Geçmiş Olsun!

Başlatan bluegreen55, 22 Temmuz 2007, 19:33:37

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

cem and naz

daha önce de sorulmuş, kime oy vermeliydi Samsunsporlular?

bir de caniklinin dediği gibi burada samsunspor-siyaset ilişkisini, samsun siyasetini konuşalı ama öbür türlü olmuyor. çünkü zaten sayıca çok fazla değilizi samsunsporlular olarak bu tür siyasi bölünmelerle daha da küçültmeyelim ortamımızı.

ilk soruya cevap lütfen.

cem and naz55

Alıntı yapılan: "samsuni"cem and naz

daha önce de sorulmuş, kime oy vermeliydi Samsunsporlular?

bir de caniklinin dediği gibi burada samsunspor-siyaset ilişkisini, samsun siyasetini konuşalı ama öbür türlü olmuyor. çünkü zaten sayıca çok fazla değilizi samsunsporlular olarak bu tür siyasi bölünmelerle daha da küçültmeyelim ortamımızı.

ilk soruya cevap lütfen.
samsunlu vekiller olan bir parti ollabilir
samsunspor u daima küçülten siyasi müdaaleyle yok eden bir partiyi değil trabzonlu miletvekilerinin biraraya toplanmasından oluşan bir parti değil
arkadaşımızın biri hangi milletvekili nereli diye bir liste çıkarmıştı
bu sitede bile akp yi samsunspor açısından düşünüp kaç kişi akp ye oy atmadı  
ben soruyorum şimdi..
ben söyleyeyim bir elin parmaklarını geçmez

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "cem and naz55"samsunlu vekiller olan bir parti ollabilir
samsunspor u daima küçülten siyasi müdaaleyle yok eden bir partiyi değil trabzonlu miletvekilerinin biraraya toplanmasından oluşan bir parti değil
arkadaşımızın biri hangi milletvekili nereli diye bir liste çıkarmıştı
bu sitede bile akp yi samsunspor açısından düşünüp kaç kişi akp ye oy atmadı  
ben soruyorum şimdi..
ben söyleyeyim bir elin parmaklarını geçmez

barajı geçecek olan üç parti vardı liste de yayınlandı

haluk koç, ahmet yeni ve fatih öztürk dışında pek kimseyi bulamadık.
Türkiye'deki siyasi partiler kanunu genel merkeze dayalı bir sistem üzerine kurulu. bu nedenle listelerden samsunluluk ve samsunsporluluk adına hiç memnun değildik. dolayısıyla yapılabilecek çok fazla birşey yoktu. ben de diyorum ki, fatih öztürkün girmesi kötünün iyisidir, elbette daha iyisi olmalıydı ama olmuyor işte.

Alıntı yapılan: "bluegreen55"ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

MUSTAFA DEMİR-------TRABZONLU----
 CEMAL YILMAZ DEMİR -TRABZONLU----
 SUAT KILIÇ ---------SAMSUNLU----
 BİRNUR ŞAHİNOĞLU----TRABZONLU---
 AHMET YENİ----------TRABZONLU-----SAMSUNSPORLU
 FATİH ÖZTÜRK -------SAMSUNLU-----SAMSUNSPORLU
 KERİM TAŞKIRAN------
 BURHAN ERSOY -------SAMSUNLU------SAMSUNSPORLU
 SADULLAH KİRENCİ---

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

AHMET HALUK KOÇ ----SAMSUNLU-------
 SUAT BİNİCİ---------SAMSUNLU-------
 HAYATİ SOYLU--------Samsunlu değil ama özdeşleşmiş
 MEHMET ATALAY ------SAMSUNLU
 FATMA NECİLE ÇOKAY--
 CEVDET MAMATOĞLU----SAMSUNLU-------SAMSUNPORLU
 SALİH BORA MUTLU----SAMSUNLU
 ALİ FUAT AKER-------SAMSUNLU
 MUHİTTİN ERAKMAN----

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

OSMAN ÇAKIR ---------TRABZONLU----
 MUSTAFA YİĞİT
 HASAN ASLAN ---------SAMSUNLU------
 İBRAHİM ÖZYER--------SAMSUNLU-----
 ESAT ÇIPLAK ---------SAMSUNLU-----
 MUSTAFA KESKİN-------SAMSUNLU-----
 İSMET ÇİFTÇİ
 SEVİM KARAKULLUKCU
 ERDEM ÜNAL

Diğerleri hakkında bilgisi olan varsa yazsın.düzeltip eklesin.Bilelim kimleri seçeceğiz.

ve diyorum ki, cumhuriyet mitinglerinde de rica etmiştim, bu sitede politika konuşmayalım çünkü bölünüyoruz...

cem and naz55

sevgili samsuni@
yukarda dökümanını yaptığın listede seni en çok hangi liste rahatsız ediyor bana söyleyebilirmisin
bu cumhuriyet mitingi olayıda önemli olan oraya benim gidiş niyetim dir siyasi iradem yoktu hepsi bu eğerki akp safları samsunspor un bu durumundan sonra bu kadar çok korunmaya devam ederse bu iş devam eder uzar ve gider

mehmet yılmaz

evet, samsunda beni akparti listesi belli yönleriyle rahatsız ediyordu ama diğerleri de tatmin etmiyordu...

demek istediğim şu, akpye oy verenler cumhuriyet düşmanı denklemi de samsunspor düşmanı denklemi de bizi doğru sonuca götürmez. insanların başka öncelikleri de olabileceğini unutmamak lazım.

artık uzatmak istemiyorum, çünkü hoşlanmıyorum

saygılar...

cem and naz55

Alıntı yapılan: "samsuni"evet, samsunda beni akparti listesi belli yönleriyle rahatsız ediyordu ama diğerleri de tatmin etmiyordu...

demek istediğim şu, akpye oy verenler cumhuriyet düşmanı denklemi de samsunspor düşmanı denklemi de bizi doğru sonuca götürmez. insanların başka öncelikleri de olabileceğini unutmamak lazım.

artık uzatmak istemiyorum, çünkü hoşlanmıyorum

saygılar...
ben akp ye oy verenler samsunspor düşmasnı yada cumhuriyet düşmanı diye bir yaklaşımda olmadım bu adamların samsun şehri içn neler yapmadığını samsunspor u nereler getirdiklerini gördükten sonra birazdaha düşünmeleri gerektiğini savundum insanların
hemen gerildin birader şurda samsunspor için yazıyoruz alınmana gerek yok ama bunları gerçek bunu chp mhpx parti milletvekilleri yapsaydı şundan emin ol aynısını yine yapardım
işte finali sen yapmışsın bende onun başına İNSANLARIN SAMSUNSPORDAN BAŞKA ÖNCELİKLERİDE OLABİLiYOR takısını ekliyorum
SAYGILAR.......

mehmet yılmaz

gerilmedim, alınmadım da... bu tür vatanını sevmeme/samsunsporu sevmeme iddialarını üzerine alınacak en son kişilerden birisi olduğum kanısındayım.

sanırım biraz TD'deki muhteşem(!) yorumların tesirinde kalmışım. Elbette sen demedin ama imalar oldu burada da samsunsporluluk konusunda.  

eşit şartlar arasında bir tercih yapmak durumunda kalınmışsa -ki samsun listelerinin birbirinden çok fazla farkı yoktu benim için,  insanların başka önceliklerini devreye sokmaları normaldir.

berusa55

arkadaslar konuyu kilitleyelim mi?sizlerin görüsünü almadan kapatmak istemedim.anlasılan burada samsunsporumuzdan uzaklasıp siyasete kayacagız. en iyisi son göruslerinizi alıp konuyu kapatmak.artık secim sonuclarını da değistiremeyeceğimize göre secilen milletvekillerimizi takip etmek düsüyor bize.saygılar sevgiler...

HoLiGanisT

Dönüyorum,dolaşıyorum,düşünüyorum caniklinin seçimden 10-15 gün önce dediği aklıma geliyor.^^Seçimi kim kazanırsa kazansın,Kaybeden Samsunspor olacak.^^Ne kadar doğru demiş,bir kez daha katıldım tüm kalbimle.

siyaset bizi bölecek gibi o yüzden de başka bir şey yazmıyacağım bu konu hakkında gerçekler ortada.Kaybeden Samsunspor.Uzatmanında manası yok gibi görünüyor şu anda

south_london

akpnin listesi samsunluları sallamayan bir liste olmasına rağmen akp aldı başını gitti.fatih öztürkün girmesi samsunu sallamayan 5 milletvekilinin çıkmasını hafifletiyorsa ne güzel.

hasselbaink

Alıntı yapılan: "berusa55"arkadaslar konuyu kilitleyelim mi?sizlerin görüsünü almadan kapatmak istemedim.anlasılan burada samsunsporumuzdan uzaklasıp siyasete kayacagız. en iyisi son göruslerinizi alıp konuyu kapatmak.artık secim sonuclarını da değistiremeyeceğimize göre secilen milletvekillerimizi takip etmek düsüyor bize.saygılar sevgiler...

bence kilitle admin arkadaş.

çünkü, bu tartışmaların samsunspor'a ve bize bir faydası yok. zaten yeterince ayrışıyoruz bari bir de siyaset girmesin aramıza.

fatih öztürk'ün delikanlı çıkmasını temenni ederek kapatalım artık.