Hangi milletvekili! adayı Samsun'lu ve Samsunspor'lu

Başlatan bluegreen55, 05 Haziran 2007, 18:55:59

« önceki - sonraki »

Çaðrý55

bun neya trabzon nefret ettirdiler kendilerini yani ellerinde olsa samsunu adını değişip trabzon koycaklar tabi onu yapmak yürek ister hadi bekleyelim şimdi bi 5 sene samsuna yatırım hiçbişe olmıcak

HoliganSamSunLu

Samsunluların Bu tür şeyleri ataştırıp inceleyip düşünüp taşınıp tavır koyamayacağını bilen akp bunu yapmakta haklı mağduriyet 367 derken bizim sağ olsun çooooookkk bilgili ilim irfan sahibi samsun haklıda sırf abdullah gül için oyunu akp ye vermiştir hayırlı olsun şimdi hayıra gelelim geçen dönem tersane denildi yok organize sanayi bölgesi yok teşvik ve pilot bölge yok spor da yok evet tebrik ediyorum akp yi ve samsunluları akp yi yapmamış olduğu projelerden sonra bu kadar oy aldığı için samsunlularıda samsunu bu kadar dışlayan bir hükümete yine oy verdikleri için gelelim yeni döneme milletvekillerinin ahli malum başlıkta bunu belli ediyor zaten gelelim diğerlerine halen daha tersaneden söz eden yok pilot bölge astranot oldu teşvik yok sel vurdu soran yok tarım çöktü soran yok oh ne ala memleket eee böyle samsunluya bnu kadar hizmet fazla bile en azından yapacağız dediler yaaa onuda demeselerdi...Saygılarla...

Burak

Alıntı yapılan: bluegreen55 - 06 Haziran 2007, 09:02:17
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

MUSTAFA DEMİR-------TRABZONLU----
 CEMAL YILMAZ DEMİR -TRABZONLU----
 SUAT KILIÇ ---------SAMSUNLU----
 BİRNUR ŞAHİNOĞLU----TRABZONLU---
 AHMET YENİ----------TRABZONLU-----SAMSUNSPORLU
 FATİH ÖZTÜRK -------SAMSUNLU-----SAMSUNSPORLU
 KERİM TAŞKIRAN------
 BURHAN ERSOY -------SAMSUNLU------SAMSUNSPORLU
 SADULLAH KİRENCİ---

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

AHMET HALUK KOÇ ----SAMSUNLU-------
 SUAT BİNİCİ---------SAMSUNLU-------
 HAYATİ SOYLU--------Samsunlu değil ama özdeşleşmiş
 MEHMET ATALAY ------SAMSUNLU
 FATMA NECİLE ÇOKAY--
 CEVDET MAMATOĞLU----SAMSUNLU-------SAMSUNPORLU
 SALİH BORA MUTLU----SAMSUNLU
 ALİ FUAT AKER-------SAMSUNLU
 MUHİTTİN ERAKMAN----

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

OSMAN ÇAKIR ---------TRABZONLU----
 MUSTAFA YİĞİT
 HASAN ASLAN ---------SAMSUNLU------
 İBRAHİM ÖZYER--------SAMSUNLU-----
 ESAT ÇIPLAK ---------SAMSUNLU-----
 MUSTAFA KESKİN-------SAMSUNLU-----
 İSMET ÇİFTÇİ
 SEVİM KARAKULLUKCU
 ERDEM ÜNAL

Diğerleri hakkında bilgisi olan varsa yazsın.düzeltip eklesin.Bilelim kimleri seçeceğiz.

Tesadüfen bu başlığa rastladım yıl 2012  listeye bakalım

AKP

Mustafa Demir - Trabzon
Suat Kılıç        - Trabzon
Cemal Yılmaz Demir - Trabzon
Tülay Bakır            - Artvin
Çağatay Kılıç          - Samsun
Ahmet Yeni           - Trabzon

CHP

Haluk Koç - Samsun
İhsan Kalkavan- Samsun

MHP
Cemalettin Şimşek - Samsun

3 dönemdir değişen birşey yok buna Samsun halkı olarak ne zaman dur diyebileceğiz acaba

mehmet yılmaz

Burak bir şeye itiraz etmek istiyorum. Mesela Suat Kılıç ve Ahmet Yeni, Trabzon yazmışsın... Peki, neye göre Trabzon? Eğer doğum yerleriyse Samsunlular, Çağatay Kılıç ise İstanbul ya da Almanya doğumlu. Şimdi eğer dede memleketi esas alınacaksa bu durumda İhsan Kalkavan'a da Rizeli dememiz gerekmez mi?

Şöyle diyelim, mesela sen ve ben milletvekili seçildik. Ne senin Samsunluluğunu tartışırım ne de kendiminkini... Ama tutup da birileri "bunlardan biri Trabzonlu, öbürü Gümüşhaneli" derse ne tepki veririz? Dedelerimiz oralıysa bizimle bir ilgisi yok bunu, çünkü biz Samsunluyuz.

Ha dersen ki, Samsun'un vekilleri senin, benim gibi Samsunlu hassasiyeti taşıyor mu? Orası ayrı. Ama ben mesela Ahmet Yeni'nin Trabzonla bir ilgisi olduğuna hiç inanmıyorum, Samsunla ne kadar var, orası da ayrı tabii..

Yani, aslen şuralı, buralı demek yerine, o kişinin nereliyim dediğine ve icraatlarına bakmak gerektiğine inanıyorum. Yoksa, Samsun'u zenginleştiren, renklendiren, medeni bir şehir yapan zaten farklı yerlerden gelen ama Samsunluluk potasında eriyen bu farklılık değil midir? Doğru tepkileri zaman zaman yanlış kişilere vermeyelim, bu başlık için demiyorum bunu.

İnşallah anlatabilmişimdir demek istediklerimi..

Burak

Ahmet Yeni'yi bilmiyorum tanımam da abi sadece 20 Ocak gecesinde görmüştüm yukarıda ki listeye bakarak yazdım zaten Trabzon diye ama Suat Kılıç'ın kendini Samsunlu hissetmediğini sadece Tiyatro yaptığını düşünüyorum. Beni bilen bilir sadece siyasi tartışma başlatmamak için yazmıyorum ama iktidar partisini sevdiğim söylenemez ama belkide Samsun için çalışan ender milletvekili Fatih Öztürk'ü hakikaten çok takdir etmiştim mesela onu da listeden çıkardılar (herhalde )bir de Haluk Koç'un Ankara'da Samsunlularla ilgilendiği söylenir ki( bir telefonuyla rahmetli annanem için hiç para aldırmadı hastaneden gerçi yukarıdaki yazımla tezat oldu açıklamış olduk rengimizi ama neyse zaten saklı değil) gerisi tırı vırı . 3 dönem oldu hala aynı liste Samsunlular 5-6.sırada diğer partiler zaten iktidarda değil ( iktidarda olsalardı bu milletvekilleride etkin olacaktı diye bir iddiamda yok ) ama bu konu hakkında bir bilinç oluşturmalıyız. Aklı selim insan dolu burası partiler üstü bir slogan bulunmalı Samsun Milletvekili'nin Samsun için çalışması gerekiyor. Bankamatikten para çekmek için orada durmamalılar sadece

5trawberry

iyiligini istemem mezarimdan tas calma yeter demis atalarimiz bunlar iyiligi gec mezardan tas calmada 1 numaralar vekiller icin dyrum

binikalamadım

suat kılıç Samsun ve Samsunspor için bir hissiyatı olmadığını bu dönem ki icraatları ile ispatlamış oldu zaten...

yirmiuc

İlk göreve başladığında yaptığı il müdürü atamaları nedeniyle çok fazla eleştirildi sonraki dönemde de hakkında çeşitli iddialar atıldı. bunlar nedeniyle samsunsporla ilgili olarak biraz geri planda durdu diye düşünüyorum suat kılıç'ın.

erkutdem55

besik_tas
Alıntı yapılan: yirmiuc - 25 Nisan 2012, 14:36:50
İlk göreve başladığında yaptığı il müdürü atamaları nedeniyle çok fazla eleştirildi sonraki dönemde de hakkında çeşitli iddialar atıldı. bunlar nedeniyle samsunsporla ilgili olarak biraz geri planda durdu diye düşünüyorum suat kılıç'ın.

Sanki eleştirileri çok takıyorlar.bence gayet Samsunsporlu olmadığı için ilgilenmedi.hatta zulüm çekmemiz hoşuna gidiyor diye düşünüyorum.Hatta düşmemizden kesinlikle memnun olmuştur kanaatimce.

mimar55

Yanlis anlamayin ama bu secim sistemiyle parti kimi isterse o milletvekili cikiyor milletvekiline degil partiye oy kullaniliyor buda sehirin istedigi kisileri secememesi anlamini tasiyor partilere oy verdikten sonra mesela 9 cu siradaki milletvekiline oy verebilsek o zaman bir sansimiz olabilir ama bu sistemde cok zor...

babasamsunlu

vezirköprüde bir köyün muhtarı ile muhabbet etme şansımız oldu geçenlerde.
ilçe başkanlığı için trabzonlu bir adayı diretmişler köprülülere ..
karşı çıkanlar olduysada bu olacak demişler ve o olmuş..
şimdi ak parti içinde chp liler gibi görüldüklerini ve dışlandıklarını söylüyor.

bunlarıda duyduktan sonra diyebilecek çok fazla bir şeyimizin olmadığını düşünüyorum..
bir ilçe başkanlığını bile trabzonlular dayattırıp aldırıyorsa boşuna kıvranıyoruz..
ayrıca bu kısım bizim özelimizde bir durum ..
meselenin geniş boyutu tabiki daha vahim...
dayatmalarla başkan seçtirmeler yapan bir parti daha çok demokrasiden bahsediyor olmasıda oldukça iç acıtıcı...

ahmetsefa55

siyaset yasak bu forumda.
hadi miting alanlarına beyefendi.

not : cingenler üyesiyim , cevap verirken dikkatli seçin kelimelerinizi  :peeh:

babasamsunlu

gayet siyasi bir başlığın adı altında yazılmış bir yazı ..

not: akşam akşam cingen pilaki yaptırtma adama ...  :x((

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 26 Nisan 2012, 01:00:42
gayet siyasi bir başlığın adı altında yazılmış bir yazı ..

not: akşam akşam cingen pilaki yaptırtma adama ...  :x((
başlık komple silinsin o zaman.
yoksa bende yaparım siyaset.banane  :rulet:

babasamsunlu

aman eksik kalma zaten....
cemaatçi alkolik...  :evet: :evet: ;D ;D ;D ;D