Tarık Cengiz yeniden!

Başlatan MeL_55, 13 Aralık 2008, 22:15:19

« önceki - sonraki »

MeL_55

AlıntıTarık Cengiz yeniden!

Hentbol Federasyonu 1. Mali ve 2. Olağan Genel Kurulu'nda, Tarık Cengiz yeniden başkanlığa seçildi.

Büyük Sürmeli Otel'deki genel kurulda, divan başkanlığına Nuri Telek seçildi. 226 delegeden 196'sının oy kullandığı seçimlerde, mevcut başkan Tarık Cengiz, 121 oyla yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Ayhan Sürmen 74 oyda kaldı. 1 oy ise boş çıktı.

Tarık Cengiz, seçimler öncesi yaptığı konuşmada, diğer aday Ayhan Sürmen'in seçim süreci boyunca ''bel atına'' vurduğunu savunarak, ''30 yıldır bu camianın içindeyim. Namusum ve şerefimle durdum, durmaya devam edeceğim'' dedi.

Cengiz, seçilmesi halinde son dönemi olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Çünkü Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) yönetim kurulu üyeliğine seçildim. 4 yıl sonra EHF başkanlığı için aday olacağım ve büyük ihtimalle kazanacağım. Bu benim son dönemim. Söz veriyorum, bir Türk hakem çifti uluslararası organizasyonların birinde, finalde görev yapacak. Ayrıca (A) Milli Bayan Takımımızın 2012 Londra Olimpiyatları'na gideceğine de inanıyorum. Yeni dönemde kulüpler birliğinin kurulması için çalışmalarımız olacak. Mart 2009'dan itibaren de Süper Lig maçları İddaa oyunlarında yer alacak. Salon projesiyle Türk hentbolu sağlam temellere oturacak. Ayrıca 30 trilyon liralık mal varlığına sahip olacak.''

Başkan adaylarından Ayhan Sürmen ise yaptığı konuşmada, Tarık Cengiz'in elindeki tek şeyin kendisini güçlü gösterme gayreti olduğunu iddia ederek, şunları söyledi:

''Sayın Tarık Cengiz kendisini sahte imparatorluğun başında tutmak istiyor. Hentbolun içine düştüğü durumu herkes biliyor. Hentbola verilmiş hiçbir şey yok. Tarık Cengiz, hentbolun dip yaptığı yerde, kendisi tavan yapıyor. Ayrıca Hummel, milli takımlar sponsoru değildir. Bunu iddia ediyorum. Uluslararası Hentbol Federasyonu'nun (IHF) sitesinde de böyle bir şey yok.''

-AYHAN SÜRMEN'DEN NOTER ÇIKARMASI-

Çekişmeli geçen genel kurulda, başkan adaylarından Ayhan Sürmen'in ilginç girişimi, delegelerin oy çokluğuyla kabul görmedi.

Ayhan Sürmen ve ekibi, seçimlere 1 noter ve 1 avukatla gelirken, bu kişilerin genel kurula misafir olarak girmeleri yönünde divan başkanına önerge verildi. Divan başkanlığının oylamaya sunduğu önerge, delegeler tarafından reddedildi.

Bu arada genel kurula Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcıları Sezai Bağbaşı ve Mehmet Ali Babacan, Gençlik Spor Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam, eski federasyon başkanları Serhat Bilgi ve Günal Ensari de katıldı.

Tarık Cengiz'in başkanlığındaki yönetim kurulunda, Haydar Arslan, Serdar Baturkan, Selahattin Beşerler, Bilgehan Çarpraz, Yusuf Kenan Ersoy, Bilal Eyüpoğlu, İsmet Güllü, Cenk Kaptan, Birol Kaya, Ersu Hızır, Prof. Dr. Naci Özer, Fatih Sarıoğlu, Hasan Uçar ve Asım Yılmaz yer alıyor.

A.A.

jean

bir ara namik kemal lisesi 1.lige ciktiginda ismi samsunspor olup bayanlar hentbol liginde oynayacaktik ne yazikki kapandi yine husran oldu o donemde tarik cengiz yine baskandi umarim istedigiomiz seyler bir gun gerceklesir

Sadece Samsunspor

diğer aday heralde trabzonluydu ben öyle hatırlıyorum bu yüzden oylamaya karşı çıkmış olabilir