TFF 1. LİG 33. HAFTA | Akın Çorap Giresunspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 22 Nisan 2018, 16:24:55

« önceki - sonraki »

brigand

Sonuç olarak sadece iki haftamız kaldı. Her şeyi bir kenara bırakıp bu iki maç için savaşmak zorundayız.

Eskişehir Bolu'ya puan kaybedebilir ama ben en fazla beraberlik bekliyorum, mağlup olacaklarını sanmıyorum. Bu ihtimal de son hafta Adana deplasmanında alacakları galibiyetle ligde kalmayı garantilemeleri demek.

Ads'nin maçları nispeten daha zor. Altınordu normal şartlarda puan almak zorunda çünkü son maç Erzurum'la oynayacaklar. Puan avantajlarını koruyup, son maç alacakları beraberlikle bile play-off'a kalmayı hedefleyeceklerdir.
Son maç ise Ankaragücü deplasmanı. Ankaragücü bu hafta şampiyonluğu garantileyebilir. Yine de son maç 20.000 kişinin önünde şampiyonluk kutlarken mağlup olmak isteyeceklerini pek sanmıyorum. Motivasyonları tabii ki sezon içine göre düşük olacaktır. Yine de aralarında düştükleri seneden kalan sağlam bir husumetin olduğunu unutmamak gerekir.

Her şeyden önce bizim Giresun'dan bir şekilde galip dönmemiz demek. Ligdeki ilk (Manisa) ve son (Giresun) deplasmanlardan galip dönerek ilginç bir istatistikle ligde kalma şansımız olabilir. Son maç ise Ümraniye şampiyonluğa oynasa bile her şey Denizli maçından bile daha farklı olacaktır.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=1294&ftxtID=29113

Dün akşam açıklanan disiplin sevklerinde oyuncular için şimdilik bir sorun görünmüyor. Ercan sarı kart, Çağrı ise kırmızı kart cezalısı (iki maç ceza almıştı)

Karabudun

Altınordu bir pislik yapmazsa ADS en fazla 2 puan alır kalan maçlardan. Deplasmanda Giresun'dan puan çıkart, içeride Ümraniye'yi göm ve ligde kal. Hele Giresun'u deplasmanda devirirsen tadından yenmez. Bizim labunyaların yiyeceği halt değil ancak iki maçı da kazanırlarsa biz yolcu eden taraf oluruz. Lafın kısası ADS kesinlikle yamulacak, bazı oyuncuları maça dahi çıkmayabilir. Durumdan istifade edebilirsek yırtarız.

adige73

Alıntı yapılan: brigand - 25 Nisan 2018, 08:53:49

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=1294&ftxtID=29113

Dün akşam açıklanan disiplin sevklerinde oyuncular için şimdilik bir sorun görünmüyor. Ercan sarı kart, Çağrı ise kırmızı kart cezalısı (iki maç ceza almıştı)

Oyuncular açısından bir sorun yok ama muhtemelen son maç için baya bir sıkıntı olacak tribün kapatma gibi bir ceza gelebilir

Sadece Samsunspor

Evet giresun yine kendini belli etti. Misafir tribun 30 lira. Bir tane adam gibi kulup kalmamis

Nuri Asan

11 yaşındaki oğlumun ilk deplasman maçı olacak, benim ilk deplasmana gittiğim yaşlarda şimdi. Heeycanlı Denizli maçında çok ağladı, umarım bu sefer ağlamaz. Giresun'a Gidiyoruz, galibiyetle döneceğiz. Olası aksi bir durumda;

Sevinmek için zaten Sevmedik.

cakir55

binikalamadım

maçlar dönüşümlü
Bein sport Haber HD Yayınla şifresiz maçlar C.tesi 15:30 da Canlı yayınlanacak...

Kaya

Mikrofonlarımız Giresun'da olayı  :)

Dakika 41 Giresun'dayız Samsunspor 1-0 öne geçiyor.

tactician

bundan önce bir çok hayati maçı kazanamadık. Gaziantep, istanbul, Eskişehir ve Denizli maçları.
Hoca ile alakalı da bir değişiklik yapılamadı.
Bu çok hayati maçın da bir şekilde kazanılamayacağını düşünüyorum. En azından bir beraberlik ile gelinirse son hafta alacağımız bir galibiyet bizi ligde bırakır diye ümit ediyorum. Adanademirspor'un bu iki haftalık süreçte en iyi 1 puan; Denizlispor'un bu hafta alacağı galibiyet ile 3 puan ve Eskişehir'in son hafta Adana deplasmanında alacağı galibiyetle 3 puan alacağını düşünüyorum. Bu durumda lig sonunda AdanaDemirspor-38, Denizlispor-38 ve Eskişehirspor 40 puan yapmış olur. Bizim de, iki haftada alabilir isek 4 puan ile ligde kalma şansımız olur.
Buraya bir dipnot eklemek isterim; Adanademirspor ile Denizlispor'un puan eşitliği olması durumunda ikili averajda demirspor üstünlüğü nedeniyle Denizlispor küme düşüyor ve böyle bir senaryo gerçekleşir ise son derece mutlu olurum.

eprianu

Alıntı yapılan: tactician - 27 Nisan 2018, 06:28:31
Hoca ile alakalı da bir değişiklik yapılamadı.

Besim Durmuş ile çıktığımız 8 maçta sadece 1 kez kazanabildik. Bu takım 6 haftadır galip gelemiyor. Tamam takım kötü bir şey demiyorum ama hoca da kötü maalesef.
Ligi bilen hocaları getiren takımlar işi götürüyor. Bize uzak bir örnek ama Konyaspor bile Sergen Yalçın'la ateş hattından kurtuldu. Son yıllarda maalesef hoca tercihlerini hep hatalı kullandık.

fındık

Kenarda Besim'in olmayışı futbolcular açısından bence bir önemi yok.

İddiasız Giresun ne yapar onu da bilemiyoruz ama umudumuzu alıp Giresun'a götürüyoruz. Denizli maçında olmayan şans, yanımızda olsun bu sefer.

Nuri Asan

Bafradan yaklaşık 100 kişilik ekip ile Giresun'a gidiyoruz.

ngonge

Rüyamda çok baskılı oynayıp ilk yarıyı 2-0 önde bitiriyorduk. Sonrasını hatırlamıyorum :)

Savunmamız çok zayıf bu maçta. İnşallah talimiz yerinde olur, geriye de yaslanmayıp topla rakibin oynamasına izin vermeyiz.

Orta sahada Samed - Oğuz ikilisi yerinde olacaktır. Stoperde Erkam'ın yanında kim oynayacak acaba? Bana kalırsa Berat'ı oynatacak. Başka stoper oynayacak oyuncu yok takımda. Ömür törpüsü Kenan ve Ayite oynamaz inşallah. Beşir ile arkasında Göksu iyi tercih olacaktır. Ve yine Enes'in yerine muhakak Angan oynamalı..

Çağrı'nın bu hareketle 2 maç ceza alması ağır komedi olmuş. Bizim aleyhimizde bir şeyler dönüyor ama bakalım hayırlısı...

Gidip de gelen Ufuk'la Çağrı'nın da en ihtiyacımız olan zamanlarda olmaması da bir yerlere not olsun.

Sadece Samsunspor

Samsunspor maçı öncesinde öngörülerde bulunarak sözlerine başlayan Başkan Bozbağ, "Samsunspor maçı bizim açımızından da çok önemli. Biz, Rizespor maçına da kazanmak için çıktık ve aslanlar gibi oynadık. Fakat ofsayttan gol yedik. Biz her zaman futbolumuzu oynuyoruz. Samsunspor maçını oynamayacak mıyız? Bu mantık nedir? Samsunspor kendi maçlarına bakacak. Denizlispor karşılaşmasında 2-0 öndeyken maç vermişsin, sonra 'Giresun'a kazanmaya geliyoruz' böyle bir şey yok! Bizi kamuoyundaki söylemler etkilemez. Bu söylemler de ters teper. Herkesin şerefi ve namusu var. Giresunspor'un da şu anda küme düşme durumu söz konusu" dedi.

Nuri Asan