10 Kasım Atatürk'ü Anma

Başlatan berusa55, 10 Kasım 2010, 06:07:05

« önceki - sonraki »

holigan5565

müslüman olmayan bir adam samsunsporlu olabiliyor mu?
işte buradan

holigan5565

saçma sapan şeylere takılmayın artık. kafatasçılar birbir tarih oluyor, eskide kalmayınız...
ve de buradan

samsunmania

12 Kasım 2010, 01:43:08 #32 Son düzenlenme: 12 Kasım 2010, 01:58:27 samsunmania55
Bu tartışmayı çöpe gönderelim. Neden?
Prensip olarak hiç bir zaman böyle muhabbetlere girmeyi uygun görmüyorum.
Ancak, cumhuriyeti cumhuriyet yapan değerlerin başıdır Atatürk. Şu an bu ülkede rahatlıkla ezan okunabiliyorsa, insanlar rahatça ibadet edebiliyorsa bunu ona borçluyuz.
Buraya yazmayan ama atamızı seven bir çok insan var. Benim kanaatim böyle bir suçlama çok yanlış.
Bizi bu hale getiren siyasiler, atatürkçülüğü siyasi bir akımmış gibi gösteren, onu kullanan, üzerinden siyaset yapan zihniyettir.
Herkes birbirini sevse ne olur. Şu sitede farklı dünya görüşünden insanlar ortak paydada toplanmış bulunuyoruz. Kimsenin kimseyi ocu bucu diye afaroz etmeye hakkı yok. Kimsenin kimseyi yaşam tarzı yüzünden yargılamaya hakkı yok.
Kafatasçılık olayına gelince, cumhuriyet ilkelerini savunmanın kafatasçılıkla bağlantısını kuramadım. Atatürkçü olan kafatasçı, olmayan ümmetçi gibi bir ayrım bizi paramparça eder. Çok tehlikeli bir yaklaşım tarzı bence bu. Bir insan hem Atatürkçü hem müslüman olamaz mı?  
Kavramları iyi analiz etmek lazım. Irkçılık, faşizm, nasyonal sosyalizm ile Atatürk milliyetçiliği aynı şey değildir. Arkadaşın fevri yaklaşımı yanlış ama bu cümle de en az onun kadar yanlış bence.
Velhasıl, sevgi işi kalpte biter. Sözde değil özde biter. Kimin ne olduğunu en iyi kendisi bilir. O yüzden böyle polemikler yaratmamalı, birbirimizi kırmamalıyız diye düşünüyorum. Günün anlam ve önemi çok farklı, bu tarz tartışmalar çok farklı.

KareAs55

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 12 Kasım 2010, 01:43:08

Velhasıl, sevgi işi kalpte biter. Sözde değil özde biter. Kimin ne olduğunu en iyi kendisi bilir.

%100 katılıyorum abi

red_white

Alıntı yapılan: holigan5565 - 12 Kasım 2010, 01:31:54
saçma sapan şeylere takılmayın artık. kafatasçılar birbir tarih oluyor, eskide kalmayınız...
ve de buradan

burası yazdığın kelimelerin yeri değil... SAMSUNSPOR sayfası... kendimden örnek vereyim ben her açılan başlığa yazmak zorunda değilim, bu SAMSUNSPOR'u sevmiyorum anlamınamı geliyor peki ?  bende bu başlığa yazmadım kişisel tercihimdir ama kimse çıkıpta yazmayanlar şöle böyle diyemez... Yazmadım Diye Atatürk 'ü sevmiyormu oldum tabikide hayır, ben böle şeyleri nette paylaşan bir insan değilim bukadar basit kimsede beni ve benim gibi düşünenleri suçlayamaz... kimileri klavyede sever kimileri gerçekte sever anlatabiliyormuyum.. bence sen savunduğun kişinin yazısını tekrar oku bariz hakaret var...

Serkan

Mesele 10 kasım'da Atatürk'ü profil resmi yapmak,mesaj yazmak değil aslında, mesele Atatürk'ü sevmeyen zihniyetin omzuna elini koyup, 'hayırdır birader' demek, diyebilmek,

ondan boşu boşuna buraya yazmayan şudur budur muhabbetine girmeyin...

samsunmania

12 Kasım 2010, 02:04:02 #36 Son düzenlenme: 12 Kasım 2010, 02:16:51 samsunmania55
Alıntı yapılan: Serkan - 12 Kasım 2010, 02:01:21
Mesele 10 kasım'da Atatürk'ü profil resmi yapmak,mesaj yazmak değil aslında, mesele Atatürk'ü sevmeyen zihniyetin omzuna elini koyup, 'hayırdır kardeşim' demek, diyebilmek,

ondan boşu boşuna buraya yazmayan şudur budur muhabbetine girmeyin...

Ramiz dayı nereden ilham alıyor anladım şimdi. ;D ;D Sözü çok beğendim serkan. ;)

red_white

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 12 Kasım 2010, 01:43:08

Velhasıl, sevgi işi kalpte biter. Sözde değil özde biter.

Benimde anlatmak istediğim bu katılıyorum aynen... sözde Değil Özde Biter ;)

holigan5565

ben arkadaşa verilen cevaplara takdığımı sana belirttim elbette herkes yazıp yazmamakta özgür ama ben Atatürk'ü aramasında taşıyo diye gurur duyuyosam kimsenin de kafataşçı muhabbeti yaparak benim değerlerimi aşağılamaya hakkı yok

holigan5565

neyse ben kestim daha uzatmıyorum

red_white

neyse kapatalım bencede farklı şeylerden bahsediyoruz

celebi

12 Kasım 2010, 09:03:40 #41 Son düzenlenme: 12 Kasım 2010, 09:05:39 celebi
Alıntı yapılan: holigan5565 - 12 Kasım 2010, 02:05:57
ben arkadaşa verilen cevaplara takdığımı sana belirttim elbette herkes yazıp yazmamakta özgür ama ben Atatürk'ü aramasında taşıyo diye gurur duyuyosam kimsenin de kafataşçı muhabbeti yaparak benim değerlerimi aşağılamaya hakkı yok

sana burada birileri bir şey mi dedi.sen niye yazdın durdun. burada yazmayan insanlar için yok şöyle böyle diyen adam için ne düşüneyim sen söyle.

Alıntı yapılan: nako55 - 11 Kasım 2010, 04:01:09
25 Tane samsunsporlu varmış   ATATÜRKÜ sevmeyen samsunlu değil türk değil  Samsunsporlu hiç olamaz

şunu bana bir açıklar mısın ne demek istemiş burada sence bu arkadaş.

**KaR6**

tartışmanın çıktığı o cümle zaten başlı başına saçmalık, arkasından gelen cevaplar da öyle.. ben de genelde bu tip başlıklara yazmıyorum çünkü yazan bir çok arkadaşla aynı şeyler olacağı için gerek görmüyorum..

bana politik görüşümü soranlara apolitik bir adam olarak sadece Atatürkçüyüm diye cevap verme gibi bi alışkanlıgım var ayrıca..

hadi gel de bana sen Atatürkçü değilsin de? saçma yani kısacası..

En az ülkeyi facebooktan twitterdan vs vs kurtarmaya calısmak kadar saçma..

Serkan

12 Kasım 2010, 10:57:31 #43 Son düzenlenme: 12 Kasım 2010, 11:03:01 Serkan
Hani birde Salih abi gibi bir abimize denmez o laf, tanımıyorsanız tanıyan insanlara sorun.

Bu başlık tamamiyle silinebilir mi acaba,

red_white

Alıntı yapılan: Serkan - 12 Kasım 2010, 10:57:31
Hani birde Salih abi gibi bir abimize denmez o laf, tanımıyorsanız tanıyan insanlara sorun.

bende bu yüzden tepkimi gösterdim