Ertuğrul Sağlam'dan belediye başkanlığı iddialarına red!

Başlatan seckin55, 20 Kasım 2008, 16:47:50

« önceki - sonraki »

seckin55

MHP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif götürdüğü Ertuğrul Sağlam'dan cevap geldi: "Uzmanlık alanım futbol, siyaseti hiç düşünmüyorum"

Beşiktaş'ın eski çalıştırıcısı Ertuğrul Sağlam, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı şeklinde yerel basında çıkan haberi yalanladı. Sağlam, "Uzmanlık alanım futbol, bunun dışında başka bir iş düşünmüyorum." dedi.

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle siyasi partilerin aday arayışı sürerken, Samsun MHP İl Teşkilatı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Samsunspor'da yetişen futbol adamı Ertuğrul Sağlam'a öneri getirdiği şeklindeki haber doğrulanmadı.

Sağlam, bu konuda hiç kimsenin kendisini aramadığını belirterek, "Benim uzmanlık alanım futbol. Ülkemi çok seviyorum ve ülkeme hizmet etmeyi de çok seviyorum. Ama hizmet noktam; uzmanlık alanım futbol dalında olacak. Siyaseti hiç düşünmüyorum. MHP'den de hiçbir şekilde teklif almadım. Böyle bir teklif gelmesi karşısında da cevabım kesinlikle 'red' olacak. Herkesin çalışacağı, başarılı olacağına inandığı bir alan vardır. Benim alanım da futbol. Başka bir iş düşünmüyorum." dedi.

Haberexen.com

---

:) :) :)

gozgoz yýlmaz

Seçkin kardeşim, komik olan ne? Anlatır mısın?

1994 seçimleri öncesinde de MHP'den Orhan Gencebay'ın Bş. Bl. Bşk. adayı olacağı konuşulmuştu. Bayağı sevinmiştik, zaten meyilli idik MHP'ye vermeye, iyi bir bahanemiz olurdu. Ama olmadı, onun yerine sarkık bıyıklı avukat A. Keskin'i aday gösterdiler. Oy alamadılar tabi. Ama asıl hazin olanı 1994'ye İsmail Uyanık başkanımızın DYP adaylığının istediğimiz gibi sonuçlanmaması idi.

Samsun'a Birinci Ligden Başkan sloganıyla yola çıkmıştı başkanımız, amacı İzmit, G.Antep gibi belediye destekli bir Samsunspor oluşturmaktı. Malalesef uğraştık ama merhum Muzaffer Önder'i deviremedik. Samsunspor o gün kaybetmeye başlamıştı.

Ertuğrulla ilgili bir söylenti çıkmış, doğru da değilmiş. O da bunu yalanlamış zaten. Ama eski bir futbolcumuz çıkabilse keşke, aklı başında, Eskişehir'in Prof. Dr. Fethi Heper'i gibi. Onu belediye bşk. yapsak ama maalesef bizim eski topçuların çoğu ya aloklik ya işsiz ya da kahve köşelerinde pişti oynuyor.

seckin55

Samsunsporum başına getiremedik bari Büyükşehirin başına getirelimm..:)

FUAT ACAR

MHP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif götürdüğü Ertuğrul Sağlam'dan cevap geldi: "Uzmanlık alanım futbol, siyaseti hiç düşünmüyorum"
**bu lafları dedikten sonra başka yapaçak ne varki.