Kutlukent'e 5 Yıldızlı Kule Otel

Başlatan berusa55, 14 Temmuz 2008, 12:53:00

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı
5 yıldızlı kule otel
Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, Belediye Asarağaç Piknik Alanı´nında yapım aşamasına gelen, 5 yıldızlı otel projesini tanıttı.İç donanımıyla birlikte 30 milyon dolara mal olacak 5 yıldızlı otel Asarağaç mevkiinde 21 bin metrekare alana inşa edilecek. 21 kat, 135 metre yüksekliğinde planlanan otel, 216 odadan oluşacak. 600 kişi kapasiteli otelin kule şeklindeki mimarisi ise özel olarak tasarlandı. Yer tahsisi, imar değişikliği gibi tüm yasal işlemleri hazır olan otel için üstlenici aranırken, inşaatı tamamlayıp işletecek üstlenici bulunamaması halinde oteli Kutlukent Belediyesi yapacak.

9 yıllık hayalim
Otel projesinin şuan alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, projenin tamamen kendilerine ait olduğunu söyledi. Yurt içinden ve yurt dışından bir çok şirketin ismini mimarisi nedeniyle kule konulması düşünülen otelle ilgilendiğini ifade eden Tekin, 9 yıldır hayalinde olan bir projede uygulama aşamasına geldiklerini kaydetti. Projeyi üstlenecek firmanın, projede hiç bir değişiklik yapmadan olduğu gibi uygulaması gerektiğini hatırlatan Tekin, "Türkiye´nin en güzel ve gösterişli otelinin yapımına başlıyoruz. Otelin inşası ve işletmesi için bir çok şirket ilgileniyor. Şayet alıcı çıkmaması halinde inşaat çalışmalarını kendimiz üstlenmeyi planlıyoruz. İç dekorasyonu hariç 20 milyon dolara otelin inşaatı tamamlanıyor. Önümüzdeki günlerde her yerde otelin tanıtımını yapacağız" dedi.

Asarağaç Tepesi ve çevresinde döner restoran, alışveriş merkezi, teleferik gibi toplam 100 milyon doları bulacak bir projenin hazır olduğunu ifade eden Tekin, alışveriş merkezinin arsa tahsisinden elde edilecek geliri otel inşaatında kullanabileceklerini kaydetti.

Kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=15142

Kutlukent Belediye Baskanımıza bu proje yolunda başarılar diyorum. Görünümü harika duran proje Samsuun'umuzun doğu girişine yakışacaktır

körfez55

evet samsuna yakşıacaktır.umarım başarılı bir şekilde tamamlanır..

eLLis

Dubai deki al burj gibi ??? Hayırlı olsun zamanla sanayide kalksa oradan süper olacak Samsun karadenize turunda turunu bindiriyor :D

berusa55

Samsun'un sanayi bölgesi Kutlukent'tir sevgili ellis. Sanayi'nin ordan kalkması gibi bir durum sözkonusu değildir. Bu yapılacak olan projenin sanayi bölgelerine yakın olmadıgını söyleyebiliriz cünkü hemen Petrol Ofisi Dolum tesislerinin karsısı civarında ve yer olarak da güzel düşünülmüş bir yer.

Tekrardan Hayati Tekin Bey'e çalışmalarında kolay gelsin dileklerimizi sunarız.

eLLis

Şu Ancora Samsun un yapılacağı yeri diyorum gülsan sanayi yani orası kalkarsa süper olacak oralar ferahlar sahilde var artık mis gibi güzel olacak Samsun tutulmaz gibi geliyor bana

berusa55

14 Temmuz 2008, 19:20:07 #5 Son düzenlenme: 14 Temmuz 2008, 19:22:00 berusa55
İyi de Kutlukent'teki yapılacak olan mesaja istinaden sanayi kalksın deyince sanki ordaki sanayiden bahsediyormussun gibi oldu. :) Evet haklısın zamanla Eski ve Gülsan sanayi siteleri Kutlukent'teki sanayi bölgelerine tasınacaktır.

Bu arada bu projenin eski otogar alanındaki projeden bağımsız, farklı bir proje oldugunu da belirtmek isterim. Karıştırılmasın...

eLLis

14 Temmuz 2008, 19:51:28 #6 Son düzenlenme: 14 Temmuz 2008, 19:55:48 eLLis
Karıştırdım mevkileri biraz ama petrolün oraya kadar olan bölge sahil olsa süper olurdu :D
Keşke bu biraz daha doğu park karşısı bir yere olsaydı bir kaç gökdelenle daha skyline görüntü olurdu :D

MeL_55

dubaiye benzemız. samsunumuz her gecen gün güzellesıyor

bezgınbekır

hayati baskanim yapar ben köylüsü ve yedinci kusaktan akrabasi olarak güveniyorum kendisine güveniyorum :D walla aslında 3 sanayi siteside kutluentte olmasaydi atakum gibi bi sahilimiz olurdu süper gelişirdi beldemiz bwn 50 seneye sanayinin burdan kalkacagina inaniyorum rahmetli dedm oyle soylerdi hep zamaninda hal in meydanda oldugunu ornek gostererek  ;)

umit

Eskilere bakıyordum bunu farkettim. N'oldu bu projeye ? Hala yapılcak mı ?

berusa55

Yalan oldu... Büyük otel projeleri İlkadım ve Atakum'da planlanıyor.

kabacevizli55

bi filmde izlemiştim böyle bişey vardı adam diyodu bu ne kdar zamanda yaparız karşıdaki araplar 8 ayda fransızlar 8yılda yapar diyodu türklerde ise 18 seneyi alır bu iş keşke olsa

eLLis

Yanlız bunun yapılcağı alan ormanlıktı ve binanın dikileceği yerde ağaç filan yok diye hatırlyorum orayı bunun içinmi açmışlardı eğer öyleyse doğa katliamı değilmi

Burak

burj el arab ın aynısı olmuş birazda fantastik olmuş ayrıca sanırım artık kutlukent diye bir belediye de yok emin değilim ama ?

sadece55

Arkadaşlar haber 2 sene öncenin haberi yani olay hikaye