Gaetan Laura

Başlatan _SoN_, 10 Haziran 2022, 19:21:00

« önceki - sonraki »

_SoN_

https://fb.watch/dzad6bH5Qw/

Yeni kara boğa diye açıklandı, inşallah faydası olur.

adige73

Hızlı ve güçlü bir golcuye benziyor iş yapar

Sadece Samsunspor

Istatistikleri kotu ama net bu ligin topcusu belli videolardan. Is yapar.

jean

Paris FC de oynamis her Séné kafaya oynayip cikamiyorlar insaallah bizi cikarir

Sol Açık

Öncelikle biraz Tomane verisi vereyim. Bu sezon 34 maç, 10 gol ve 5 asist ile oynadı. Ayrıca, asiste sayılmayan 3 penaltı yaptırmışlığı var. Tomane'nin epey de şanssız bir sezon geçirdiğini düşünüyorum, çünkü şöyle bir düşündüğümde en az 5 topunun direkten döndüğünü hatırlıyorum ve gol/asist sayısını biraz da şanssızlıktan arttıramadığı açık. Son olarak, Tomane golcü olmaktan ziyade, oyuna katkıda bulunan bir santrafor. Ama herşeye rağmen (ben beğensem de), Tomane ile tam bir kan uyuşması olmadı.

Yeni transferimiz videolarda kuvvetli görünüyor ama istatistikleri Tomane'nin altında. Son 4 sezonda kupa ve lig toplam 122 maça çıkmış ve bu hiç fena bir devamlılık değil (ortalama 30.5 maç). Bu 4 sezonda toplam 32 golü ve 17 asisti var. Yani sezon başına 8 gol, 4.3 asist ortalaması ile oynamış. Umarım bu istatistiklerinin üzerine çıkar ve biz önümüzdeki sezon Tomane'yi aramayız...

55.hakan

Hızı iyi istatistikleri kötü. Dolayısıyla bitiriciliği zayıf ama bu ligde farklı formatlara girebiliyor futbolcular.

Kaya

İlk resmi maçında en uçta santrafor başladı. Birkaç pozisyonda gerçekten çok iyi duvar oldu. Ben Laura'nın ; oyun ve pozisyon bilgisinin çok iyi olduğunu ancak çok uzun zamandır özgüven sorunuyla boğuştuğunu düşünüyorum. Oynadıkça çok çok daha iyi olabilir ama sabredilir mi pek emin değilim.

Sadece Samsunspor

Ilk golde topu aldi dondu fofana ya birakti gayet iyidi. Karsi karsiya kalecinin ustune vurmasi ve musait pozisyonda gec kalip diregin ustune vurmasi biraz eksi yazdi ama cok kotu diyemem. Suan ortada daha ilk hafta. Kalecinin ustune vurdugu pozisyonda karim ve fofana asagida bostu cikarsa gol olacakti.

Sol Açık

Benim aklımda kalan birkaç pozisyonla Laura yorumu:
1. Maçın başında Boldrin sağdan çizgiye indi ve sert bir top attı içeri. Ön direkte Laura dışarı vurdu. İyi bir golcü onu içeri atar.
2. Golde Celil hava topunu kaptı, top Laura'nın önüne düştü, aslında biraz da geç kalarak Fofana'ya attı ama yine de bunu düşünmüş ve yapabilmiş olması çok iyi. Üstüne üstlük, Fofana topla dripling halindeyken Laura kale içine kadar koşu yaptı ve neredeyse gol vuruşuna da yetişecekti. Yani hızı ve takipçiliği de gayet iyiydi.
3. İkinci yarıda sanırım Boldrin'in pasıyla karşı karşıya kaldığı pozisyon. Bu pozisyonda pozisyonun oluşumunda cidden iyiydi. Yani koşusu, gücü falan yerinde ve her oyuncu pozisyonda karşı karşıya kalamaz. Bu iyi yanı... Ama gol vuruşu kötüydü yine.
4. Yine 2.yarıda içeride evirip çevirip dışarı vurduğu pozisyon da oldukça net ve bir "golcü" buradan gol çıkarır.

Bunların yanı sıra, oyun içinde diriydi. Savunmaya falan yardım etmeye de çalıştı. Ama hücum preste etkili görünmedi. Ayrıca savunmada gönderilen uzun topları pek indirebildiğini söyleyemeyeceğim. Bende istatistik yok, ama ulaşabilen varsa durumu ortaya koyar. Ben oyun kurulumuna katkısını da pek göremedim.

Yukarıdakilerin özeti; Laura güçlü, çabuk olmasa da hızlı, mücadeleden kaçmayan bir forvet. Ama oyun kurulumunda katkısı sınırlı ve "golcü" değil! Ben sezon içinde faydalı olacağını düşünüyorum. Ama kimse kusura bakmasın; Tomane bile Laura'dan daha iyi bir "golcü" ve diğer özellikleri ile Laura'dan birkaç gömlek üstün. Umarım Tomane'yi çok aramayız...

maço

Alıntı yapılan: Sol Açık - 13 Ağustos 2022, 10:07:55Benim aklımda kalan birkaç pozisyonla Laura yorumu:
1. Maçın başında Boldrin sağdan çizgiye indi ve sert bir top attı içeri. Ön direkte Laura dışarı vurdu. İyi bir golcü onu içeri atar.

Gözümüzün önünde oldu , pozisyon alırken çok ön direğe gitti , düzgün vursa bile gol olması zordu , yani pozisyon almasında bile sorun var.
Bu tabi golcülük özelliği için geçerli.

Deplasmanlarda daha farklı olabilir belki. Altay çok kapalı oynadı.
İçeride Eyüp maçında mesela daha ofansif oynayan takıma karşı nasıl olacak merak ediyorum.

_SoN_

Aranan kan maalesef bu değil, erken ama görünen o.

jean

Gol atmasina sevindim kendine Oz guveni gelir insaallah

Sadece Samsunspor

Bu adam tek forvet oynayamaz bence

KocumVolkan

Son penaltıyı o atmalıydı. hatrick yapıcam hırsıyla burun vururdu topa.

Kazma ama golcü kabul edelim.

eprianu

Kanatta daha verimli olur bu adam.