Samsunspor Yönetimi Olağanüstü Genel Kurul Kararı Aldı

Başlatan 55.hakan, 20 Mayıs 2013, 18:22:50

« önceki - sonraki »

55.hakan

Başkanımız Emin Kar düzenlediği basın toplantısında olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını açıkladı.Başkanımız Emin Kar "Kulübün önünün açılması adına genel kurul kararı aldık" dedi.

Samsunspor'muzun Başkanı Emin Kar düzenlediği basın toplantısında kulübün son durumu ve gelecekle ilgili alınan kararları açıkladı. Başkanımız Emin Kar, liglerin bitmesinin ardından  yaptığı bir takım görüşmeler sonucu 15 Haziran'da kulübün genel kurula gitmesini kararlaştırdıklarını söyledi. Başkanımız Emin Kar, "Genel kurul kararı almaktan çok da hoşnut  değilim. Ben görevde değilken de eleştirdiğim bir konuydu. En azından süremizi doldurmamız  gerektiğine inanıyorum. En az 2 veya 3 sene hem yönetim hem de teknik adamın görevine devam  etmesinden yanayım. Ancak şartlar uygun olmadığından dolayı Samsunspor'un adı 2 - 3 ayda bir  genel kurulla anılıyor" dedi.

Başkanımız Emin Kar yaptığı basın toplantısında şu görüşlere yer verdi:

"10 ayda 3 kere kongre kararı aldık. Önümüzdeki sezon için çok geç kalmadan gelecek arkadaşlara da her türlü konuda yardımcı olmak adına elimizden geleni yapacağız. Ben 33 yıldır Samsun'dayım  ve hiç kimse benim nerede doğduğumu ve nereli olduğumu sorgulamadı. Ancak bu son 10 aylık  süreçte benim nereli olduğumu sorgulamaya başladılar. Ancak bunun ötesinde benim Samsunspor için neler yaptığım ve neler yapamadığım sorgulansaydı ben onları takdir ederdim. Ben 22 Temmuz günü evde oturmuş olsaydım ve Başkan olmasaydım bile halen büyük kaptan olarak, taraftarlarımızın  efsane onbirinin bir oyuncusu olarak Samsunspor'un unutulmazları arasındaydım. Ben Samsunsporlu 
Emin olarak büyüdüm ve halen de burada hizmet ediyorum. Onun adamı, bu partinin adamı gibi söylemlere de bugüne kadar hiç cevap vermedim. Ben hiç kimsenin adamı olmadım, sadece  Samsunspor'a hizmet edebilmek için takım kayyuma kalmasın diye bir şeyler yapmaya çalıştık. Hala o niyetteki insanlar, 15 gün sonraki genel kurula gelsinler takımı kayyuma mı yollayacaklar ya da ne istiyorlarsa gelip yapsınlar."

"Şehrin ileri gelen insanlarından destek alamıyoruz ve bu takımın bu durumdayken şampiyonluğa oynayamayacağı için kulübün önünün açılması adına genel kurul kararı aldık. Bu takımın yeri  Süper Lig'dir. Biz şehir olarak, kulüp olarak takım olarak oradaki takımlardan bir eksiğimiz  yok. Bizim tek eksiğimiz sadece birliktelik sağlayamadığımızdır. Bütün Samsun'un artık elini  taşın altına koyarak bu kulübün şampiyon olacağına inanması lazım. Ben şu anda aday değilim. Ancak önümüzdeki süreç ne gösterir bilemiyorum. Diyarbakır, Sakarya, Kocaeli gibi örnekler  önümüzdeyken bu takımın kayyuma gitmesini neden bu kadar istiyorlar anlamıyorum."

"Takıma desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum. Yine beni onun adamı diye lanse edecekler ama bize her zaman destek olan Sayın Bakanımız Suat Kılıç'a çok teşekkür ederim. Sayın Valimiz, Fuat Köktaş abimiz hep yanımızda oldular. Zaman zaman başımız sıkıştığında Büyükşehir  Belediye Başkanımız da bizi az da olsa sevindirdi. Ancak bunların haricinde başta Cemal  Yeşilyurt olmak üzere Yeşilyurt Ailesine teşekkür ediyoruz. Ne zaman gitsek bizi geri  çevirmeyerek yardım da bulundular. Aynı şekilde sayın Adnan Ölmez de bir takım borçlarını silerek ve maddi destek vererek yardım da bulundular. Mutlaka diğer yardımları da kongrede dile getireceğiz ancak bunlar bize öncelikle gelen bağışlardı."

"Göreve tecrübesiz ve genç bir yönetimle geldik. Ancak günler aylar geçtikçe neyin ne olduğunu  öğrendik. Sezon başından beri 24 tane futbolcu aldık ve bunlara 1 TL bonservis parası ödemedik.  Göztepe takımı küme düşmesine rağmen toplamda 23 trilyon para harcadı. Geçmiş döneme kendi  memleketinde ayda 4 bin dolar alan Pal Lazar bizde 40 bin dolara oynamıştır. Aynı şekilde 3 bin  500 dolara kendi memleketinde oynayan Ekigho bizde 350 bin dolara oynamıştır. Gelip bize Uğur Tülümen'i Mehmet Sak'ı soruyorlar. Dünyanın hiçbir yerine bir oyuncuya garanti para verilmez.  Bir kısmını peşinat verirsin, bir kısmını maç başı bir kısmını aylık olarak verirsin. Selim  Teber'e, 33 yaşındaki adama 3 senelik garanti para sözleşme imzalatıyorsun. Böyle bir şey olmaz  ben nasıl ödeyeyim bu adamın parasını. Pal Lazar'ın 15 gün içinde 265 bin Euro ödemesi var  bunları nasıl vereceğiz biz. Ben ve yönetimim artık bu işi biliyoruz. Tüm hesaplarımız açıktır.  Biz geldiğimizden beri kulübün 7 trilyon borcunu ödedik. 10 aydır ilk defa personel maaşlarımızı
bu ay ödeyemedik. Mali açıdan daha geniş açıklamaları da kongrede açıklayacağız. Geçen seneden kalan borçlar artık son safhasına geldi ve yüzde 90 transfer tahtamız kapanacak."

Başkanımız Emin Kar bir gazetecinin denetleme kurulu raporları ile ilgili sorusuna ise,"İçişleri Bakanlığı Denetleme Kurulundan ekipler gelip kulübün hesaplarını denetledi. Bunu bir rapor  haline getirdi. Denetleme Kurulu yaklaşık 7 aylık çalışmaları sonucunda bana ve yönetimime teşekkür ederek buradan ayrıldı. Ancak geçmiş dönemlere ait 4. asliyede mahkemesinde bir başkan, bir yönetici ve mali müşavir hakkında dava açılmış. Samimiyetimle söylüyorum, bu konu sonuçlanana kadar da bu isimlerin suçsuz olduğuna inanıyorum. Ancak ortada belli bir rapor var. Bu da göz ardı edilemez. Bekleyeceğiz göreceğiz" diye yanıt verdi.
Kaynak:http://www.samsunspor.org.tr/haber_detay.asp?id=1054

Özcan İNAN

55__Gurbet__55

Shane_Falco

Yine geç kalacağız gibi görünüyor. Umarım Emin başkan'a destek çıkılır ve yoluna devam eder...

seyf55

Ben anlamıyorum bu bizim şehirde ne var bu kulupte bir terslikler var baştan beri gelen yanlış bir şeyler var bunları başa dönüp temizlemek lazım yoksa üstesinden gelemeyiz

lato

Kulübün parasını yemiştir diyemeyeceğim tek başkan benim için. İnşallah şehrin ileri gelenleri el atar ve başkanlığa devam kararı alır.

Ayberk

bazen asıp keserken muhatabımızın kim olduğunu unuttuk, eleştirirken dozu epey aştık taraftar olarak. biz bunu yaptıysak varın siz düşünün bu şehirdeki güç sahipleri neler dedi, neler yaptı. Emin Kar hala efsaneliğinden bir şey kaybetmemiştir ama artık kimsenin kaprisiyle uğraşacak durumda olduğunu da sanmıyorum. Gelecek yönetimin metro grubunun getirip koltuğa vekil olarak orturtacağı bir takım kişilerden oluşacağı da bence çok açık.(bundan önce olduğu gibi) ki eğer bu gerçekleşirse işimiz yaş. kısa vadeli hesaplar, ufak başarılarla büyük kahramanlıklar vs vs görmeye alışırız yine. borçlar katlanır gider, kulübün şeffaflığından eser kalmaz kendimizi yediğimizle kalırız.

ha ben yine pozitif düşüneyim; inşallah Emin Kar bir şekilde ikna edilebilir veya gerçekten inandığı güçlü bir yönetimin aday  çıkacağına ikna olmuştur. bu iki ihtimalin dışı yukarıda saydıklarım zaten :o

King1965

spor55 e katılacaktı gçen hafta söylemıstı atılla cebecı bakalım ne olacak .

orhan

Tarih olarak 15 haziranda kongre olmaz sen ona 22 haziran de. Bu tarih kesinlikle çok geç olacak geçen seneki sıkıntıları yine yaşayacağız gibi duruyor.Tarihin öne çekilmesi daha doğru olurdu.Birde emin başkanın şahsiyetine kimse bir şey söylemedi dobi hasan yüzünden eleştiri aldı ondada eleştiri yapanlar haklıydı. Samsunspor başkanı olarak yüreği samsunspor için atan ismail uyanıktan sonraki tek başkandı diye düşünüyorum.

Ayberk

kongre tarihi daha öne alınamaz galiba tüzük dolayısıyla ama bilmiyorum tabi nedir ne değildir

mehmet yılmaz

Orhan abi, kongre tarihi 6 Haziran 2013 Perşembe. Ancak çoğunluk sağlanamayacağı için 13 Haziran 2013 Perşembe olur. Alınabilecek en erken tarih buydu.

Sadece Samsunspor

Seneye yine ayni terane. Gec olusan bi yonetim son dk alinan 10 topcu. Ilk 5 hafta bizden bise beklemeyin aciklamalari. Daha sonra devre arasi guclenez cumleleri. Sonra 2 hafta galibiyet sonrada fissss dusmemeye.

lato

Alıntı yapılan: orhan - 20 Mayıs 2013, 19:40:49
Tarih olarak 15 haziranda kongre olmaz sen ona 22 haziran de. Bu tarih kesinlikle çok geç olacak geçen seneki sıkıntıları yine yaşayacağız gibi duruyor.Tarihin öne çekilmesi daha doğru olurdu.Birde emin başkanın şahsiyetine kimse bir şey söylemedi dobi hasan yüzünden eleştiri aldı ondada eleştiri yapanlar haklıydı. Samsunspor başkanı olarak yüreği samsunspor için atan ismail uyanıktan sonraki tek başkandı diye düşünüyorum.

Yok abi durum öyle değil sosyal paylaşım sitelerinde kendini bilmez çok adam var boş konuşan. Gönül ister ki devam edilsin bu sene düşme riski geçen seneye göre daha fazla olacak alttan gelen takımlar sağlam kadroyla gelir 3 4 takviye ligi kurtarır. Düşen takımların da çok büyük maddi sıkıntı içine düşeceğini sanmam olan bize olur gibi geliyor.

55.hakan

Emin Başkan devam etmeli ama destek de şart.O desteği kongrede arayacak belki de.Hepimizin korkusu bu zaman kaybının bize kaybettirecekleri.Transferler,hoca vs yine yaya kalmak bizi geçen seneye götürür.

seyf55

bugün Emin Başkanın basın toplantısındaki açıklamalarını duyunca çok moralim bozuldu,birden yüzüm düştü ve hala kendimde değilim arkadaşlarımdan hasta mısın ailenden mi birine bir şey oldu diyen oldu pek konuşmadım çünkü konuşacak hayat enerjim bitti bugün,gelecek sezon için gayet ümit doluydum bugüne kadar Emin Başkan varken bu sezon korkular atlattık düşeceğiz diye ama başkan olarak onu orada görmek bize güç veriyordu ve uzun zamandır kendisine güvendiğimiz bir başkan menfaat gütmeyen bir başkan bulduk onuda yıldırdık helal olsun tüm Samsun a ama hala umudum var inşallah bırakmaz