Teknik Direktör | Ümit Özat

Başlatan muzaffer4, 16 Ağustos 2015, 12:23:13

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Gitmesini isteyenler kına yaksın haftaiçi yönetimle görüşecekmiş. Allah bilir giderse kim gelir. Sanki xavi iniesta varda. Ve ne olursa olsun maç fazlasıda olsa yine lideriz. anlaşılan erhan altından ders alınmamış sürünmek hoşumuza gidiyor demekki

5trawberry

Kimse Samsunspor'dan büyük değildir. Gitmek istiyorsan yolu biliyorsun.

beşnumara

Gitmekte ısrar etmezse Erkut başkan göndermez. Ama hocayla hataları ve tavırları mutlaka konuşulur. Son dört maç tercihleri cozuttu.

AhmetDenizci

SAMSUNSPOR CEPHESİ
Samsunpor Teknik Direktörü Ümit Özat da maç sonu değerlendirmelerde bulundu. Özat, "Oyunun geneli ortadaydı. Deplasmanda girdiğimiz pozisyonları değerlendirmek zorundayız. Atmayınca olmuyor. Denizli ligde kalmak için övgüye değer futbol oynadı. 1 puan da iyidir. Bu maç bu şekilde bitti. Önümüze bakacağız" dedi.

ÖZAT'TAN İSTİFA SİNYALİ
Konuşmasında istifa sinyali veren Özat, "Hafta içinde yönetimle konuşacağım. Hem kendi geleceğim hem de takımın geleceği hakkında konuşacağım. Durum değerlendirmesi yapacağız. Devam edip etmemem konusunu yönetimle olan görüşmemiz belirleyecek. Bizim için kol kırılır yen içinde kalır. Herkes ikinci yarı için hazırlıklarını yaparken bizim geçmişten gelen sorunlarımız var. Bu sorunların düzelmesi gerekiyor. Gerekli açıklamayı hafta içinde size yapacağım" dedi.

Karabudun

Ofi'yi oynatıp oynatmama konusunda takdir elbette hocanındır ancak madem rest çekecektin keşke hiç götürmeyeydin Denizli'ye. Esasen bugün restin feriştahını hak eden Kone idi. Umarım görmezden gelmez. Maç sonu açıklamaları da pek hoş olmamış. İş artık takımı yönetmekten ziyade şova dönüşür oldu. Bir an evvel silkelenip işiyle ilgilenmeye başlarsa hepimiz kazanacağız.

AhmetDenizci

2 Aralıkta yazdığı tweetler (https://twitter.com/umit_ozat)

"Sevgili Samsunsporlular oncelikle şunu belirtmek isterim hangi kulüpte gorev yaparsam yapayim aslolan kulubun degerleri ve gelenekleridir.
Bu hoca icin de oyuncu icinde gecerlidir. Oyuncularimin hepsi benim kardesim gibi gordugum degerli insanlardir.
Yanliz şu unutulmamali hic kimsenin kimseden fazlasi yoktur oyuncular acisindan. Oyuncular bana, bende yonetime karsi sorumluyuzdur.
Hepimiz de taraftarlarimiza karsi sorumluyuzdur. Bizler gelip geciciyiz. Hayatimin her doneminde oldugu gibi bildigim ve inandigim dogrulardan vazgecmiyecem.
Bu dogru nedir benim icin ? Durust olmak, adaletli olmak ve kul hakki yememektir.
Bu takim ofiedo varkende mac kaybetti o yokkende mac kazandi. Ne o yok diye kaybettik nede o var diye kazanmis olacaktik
Benim tek amacim bu takima dogru hizmet vermek ulke futboluna oyuncu kazandirmak ve bu takimi hep beraber olmasi gereken yerlere tasimak.
Bu takimdan zaferler rifatlar savaslar orhanlar muzafferler serkanlar celiller ercanlar kimler geldi kimler gecti
Bizde gelip geciciyiz .ve benim icin tek sampiyonluk vardir oda evime giderken ekmegini helal kazanmis kul hakki yememis bir baba olarak gitmektir.
Kulup degerleri gelenekleri onde tutulursa basari belki uzun zamanda gelir ve kaybedilmemek uzere gelir
Avrupada takimlar taraftarlarin cocugu gibidir.bizim taraftarlarimiz her kosulda bu takima bu cocuklarina sahip cikmistir saolsunlar
Sportif basari vardir yoktur liderde kalsak 10.uda olsak lig sonunda degerlendirilmesi gereken bir konudur
Cunki bu aslan parcalari kimsenin beklemedigini yapip 13 haftada 4 5 hafta liderlik koltugunda oturdular ve bu hafta itibari ile
Tekrar olmasi gereken yere gelir benim oyuncularim.benim 1 gun umitsizligim olmadi onu hissedersem 1 dk durmam
Kimsenin beklemedigini hatta inanmadigini yapti bu cocuklar bundan sonrada yine yapacaklardir kimsenin suphesi olmasin"

55(tuncay)55

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 05 Aralık 2015, 19:58:17
Gitmesini isteyenler kına yaksın haftaiçi yönetimle görüşecekmiş. Allah bilir giderse kim gelir. Sanki xavi iniesta varda. Ve ne olursa olsun maç fazlasıda olsa yine lideriz. anlaşılan erhan altından ders alınmamış sürünmek hoşumuza gidiyor demekki
gitme diye yalvaralım mı bu takım erhan altınla bile play-off a kaldı anlaşıldığı gibi SAMSUNSPOR'un sadece ismi play-off demek kimse bu camiadan bu kulüpten büyük değildir takımda ruh yok inanç yok demekki bi sorun var kimseyi aramaya gerek yok kenan bu takımı herkesden iyi yönetir ve bunu da hak ediyor artık yıllardır bu takımın içinde zamanı geldi

Sadece Samsunspor

Erhan altinin elindeki kadroyla bu kadro bir mi. Karsilastirirken daha iyi bakin. Bu kadroyla hangi teknik adam ilk ilk 2 ye oynardi. Sezon oncesi kacimiz hayal ettik bole olacagimizi. Umit ozat guder yerine yeni biri gelip taniyana kadar bu takim acilmayan parasut misali duser. Tamam Samsunspor ismi cok buyuk ama playoff falan sadece isimle olmaz 4 5 sene once kume dusmekten son haftalarda kurtulmustuk. Adana maci berabere bitmese dusuyorduk.

Kaya

Benim çözemediğim bir detay var.

Rakibi oynatma ve kazandığın topları ayağa oyna felsefesiyle başlayıp, rakibi bekle aldığın topları ileri şişir felaketine nasıl geçtiği!!

Olacak iş değil...

cakir55

Ofoeduyu kazanmak yerine bitirmiştir. Burası deneme tahtası değil hoca. Canberk bir hata yapıyor dk 20de çıkıyor önceki maçlarda hata yapan oyuncu oluyor dk ne olursa olsun çıkıyor bu da oyuncular üstünde baskı yapıyor.
Ekighonun da bu kadar kötü oynamasının sebebidir kendisi.
Geçen hafta Giresun maçı Takımı'n en iyisi ekighoydu bana göre. Değişiklik olacak ekigho direk tabelaya bakıyor. Oyuncularla iletişimi çok kötü bana göre hocanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bayfa55

Ofoedu gibi ahlaksiz adami takimda tutup hocayi gonderirsek buyuk hata olur. Futbolcuya dayali duzenli hic bir yere varamayiz. Gecen sene bu takimda mbilla gibi bir adam vardi da takim play off oynadi. Bu sene Allah Askina kadro mu var bizde ??

55(tuncay)55

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 05 Aralık 2015, 23:36:25
Erhan altinin elindeki kadroyla bu kadro bir mi. Karsilastirirken daha iyi bakin. Bu kadroyla hangi teknik adam ilk ilk 2 ye oynardi. Sezon oncesi kacimiz hayal ettik bole olacagimizi. Umit ozat guder yerine yeni biri gelip taniyana kadar bu takim acilmayan parasut misali duser. Tamam Samsunspor ismi cok buyuk ama playoff falan sadece isimle olmaz 4 5 sene once kume dusmekten son haftalarda kurtulmustuk. Adana maci berabere bitmese dusuyorduk.
geçen sene kim vardı bizim kadroda ??? soner murat tuna sezer abs hasan taha mustafa sevgi musa ofoedu mbilla eren recep bu kadro mu çok iyiydi furkan canberk fatih ndiaye oguzhan ofoedu hasan taha ekigho kone ersel 2 kadroda yetersiz ama aralarında hiç fark yok bence. ümit özatın 13 haftadır her basın toplatısında söyledigi sözü herkese iyi lanse etmiş bu takım ilk 2 ye oynardı deseler kim inanırdı  ilk 2 nerde bana bi göstersene bugün rakipler kazanırsa 6. sıradayız bazı şeyleri abartmaya gerek yok bende destekliyordum ümiti ama gözümüzde fazla büyütmüşüz artık o ve takım havasını kaybetti oyuncuların suratları gülmüyor inanmışlık yok sahada en rahat oyuncu mustafa sevgi o da gevşek oldugu için ve ben ümit özatın adaletli davrandıgını da düşünmüyorum. yeni birine gerek yok kenan yelek takımın başına geçmeli

ngonge

Hocayla ilgili son 3 haftaya göre değil genel bir değerlendirme yapmak istiyorum.

Ümit Ozat zaten zeki bir oyuncuydu, iyi bir taktisyen olduğunu düşünüyorum. Önde basan, ileriyi düşünen bir takım oluşturma çabasında. Burada muhaffak da oldu ama takımın kadro genişliği olmaması sakatlıklarda sıkıntı yarattı.

Oyuncu idaresi hususunda saha dışında neler yaşanıyor bilmiyoruz. Ofoedu ve diğer oyuncularla anrenmanlarda iletişimi nasıl bir fikrimiz yok. Doğrudan futbolcu mu hatalı Ümit'in payı var mı bilemiyorum. Ancak oyun idaresi hususunda yetersiz buluyorum. 40 Yılda 1 kere 25.dakikada oyuncu değiştirirsin. O da oyuncu çok kötü olur, takım silkelensin diye yapılır. Bunu sürekli yapması akıllıca bir hamle değil. Oyuncular güveni kaybediyorlar. Hele ki bunu her oyuncuya yapabilir mi ondan da emin değilim? Genç oyuncu olsam sahada hata yapmamak için gerilirim. Bir de senin kadron zaten dar. Mesela Canberk'i çıkartıp Murat'ı alıyorsun. Murat da hata yaptı onu da mı çıkartacaksın?

Yine kadroda bir sürü eksik varken Zola'yı kadro dışı bıraktı. Kardeşim ortasahan yoktu geçen maç. Bu zihniyet yüzünden süper ligden düştük biz. (Ligin son maçında forvetimiz yoktu Zenke ve Bance kador dışıydı hatırlarsanız)

Sözün özü, Ümit Özat tecrübesiz bir t.direktör. En son Ertuğrul Sağlam'ın bizde tecrübesizliğini hatırlıyorum. Yönetimin müdahele etmesi gereken hususlar var. Müdaheleyi kabul ederse takımda başarılı olacağına inanıyorum ama çok da kolay görünmüyor. Oyuncu kazanmak için sabır etmesi lazım. Kadroda kim varsa maksimum fayda alınması lazım.

Şu anda iyi başladı ama biraz bulamaç etti gibi görünüyor.

isa55

Çoğu insan açık sözlü kişilerden hoşlanır. Hoca da boyle davranıyor. Aklına geleni yarını düşünmeden söylüyor. Vaybe diyoruz.
Furkana bir sans daha verecem, Ofeodu benim için bitti, oynatmam, salı istifami konuscam.... Bu lafları söyleyince dönüş zor olur. İstifa haberleri dogru bence.

Karabudun

Hocanın istifa etmesi durumunda başta kendisi olmak üzere herkes kaybeder. Üç haftadır alınan kötü sonuçlara rağmen takım zirve ortağı. Hoca önce kendine bir çekidüzen verir ardından oyuncuları silkelerse ve yeniden takım olmayı başarabilirsek ilk ikiyi her türlü kovalarız. Tribün de silkelenmeli. Karabük maçına kadar içerideki her maçta rakip oyuncuları abandone eden tribünden eser kalmadı. 19 Mayıs'ta deplasman tribünün sesinin televizyondan duyulduğu nerede görülmüş? Herkes kendine gelecek vesselam.