TFF 1.LİG 2022-2023 12.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1 - 0 Göztepe

Başlatan brigand, 31 Ekim 2022, 16:26:41

« önceki - sonraki »

muzaffer4

Hayaller 3-5-2 hayatlar 5-3-2. İkinci yarı da ne oynadığımızı çözen var mı? Laura oyuna gireli 15 dk olmuş yürüyüş yapıyor. Celil çıkınca Orta alanda ileriye top taşıyacak kimse kalmadı. Muhammet Ali kendi etrafında dönüp dönüyor. Bu oyundan bıktım mesele 3 puan almaksa evet bu Göztepe bize normal şartlarda gol atamaz.

Raqua55

_SoN_

Laura için sene başından beri söylediklerimi TEKRAR TEKRAR söylüyorum, bu adam Fofananın F si dahi olamaz . Bomboş anca koşar .

55.hakan

O son dakika faulu gol olsaydı var devreye girmeliydi. Öyle faul mi olur be.

jean

Ilk defa ust uste kazandik cok sukur eksiklerin bir an once takima donmesi takimada bir kac takviye lazim kadro disilarin yerine cok aciz oynuyormu bu sekilde cikamayiz goztepede Tik yoktu ona ragmen son dakikaya kadar rahat degildik

Furkan

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 06 Kasım 2022, 17:19:40Kalecimiz tam bir 🍐🍐🍐
Net bir şekilde

Birader senin saçma sapan ilkokul seviyesi yorumlarından dolayı forumdan soğudum be. Burası senin karalama defterin değil kayda değer tek bir kelamın yok yıllardır sıkılmadın bıkmadın.

brigand

Dün gördük ki, göbekte Yusuf olmayınca eksik olan geçiş özelliklerimizi tamamen kaybediyoruz. Celil oyundan alındığında skorboardu gösterip çok erken diye serzenişte bulunduğunda aslında durumun da farkında olduğunu kanıtladı. Merkezde başarılı pas tercihleriyle, oyunun yönünü değiştirebilecek yetenekte bir oyuncumuz kalmayınca tamamen topun arkasına geçip rakibi karşılayan bir yapıya bürünüyoruz. 60.dakikadan sonra zaten net şekilde 5'li savunmayı gösterdik sahada. Bu da hücum geçişlerini dibe vurdurdu diyebiliriz. Çoğalamayan, merkezi kalabalık tutmaya çalışan bir yapıya döndük.

Galibiyet elbette çok güzel. Üstüste iki hafta 3 puan kazanmayı özlemişiz. Ancak nereye kadar gideceğiz veya bundan sonra oyunun hücum aksiyonlarını ne kadar geliştireceğiz yönündeki soru işaretleri gitgide artıyor maalesef.
Fofana'nın şuanki takım içinde ne kadar önemli ve yetenekli bir oyuncu olduğunu da tekrar anlamış olduk.

Laura özelinde diyeceğim tek şey birinin üzerinden geçmesi lazım bu arkadaşın, başka türlü olacağa benzemiyor.
Yunus, Alim ve Ali Ülgen gerçekten motive ve başarılı bir performans gösterirken Zeki yine standardın altına inmeyerek kalitesini gösterdi.

Maç boyu saha içi yerleşimlerde en fazla dikkatimi çeken şey, merkez oyuncularının birbirlerine olan mesafelerinin çok açık olması ve pozisyona yakınlıkta hep uzakta kalmaları. Bu da bizi kısırlaştıran, uzun topa iten ve ister istemez geriye yaslayan bir sebep oluyor. Hocanın devre arasına kadar bir şekilde sağlam kalarak ulaşmaya çalıştığını düşünüyorum. Transfer dönemi açıldığında en az 3 net oyuncu almak isteyecektir. Çünkü şuan ki durumda; Novikovas ve Boldrin kadro dışı, Tanque fizik gücüyle bir şeyler yapmaya çalışsa bile istenilen çabulukta değil, Laura takım oyuncusu özelliği taşımıyor ve çok düşük seviyede kalıyor yetenek olarak, merkezde Yusuf'un alternatifi olacak bir oyuncu yok, sol kanatta Mücahid sonrası seviye sorunu çekiyoruz ve stoper rotasyonunda eksiğiz. Ek olarak stoper rotasyonunu güçlendirmek, Zeki'yi daha verimli kullanmak anlamına gelir ki buda hocanın elini rahatlatacak şeylerden biri olacaktır.

Sonuç olarak Tuzla maçı öncesi alınan galibiyet en azından moral seviyemizi iyice yükseltimiş oldu. Tuzla maçını hem kalite farkı hem de kendilerinin bizdeki hatıraları yönünden kazanacağımızı düşünüyorum. Umarım bay geçeceğimiz haftaya 3 maç 9 puanla girer, oyunumuzu güçlendirmek adına zaman bulmuş oluruz.