Teoman Taş ( Timofte ) için yazılan yazılar

Başlatan ZiyaAdnan, 26 Ocak 2008, 04:26:17

« önceki - sonraki »

canan

02 Şubat 2008, 20:58:41 #15 Son düzenlenme: 02 Şubat 2008, 21:06:21 MeL_55
               :'( YAŞAMAKTIR SENİN ADIN EY ÖLÜM :'(

Bölünüyor akşam ufukta parça parça
Şehirler de bölünüyor 'yakın'dan uzağa
'uzaklar'dan yakınlara.
Varılmamış güzel bir şehir oluyor ayrılık
ya da henüz kapanmamış bir çift gözden
damlayan gözyaşı...

En zayıf, en onulmaz yanıdır insanın
En güçlü tarafı.
Bilir bunu kalbinde merhamet bulunan
ve gözlerinde okyanusları bir umut gibi taşıyan.

Sen ey yaşamak...
Istırap yüklü gemilerin, inşirah dolu
limanlara yanaşması.
Sabırlardan taşan satırlara sığmıyor.

II

Ey ayrılık..
Yakınlığı ve uzaklığı olmayan hece!
Bil ki, seven kalp kavuşur diğeriyle.
Yollar kısalır ve yakın olur
Söz biter mânâ kalır geriye
Ve yaşamak olur ölümün adı.

ALLAH TÜM AİLESİNE VE TÜM SEVENLERİNE SABIR VERSİN.ALLAH RAHMET EYLESİN. :'(

jean

canan abla sen teoman abinin evlenecegi olan kizmisin biraz bahsetmisti bana?

jean

gercekten hala cok uzgunum onun gibi 10 taraftar olsa 1000 taraftara bedeldir ne yazikki gelecegi parlak olan bir abimizi kaybettik

mehmet yılmaz

AlıntıGültekin KULLUKÇU
g.kullukcu@halkgazetesi.com.tr

Teoman Taş'ı anarken... 

Vefa hissi taşıyan biz insanlar sevdiklerini anarken anıları ve güzel duyguları birlikte yaşarlar.

Büyük Samsunspor iyi yetişmiş tribünlerde iz bırakmış, sempatik, bilgili, insan ilişkilerinde olumlu yaklaşımı olan hukuk ve futbol camiasının çok değerli ismi merhum Teoman Taş'ı ölümünün ilk haftasında, bu köşesinde bu yazımla tekrar birlikte olmak ve anmak istedim.

Teoman Taş' ı ilk kez Samsunspor Genel Kurulunda tanımıştım. Maç günlerinde stadyum giriş ve çıkışlarında iletişimimiz sürdü. Daha sonra Halk ailesine girdi.  Samsunspor gönüllüsü genç kardeşimize Cuma günü hepimiz son görevimizi yaptık, karşılıklı helalleştik. Yaptıklarıyla, düşünüp de yapamadıklarıyla, sonsuzluğa Allah'ın rahmetine yolcu ettik..

Ölümünün ertesi günü www.Samsunspor.biz adına Salih Çakır, Mehmet Yılmaz ve Tribün Dergi adına wolf 'un harika yazılarını okudum. Senin için Fidanlık oluşturup " Teoman Taş" adını ölümsüzleştireceğiz diyordu.

Bugünün fidanı, yarınlarda hatıra ormanı artık senin isminle anılacak. Gözün arkada kalmasın ne mutlu senin gibi dostları olana. 

Etik değerlerin kaybolduğu ve kişisel çıkarların ön plana çıktığı günümüzde böylesine örnek insanlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyor ve yaşıyoruz. Sayın merhum Teoman Taş'ın aramızdaki sevgisi ve saygınlığı hep anılacak ve sevilecektir

Samsun futboluna gerek tribün ve site desteği, gerekse gazetedeki köşesiyle hizmet vermiş olanları da hep böylesine anabilmek benim ve zannederim hepimizin istediği, beklediği vefalık duygusu budur.

Sevgili dostum toprağın ve rahmetin bol, mekânın cennet olsun.

http://halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=2455

Alıntı

Atakum Belediyesi'ne ve SBK'ya teşekkürler 

Çok yoğun bir hafta geçirdiğimi söylemeliyim. M.Teoman Taş'ın beklenmedik vefatı ve sonrasında gelişen hızlı bir süreç... Söylenecek çok fazla şey var aslında; çoğunluk farkında olmasa bile Samsun'un büyük bir kayba uğradığından tutun da geride kalan sevgi selinin yansımalarına kadar...

İlk birkaç gün çok yakın bir arkadaşımın gidişi nedeniyle allak bullak olmuştum. Daha sonra Taş Ailesiyle ben ve Teoman'ın diğer dostları acımızı paylaşınca biraz daha toparlandık. Geçtiğimiz pazartesi günü Teoman'ın yakın arkadaşları bir araya gelerek bazı kararlar aldık. Bunlardan birincisi onun adeta evladı olan www.samsunspor.biz sitesinin yaşatılması idi. Site Samsunsporluların buluşma yeri olmaya devam edecek ve üstelik Teoman'ın Samsunsporluluk felsefesini de aynıyla sürdürecek. İletişim Yayınlarından yılsonunda çıkması planlanan Samsunspor kitabına "Kırmızı-Beyaz-Siyah" adını verip ona ithaf edeceğiz.

Ayrıca tribündergi.com'da başlatılan Teoman Taş Hatıra Ormanı fikrinden yola çıkarak Atakum Belediyesinden Sinan Bektaş Bey ile bir görüşmemiz oldu. Kendisi bize hatıra ormanı yerine Atakum'da yapılacak olan bir parka Teoman'ın isminin verilmesinin daha iyi olacağını anlattı. Neticede hatıra ormanı uzak bir köşede, bakımsız kalacak ve belki de o fidanlar hiç büyümeyecekti. Konuyu Belediye Başkanı Sn. Adem Bektaş'a intikal ettireceğini ifade etti ve ertesi gün de Adem Bey'in konuya gayet iyi bakıp, olur verdiğini bildirdi. Bu gelişme hem bizi hem de Taş Ailesini hayli sevindirdi. Biz şimdi, başlatılan yardım kampanyasına devam edip, elde edilecek para ile M. Teoman Taş Samsunspor Parkının oyun grubu ve spor malzemelerini karşılamaya çalışacağız. Hayatını Samsun'a ve Samsunspor'a adamış, 15 yıllık bir Atakum'lu için böylesi hassas bir tavır sergileyen Atakum Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sanırım önümüzdeki hafta parkın yeri ve meydana gelecek olan süreç netleşecektir.
Bu yoğunlukta bir başka güzellik de Samsun Basketbol Kulübü'nde (SBK) geldi. Öncelikle takımın menajeri İbrahim Canbulat'tan söz etmek lazım. Rahmetli ile yüz yüze son görüşmemizde üçümüz birlikteydik. Samsun ve Samsunspor üzerine hiç bitmesini istemediğimiz, aynı frekanslarda buluşulan hoş bir sohbet yapmıştık. Teoman'ın hatırası için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım diyen Canbulat, hakikaten de her isteğimizi yerine getirdi. Açıkçası ben onu tanıyordum ama bir yandan "acaba Samsun BK yönetimi nasıl bir tavır sergiler?" diye de endişe etmiyor değildim. Lakin başta kulüp başkanı Sn. Hüseyin Tayıncı olmak üzere yönetim kurulu da aynı hassasiyeti ve nezaketi fazlasıyla sergilemişlerdir. Samsun BK - Kocaeli Yahya Kaptan maçı öncesinde merhumu anmak için yapılan organizasyonda maddi-manevi her türlü desteği verdiler bize.

Samsunluluğun, Samsunsporluluğun erozyona uğradığı böyle bir süreçte bu birlikte hareket etme kültürünü görmek doğrusu Teoman'ın ruhunu şad edecek bir şey... Keşke arkasından üzülen onca insanı, yazılanları, yapılanları görebilseydi, keşke...
Başlığa yazmadım ama bir teşekkür de Halk Gazetesine etmek isterim. Neticede biz bu camiaya 3 ay kadar önce Teoman ile birlikte girmiştik. Onu gerçekten sahiplendiklerini gördüm; hem spor servisinin hem de gazetenin diğer unsurlarının. Bir dediğimizi iki etmediler, sağ olsunlar...

Asıl büyük organizasyonu önümüzdeki hafta oynanacak olan Samsunspor-Kocaelispor maçında yapmayı planlıyoruz. Samsunspor yönetimiyle de irtibata geçip, ortaya güzel bir şeyler koymak niyetindeyiz.
Ama öncelikle bugünü atlatalım; saat 14'te, Yaşar Doğu'da yanımızda olursanız seviniriz...
Gelemeyenler ise dualarını eksik etmesinler hiç değilse...

Mehmet YILMAZ - Halk
http://halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=2456

Alıntı

SBK, TEOMAN TAŞ'I ANACAK

03 Şubat 2008 Pazar 12:15
Trafik kazasında kaybettiğimiz, gazetemiz spor yazarı ve www.samsunspor.biz taraftar sitesinin kurucusu avukat M. Teoman Taş için bugün oynanacak Samsun Basketbol Kulübü- Kocaeli Yahya Kaptan müsabakası öncesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek

TAŞ'IN AİLESİ GELİYOR
Samsun Basketbol Kulübü Menajeri İbrahim Canbulat, "Samsun ve Samsunspor sevdalısı bir arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisi Samsun Basketbol Kulübü kurulduğundan beri internet sitesini bizlere açmış ve her türlü desteği vermiş, maçlarımızı da yakından takip etmiş birisiydi. Samsunluluk şuuru açısından yeri doldurulamayacak bir kardeşimizdi. Biz de bu nedenle ailesine bir şükran plaketi ve bazı armağanlar vermek istedik. Kendileri içlerine gömdükleri acılarına rağmen bu davetimizi kabul ettiler ve bugünkü maçta yerlerini alacaklar" dedi.

ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK
Kocaeli Yahya Kaptan ile yapılacak karşılaşma öncesi Muhammet Teoman Taş anısına bir dizi etkinlik yapılacağını söyleyen Menajer Canbulat, "Yönetim kurulumuz da konuya ayrı bir hassasiyet gösterdi. Maç öncesi saygı duruşu yapılacak ve anma töreni düzenlenecek. Samsunları hem Teoman Taş'ın anısı için hem de takımımızı desteklemek için tribünlere bekliyoruz. Gönlü bu şehir için atan herkes Birinci Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen, hem ismiyle hem de renkleriyle bu şehri temsil eden takımımızdan desteklerini esirgemesinler" diye konuştu.

http://www.youtube.com/watch?v=dCS7mLl4VSQ

http://www.youtube.com/watch?v=zyHlvyEu3_w&feature=related

AlıntıTeoman Taş anılacak

Samsun Basketbol Kulübü Menajeri İbrahim Canbulat, "Samsun ve Samsunspor sevdalısı bir arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisi Samsun Basketbol Kulübü kurulduğundan beri internet sitesini bizlere açmış ve her türlü desteği vermiş, maçlarımızı da yakından takip etmiş birisiydi. Samsunluluk şuuru açısından yeri doldurulamayacak bir kardeşimizdi. Biz de bu nedenle ailesine bir şükran plaketi ve bazı armağanlar vermek istedik. Kendileri içlerine gömdükleri acılarına rağmen bu davetimizi kabul ettiler ve bugünkü maçta yerlerini alacaklar. Yönetim kurulumuz da konuya ayrı bir önem verdi. Maç öncesi bir saygı duruşu ve tören düzenlenecek. Samsunları hem Teoman Taş'ın anısı için hem de takımımızı desteklemek için tribünlere bekliyoruz. Birinci Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen ve hem ismiyle hem de renkleriyle bu şehri temsil eden takımımızdan desteklerini esirgemesinler" dedi.

http://habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=10098

AlıntıSamsun Basketbol Kulübü Menajeri İbrahim Canbulat, "Samsun ve Samsunspor sevdalısı bir arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisi Samsun Basketbol Kulübü kurulduğundan beri internet sitesini bizlere açmış ve her türlü desteği vermiş, maçlarımızı da yakından takip etmiş birisiydi. Samsunluluk şuuru açısından yeri doldurulamayacak bir kardeşimizdi. Biz de bu nedenle ailesine bir şükran plaketi ve bazı armağanlar vermek istedik. Kendileri içlerine gömdükleri acılarına rağmen bu davetimizi kabul ettiler ve bugünkü maçta yerlerini alacaklar. Yönetim kurulumuz da konuya ayrı bir önem verdi. Maç öncesi bir saygı duruşu ve tören düzenlenecek. Samsunları hem Teoman Taş'ın anısı için hem de takımımızı desteklemek için tribünlere bekliyoruz. Birinci Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen ve hem ismiyle hem de renkleriyle bu şehri temsil eden takımımızdan desteklerini esirgemesinler" dedi.

Dengegazetesi.com.tr

veis

herkese bişeyler yazma imkanı dogdu sıra samsunsporumuzda allah izin verirse TEOMAN abi için bi destan yazsınlar yıllarca okuyup herkese anlatalım.

mehmet yılmaz

11 Şubat 2008, 00:51:29 #20 Son düzenlenme: 11 Şubat 2008, 01:06:02 samsuni
Tam olarak yazı değil bunlar ama Giresunspor taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar...

bengülü

tşk ederiz  allah razı olsun çotanaklı kardeşlerimize sağ olsunlar ellerine sağlık 

cenkturgut

gec oldu ama   mekanın  cennet olsun  teoman kardesım  demokratık   gercek  bır samsunsporlu olarak nur ıcınde yat.GEc guc oldu ama sıteye  gırmem   sana tesekkuru bır borc bıldım

beşnumara

teoman abi sen gittin samsunspor iyice dibe vuruyor bilmiyorum nasıl alışacağım bu duyguya.bak senin için  sadece samsunspor tribünlerinde değil diğer tribünlerde de sevgi gösterisi var sen unutulmayacaksın

celebi

12 Şubat 2008, 08:30:36 #24 Son düzenlenme: 12 Şubat 2008, 12:40:11 celebi
çotanak kardeşlere teşekkürler.

jean

mehmet yılmaz

16 Şubat 2008, 15:36:55 #26 Son düzenlenme: 17 Şubat 2008, 01:36:59 samsuni

AlıntıSadece mağlup olmuyoruz 

Kocaelispor maçı öncesinde bizim farklı bir heyecanımız daha vardı. Şehir dışından Teoman Taş için gelen 15 kadar misafirimizi ağırladık. Değişik takımlara gönül vermiş insanlardı bunlar. Taş ailesine bir taziye ziyareti gerçekleştirdikten sonra Samsunspor yönetiminin misafirlerimiz için ayırdığı bölümde maçı seyrettik. Uzun yıllar televizyondan ya da rakip tribünden seyrettikleri Samsunspor'u şimdi Teoman için geldikleri Samsun'da, ev sahibi tribünden seyretti bu insanlar ve hepsinden de benzer cümleler işittik. Üzgündüler, çünkü sahada gördükleri takım o bildikleri Samsunspor değildi. Nihayetinde Kocaelispor tarihinde ikinci kez bizi mağlup edip gitti bu şehirden. Kale arkasındaki Kocaelisporlular memnundular hallerinden. Biz ise kime, neye, nasıl tepki vereceğimizi bilmez bir haldeydik. Maçın, tribündeki pankart ve atkılar haricinde tek güzelliği Samsunspor'un sahaya Teoman Taş için bir pankart taşıyarak çıkması idi. Hoş, o pankartın kütlevi ağırlığını taşıdılar kolayca ama manevi ağırlığını asla taşıyamadılar...
Son süreçteki yenilgiler gösterdi ki, artık sadece mağlup olmuyor resmen hakarete uğruyoruz...

Hafta başında ise bir teknik direktör değişimi yaşandı takımda. Üç maçta sıfır çeken Muhammed Dilaver'in yerine hakikaten sürpriz bir isim olan Orhan Kapucu geldi. Orhan, bizim çocukluk yıllarımızın kahramanlarından birisiydi. Tanju ile birlikte Hasbi Menteşoğlu'nun o efsane Samsunspor'unun hücum hattını oluşturuyorlardı. Fenerbahçe'ye karşı elde ettiğimiz 4-0'lık iki galibiyette 4 gole imza atmış ve A Milli Takıma kadar yükselmişti. Ancak 1987-88 sezonunda Tanju, Savaş, Rıfat, Yaşar gibi isimlerle birlikte Samsunspor'u terk etmişti. Futbolculuk kariyeri ortalamanın üzerindeydi lakin kendisinin teknik direktörlük yaptığını geçen sene ajanslara düşen bir talihsiz olayla öğrenebilmiştik. Bu nedenle teknik direktörlüğü hususunda olumlu bir şey söyleme şansımız yok.
Yine de pek çok romantik Samsunsporlu gibi o efsane takımın eski bir ferdini uzun yıllar sonra görmüş olmak güzel bir duygu oldu. Orhan Kapucu'nun listedeki diğer teknik direktör adaylarının yaptığı gibi para lafı yapmadığını düşünüyorum. Yapmamıştır çünkü birincisi kendisinin de dediği gibi o, Türkiye'de Samsunsporlu Orhan olarak tanınmıştır. Futbolculuk kariyerinde Samsunspor bir numaralı figürdür. İkincisi ise Samsunspor teknik direktörlüğü önemli bir unvandır; etikettir. Böyle bir teklifle karşılaşmak bile başlı başına bir mesleki talihtir.

Hafta sonu Ordu deplasmanına gideceğiz. Bir zamanlar Samsunspor'la sezon açılışında oynamaktan gurur duyan komşu şehrin takımı artık rakibimiz ve maalesef maçın favorisi de onlar. İlk maçta rakip filelere 4 gol birden gönderen golcümüz Serkan Aykut yine yok. Bu da demek oluyor ki Samsunspor yine yok. Serkan'ın olmadığı bütün maçları kaybettik; beraberlik dahi alamadık ne yazık ki! Belki de Samsunspor'un esas ihtiyacı olan şey bir teknik direktörden de önce Serkan'ı hemen iyileştirecek bir hekimdi.
İşler kötü gidiyor; bir şey olmalı ama ne?

Mehmet YILMAZ Halk Gazetesi

sefanur

mehmet yılmaz

AlıntıAylık futbol dergisi Futbol Extra Mart sayısında "Anadolu'dan bir yıldız kaydı!"başlığıyla 54 ve 55. sayfalarında sitemizin kurucusu, Samsunspor taraftarı Av. M. Teoman Taş'a yer verdi. Futbol Extra dergisine Samsun'da N-T Kırtasiye, Deniz Kültür Merkezi, Migros ve D&R'lar ile büyük gazete bayilerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde de seçkin yayınevlerinden bulabilirsiniz.

Sadece Samsunspor değil Anadolu tribünleri için de örnek bir isim olan Timofte'nin hatırasını aşatmak için bizler de elimizden gelen her çabayı göstereceğiz.

jean

kendimi onun yerine koyuyorum acaba bizim basimiza gelse olum bizde bu kadar gundemde olacazmi