PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

beşnumara

Play offta Kombine işi sanırım yönetimde bitiyor. Geçen yıl Ads yönetimi play off manisa maçında kombineler geçerli demişti deyip topu yönetime atıyorum :)

atakumlueray

Alıntı yapılan: celebi - 09 Nisan 2014, 16:37:19
eray aktifbanktadn hesap mı açtılar
evet abi hesap açtılar ama içinde bir miktar para tutup arada bilet almak için kullanacağımdan ptt şubeleri işimi görecek.
Yukarıda yazılan doğruysa uygulamanın seneye başlaması hayırlı olur,kulüplere katkı sağlayacağı için de yararlı görüyorum sadece bu kartların kredi kartı olarak da tercih edilebilmesi yanlış bence.
Bizim millet zaten kredi kartı batağındayken piyasaya ekstradan milyonlarca kredi kartı girecek.
Bir de kart alırken herkes takım seçtiği için ve takımlara bu sayıya göre para aktarılabileceği için çevremizdeki istanbul takımı tutan arkadaşları da kart alırken samsunspora yönlendirmemiz faydalı olacaktır.

celebi

eyvallah eray kardeşim sağolasın

ugrass

ya arkadas benim anlamadıgım statların önünde zaten TOMA'lar bekliyor çevik kuvvet, asayiş, trafik polisleri hepsi orada,İçeride polisler sürekli görüntü alıyor,zaten heryer güvenlik kamerası,ek olarak özel güvenlikler var sen tüm bunlara rağmen güvenliği temin edemeyip bir kartla bunu yapabileceğine mi inanıyorsun?

Sadece Samsunspor

Amac guvenlik degilki olaylar yine olacak ama bulmasi kolay olacak cunku o kartta tc numaran ikametgah adresin bile kayitli olacak pat diye alacaklar evden
Amac guvenlik degil yapani bulmak yani bos isler

samsunum

:-X :(

Alıntı
Maç biletlerimiz 14 Nisan'da passo.com.tr'de

Futbolda elektronik bilet uygulamasıyla kağıt bilet devri kapanıyor. 20 Nisan'da Karşıyaka maçıyla taraftarlarımız futbol karşılaşmalarına elektronik biletleriyle girecek, satın alınan biletler PASSOLİG Kartlara yüklenecek. 

6222 no'lu Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun uyarınca, 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren tüm Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüplerinin müsabakalarında elektronik kart ve elektronik bilet uygulaması başlıyor. Uygulama kapsamında artık maç biletlerinizi www.passo.com.tr adresinden alabileceksiniz.

Satın aldığınız biletleriniz PASSOLİG Kartlarınıza yükleneceğinden, bilet almadan PASSOLİG KARTINIZI almayı unutmayın. Eğer hala Passolig Kart sahibi değilseniz,  www.passolig.com.tr adresinden kartınızı hemen alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT
16 Nisan Salı günü itibarı ile Stadyum gişelerinden PASSOLİG Kart başvurusu yapılıp, bilet alınabilecektir.
Maç günü Stadyum gişelerinde Passolig Kart başvurusu YAPILAMAYACAKTIR.

Maç biletinizi nasıl satın alacaksınız?
•    www.passo.com.tr adresine üye girişi yapın,
•    PASSOLİG kartınıza para yükleyin,
•    Bilet almak istediğiniz maçı seçin ve satın al butonuna basın,
•    Satın almak istediğiniz tribün blok ve adet bilgilerini girin,
•    Koltuğunuzu seçin,
•    TC Kimlik numaranızı girin ve seçtiğiniz koltuğu TC Kimlik numaranıza tanımlayın.
•    PASSOLİG kart ile ödemenizi yapın,
•    Biletiniz kartınıza tanımlansın.

Satın aldığınız bilete ilişkin bilgiler size SMS ve e-posta yoluyla bildirilecektir.
Ayrıca maç biletinizi maç günü stadyum gişelerinden ve  0850 724 33 24 no'lu çağrı merkezinden satın alabilirsiniz.
Biletinizi satın aldıktan sonra herhangi bir yerden bilet teslim almanıza gerek yoktur, satın aldığınız bilet PASSOLİG kartınıza yüklenmiştir. Maç günü PASSOLİG kartınızla stadyuma giderek gönül rahatlığıyla maça giriş yapabilirsiniz.
                                                                      http://www.samsunspor.org.tr/haber_detay.asp?id=1440

Ollivanders

Bilmiyorum ama bazen e-bilet uygulaması mantıklı geliyor

Forvetim

passoligininde, e-biletininde tak. gitmiyorum maça falan, Müslümana gavur eziyeti başka bir şey değil. kombineyle girmek içinde paso mu alacağız şimdi, bu ne dayatma böyle. rus rejimi var sanki ülkede.

ask55

peki ben arada bir memlekete geldiğimde iki kardeşimle birlikte maça girmek istesem hepimizin ayrı ayrı kartı mı olmak zorunda ?
yani 45 lira + maç bileti parasi mı vereceğim ?
kendi kartıma 3 maç bileti yükleme gibi bir şansım yok mu ?
böyle yaparak bizim salaklığımızın katsayısını ölçüyorlar bence.
koyun geldik koyun gidiyoruz.
her üyeden parayı alcaklar sonra onu işletip faiziyle zenginlik yaşayacaklar.
bizde üç kuruş maaş almak için yıllarca eğitim alcaz yine de onların yaşadıklarının milyonda birini yaşayamayacağız.

bu çok açık bir soygundur.
futbolun zaten içine etmiştiniz.
beterin beteri varmış.

arkadaş isyan etmeyelimde ne yapalım ?

ulan bir ülkede herşey baştan aşağı yanlış olur mu ?

Tufan

Almayacağım kendim için değil ranta en azından direk göz yummamak için, ayda yilda bir maça gitme zevki olanların hakki için. Keşke karşı gelinse tüm tribünler olarak ama yok öyle bir dirayet.

Gorkem

bende almayı düşünmüyorum

55.hakan

Almayı düşünmüyorum tabii.Bizi birgün mecbur edecekler o zamana kadar biz almayıp onların bu uygulamadan vazgeçmesini sağlamalıyız.

berusa55

12 Nisan 2014, 00:25:04 #72 Son düzenlenme: 12 Nisan 2014, 00:31:43 berusa55
Çeşitli forumlarda bu uygulamanın olumsuzluğuna dikkat çeken yüzlerce paylaşım yapılmış....

AlıntıAmaç şiddet değil,yandaşlara para akıtmaktır,bunun en basit örneği ihalenin çalık holinge verilmesidir,ama çok önemli bir ince ayrıntı var burada çoğu taraftar grubu artık futbol maçlarını boykot etme çağrısı yapıyor,yavaş yavaş on binler boykot edecek,o zamanda,bu sistem ellerinde kalacak haliyle

AlıntıBu saçma sapan uygulanmanın tek amacı maçlara gelmeyin demektir.

Zaten Federasyonun Türk Futboluna hizmet gibi bir foksiyonu olmadığı için bu tarz uygulamalara da aslında şaşırmamak lazım.

Yeni stadlar yapılıyor ama çoğunlukla boş kalacaklar bu gidişle.

AlıntıBen uygulamayı geçtim, bu kartların dağıtan ve başvuru merkezlerine sahip olan kim? Hangi firma? Kimlerle ilişkisi var?

Ekonomiye hiç bir katma değer getirmeyen ve anında milyonlarca kişiye hitap eden bu kaymaklı iş kollarını kim kime nasıl pazarlıyor?

Alıntıhttp://www.passolig.com.tr/kullanici-sozlesmesi
Madde 2 der ki:
İletmiş olduğunuz veya Site üzerinden bildirdiğiniz tüm bilgi ve içeriklerin güncel, doğru ve güvenilir olması sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım Koşulları'nı onaylayarak bildirmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin Aktif Bank'ın iştirakleri, bağlı bulunduğu grup şirketleri ile Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili program ortakları veya anlaşmalı kurum/kuruluşlar ile paylaşılabileceğini, Aktif Bank veya bu kurum/kuruluşlar tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile ilgili tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetlerine dair ticari elektronik iletilerin e-posta, telefon, cep telefonu (SMS), faks, mektup, basılı evrak vb. yöntemler ile tarafınıza gönderilmesini kabul etmektesiniz.

Bilgi paylaşımından elde edilecek gelirler de cabası! Hem ayrıca benim bilgimi ne hakla, nasıl paylaşırlar? Paylaşacaksa sadece emniyet ile paylaşsın. Güvenliğimi sağlamayı hedefliyorlar ya hani!

Yok bu işin tutulur yanı.

AlıntıPassoligle beraber, seyircisiz maçlarda çocuklar ve kadınların maçlara gitme olayında da ciddi bir düşüş yaşanacak. Türkiye'deki çoğu kişi senelik 25 lira ücretle 10 yaşındaki çocuğuna passolig kartı falan almaz. Tribünlerdeki taraftar sayısı ciddi ölçüde azalacaktır.

AlıntıBu uygulama bir bankanın müşteri potansiyelini arttırmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.

Elektronik Bilet Sistemi Banka Araya Sokulmadan Uygulanabilirdi

1) Bu sistem neden sadece Çalık grubuna ait şube sayısı sınırlı olan Aktifbank'a verildi.
2) Zaten her bilet için biletix gibi aracı kuruma hizmet bedeli vb. başlıklar altında ödeme yapılıyordu. Şimdi bir de bu kart için 25 Tl verilecek vede ayrıca bilet başına 2 Tl hizmet bedeli kesilmesinden kim ya da kimler kazanacak.
3) Galatasaray kulübü biletlerin satışını kendisi yaparak taraftarı 3. şahıslara ödenen ücretlerden kurtarmıştı. Şimdi bu şahıslar tekrar devreye girecek
4) Maça gitmek isteyen tüm vatandaşlar bir bankanın müşterisi olmaya zorlanması hem rekabet hemde Anayasal özgürlükler çerçevesinde ne kadar doğru?
5)
6)
.
.
.

Bu karar Türk Futbolu'na vuracağı darbe bir yana kişilerin özgürlüklerini ayaklar altına almaktadır. Tüm taraftarların bu uygulama sonlandırılana dek boykot kararı almalı ve maçlara gitmemeli. Ayrıca yürütmenin durdurulması için idari davalar açılmalıdır.

Alıntıİnşallah herkes bu uygulamayı protesto ederde bu saçma uygulamadan vazgeçilir başta ben bundan sonra maçlara gitmeyi düşünmüyorum. Bu uygulamayla sömürülen taraftar kazanan kulüpten çok başkaları olacak. bu sistem yerine şöyle yapılabilirdi ; kendi bilgilerimizin olduğu bir maça giriş kartımız olur, bu kartı çıkarttırken bir kereliğine para veririlir veya ücretsiz çıkartılır. bilet aldığımız maçın bilgileri bu karta yüklenir ve maçlara bu kartla gireriz. mesela ben maçta sahaya para attım koltukları kırdım veya olay filan çıkarttım diyelim , benim kimliğimi kameralarla tespit ederler ve benim kartımı bloke ederler bende bir daha stada giremem veya belli bir ceza alırım.
aslında ilk düşünülen buydu bence ama tüpçü olayı başka yerlere çekti , bunun güvenlikle ilgilisi kalmadı ticari bir ranta döndü. 7-8 yaşındaki çocuğun kredi kartı olması ne derece doğru veya ben kredi kartı kullanmak istemiyorum ve bunun ek masraflarını karşılamak istemiyorum diyelim yani lafın kısası zaten düşük olan seyirci ortalamasını iyice düşürecek saçma sapan bìr proje..

Alıntı25 TL kart parası bi yana ülkemizde Anadoluda yaşayanların bile %80'inin İstanbul takımlarını tuttuğu bu ortamda siz kalkıp insanlara ''takım seç'' derseniz adam İstanbul takımını seçerse kendi şehrinin takımının maçına alınmayabilir örneğin diyelimki Adana'da yaşayan passolig kartlı BJK taraftarı ADS maçına gitmek istedi ADS kulübü yönetimi çıkıp ''bu maçı sadece ADS taraftarı passolig kart sahipleri izleyecek başka takımlıyı kabul etmiyoruz'' derse BJK'li stada alınmayabilir yada BJK taraftarı o kişi ''ulan BJK zaten Adana'ya gelmiyor ben en iyisi şehrimde maç izlemek için ADS'yi tercih edeyim'' derse ne gibi bi durumla karşılaşabilir? tesadüf o ya Türkiye Kupası kurası çekildi ve BJK Adana'da ADS ile eşleşti bu durumda ADS adına kart almış aslında BJKli olan kişi maçı izler fakat ADS taraftarı arasında izler ammaa diğer yandan kupada BJK ile Adana'da eşleşen takım Adanaspor olursa o şahıs hiçbir şekilde maçı izleyemeyebilir.

Bir başka sorunda Adana'da 2 takım var derbi maçlar yapılıyor bu derbilere 2 rakip takımında taraftarı alınıyor hatta maçı rakip seyircilerin içinde sus pus oturup izleyenlerde oluyor ammaa bu kart uygulamaya geçtiği an takım seçmek zorundasınız diyelimki seçtiniz ve il spor güvenlik kurulu çıkıp ''bu derbi maçı sadece Adanaspor passolig taraftarı izleyebilecek'' derse bu durumda ADS taraftarı da olsanız diğer takımlı da olsanız Adana derbisini izleyemeyeceksiniz yani Adana'da bi derbi maç oynanacak ama stadda tek 1 ADS taraftarı bile olmayabilir.

Yada atıyorum Adana'da Türkiye kupası final maçı var ve maç Konyaspor-Galatasaray arasında ben bu durumda kardeş takım olan Konyaspor'u desteklemek istiyom ama o da ne! emniyet çıkıp diyor ki bu maça sadece ''Konya ve GS passolig kart sahipleri alınacak'' bu durumda siz ilinizde yapılan Türkiye kupası finalini izleyemeyebilirsiniz.

Bide diyelim ki İstanbula gelen bi Japon turist çarşı grubu hayranı ve BJK maçına gitmek Çarşı grubu ile beraber maç izlemek istedi çıkıp adama passolig kartın yok içeri giremezsin mi diyeceğiz.?

Bu kart basket maçları için geçerli olacak mı bilemem ama diyelimki basketbolda da passolig uygulamasına geçildi ve yer : İstanbul adamın biri hem futbol hem basketbola çok düşkün ve Efes Basket takımı adına passolig kartı çıkardı çıkarmasına ama Efes'in futbol branşında takımı yok! bu durumda adam hiç futbol maçı izleyemeyecek mi?

Aslında daha çok soru bulunabilir bu kart projesinin bir an önce iptal edilmesi lazım aksi takdirde yani sezonda 3 İstanbul takımının stadlarını bilmem ama diğer stadlarda inlerle cinler top oynar haberiniz olsun.

AlıntıStadlarımızdaki seyirci ortalaması zaten düşük. İnsanlar takımları iddialı bir durumda olmadığı sürece maçlara gitmeyi tercih etmiyor.

Şifreli yayın çoğu ligde uygulanıyor olmasına karşın, ülkemizde insanları futboldan uzaklaştıran bir etkisi olduğunu düşünüyorum. E-Bilet sistemi de düşük olan seyirci ortalamasını olumsuz etkileyecektir bana göre.

mehmet yılmaz

Bir getirisi varsa beş götürüsü olan bir sistem.
Sezon sonuna kadar kombineler geçerli olacak deniliyor.
Yazın bu saçma uygulamayı rafa kaldırırlar bence.

King1965

Tribündeki Seyirci Sayısına Darbe Vuracak Bir Uygulama Kınıyorum..

Bakalım Seyirci Sayısı ne kadar olacak bu uygulama uygulanan stadyumlarda..