Fortis Türkiye Kupası 2.Tur | Samsunspor'umuz - Antalyaspor

Başlatan berusa55, 09 Eylül 2008, 15:11:10

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Turgut'un yerini dolduracak adamdan kastın nedir? Eğer Turgut'un oynadığı yeri kastediyorsan, Turgut kendisi bile orayı dolduramıyor. Futboldan anladığımı düşünüyorum ve Turgut'un asla ama asla bir kanat oyuncusu olmayacağını, buna oyun yapısının müsait olmadığını düşünüyorum. Turgut, fizik özellikleri bakımından da pivot santrafor oynabilir. Golcü olmaz, son vuruşları çok yetersiz, hava hakimiyeti iyi, top indirir, savunmayı rahatsız eder ama bir kanat oyuncusu olamaz. Bu şekilde oynatmak Turgıut'a da fayda vermez. Turgut, Burhan'la değişmeli oynamalı bence.

Açıkta ise Sercan, Volkan Çekiç, Çağatay gibi alternatifler var.

Turgut'un yerini kimse dolduramaz çok iddialı ve erken bir cümle olmuş. Şu aşamada evet, kimse Turgut kadar gol kaçıramıyor.

Kais

Tamam bu konuda son bir şey söylicem.Turgut benim akrabam falan da değil ama öpüp de başımıza koyalım Turgut'u.Diyorsun Sercan-Volkan-Serkan.Giresun maçında bunlarla beraber Turgut da ilk 11'de değilmiydi.Eee sonra 3 ü de çıkdı sanırım kim kaldı Turgut.Niye derseniz bana göre onun yerine adam yokda o yüzden.Çağatay dersen bu 3'ü çıktıkdan sonra Turgut'un yerine mi geçecekti.Her neyse konu fazla uzamasa iyi olcak.Çünki sitede örnek aldığım üyelerin bana zıt düşmelerini istemem.İster olumlu yazın ister olumsuz ama ben o 'adam gibi konuş' cümlesini bir tehdit olarak değilde yaptığım yorumu aşağılar gibi konuştuğu için biraz daha seviyeli olması içindi ama anlaşılmadı sanırım.Yinede özür dilerim....

celebi

ya arkadaşlar şunu ifade edeyim turgut ve hayrettin gümüşdağ meselesi için kendimizi birbirimizi germeye gerek yok. ama şunuda ifade etek lazım bu sited çoğu kişi hem hayrettin hem turgut konusunda hem fikir. bu arada tabii ki de az da olsa görüşü farklı olanlar var. ancak iddialı kelimelerden kaçınmak lazım ben sitedekilere ve kais kardeşime özellikle bir fıkra anlatayım ve olay burada kapansın.

temel bir gün suç işler hem de ağır suç. temeli tabii hapse atarlar. mahpusluk dönemi biter. ve dışarı çıkınca tekrardan adi suşlarla birlikte tekrar suç işler. tekrar içeri girer. ardından tekrar içerden çıkar ve tekrarrdan bu sefer dahad ağır bir şuç işler. emniyet ve mahkeme artık olmaz ve temeli idama mahkum ederler. temeli idam sehpasına götürürken asılcak olan kişye her zaman sordukalrı gibi temele de sormuşlar son bir diyeceğin var mı diye. temel cevap verir. HA BU BANA DERS OLSUN. [/b]

İşte iş işten geçmeden bazı meselelerde erken davrnamka lazım bu turgutta inat neden. neden sürekli ısrarala oyanatılır. hiç mi yedek kalmaz. birde öyle denensin bakalım. veya hayrettin meselesinde belkide bir kaç acı facia yaşayacağız. ve o zaman iş işten geçerken bu bize ders olsun mu diyelim.

neyse uzatmayalım. görelim.ancak taraftar olarakta tepkisiz kalmamakta fayda var.

Kaya

turgut un ilginç yetenekleri  var ama son vuruşları gerçekten çok etkisiz hoca da bunu düşünerek onu gol vuruşlarından biraz daha uızaklaştırıp saha içindeki yeteneklerini kullanma yoluna gitmiş bende ilk başta turgutun o bölgede oynayabileceğini düşündüm ve hala daha düşünüyorum ama artık turgutta olmayan bir şey var her geçen maç kötüye gidiyor bunun sebebi de kendine olan güvenini kaybetmeye başladı yakın zamanda ayakta duracak hali kalmayacak,kondisyon açısından da diğer arkadaşlarını baya bir gerisinde...yani kısacası artık turgut kendini bulana kadar açıkta başka biri denenmeli

celebi

Alıntı yapılan: Kais - 25 Eylül 2008, 14:01:07
Tamam bu konuda son bir şey söylicem.Turgut benim akrabam falan da değil ama öpüp de başımıza koyalım Turgut'u.Diyorsun Sercan-Volkan-Serkan.Giresun maçında bunlarla beraber Turgut da ilk 11'de değilmiydi.Eee sonra 3 ü de çıkdı sanırım kim kaldı Turgut.Niye derseniz bana göre onun yerine adam yokda o yüzden.Çağatay dersen bu 3'ü çıktıkdan sonra Turgut'un yerine mi geçecekti.Her neyse konu fazla uzamasa iyi olcak.Çünki sitede örnek aldığım üyelerin bana zıt düşmelerini istemem.İster olumlu yazın ister olumsuz ama ben o 'adam gibi konuş' cümlesini bir tehdit olarak değilde yaptığım yorumu aşağılar gibi konuştuğu için biraz daha seviyeli olması içindi ama anlaşılmadı sanırım.Yinede özür dilerim....

neyse kardeş problem değil. ancak söz karşındakinin nasıl anlayacağına bağlı bir yerde o yüzden seçilen kelimeler önemli. kendine iyi bak ;)

Kais

celebi seni kırdıysam affet gerçekden burda örnek üyelerden birisin bense daha yeni.Bundan sonrada kullandığım kelimelere dikkat edicem.sağol  :)

celebi

Alıntı yapılan: Kais - 25 Eylül 2008, 14:13:33
celebi seni kırdıysam affet gerçekden burda örnek üyelerden birisin bense daha yeni.Bundan sonrada kullandığım kelimelere dikkat edicem.sağol  :)

est. kardeşim ne demek sağolasın.

s.b.ç yasin

turgutta topcu olsa ne olur samsunsporda oynuyolar işte adam olmadığı için

edmontdante

Herkesin bakış açısı farklı tabiki oyunculara:Hoca zorla sağ kanat için oyuncu yaratmaya çalışıyor Turgut'tan.Az çok top oynamış adamlarız bir oyuncu genelde kendi mevkiinde bir şeyler yapabilir.Bunun aksini yapabilen oyuncular da var ama tabiki çok nadir.Kaptan Ercan Multescu döneminde haftalarca forvet oynamıştı mesela hem de epey gol atmıştı.Milinko'nun stoper oynatıldığını da gözlerimle gördüm takım 10 kişi kalınca.Ama konuştuğumuz adam Turgut.Kaval kemiğiyle top stoplayan,başka  birkaç pozisyonda da stopladığı toplar 3 metre ötesine düşen bir oyuncu.Bunu dün maraton tribününün önünde defalarca gördük.

Süper ligdeyken PAF takımda oynardı maça sonradan girerdi hemen hemen her seferinde gol atardı ama nasıl attığını bir türlü anlamazdık.O zaman Volkan ve Eren takımın yıldızlarıydı.

Volkan dedimde o zamanki Volkan'ın şu anda takımın oyunkurucu ihtiyacını karşılayabileceğini düşünüyorum ama şu anda nerede durumu nasıl bilmiyorum.

Tekrar Turgut'a dönersek burada hakkında lehine  yorum yapan arkadaşlar kaç kere canlı izlediler bilmiyorum ama ben Paf takımdan beri izliyorum.Hiçbir gelişme yapamadı bu zamana kadar.Kendine güveni yok.Sahada emanet duruyor.Her zaman yorgun gibi.Hakan AKMAN'a baktım düm çocukta bir dirilik,bir çabukluk var.Ama Turgut'ta bu yok.

Elinden geleni yaptığına inanıyorum kanatta.İyiniyetle çalşıyor gidiyor geliyor,fazlasıyla yapmaya çalışıyor ama o bölge zor bir yer.Oranın özelliklerini bilmesi gerek.Erciyes maçında ilk yarının son pozisyonunda adama basıp topu kornere atmıştı bizim alanda.O ara maçı hakem bitirdi Turgut yerde yatıyordu hala.Daha 45.dakika.Dur bakalım bir 45 daha var.Ama bitti.Bitmesinin sebebi bence güçsüzlüğü değil işi bilmediğinden gücünü tüketmesi başka bir şey değil.

O kanatta kim oynar bilemem ama Turgut'u herşeye rağmen orada harcamanın da bir anlamı yok.Çünkü çocuk özgüvenini de kaybediyor.Dün bunu çok net hissettik bir tribünden.Heleki maçın sonuna doğru sağdan aldığı topu ortaya doğru taşıdı Can en soldan bindirdi Turgut onu gördü ama cesaret edip bomboş adama topu atamadı ,3 metre ötesindeki başka bir arkadaşına topu atarken rakip geldi aldı adamlar az akıllı olsalar maç penaltılara gitmeden bitebilirdi.Turgut'un da futbol hayatı o anda biterdi bizim için.

Zaman zaman duruma göre faydalanılabilecek  bir futbolcu.Ben Burhan'la yanyana çift forvet oynayabileceğine de inanmıyorum çünkü özgüveni yok ve tek düze bir stili var.Sürekli taca doğru top sürebiliyor birebir kalınca ve geçemeyince elverişsiz pozisyonlarda şutu düşünüyor.Oysa ki  zaman zaman terse gitmeyi yada ortadan destek verene  dönmeyi düşünse başka şeyler olacak ama bunu yapamıyor.

Tüm bu düşüncelerime rağmen yine de üzerindeki baskı ve özgüveninin kırılmış olması sebebiyle  bu kadar kötü olduğunu düşünüyorum daha iyi olabilir zamanla ama  beklediğimiz patlamayı yapabileceğine inanmıyorum.

Allahtan dün penaltıyı kaçırmadı.Birde kaçırdığı penaltıyla turu kaybetseydik 5 ay toparlayamazdı kendini

edmontdante

Alıntı yapılan: s.b.ç yasin - 25 Eylül 2008, 14:16:15
samsunsporda oynuyolar işte adam olmadığı için

Bence doğru yorum.Bizim zamanımızda da takımda böyle adamlar olsaydı  biz de topçu olmaya cesaret edebilirdik.Ama bizim modellerimiz hep baba topçulardı.Tanju'lar,Milinko'lar,Timofte'ler,Ercan'lar.Bunları görünce adam kendine diyor "oğlum sen kimsin topçu olmak kim".Ama 3-4 sezondur sahada olanları görünce dünyaya yanlış zamanda geldiğini düşünüyor insan.Bunlar derken buna hemen hemen takımın tamamı dahil.Milli oyuncularımız da.

Sercan

ben turgutu suçlamıyorum onu mevkisinde oynatmayan suçludur.Bir zamanlar nası bjkda ertuğrulun defans oynaması onun suçu değilse turgutunda sağ açıkta oynaması onun suçu değil!..

**KaR6**

edmondante abicim, o volkan jay jay volkan dı.. g.antep le yaptıgım bi kupa macında maç 2-2 iken bir top kaptırdı, o top gitti gol oldu 3-2 kaybettik o maçı ve 1 maç yuzunden yediler cocugu.. İstanbulspor da oynuyodu en son.. benim taa zamanında yine takım arkadasımdı, sercanla birlikte kesin olur denilen 2 topcudan biriydi ve Samsunspor un ailesinin yanından alarak tum okul masraflarını ustlendiği, kalacak yer verip buyuttugu bir futbolcuydu.. ama bir maçla yediler çocugu işte..

turgut u savunanlara tek bi şey diyorum, turguttan kanat olcaksa anca tavuk kanadı olur başka da bişe olmaz..

recai

turgutun gecen seneki destekcileri kalmamıs.. konuyla alakası yok ama kapucunun basarısı olarak gordugu turgut aslında basarı degilmişl anlasılan.. gerci kanatta oynatılması yanlıs bence.. burhanın yedegi olur anca..

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: edmontdante - 25 Eylül 2008, 14:36:29
Bence doğru yorum.Bizim zamanımızda da takımda böyle adamlar olsaydı  biz de topçu olmaya cesaret edebilirdik.Ama bizim modellerimiz hep baba topçulardı.Tanju'lar,Milinko'lar,Timofte'ler,Ercan'lar.Bunları görünce adam kendine diyor "oğlum sen kimsin topçu olmak kim".Ama 3-4 sezondur sahada olanları görünce dünyaya yanlış zamanda geldiğini düşünüyor insan.Bunlar derken buna hemen hemen takımın tamamı dahil.Milli oyuncularımız da.

Üstat düşünsene, kornerden gelen topu sektirmeyen bir kalecimiz olduğu için mutlu olduk, alkışlıyoruz :)

Bu takımda nice isimler itibar görmedi, gönderildi. Zordu Samsunspor'da oynamak. Eski Samsunspor olsa Turgut şu an Baftaspor'da, Hakan Koçarslan Ünyespor'da pişmeye yollanmıştı. Bünyamin gibi deli dehşet bir adamı bile ıslıklamışlardı Vanspor maçında... Hey gidi yıllar hey :(

atakumlueray

bence turgut bu takımda adam eksiltebilen volkan ve oktayla birlikte 3 isimden birisidir.fiziği sağ kanatta oynamak için kesinlikle uygun değil.sağ kanatta oynatılıp gün geçtikçe gerileyeceğine forvet olarak yedek beklemesi kendisi ve takım için daha hayırlı olabilir diye düşünüyorum.
diğer taraftan maç sırasında işler kötü gittiğinde oyunun gidişini değiştirebilecek birkaç oyuncunun kulübede bekletilmesi taraftarıyım.multescu zamanlarında takımın en iyisi timofte'nin zaman zaman yedek bekletildiğine stadda çok kez şahit olmuşumdur.bu takımda da dün izlediğim oktay,turgut,volkan dan biri veya ikisi bu maksatla kulübede tutulabilir diye düşünüyorum.