerek vardi tatil olmasina?

özkan

eger amac tatılse yada ne bıleyım bıseylerı resmıyete dokmekse 1 mayısa kadar tatıl edılcek cok zaman var;bunların en başınıda çanakkale çeker,18 mart tatıl olmayacaksa bu ulkede bırakın 1 mayısı,23 nısanı,65 agustosu bıle tatıl yapsanız fos..canakkaleyi bilmiyo yenı nesıl genclık..bırakında 18 martı ogrensın su genclık..canakkaleyı bılmeyen turk tarıhını bılmez..

veis

amaç tatil olmadıgı için ve banada ters oldugu için ben böyle bir bayramı kabul etmiyorum.hatda bana engüzel tatil pazar günü evde keyif yapmak.ama tatil diye işci emekçi ayaklarına sevinen bazı köpekler var onlar 10 tane şehidimizin topraga verilmesinden 1 gün sonra o kişiliksiz pkk nın eylemine destek veriyorlar ise onlarada yazıklar olsun.

kaptan 55

Alıntı yapılan: veis - 01 Mayıs 2009, 07:22:01
amaç tatil olmadıgı için ve banada ters oldugu için ben böyle bir bayramı kabul etmiyorum.hatda bana engüzel tatil pazar günü evde keyif yapmak.ama tatil diye işci emekçi ayaklarına sevinen bazı köpekler var onlar 10 tane şehidimizin topraga verilmesinden 1 gün sonra o kişiliksiz pkk nın eylemine destek veriyorlar ise onlarada yazıklar olsun.

Baskent_Samsunspor

daha tatil yapacağımız gün varmı

**KaR6**

daha sabahın korunde belli oldu niyetleri zaten.. taksime neredeyse 1 kilometre uzak evim ve ara sokaklarda olmasına ragmen silah taş sesleriyle uyandım.. insanmısınız bee?

Nuri Asan

Tarlabasi savas alani gibiymis

yaman55

İNANAMIYORLAR!

Seneler sonra Taksim'de bir Mayıs'ı kutlamanın verdiği bir coşku var Taksim'de. Çoğu Taksim'de olduğuna inanamıyor. "Taksim, Taksim" sloganları meydanı inletiyor. İşçiler ailelerine telefonla "Taksim'e çıktık" diye haber veriyor. Tam bir coşku hakim. Taksim anıtı işçiler tarafından sarılmış durumda. Taksim'e çıkan işçilerin 4 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

ALKIŞLARLA KARŞILANDILAR

DİSK ve KESK'e bağlı işçiler 4 bin kişilik bir grupla 32 yıl sonra Taksim'e girdi. Çoşku büyük. Alkışlarla karşılandılar. 32 yıl sonra beklenen oldu.

Taksim'e giren grup arasında CHP, Halk Evleri, SDP ve birçok örgüt var. Beşiktaş Çarşı grubu da "Terketmedi sevdan beni pankartıyla" Taksim'de kutlamalara katılıyor.

Kortejin son 100 metresinde çol ilginç görüntüler vardı. Yavaş yavaş yürüyen işçiler polis barikatlarının açılmasıyla koşarak Taksim'e girdiler.
Resim

TAKSİM İÇİN SON 200 METRE

DİSK korteji yaklaşık 20 dakikadır KESK'i bekliyordu. Şu anda yeniden yürümeye başladı. Taksim için son 200 metre kaldı. "Bir Mayıs'ta Taksim alanındayız" sloganlarıyla kortej ağır adımlar atarak Taksim'e çıkıyor.  Taksim'e çıkan ana cadde sakin ara sokaklar gergin. Çatışmalar Dolapdere'ye kaymış durumda. Maskeli ve sapanlı gruplar polise çelik bilye atıyor. Polis de onlara gaz bombası atıyor.

GÜLER: ELLERİNDE SOPALAR OLANLARI ALANA SOKMAYIZ

İstanbul Valisi Güler, NTV'ye açıklama yaptı: "Müdahale işçi gruplarına değil. Ara sokaklardaki olanları ibretle izliyoruz. Polisimiz kuvvet kullanmamak için bekliyor.. Molotof kokteyli atılması çelik bilye atılırsa polis elbette karşılık verir. Sopalarla gelen grupları korteje sokmayız. Gazı en son çare olarak kullanıyoruz. Bölücü gruplar polisi güç kullanmaya mecbur ediyor.

DİSK ve KESK Taksim'e varmak üzere... İstanbul Valisi Güler "Olay çıkarmayanlar korteje dahil ediliyor" dedi.

POLİSE MOLOTOF

DİSK ve KESK Taksim'e ulaşmaya çalışırken, Şişli, Feriköy, Pangaltı civarında yoğun çatışma yaşanıyor. Ara sokaklardaki küçük gruplara biber gazıyla göstericilere müdahale ediliyor. Tarlabaşı'nda da göstericiler polise molotof kokteyli attı. Molotof kokteyleri Tarlabaşı'nı yangın yerine çevirdi. Bu arada Cihangir'de yaralanan bir polis de hastaneye kaldırıldı.

"MAKUL SAYI" AŞTI

Çıkan olaylarda şimdiye kadar 2'si polis 8 kişi yaralandı. Ancak DİSK-KESK ana korteji 1500 kişiyi aşmış durumda. Bilindiği gibi valililiğin makul sayısı 1500'e kadardı. Ana kortej gezi parkının Harbiye ucunda bekliyor. Kasımpaşa'daki grubun ana korteje katılması bekleniyor. Divan Oteli önünde meydana 500 metre mesafede bekliyorlar.

THE MARMARA'DA PANKARTLI EYLEM

Taksim Meydanı'nda bulunan The Marmara Oteli'nin penceresinden bir grup da "1 Mayıs 1977'de buradan işçilere ateş açan kişileri bulun" diyerek bir pankart sarkıttı. O kişilerin oraya nasıl çıktığı da merak konusu. Grubun Genç Siviller olduğu öğrenildi. Pankart daha sonra alt kattan çekerek yırtıldı.

Resim

DİSK GRUBU 3 BİN KİŞİ

Halaskargazi'de olaylar dinmek bilmiyor. Partili gruplara katılmak isteyen marjinal grupları engellemek için polis biber gazı kullandı. Bu arada yaklaşık 3000 kişilik DİSK grubu bir durup bir ilerleyerek devam ediyor. Grubun en önünde sendika ve parti yöneticileri yürüyor. Taksim yönüne doğru ilerliyorlar...

Nuri Asan

Tek yol Holiganizm,tek gercek Samsunspor,tek baba Müslüm baba

Tufan

bu forumda siyasi şeyler yazmak istemiyorum ama uzlaşma olduktan sonra 4-5bin değilde 10binlerce insanda Taksimde 1 Mayısı kutlayabilir. önceden planlı programlı şeklide olursa Taksim Yasak kardeşim diye bir uygulama olmazsa provakatörlerde temizlenebilir.
ama bir grup insan var 1 mayısta polisle çatışarak Taksime çıkabileceğini düşünen ve bence emekçi işçi olmayan polise koca kaldırımdaki parke taşı atan polis onlara ne yapsa haklı.

adı üstünde İşçi Bayramı çatışma günü değil birlik beraberlik kardeşlik günü. Rabbim bu millete bir daha 1 Mayıs 1977 gibi bir gün daha yaşatmasın.

yaman55

Alıntı yapılan: TuFaN55 - 01 Mayıs 2009, 12:59:27
Rabbim bu millete bir daha 1 Mayıs 1977 gibi bir gün daha yaşatmasın.

amin

ahk34

neyin mayısı oldugu belli değil nerde yasa dışı örgütler var onların provokasyonundan başka kutlama yok.
sizin ki 1 mayıs işçi bayramı benimki 1 mayıs hıdralez