Milliyet Gazetesi Arşivi ve Samsunspor

Başlatan kalptenþimþek, 27 Eylül 2009, 03:43:01

« önceki - sonraki »

Tribün_ali

Ertuğrul Sağlam

Çok güzel bir çalışma emeğinize sağlık teşekürler...

Ertuğrul Sağlam

Milliyet gazetesinin arşiv'ine baktım ilk baktığım ise 21,01,1989 tarihli yani kaza yaptığımız günün gazetesi oldu, o gün 9 yaşımdaydım ve çok şeyin fazla farkında değildim Samsunspor kaza yaptığı söyleniyor Futbolcuları öldüğü söyleniyor futboldan anlasın anlamasın Samsun'da herkesin dilinde o gün bu olay vardı.
O gün Samsun'da gerçekten bir sessizlik bir yas havası vardı, tabi çocukluğumuzun verdiği o duygu ile olayların fazla farkında değildim .

Ama şuan anlıyorumki Allah kimseye veya bir şehre böyle bir acı bir daha yaşatmasın çok acı....

ve söylenecek çok şey var ama neyse....

kalptenþimþek

14 Kasım 2009, 00:19:15 #48 Son düzenlenme: 29 Temmuz 2012, 13:49:22 kalptenþimþek

**KaR6**

şu yukarıdaki gazete küpürü eminim herkese acı hissettiriyodur ama takdir edersiniz ki ben okudugumda çok ince şeyler geçiyor aklımdan.. hele de bazı cümleler ve yaşananlar var ki verdiği tadın tarifi mümkün değil; tüm bunlara inat hala sadece Samsunspor diye bağırabilmemin nasıl bir duygu olduğunu anlatmak ta..

babasamsunlu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 14 Kasım 2009, 02:22:50
şu yukarıdaki gazete küpürü eminim herkese acı hissettiriyodur ama takdir edersiniz ki ben okudugumda çok ince şeyler geçiyor aklımdan.. hele de bazı cümleler ve yaşananlar var ki verdiği tadın tarifi mümkün değil; tüm bunlara inat hala sadece Samsunspor diye bağırabilmemin nasıl bir duygu olduğunu anlatmak ta..

vay be kardeşim..seni düşününce Samsunsporluluğumdan çok seviyorum deyipte bunla övünmekten utanır oluyorum...Benim gözümde yaşayan en büyük Samsunsporlu sizin ailenizdir..Yaşadıklarınızı Samsunspor a değilde  kişilere bağlayıp Samsunspor a bırak düşman olmayı herkesten daha  çok seviyor olmanız başka nasıl taarif edilebilirki...Umarım bir gün Engin abi Erdem sen bu şehrin yönetiminde bir yerlerde olursunuz..

Allah her zaman doğrunun yanındadır...

kalptenþimþek

27 Aralık 2009, 22:46:22 #51 Son düzenlenme: 05 Ocak 2011, 00:18:18 kalptenþimþek

Sercan

jean

hakki baskana bak aradan gecen yillar nasilda degistirmis turgut ozalindea ruhu saad olsun iyi kotu destek vermis

ömer cem55

Çok güzel bir çalışma olmuş.Genç arkadaşların Samsunspor'un mazisini daha iyi öğrenmeleri ve o güzel günleri hatırlamamız açısından çok güzel.Benim hatırımdan hiç çıkmayan 87 yılında elimizdeki evet adeta ben sizinim diyen şampiyonluğu bir gaflet uykusuyla bırakmamız olmuştur.Bence hiçbir Anadolu takımı bizim kadar yaklaşamadı şampiyonluğa bugüne kadar.

lucarelli

Alıntı yapılan: ömer cem55 - 01 Ocak 2010, 23:12:29
Çok güzel bir çalışma olmuş.Genç arkadaşların Samsunspor'un mazisini daha iyi öğrenmeleri ve o güzel günleri hatırlamamız açısından çok güzel.Benim hatırımdan hiç çıkmayan 87 yılında elimizdeki evet adeta ben sizinim diyen şampiyonluğu bir gaflet uykusuyla bırakmamız olmuştur.Bence hiçbir Anadolu takımı bizim kadar yaklaşamadı şampiyonluğa bugüne kadar.

Ah ah.. Şimdiki gibi 3. takım uefaya direkt gidebiliyor olsaydı herhalde Samsunspor avrupada da eserdi fırtına gibi. İnşallah tekrar döneriz o günlere

ömer cem55

O zaman bile azımsanmayacak bir nüfusa sahip  şehir ve yapılan yardıma bak!Sanırım dün bugünün aynası ama bugün ne olur yarının  olmasın arkadaşlar!Evet taşıma suyla değirmen dönmez o kesin ancak artık birilerinin bir şeyler yapması lazım ve bunu Samsunspor'u gerçekten sevenler yapacaktır..