Samsunumuzun Önemli Belirli Özel Gün ve Haftaları

Başlatan binikalamadım, 15 Ocak 2011, 20:24:10

« önceki - sonraki »

binikalamadım

Samsunumuzun gururu ve sembolü olan Onur Anıtının açlış töreninin 79. yıl dönümü daha sonra bu anıt Samsporumuzun logosunda da kullanılmak suretiyle takımımıza Atatürk'ü göğsünde taşıyan tek takım olma ünvanını sağlamıştır. samsunspor_x

Samsun Onur Anıtı Günü
15 Ocak

mehmet yılmaz

30 Haziran 1965 - Samsunspor'umuzun kuruluş günü
19 Mayıs 1919 - Mustafa Kemal'in Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun'a gelişi
20 Ocak 1989- Samsunspor Trafik Kazası

sadece55

Alıntı yapılan: samsuni - 15 Ocak 2011, 20:28:42
30 Haziran 1965 - Samsunspor'umuzun kuruluş günü
19 Mayıs 1919 - Mustafa Kemal'in Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun'a gelişi
20 Ocak 1989- Samsunspor Trafik Kazası

15 Mayıs 2011- Samsunsporumuzun Yuvasına dönüş tarihi

binikalamadım

Allah bu kentte bir daha böyle acı yaşatmasın

Samsunspor Şehitlerini Anma Günü
20 Ocak

binikalamadım

İbrahim KARABACAK ' ı Anma Günü
07 Şubat

Samsunumuzun Gururu Efsane Güreşçimiz İbrahim KARABACAK ' a ilişkin arşivimden bir haberide paylaşmak istedim sizlerle maalesef son 2/3 yılını yokluk,sefalet,hastalık ve ilgisizlik içinde geçirmiş hiç bir kimse tarafından sahip çıkılmamış bari günümüzde adı önemli bir tesise caddeye bulvara okula felan verilip yaşatılsa ...

ölümünün 10. yıldönümünde efsane güreşçimize tekrar Allah'tan rahmet dilerim...Mekanın cennet olsun...Samsunlular seni asla unutmayacak...

Başpehlivanın yürek yakan dramı

Kırkpınar eski başpehlivanlarından ünlü güreşçi İbrahim Karabacak, aldığı 110 milyon lira emekli maaşıyla geçim mücadelesi veriyor.

Samsun'un Havza ilçesinde oturan, 1954, 1956, 1959 ve 1960 yıllarında Kırkpınar'da 4 kez başpehlivan olan 70 yaşındaki İbrahim Karabacak, eşiyle birlikte kirada oturduğu evde geçim mücadelesi verirken, kendisine uzanacak yardım elini umutla bekliyor.
08.09.2000 Zaman Gazetesi

binikalamadım

Hasbi MENTEŞOĞLU Ağa ' yı Anma Günü
27 Şubat

Sayesinde Samsunsporumuzun uçuşa geçti efsane başkanımız Hasbi Ağa ' yı Allah nur içinde yatırsın...

binikalamadım

02 Nisan 2011, 07:39:21 #6 Son düzenlenme: 02 Nisan 2011, 07:44:33 binikalamadým
DÜNYA SAMSUN PİDESİ GÜNÜ

( Her Yıl Nisan Ayının İlk Pazar Günü )

Samsun'un renkli kişiliklerinden Yusuf KAHVECİOĞLU'nun öneri ve öncülüğüyle, 4 nisan 2010 tarihinde Samsun'un Atakum ilçesi, Kurupelit mevkiinde bulunan Gülhan Restorant'ta ilki gerçekleştirilen; bu yılsa 3 nisan 2011 tarihinde yine Kurupelit'te bulunan Körfez Restorant'ta gerçekleştirilecek olan etkinlik.... Ankara'da Çankaya Kuzey Yıldızı ve İstanbul'da Acıbadem Pide De Samsun'da da kutlanması bekleniyor. Ama pidenin başkenti Samsun'da yapılacak etkinliğin yerini hiç biri tutamaz.

Ancak Samsun Pidesi'nin ülkemizde daha iyi tanınmasına yönelik çalışmaları ile öne çıkan SAMPİ bu güne destek verirse daha anlamlı hale gelecek...bu yıl diğer kentlerdeki pide salonlarınında etkinliğe destek vermesi önemli bir adım olacak..

binikalamadım

Samsun - Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Temel Atma Töreni

24 Nisan 2007

Cadde55

AntZ

1 Ocak 1965 - Galip Öztürk'ün doğum günü

Sadece Samsun'umuzda değil, Galip Başkan'ın doğum gününde bütün dünyada kutlamalar yapılıyor.  :)

binikalamadım

Dünya Samsunlular Günü

5.5.2011

Samsunsporumuzun yeniden süperlige dönmesi ile daha da gururluyuz Samsunlu olmaktan

Sonuna Kadar 55

30 nisan 2011 samsunspor süper lig e çıkma günü

binikalamadım

Atatürk Samsun'da

19 Mayıs 1919 / 2011

BURASI HER YER DEĞİL ATATÜRK'ÜN ŞEHRİ SAMSUN

binikalamadım

Yıldıray ÇINAR ' ı ve Türkülerini Anma Günü

29 Mayıs

bu akşam 20:00 de AKM de anma töreni düzenlenecek

binikalamadım

Yaşar DOĞU ' yu Anma Günü