Hüseyin Eroğlu

Başlatan _SoN_, 25 Eylül 2022, 20:16:25

« önceki - sonraki »

Sol Açık

Hüseyin hoca ile beraber bir dizi olumlu gelişme var:
* Taraftarlarla barışık, kulübün değerlerine sahip çıkan bir kimlik getirdi kulübeye ve bu çok değerli.
* Genç oyuncularda en azından motivasyon açısından kıpırdanma var. Yunus son haftalarda harika oynuyor, Muhammet bence gayet iyi ve tek tek oyunculardan bağımsız takımın sahadaki yaş ortalaması belirgin şekilde düştü.
* Takım daha dinamik ve disiplinli. Özellikle savunmada taktik yaklaşımlar görünüyor.
* 3-5-2 ile hem stoper mevkisinde performanslar yükseldi, hem de açıklarda. Ali Ülgen gerçekten de 3-5-2 kanadı için çok uygunmuş ve yükseliyor. Soner, belki hücumda çok özel işler yapmıyor, ama savunma hatalarının önemi sistem gereği azaldı ve görece iyi duruyor. Özetle, 3-5-2 bu kadroda fena durmadı.
* Ligde 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldık (kupada tur atladık). Beraberliklerden birisinde 90+'da yedik, diğerinde penaltı kaçırdık, yani kazanabilirdik. Kaybettiğimiz maçta 80 dakika 10 kişiydik. Özetle, puan kaybettiğimiz tüm maçlarda bir özrümüz vardı, puan açısından fena gitmiyoruz.

Ama Hüseyin hoca ile beraber ikna olmadığım, olumsuz giden şeyler de yok değil:
* 3-5-2 gereği kanat forvetlerimiz işlevsizleşti. Bir dizi nedenle çok hissetmiyoruz (Fofana sakat ve Novikovas kadro dışı), ama durum bu. Harris yok oldu, Polat işe yaramıyor, Laura kanat oynamıyor. Fofana geldiğinde bu dizilişte nereye yerleşir bilemiyorum.
* Oynattığı oyun sonuç alıyor belki ama bize yakışmıyor. Esas mesele bu; fazla savunma ağırlıklı oynuyor olmamız. Ligde oynadığımız 6 maçın 4'ünde (+kupada) gol yemedik ve bu güzel. Ama oyunun geneline baktığımızda taktiğimiz 3-5-2'den ziyade 5-3-2. Bolu gibi bir rakibe karşı içeride 80 dakika savunma yaptık, Göztepe'ye karşı 60.dakikada rakip kendi yarı alanındayken bizim 5 oyuncumuz ceza sahası çizgisinden ayrılmıyordu, bu korkak oyun bize yakışmıyor.
* Oyuncularımızın yerlerde sürünmesi, bunu taktik bir yaklaşım olarak kullanmak, "zekice" oynamak ise utanç verici! Hiç tartışmaya gerek yok; öndeysek son 30 dakika oyuncularımız vakit öldürmeye çalışıyor ve bunun için her tür "tiyatro"yu oynuyor! Kalecimiz topla taklalar atıyor, oyuncularımız "ammman kramp girdi" deyip 30 saniye sonra depar atıyor falan... "Küçük" takım oyunları bunlar, bize yakışmıyor. Korkum, bu yakışıksız küçük oyunlara camianın da alışması, "normal" ve hatta "gerekli" bulması. Eğer bu da olursa, o zaman Yılportspor olmuşuz demektir!

Umudum; Hüseyin hocanın bize yakışmayan bu işlerinin (aşırı savunmacı ve oynamamaya çalışan oyun taktiklerinin) sadece geçiş aşamasında puan derdiyle yapılan geçici taktikler olması. Aksi taktirde hocanın gitmesi için takımın kaybetmesini ister halde bulabilirim kendimi...

cembaba

Çok büyük bir kısmına katılmakla birlikte ben önde top tutamadığımızdan dolayı geriye çok fazla iş düştüğünü düşünenlerdenim. Bence Tomane'yi geri isteyecektir Hüseyin Hoca. Tomane bana göre şuanki en iyi forvetimiz Tanque'den daha çok işimize yarayacak. İlerde top tutmayı başarabilirsek orta sahamız daha iyi olacaktır. Hatta biraz daha fanteziye kaçıp Tomane - Tanque ikilisiyle oynamalıyız. Harris tam olarak iyileşince bence onu da kullanacağız. 3-5-2 sistemini ben sevmeye başladım. Savunmamız derli toplu bir duruş sergiliyor. Osman'a veya orta sahada oynayan ikilimize çok ekstra iş düşmüyor. Forvette iki oyuncumuzun olması bizi hücumda +1 kişi gibi gösteriyor. Hüseyin Hoca'yı transfer döneminde izlemek ve yorumlamak daha doğru olacaktır. Pendik ve Göztepe maçlarından alınan 3 puan bizi yukarıda tuttu. Kendisini ve takımı tebrik etmek gerekiyor.

KocumVolkan

Tebrikler hocam... İlk geldiğinde defansif oynatıyorsun diye kızıyordum.. Gelişime açıksın helal olsun.

Sadece Samsunspor

Huseyim hocam tum algilari kira kira gidecek insallah. Cok guveniyorum sana hocam. Sen bu takimi adam edecen. Cikamasak bile yine ayni devam. En azindan bi sistemi var. Oyuncuya bagli degil. Fbdeki Jesus misali. Her oyuncudan faydalaniyor. Gencleri monte ediyor. Seri galibiyetlerde geldi. Kimsenin bu takimin huzurunu bozmasina izin verme hocam. Bu sehirde hain cok. Azcik kafa gosterini ez devam et. Ben sahsen arkandayim. Oyuncularda o inanci gordum kimse sallamamazlik yapmiyor.

55.hakan

Hedef 3 puan oyun 1 puan gözümden düşmeye başladın iyice.

emre

3-5-2 yi iyi oturttu dedik, iki haftadır puan kaybediyoruz başka bir taktik düşünmemesinden dolayı. Oyun içinde başka bir çözümün yok mu hocam Allah aşkına.

Sadece Samsunspor

Hocam ben bu macin oneminin farkina vardin sanmistim. Haftaici iki ayni bolgenin kentlerinin mucadelesi oldugunu biliyorum dedin. Bende sandimki maca asilacaksin. tsnin 11ine bakip bu maca 3lu cikilmaz oldugunun farkina nasil varamadin. Ya da farkina vardin neden inat ettin. Karsimizda alt lig takimi yok. Fb bile 3lu denedi gecen sene o kadar oyuncuyla yapamadilar. Biraz gercekci olalim.

Raqua55

Çok zor zamanda takımın başına getirildi.Üstüne başkanın hoca hakkındaki söylemlerine rağmen iyi iş çıkardı.Geldiğinde takımın 60 dakikalık kondisyonu mevcuttu.Boldrin ve novikovası kadro dışı bırakması gerçekten yürek isteteyen bir hareket.Transfer döneminde yıldız isim olarak gösterilen 2 futbolcuyu kesik atması displini sağlamak adına önemli bir hareket.Boluspor maçı sonrasında taraftar olarak laurayı gözden çıkarmıştık, ona rağmen lauranın artan performansıyla laurayı takıma yeniden kazandırdı.Aynı zamanda Ali ülgen ,Ali kaan,Yunus emre gibi genç oyuncular olumlu anlamda performans verdiler.Hocayı tebrik ederim devre arasındaki transferler başarılı olursa bu yolun sonunu getirecektir.

Sadece Samsunspor

Sistem her zaman kazanir diye diye takima bunu ogrettin hocam. Cok akilli oynadik. Geldiklerimizi de atinca tadindan yenmez olsun. Sagol hocam sonuna kadar devam.

eprianu

Allah var iş yapamayacağını düşünmüştüm. Elindeki kadroda ciddi eksikler olmasına rağmen şu ana kadar büyük iş başardı. Şimdi daha büyük bir iş düşüyor kendisine: Takımı Eyüp maçına nasıl hazırladıysa diğer maçlara da öyle hazırlamalı.

Raqua55

En önemlisi gerçekten basarmayi istiyor.Takimi 4-1 öndeyken 90+9 da saha kenarına gelip,kendisine ait olan bölgeyi geçip oyuncularina direktif vermeye devam ediyor...

ugurozkan

kazanıp kazanmamaktan da önemlisi, uzun yıllardır hiçbir hocamız böyle bir maça beraberliğe razı olmayan bir ilk onbirle çıkmamıştı.

mehmet yılmaz

Nazar değmesin diye sezon sonuna kadar bir şey yazmayacağım.
Sadece bir maşallah diyeyim. :)

Raqua55

Penaltı calisalim Hocam.Ekstra stres oluyoruz

Lusage

Büyük hoca. Güzel insan. Umarım birlikteliğimiz devam eder.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi