2016/2017 Senesi Yapılanması

Başlatan sadece55, 10 Mayıs 2016, 09:50:50

« önceki - sonraki »

sadece55

2015/2016 yine bu berbat ligte kaldığımız bir sezon oldu.Tutu ve yönetiminin bırakacağı konusunda söylentiler var.Bu sene geçen seneden de zor geçecek.Erkut başkan transfer yasağı olayını çözmeden kulüpten  ayrılması bugüne kadar yaptığı bütün olumlu hareketleri silecektir.

eprianu

10 Mayıs 2016, 10:38:13 #1 Son düzenlenme: 10 Mayıs 2016, 19:10:06 eprianu
Süper Lig'e çıktığımız sezonun başında olduğu gibi büyük bir yürüyüş yapmamız lazım.
"Samsunspor'a sahip çıkmayan siyasetçiye yazıklar olsun" diye şehri inletmemiz lazım.
Biz bu sloganlar ile Gazi Caddesi'ni inletirken millet balkonlara döküldü. Herkes destek verdi.
Defalarca söyledim biz o yürüyüşten sonra Süper Lig'e çıktık.
Yaşadığımız olumsuzluklar şehirdeki heyecanı bitirme noktasına getirdi. Böyle bir hareket lazım.

Mahalle takımı Alanyaspor'un soyunma odasına bakan ve belediye başkanı girdi.
Bizimkiler maça gelmiyor. Bu ruhsuzları harekete geçirmek zorundayız.
Samsunspor'u sevmiyor olabilirler ama destek vermek zorundalar. Tabi bu da bizim tepkimize kaldı.

Yıllardır tepkisizlik yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Bildiri olayı, büyük topçu Adnan vakası,
emniyetin çoluk çocuğa biber gazı sıkması, parasızlıklar, trilyonlar kazanacağımız Umar'ın bedava gitmesi üstüne transfer yasağı..
Hepsinin tek nedeni tepkisizlik. Dünyada bir ilk yaşandı, final maçında sadece hanım seyirciler alındı onda bile sesimizi çıkartamadık.

Yönetim, futbolcular, kadro hikaye. İki seçeneğimiz var; ya sokaklara dökülüp YASAL bir şekilde tepkimizi dile getireceğiz,
bu şehrin ruhsuz yöneticilerini harekete geçireceğiz ya da her sene olduğu gibi önümüzdeki sene de bu sıkıntıyı çekeceğiz. Mesele basit!

Lusage

Sözleşmesi Devam Edenler:
Bekir, Furkan, Canberk, N'diaye, Ercan, Fatih, Zola, Hasan Kılıç, Muharrem Efe, Mustafa Sevgi, Murat Gürbüzerol, Ekigho, Alperen
Erdi, Burhan, Enes, Erkut, Ertuğrul Mert, Orhan

Sözleşmesi Bitenler:
Ofoedu, Kone (Kira), Ersel (Kira), Mehmet Çakır, İvanov, Musa Aydın, Oğuzhan (Kira), Taha

Sözleşmesi devam edenler mutlaka takımda tutulmalı. Bu Mustafa Sevgi olsa dahi. Çünkü gönderdiğiniz an yerine koyacak, oynatacak oyuncumuz yok maalesef. (Sol Bek yok..)
Bitenlerden net olarak Musa devam etmeli. 1 yıl daha kadroda kalmalı. Transfer yasağı döneminde fazlaca ihtiyaç olacak kendisine. (Sağ Bek, Ortasaha ve Sağ açıkta alternatif yaratır.) Kone - Ersel - Oğuzhan 3'lüsü zaten kiralık olduğu için devam edemeyeceğiz. Mehmet Çakır sakatlığının durumuna göre kalmalı. İvanov her ne kadar geldiği günden bugüne kadar herhangi bir şey verememiş olsa dahi kalmalı. Bitenler arasında sadece Ofoedu ve Taha ile yollar ayrılmalı. Ofoedu zaten gitti-gidiyor. Taha ise play-off finalinde yaptığı ahmaklık sonrasında halen dikiş tutturamadı. Bu sezon iyi olduğu 1 maçı dahi hatırlamıyorum. (Mustafa Sevgi de iyi değil evet.) Ancak Taha'nın yaptığı hatalar sonucu kaybedilen puanları sayamıyorum. (Fatih'te çok puan kaybettirdi evet.)

Kale : 1- Furkan, 2- Bekir
Sağ Bek : 1- Canberk, 2- Murat G., 3- Musa
Stoper : 1- Ercan, 2- N'Diaye, 3- Fatih, 4- Erdi
Sol Bek : 1- Mustafa S., 2- Erdi
Ortasaha : 1- Hasan, 2-Muharrem E., 3- İvanov, 4- Musa, 5- Zola, 6- Mustafa S.
Açıklar : 1- Ekigho, 2- Murat G., 3- Mehmet Ç., 4- Musa, 5- İvanov
Forvet : 1- Ekigho, 2- Alperen

Aralara bir kaç genç arkadaş ile birlikte bu kadro en kötü orta sıralarda veya orta altı sıralarda geziniriz devre arasına kadar. Sonrası ise allah kerim, ya nasip işi.

Tabi bu kadroyu koruyabilecek ve en önemlisi bu kadroya "Adam gibi, iş bilen" bir "Teknik Direktör" getirebilecek vasıfta yönetim olması da gerek...

sadece55

Ben hasanın da bu sene problem çıkartarak gitmek isteyeceğini düşünüyorum.İyi bir teklif geldiği taktirde hasan da gönderilmeli malesef sıfır verim alıyoruz aksi taktirde.Bu transfer yasağı olayı elimizi kolumuzu bağlayacak gibi görünüyor hadi hayırlısı.

samuray

malesef son iki sezondur playoflarda hüsrana uğruyorduk şimdi playofa gioemeyip yine hüsrana uğruyoruz bence playofa kalamayışımızın tek nedeni erkut tutu dur ümit özata o kadar sabretmemeliydi 9 hafta tek galibiyet alamamış iki kez istifasını vermiş gedecek sen yok olmaz bırakmam diyorsun teknik direktör değişikliğinde çok kgeç kalındı ve doğru hamlede yapılamadı malesef şöyle iki eprianu arkadaşımın da yorumlarını çok beğendim bunlar yapılmalı gerekirse bir kaç kez tekrarlanmalı taki samsunspora sahip çıkılana kadar adam gibi bi teknik direktör alamadık hüseyin kalpar bile teknik direktör olduğunu bizde öğrendi artık hata yaplıyor vede alanyayı uçuruyor ne diyelim öncelikle şu tahta meselesi haledileli bu yönetim gitmeden

_SoN_

Buraya ne kadar yazıp çizersek iş dönüp dolaşıp aynı yere gelecek,kesinlikle ilk önce iyi bir teknik adamla anlaşılmalı,iti bir teknik adam takımın başında değilse kim kalırsa kalsın,nasıl tepki verirsek verelim hiçbir işe yaramaz,herşeyden önce çok sağlam karakterli,karizmatik,ve deneyimli sağlam bir hocayla anlaşmalıyız,sonra o zaten gerekeni yapıp takımı evirip çevirip düzene sokar,eksikleri tamamlar,bu işi bu sene bari doğru düzgün yapalım.

özkan

Bana göre sezonun bombası ofiye 2 kere 10bin euro  ceza verecektik,hem herkes ayağını denk alacaktı,hemde para için her türlü zıplayan bu arap ofi adam olacaktı hemde ne hoca gidecekti hemde ne ortalık böyle laçkalaşacaktı.Ama daha kendi protokolünde koltuğunda oturamayan başkan bunları yapacakta ceza verecekte dikta edecekte ohooo ...Sezonun kırılması bana göre bu olayda.Yoksa ümit özatın 1 tane bile ibneliği varmı ?

Basına yüklendi;haklı.
Topçuya yüklendi;haklı.
Yönetime yüklendi;haklı.

Adam doğru dedi diye kötümü oldu?-Ha;her doğru her yerde söylenmez tamam ama bana göre söylenmesi gereken yerde söyledi.Bakın beyler dışasrdan şehir dısşından yada şehirden takip etmeyip idman izlemeyen arkadaşlar için yazıyorum,idmana hoca olarak siz çıkın ofiye sinir sisteminiz dayanmaz.Böyle topçuyuda ancak para yola getirir.

Sözün özü çok olay var ammaaa,başkan yedi bu seneyi.Nokta.

Karabudun

10 Mayıs 2016, 22:29:35 #7 Son düzenlenme: 10 Mayıs 2016, 22:49:13 Karabudun
Yazmayayım dedim ama her yerde adı zikredilmiş. Bu Özat neymiş arkadaş? Hayır, yeniden başımıza bela olacak da yolunu mu yapıyorsunuz? O kadar makbul adam da niye bir sezonu tek takımla bitirememiş? Çok af edersin hangi takımdan edebiyle ayrıldı? Ankaragücü, Elazığ, Bolu, Samsun... Ya kaçtı ya kovuldu. Yalansa ispata buyrun. Diğer taraftan burada sürekli savunan renktaşlar kendisinin bizden ayrılmadan önce Mersin İ. Yurdu ile anlaştığından bihaber mi? Ha, bu tarz bir hareketi sineye çekebiliyorsanız ne ala. Dara gelince kulüp doktoruna bile sallayabilen bir adamdan bahsediyoruz, savunmanın anlamı yok. Israrla savunacaksanız önce Özat'ın bizzat kendisinin çalıştırdığı ve başarıya ulaştırdığı bir camia gösterin.

Esas konuya gelecek olursak gerçekçi olmalı ve hedefi ligde kalmak olarak belirlemeliyiz. Bu saatten sonra Samsunspor'un ismi yeter hesapları yemez. Nitelikli bir hoca ile üç yıllığına falan anlaşabilsek enfes olurdu ki bu noktada Samsunspor'un ismi hala yeter. Sezonun ilk yarısı boyunca bizim gençlerden bir kısmını bu lige adapte edebilsek büyük iş olur. Siyasilerden destek alınacaksa da sivil toplum örgütleri muhakkak devreye sokulmalıdır. Tribün olarak potansiyelimiz var ancak hala tribüne oynamaya amade siyasileri oynatacak mahiyette değiliz. Çok değil az biraz organize hareket edebilsek dansöz niyetine oynatmaya çok adam var memlekette. Mevcut yönetimden daha iyisinin geleceğine de kendi adıma inanmıyorum. Yanlış anlaşılmasın mevcut yönetimin avukatı değilim lakin içinde bulunduğumuz bu durumda mevcut yönetimin devam etmesi dahi kafi gelir.

sadece55

Artık papaz hocalar yerine.Genç vizyoner kaliteli bir hoca ile anlaşmalıyız.Erkan Sözeri vs gibi isimler ile uzun planlar yaparak geleceği kurtarmalıyız.

Shane_Falco

Adam hala Ümit Özat diyor...

Öncelikle sözleşmesi devam eden oyuncularımızdan Hasan ve Murat Gürbüzerol'un kafasını karıştıracak teklifler gelecektir. Bu adamların kafasını rahatlatmalı ve bize konsantre olmasını sağlamalıyız. Sözleşmesi biten Mehmet Çakır, Musa ve İvanov ile tekrar anlaşılabilir. Kolay değil bir sonraki sezon yine -3 veya -4 puan ceza yiyeceğiz ve devre arası ceza bitince transfer yapabiliyor olsak da çok çok deli paralarımız olmayacak. Ve en kötü devre arasına kadar bu takım 20 maç yapacak. Kadroyu mümkün oldukça geniş tutmalıyız. Ofi ve Taha ikilisinin kalma ihtimali yok denecek kadar az. Ofi zaten çoktan birileri ile anlaşmıştır. Taha ise geçen sezon elle tutulur hiç bir şey yapmadı. Şuan az buçuk piyasası varken koparabildiği kadar kopardığı bir kontrat yapmaya çalışacaktır.

Bunlardan önce yönetim devam etmeli. Bu takım şuan yönetimsizlikle kongreler ile uğraşamaz. Akıllı bir hoca seçimi ile sürprizler yapabiliriz.

Levent ÖCAL

11 Mayıs 2016, 17:02:22 #10 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2016, 17:06:04 Levent ÖCAL
Alıntı yapılan: Erdinc - 10 Mayıs 2016, 13:20:43
Ben hasanın da bu sene problem çıkartarak gitmek isteyeceğini düşünüyorum.İyi bir teklif geldiği taktirde hasan da gönderilmeli malesef sıfır verim alıyoruz aksi taktirde.Bu transfer yasağı olayı elimizi kolumuzu bağlayacak gibi görünüyor hadi hayırlısı.

Bu hafta Hasan ile birebir görüştüm bu konuyu. Birkaç teklif varmış.Yemin bile etti kulübe para kazandıracaksam giderim aksi takdirde gitmek istemem dedi.

Alıntı yapılan: özkan - 10 Mayıs 2016, 15:21:38
Bana göre sezonun bombası ofiye 2 kere 10bin euro  ceza verecektik,hem herkes ayağını denk alacaktı,hemde para için her türlü zıplayan bu arap ofi adam olacaktı hemde ne hoca gidecekti hemde ne ortalık böyle laçkalaşacaktı.Ama daha kendi protokolünde koltuğunda oturamayan başkan bunları yapacakta ceza verecekte dikta edecekte ohooo ...Sezonun kırılması bana göre bu olayda.Yoksa ümit özatın 1 tane bile ****liği varmı ?

Kadro dışı edilememsinin ve para cezası verilememesinin arkasında çok güçlü bir isim var bu kodaman kimdir tam olarak bilmiyorum ama bu itin nazını o kodaman herkimse onun yüzünden çektik.

Sadece Samsunspor

Seneye çıkma şansımız yok bence. Transfer yasağı olduğu sürece orta-alt sıralarda oluruz. Gerçekçi olalım. Transfer yasağı gelecek sezon 2.dönemde kalksa bile oyuncular alsak uyum süreleri iyi mi kötü mü bilmeden alacağız. Belki o zaman playoff kovalarız onada bu yönetimle kalamayız. Bu yönetim bu sezon bitti. 2 hocada istifa etti 2sinide kabul etmediler. Niye Samsun bu hocalara muhtaç mı. Saçmalık. Engin'in bi taraftara küfür etmediği kaldı onun bile istifasını kabul etmediler. Ayağa düştük. Başkanda hiç başkan profili yok. Güçlü durmuyor. Bir ton olay oluyor bi tane basın sözcüsü yok çıkıp konuşmuyor.

sadece55

Bu arada Transfer yasağı kalksa bile borçlardan dolayı transfer tahtamız kapalı olabilir ? Seneye daha da büyük bir yük gelecek bizi gerçekten zor bir sene bekliyor.Şu seneyi adam akıllı kenetlenerek borç eriterek atlatırsak birşeyler olabilir gelecek ile ilgili...

Sadece Samsunspor

Sozlesmesi biten futbolcularimizla tekrar sozlesme yapabiliyormusuz.

celebi

şu gidecek kalacak futbolcularımız sözleşme tarihlerini komple yazabilecek arkadaş varsa bir yazabilir mi