2022-2023 SEZONU TRANSFER SÖYLENTİLERİ

Başlatan cembaba, 12 Mayıs 2022, 10:55:27

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Ilk defa icimin sindigi bi hoca ile gorusuyoruz aliyoruz sandim ki klasik bomba patladi anlasamamislar. Istedigini getir bu saatten sonra direkt hevesim kacti anlasamadik yazisini gorunce.

tactician

Alıntı yapılan: tactician - 12 Mayıs 2022, 22:23:27Bunu ben de seyretmiştim. Saha içine dair Türkiye'de yapılmış en iyi, en derinlikli sohbet olabilir. Umarım Çağdaş hoca ile anlaşma resmiyet kazanır bir an önce.

Süreç uzayınca işin resmiyet kazanmayacağını hissetmiştim doğrusu :(

Bütün hevesimi kaçırdı bu durum.

Hatırlayacaksınız daha önce de, Önder Özen'i alamayıp Reşat Çağan gibi birisini getirmiştik futbol direktörü diye.
Altınordu'dan Serhat Pekmezci'yi sırf prim talebini bahane ederek sallamış -ki kendisi bizimle anlaşma olmayınca Fenerbahçe ile anlaştı günler içerisinde- yerine Hakkı Bayrak'ı altyapı koordinatörü olarak göreve getirmiştik;

Çağdaş olmadı ise yerine Yılmaz Vural ya da Tanju Çolak gelsin. Tutarlı hareket etmiş oluruz en azından.

Uzun zaman sonra ilk kez bu kadar umutlanmıştım gelecek adına. Samsunspor taraftarı olduğumuzu yine acı bir biçimde hatırlattılar maalesef...

eprianu

Konuyla ilgili hiçbir bilgim yok ancak sebepleri az çok tahmin edebiliyorum. Eskilerin bir sözü var "Sürüden ayrılanı kurt kapar " diye. Bizde tam tersi, sürüden ayrılan kendini kurtarıyor. Zihniyet değişmediği sürece bu tarz olayları çok duyacağız.

tactician

17 Mayıs 2022, 06:31:42 #18 Son düzenlenme: 17 Mayıs 2022, 07:54:25 tactician
Batu Kaplan denen arkadaşın katıldığı programı dinledim ve vıcık vıcık popülizm diline yarım saat dayanabildim.
Çok uzun uzun yazmak, içimdeki öfkeyi ve hayal kırıklığını dışavurmak istiyorum ama program tüm iştahımı aldı götürdü öte yandan. Belki biraz sindirdikten sonra denerim tekrar yazmayı.
Bir kez daha vasat ve populist; inovatif, akılcı ve bilgiliye galip gelmiş görünüyor. Ülkemizin geldiği durum gibi...
Çağdaş hoca'nın tesislerde yaptırdığı analizler ve talepleri bana Önder Özen'in bir isteğini hatırlattı. Kendisi de mevcut fitness alanının tavan yüksekliğinin ölçtürülmesini istemişti; yeni bazı aletlerin-uygulamaların yapılması için uygun olup olmadığını anlamak için...
İkisi ile de anlaşma sağlanamadı. Kendi egoları (!) sebebi ile...

jean

Icim sinmemisti cagdas islinendaha oncede yazmistim uzulmedim acikcasi

Ayberk

Forza Hüseyin Kalpar. Bu saatten sonra başka kim gelirse gelsin fayda yok

Desiqner

18 Mayıs 2022, 07:23:20 #21 Son düzenlenme: 18 Mayıs 2022, 07:27:50 Desiqner
Alıntı yapılan: tactician - 17 Mayıs 2022, 06:31:42Batu Kaplan denen arkadaşın katıldığı programı dinledim ve vıcık vıcık popülizm diline yarım saat dayanabildim.
Çok uzun uzun yazmak, içimdeki öfkeyi ve hayal kırıklığını dışavurmak istiyorum ama program tüm iştahımı aldı götürdü öte yandan. Belki biraz sindirdikten sonra denerim tekrar yazmayı.
Bir kez daha vasat ve populist; inovatif, akılcı ve bilgiliye galip gelmiş görünüyor. Ülkemizin geldiği durum gibi...
Çağdaş hoca'nın tesislerde yaptırdığı analizler ve talepleri bana Önder Özen'in bir isteğini hatırlattı. Kendisi de mevcut fitness alanının tavan yüksekliğinin ölçtürülmesini istemişti; yeni bazı aletlerin-uygulamaların yapılması için uygun olup olmadığını anlamak için...
İkisi ile de anlaşma sağlanamadı. Kendi egoları (!) sebebi ile...

Çağdaş hoca beni ilk defa bu kadar çok heyecanlandıran bir isim olmuştu. Gerek modern futbol konusundaki anlayışı , gerek modern tekniklere olan merakı nedeniyle. Günümüzün futbolunu oynamak konusunda hevesli bir hoca uzun vadede kulübümüze ve futbol kültürüne de çok şey kazandırabilirdi. Biz yine ne yapacağı kestirilen vasat hocalardan devam ederiz. Başkan ile herkesin anlaşabilmesini mümkün görmüyorum.
Ayrıca yapılan konuşmalarda oturup ağlanacak bir mesele vardı ki o da Çağdaş Atan ve Şifo Mehmet ile görüşmüş olmamız. Siz Samsunspora futbol aklı diye getiriliyorsunuz. İlk adayınız Çağdaş Atan iken ikinci adayınız Mehmet Özdilek mi ? Ciddi misiniz ya. Biri üstte belirttiğim mantalitede bir hocayken diğeri iki senedir takım çalıştırmıyor ,çalıştırdığı dönem de kimsenin beğenisini kazanamamış bir hoca. Şaka gibi camiayız gerçekten. Oynayacağınız futbol bellidir kafanızda ve buna uygun hoca adayları birbirine anlayış olarak yakın isimler olur. Böyle birbiriyle alakasız hocalarla görüşmek bile ne kadar özensiz iş yapıldığının göstergesi.

muzaffer4

Son 3-4 senedir gelen teknik direktörlere bakıldığında gayet iyi hocalarla çalıştık. O yüzden yönetime hoca konusunda güveniyorum. Asıl mesele hocanın istediği oyunculardan oluşan bir kadro kurmakta.

Genç teknik adam furyası devam ederken ben de genç bir teknik adam almamız gerektiğini düşünüyorum. 2000 li yıllarda top oynamış biri değişen oyuna da hakim oluyor. Okan buruk, Çağdaş Atan, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Ömer Erdoğan ve Ertuğrul Sağlam gibi genç teknik adamların başarısının altında yatan başlıca neden de bu bence.

1994 doğumlu biri olarak söylüyorum futbolculuğunu görmediğim birinin teknik direktör olmasını istemiyorum . Çağdaş Atan tam da aradığımız adaydı olmadı en azından Çağdaş Atan ekolünden biri olsun. Çağdaş Atan yerine 65 yaşında birisi gelmesin.

Sadece Samsunspor

Yardimci hocalik yapmis birisi teknik direktor olacakmis. Gsnin Torrent misali.

5trawberry

Ümit Davala değilse Erdinç Sözer olacaktır

eprianu

Alıntı yapılan: Ayberk - 17 Mayıs 2022, 23:51:36Forza Hüseyin Kalpar. Bu saatten sonra başka kim gelirse gelsin fayda yok

Bana kalırsa Hüseyin Kalpar gibi bir hocanın, dediğim dedik kafasına sahip bir başkanla anlaşmasına imkan yok. Çok iyi hatırlıyorum Hüseyin Kalpar Cenk İşler'i silmişti, Dilaver'i yedek bırakıyordu. Mesela Hüseyin Kalpar bu sezon takımın başında olsaydı Yasin'e hayatta forma vermezdi. Yönetim de milyonlar veriyoruz oynat diye baskı yapacaktı. Böyle çok fazla kriz yaşanırdı.

Yüksel Yıldırım'ın konuşmalarından anladığım kadarıyla transferleri yine yönetim yapacak. Bunu her hoca kabul etmez. Transferleri hoca yapsın  şeklinde bir zihniyete sahip değilim. Ne menajerlik oyunları dönüyor, az çok görüyoruz. Ancak bu durumu da Fuat Hoca gibi çok parlak kariyere sahip olmayan hocalar kabul eder. Yani bana kalırsa beklentiyi çok yüksek tutmayın.

Sadece Samsunspor

19 Mayıs 2022, 01:58:01 #26 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2022, 02:02:18 Sadece Samsunspor
Batu bey aciklamalar yapmis. Kulubun sistemini nasil oynayacagini transferleri yonetim yaparmis ona gore hoca getirirmis. Ornek olarakta Stuttgart i gostermis. O takim hep ofansif oynuyor ona gore oyuncu alip sonra o sisteme uygun hoca getiriyormus. Biraz Turkiye gercekleri ile is yaparsak iyi olur. Baskan geldiginden beri gerceklerden uzak peri masali hayallerinde yasiyoruz sonra her sene yeni hayaller kuruyoruz. Bi ton oyuncu aldik ne olacak o oyuncular. Cihan Berk Huseyin Talha Melih Semih Cinari Bah.?

Batu nun demesine gore. Cagdas hoca sivasdaki Yatabare yi kesin olarak istemis olmazsa olmaz demis. 36 yasindaki adami napacaz demis batu bey. Menajeri 2 +1 sozlesme istemis bizden emekli olacakti demis. Ya arkadasim bi adam seni amacina ulastiracaksa yasina bakmayacan. Superlige cikinca oyle adamlar almazsin olur biter. Baskan 8milyon euro butce ayirmis cagdas hoca daha fazla isteyince 10 milyon euro ya cikartmis. Kendiside 10 milyon tl istemis baskan 4 vermis ama sonra orta noktada bulusmuslar. Ama en son mobilyalarin degismesini isteyince is kopmus. Tabi bunlar batu nun soylemesi. Karsi taraftan dinlemedigimiz icin oyle oldugunu kabul ediyorum.

Ayberk

Başkan "mobilyaları kendi paranla yaptır" demediyse ben de bir şey bilmiyorum.

jean

Dogruysa abartmis onlarda mobilya icin sikintimiz cikartilir

Pergani 55

Yüksel Yıldırım a hiç güvenim yok artık. Süper ligi istemiyor sanki