PTT 1. LİG 2. HAFTA | Manisaspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 15 Ağustos 2017, 00:12:19

« önceki - sonraki »

55.hakan

Enes Chibuike değişikliği takımı oyundan düşürdü.Gökay girmeliydi.

jean

Cok sukur kazandik tam kadro oturunca ins daha iyi olacagiz galibiyeti 2.haftada alip en azindan galibiyet stresine girmedik iyi oldu

_Jack Daniels_

Yabancılardan bir tek Angan gayretliydi, Chibuike kaçak güreşti ama golde katkısı güzeldi. Yabancılardan pek katkı almadan bu haldeysek takıma adapte olduklarında ne olacağız kimbilir. Furkan başta olmak üzere teşekkürler çocuklar.  :)

Sadece Samsunspor

Cok guzel basiyoruz pres falan cok iyi. Alpay hoca kenardan surekli oyuna etki ediyor bu iyi bir sey. Yabancilar tam anlamiyla monte oldugu zaman cok iyi takim oluruz. Samaras son 5 dk girdi ama kalitesini gosterdi form tuttukca cok etkili olur.

ngonge

Çok şükür kazandık. İlk yarı çok kötüydük, ikinci yarı baya iyi başladık ama Chibuike Enes değişikliği tüm hücum etkinliğimizi, ileride top tutmamızı imkansız hale getirdi. Bir miktar Samaras girince ancak az daha top tutabildik. Alpay'dan bu kadar amatörce bir hata beklemezdim.
İlk 2 hafta sonunda takım için konuşmak gerekirse,

Furkan'ı penaltı dışında da çok beğendim. Belki iki maçta da çok top gelmedi, ama geçen yıla göre bariz bir kendine güvenli göründü.
Savunma gayet iyiydi, ancak maçın ilk yarısı Abdülkerim kendinden beklenmeyen hatalar silsilesi yaşattı. Hasan ise mükemmeldi, umarım sakatlığı yoktur.
Ufuk etkisiz görünse de savunma yönü ön planda, son dakikada çıkışı da güzeldi. Erkam ise iyi ama geçen yılın gerisinde.

En problemli yer gözümde ortasahanın ortası. Kenan-Çağrı ikilisi ancak ortalama. Önlerinde Ramazan fena değil ama o da gereksiz top tutuyor. Bu ligde şampiyonluk getirecek mevki ortasahadır. Maalesef ortadaki bu iki oyuncudan daha kaliteli biri gerekli. Bunlardan biri de yedeğe çekilebilir. Belki Ramazan  geriye alınıp önlerine Larbi vs getirilebilir. Her ne olursa olsun şu haliyle merkez yetersiz.

Hücum bölgesinde Angan fiziksel olarak tam hazır olmasa, takıma alışamasa dahi çok etkili olacağın gösterdi. Merkez forvet yerinde kanatta daha etkili olacaktır.
Chibuike ile birlikte bu ligin üstündeler, sadece zamana ihtiyaç var. Halil ibrahim ise ancak alternatif olabilir. Enes ise çok gereksiz bir macera, kiralık verilmeli.
En sevindiğim nokta Samaras'ın beklediğimden çok daha hazır olmasıydı. İleri uç birbirine alıştıkça hücumumuz çok ciddi bir tehdit olacak.

Sol Açık

Çok önemli bir galibiyet oldu. Çok iyi olmasak da bence kazanmayı hakettik.
Savunmada ilk yarıda Abdülkerim aksadı. Özellikle ilk yarıda Ufuk'u da çok beğenmedim, ama son dakikalardaki o hareketler çok çok iyiydi. Hasan'ı çok beğeniyorum. Erkam her zamanki gibiydi.
Alıntı yapılan: Sol Açık - 13 Ağustos 2017, 21:50:16
Ramazan'ın yeteneklerini çok beğendim, ama oyununu beğenmedim. Fazla doğaçlama oynuyor ve yeterince hızlı düşünemediğinden de kritik hatalar yapabiliyor. Bence çok yetenekli, ama oyun bilgisini geliştirmesi gerek.

Ramazan için geçen maçtan sonra yazdığımı yinelemek istiyorum. Hırslı, sert, mücadeleci, driplingli, adam geçebiliyor, ama hep geç kalıyor. Çok yetenekli ama kendisini geliştirmesi gerek... Kenan her zamanki gibi, bence olmadığında yokluğunu anlayabileceğimiz bir oyuncu. Çağrı'yı 2 maçta da beğendim. Gol öncesi Angan'a verdiği pas da harikaydı.
Alıntı yapılan: Sol Açık - 13 Ağustos 2017, 21:50:16
Halil İbrahim'e hiçbir zaman "bu adam iyi" diyemedim, yine diyemiyorum. Açıkçası her yıl biraz daha iyi oluyor ama halen "işte bu adam iyi" diyemiyorum.

Halil İbrahim ile ilgili de görüşlerim aynı. Kendisini her sene geliştiriyor, gitgide "etkili" bir oyuncu oluyor ama halen yeterli değil. Angan'ı her 2 devrede de beğendim. Çok faydalı olacak. Chibuike çok iyi bir maç çıkartmadı ama asisti yaptı. Takımın en yetenekli oyuncularından birisi olduğu kesin, çok yararlı olacak.
Sonradan girenlerden Enes, genç olmasından ötürü çok özgüvenli olmasa da birkaç hareketini beğendim, ileride çok daha iyi olacak bence. Samaras raket gibi ayakları olduğunu gösterse de hazır değil. Hazır olursa çok keyif verecek. Ercan bildiğimiz Ercan'dı, Furkan ise kusursuz oynadı.
Son 15 dakikada sahada altyapımızdan yetişme 4 oyuncu vardı. Yıllardır bildiğimiz Furkan, Ercan, Halil İbrahim ve yeni gencimiz Enes. Açıkçası ben oyunlarından memnunum.

Bu sene çok ilginç bir takımımız var. Savunmamız sağlam, orta sahamız sert, hücum hattımız ise ilginç yetenekleri olan oyunculardan kurulu. Alpay hoca bu karışımdan bir "takım" yaratmayı başarabilirse çok keyifli bir sezon seyredeceğiz. Umut veren bir takımımız var.

Ahmeti

Halil İbrahim attı Furkan kurtardı Çok anlamlı bir galibiyet oldu bizim için

ali ihsan

TELAFİ ETTİK

Alpay Hoca evimizdeki Gazişehir maçında kaybettiğimiz 2 puanı Manisa'da telafi edeceğiz demişti hafta içi verdiği demeçlerde.Takımıda bu yönde hazırlamıştı doğal olarak.Geçen hafta ki kadrodan Alperen-Göksu ikilisi yerlerini Angan-Chibuke ikilisine bırakmışlar.Savunma ve orta saha kurgumuz ise aynen devam ediyordu.

Maça Manisaspor daha etkili başladı.Topa sahip oldular.Yan toplardan birkaç pozisyon buldular ama final paslarında ki tercihleri sebebiyle sıkıntıya düşmedik.İlk yarım saatte bir türlü organize olamadık.Orta sahamız dağınık bir görüntü sergiledi.Sağ açık başlayan Chibuke ile sol açık başlayan Pekşen yer değiştirince bizim adımıza oyunun rengi de değişti bir bakıma.Chibuke biraz daha hareketlendi ve insiyatif almaya başladı.Devre sonuna doğru Angan kaleciyi de geçtikten sonra açısını kaybedince mutlak bir golden olduk.Ama hemen akabinde Chibuke'nin akıl dolu pasına iyi hareketlenen Pekşen klas bir vuruşla takımımızı öne geçirdi.

İkinci devreye önde ve kontrollü başladık.İlk defa bir arada oynayan hücum hattımız biraz daha uyumlu gözükselerde istenilen seviyede değillerdi.Angan zaman zaman kenarlara koşular yaparak rakip defansın dengesini bozdu.Orta sahamızda fazla ileri çıkmayınca pozisyon üretmekte zorlandık.Rakibe de pozisyon vermedik.Lakin Alpay Hoca ,Chibuke'yi 68. Dakikada oyundan alınca oyun üstünlüğünü rakibe verdik.Topu ileride tutamadığımız gibi,baskı da yemeye başladık.Bunun sonucunda 83. Dakikada Çağrı'nın müdahalesine penaltı çaldı hakem ki bence de penaltıydı.Topun başında tanıdık isim Mustafa Sevgi vardı.Sevgi'nin köşeye giden vuruşunu çok iyi uzanarak çelen Furkan maçın kaderini belirledi.Bu performansıyla Sifakis'e kaleyi kolay vermeyecek gibi zaten.

Kurtarılan penaltı bizim direncimizi artırırken Manisaspor'un gardı da düştü.Ufuk Budak'ın kendi çabasıyla sol kanattan rakipleri geçip çaprazdan sağ ayakla yaptığı vuruş yan direkten geri gelmesi talihsizlikti bizim adımıza.

Son anlarda oyuna giren flaş transferimiz Samaras'ta kalan dakikalarda oyunun soğuması için üzerine düşeni yaptı.Zor bir maçtan 3 puanla ayrıldık.Deplasmandan alınan bu puan çok kıymetli.Takımın kaynaşması ve özgüveninin oturması için de biçilmiş kaftan.

Ama şunu söylememiz lazım ki henüz hazır değiliz.Özellikle hücum organizasyonlarımız çok yetersiz.Mücadele ediyoruz ama organize atak yerine şuursuz bir biçimde saldırıyoruz.Tabi bunda hücum hattımızda ki oyuncuların hem birbirlerini tanımamaları hemde fizik olarak hazır olmamaları da etken.Ama buna rağmen taktik disiplinimizi sahaya yansıtmak zorundayız.Burada da iş Alpay Hocaya düşüyor.

Bir uyarı da oyuncularımıza.Çok basit sarı kartlar görüyoruz.İlerleyen haftalar da bu durum bizi sıkıntıya sokacaktır.Daha sakin kalmalı ve hakemlerden de uzak durmalıyız.

Evet,eksiklerimize rağmen ihtiyacımız olan 3 puanı aldık.Takımın istenen seviyeye gelmesi için 3-4 haftaya ihtiyacımız var.Bu süre zarfında alacağımız puanlar çok kıymetli.İstediğimiz seviyeye geldiğimiz takdirde ise zor puan veren bir takım olacağımız muhakkak.

İnanıyoruz,istiyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz.Yolumuz açık olsun.

tactician

Maça Manisaspor 4-3-3
Biz de 4-1-4-1'e yakın bir düzenle başladık.
Savunmanın önünde kısa paslar ile olgun atak kurmamızı rakibin öndeki 6 oyuncusunun önde basması engelledi.
Bu ön presi aşmak için açık oyuncularımız Chibuike yeteri kadar insiyatif almadığı ve Halil İbrahim de böyle bir özellik barındırmadığı için biraz doğaçlama hücum anlayışı ortaya çıktı.
Top 3. bölgeye bir şekilde taşındığında; ön alanda kazanılan toplar ile özellikle etkili olduk. Çünkü ilerideki altı oyuncunun kompaklığı geri hatta yoktu.

İkinci yarın Angan'ın boş alanlarda daha etkili gözükmesi ile oyunu iyiden iyiye kontrol altına aldık. bu noktadan sonra hocanın Enes-Chibuike değişikliği dengeleri bozdu. Enes maalesef katkı veren yerine köstek olan oyuncu olarak bütün ritmi bozdu. O değişiklik yerine Ramazan-Gökay değişikliğini tercih etse idi hoca; maçı 3-0, 4-0 seviyelerine getirecektik.

Sonrasında yaptığı zorunlu değişiklik harici hamle kesinlikle doğru idi. Samaras girdiği dakikadan itibaren takımı sakinleştirdi, top tuttu.

Önemli olan 3 puanı almaktı; zor da olsa aldık. Bu saatten sonra bir nokta santrafor ve orta sahaya oyunun iki yönünü Çağrı'ya göre daha iyi oynayabilen bir isim alınabilirse (kadro derinliği için alınacak iki isim haricinde) üst düzey bir takım oluruz.

minci

Alıntı yapılan: Ahmeti - 19 Ağustos 2017, 00:14:19
Halil İbrahim attı Furkan kurtardı Çok anlamlı bir galibiyet oldu bizim için

Ikisi de bizim kendi öz değerlerimiz. Gurur duymamak elde değil. Enesi ve halil boyu da unutmamak lazım. Tebrikler  çocuklar...

Karabudun

Maçın adamı Furkan'dı. Furkan'ın ardından da Ramazan'ı yazarım. Diğer taraftan takımda kötü oynayan yoktu. Herkes layığılya yerine getirdi görevini.İlk yarı sonunda Angan'ı eleştirmiştim ancak ikinci yarı çok iyiydi. Oyuna sonradan dahil olan gençler de ışımaya başladı.

Bu takım usta ellerde çok iş yapar, potansiyel ortada. Bu saatten sonra hocayı izleyeceğiz. Rahatlıkla söyleyebilirim ki iş hocada bitecek.

Stoper

Ufuk'u çok beğendim.
Pekşen golünü attı,galibiyet geldi ama hâlâ göze batan bir futbol göremedim.
Kaleci Furkan'i da tebrik ederim,3 puanı getiren isim oldu.
Samaras, tahminimden daha diri. Onu sol kenarda izleyeceğiz sanırım. Bir tane merkez forvetle taş gibi takım oluruz. Bir de hocanın Enes'i oyuna alması gereksizdi.

CoRaqLi55

Yalniz takim maç boyu surekli saldirdi mücadele etti. Yürüyen adam gormedik saha da. Alpay hoca iyi mi motive ediyor acaba takimi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muzaffer4

İlk maçtaki itiraz nedeniyle kart görme alışkanlığımız bu maçta da devam etti ilerlemeden önüne geçilmesi lazım en basitinden penaltı kurtarmışız bizim Ercan sarı görüyor

mehmet yılmaz

İlk önce şunu yazayım, Furkan çok iyi oynadı, maşallah. Alpay hocanın, enes islam - chibuike değişikliği maalesef geleceğe dönük bir hayal kırıklığı oluşturdu bende. Çok yanlıştı ve bedelini pahalı ödeyebilirdik
Angan, ofsayt koşularında çok yetersizdi. Onu güçsüzlüğüne verelim. Umalım ki öyledir. H.ibo kendini aştı.Bir aferin de ona. Ayrıca Mustafa sevgi bize maç kazandırdı 😬