2011-12 Sezonu Aynen Tescil Edildi

Başlatan ugrass, 03 Haziran 2012, 20:17:59

« önceki - sonraki »

_SoN_

Bu işin böyle sonuçlanacağı belliydi zaten,önemli olan yönetimin bu sene bank asyada kafaya oynayacak bir kadro için çalışmaya başlayıp başlamadığı.

isa55

Federasyon sınava girdi, kağıdını verdi, ama UEFA daha kağıtları okumadı. Beklediği notu alamayıp sınıfta kalacak.

mimar55

Besiktasa gelen ceza kaldirildi mi yabu federasyon ne yapmaya calisiyor hic anlamiyorum bursanin cezasi kaldirilabilirmis ama besiktasin sans yokmus eeeeeee ne olacak simdi valla tupcu ne iciyorsa artik

brigand

Bu sonuç zaten belliydi. Başka bir ihtimal yoktu. İlla ki bir teori kurulacaksa, karşılaştırılacak 3 nokta var. Uefa kriterleri, Tff'nin yeni maddeleri ve yargı kararı. Eğer hakim savcının istediği gibi karar verirse yöneticiler ceza alacak. Ancak Tff'nin yeni maddelerine göre kulüpler etkilenmeyecek. Olayın ince yanı burada zaten. Yargı kararı bu yönde olduğunda Uefa uyarı mektubunu gönderir ve ilgili kulüplerin cezalandırılmasını ister. Çünkü Uefa kriterlerinde kulüpler birer tüzel kişiliktir ve yöneticilerin yaptıkları kulüp adına yapılmıştır. Tff madde değişikliklerinden de anlaşılabileceği gibi bunu kabul etmeyecek. Ve uefa cezai işlemi uygulamak zorunda kalacaktır. En yakın örnek Yunanistan'da yaşandı. Şikeden dolayı yöneticiler cezalandırıldı. İlk aşamada Yunanistan Fedarasyonu kulüplere bir cezai işlem uygulamadı. Sadece kulüplerle bağlantılarını kesmelerini istedi. Ancak Uefa'nın uyarısından sonra kulüpler düşürüldü. Bazı yöneticilerin uzaklaşma kararına uymadığı öne sürüldü ama ana sebep Uefa'nın uyarı mektubuydu. Özetleyecek olursak. Uefa ülke içinde verilen karara karışmaz. Karar alınana kadar da bir cezai işlemde uygulamaz. Ancak yargı kararı alır ve Tff kulüpler aynen devam edebilir derse o zaman Uefa uyarısını da cezai işlemini de uygular. Buradan çıkabilecek tek sonuç da Uefa'nın düzenlediği ve kurallarını koyduğu turnuvarlardan men olur. Bizi ilgilendiren bir şey de çıkmaz.

furkan5534

uefa danda bişi çıkmaz sımdıde onla kandırmayalım kendımızı  :(

binikalamadım

herkes çakmak gazı kokluyor galiba  ???

burakbas

bıktık artık be, yeter.... şikeyi yapanı da , federasyonunu da ; petkoviçinin de , bakkalının da .......

ne zaman güleceğiz be yeterrr!

ibrakadabra55

Bence fazla umuta gerek yok en azından ne olduğumuz belli oldu Bank Asya 1. Lig'deyiz akıllı transferler yaparak  spor_toto 'e en hızlı nasıl çıkarız onu kovalamamız gerek daha fazla UEFA'dan TFF'den medet ummaya gerek yok.

binikalamadım

1461 le maç yapmak zorunda kaldıktan sonra...

ahmetsefa55

yapmayın arkadaşlar.
kiminle maç yaptığımız önemli mi sizce.
bu bizim büyüklüğümüzden birşey kaybettirmez.
seneye yine çıkar yine posta koyarız alayına.
bu ülkede adalet olsaydı , fener şikeden küme düşseydi , 1461 le maç yapsaydı büyüklüğünden birşey kaybeder miydi ?

ismail

şaşırmadım görünce de güldüm zaten...hadi milleti anladım da niye trabzondan başkasının sesi çıkmıyo..biz de dahil

kumköylü ahmet

hic umutlanmamisdim beklendik bir sonuc sike serbest serefsizlik serbest futboldan sogutan herkeze yaziklar olsun..burda tek onurum samsunsporlu olmamdir..baskaninda yildirim demirorene destek cikmasi midemizi bulandirdi ama biz samsunsporluyuz simdi anlamisdir oda neyin ne oldugunu..

lucarelli

Böyle bir tescili bekliyordum. UEFA'nın bizim iç işlerimize karışma hakkı yok. Zaten Platini de defalarca belirtti bunu. UEFA sadece kendi organizasyonlarında şike olaylarına müdahale eder, sıfır tölerans olayı. UEFA'nın Fenerbahçe, Trabzon, Eskişehir, IBB, Sİvas vb takımları kendi turnuvalarına almayacağı da kesin gibi.  Buradaki kilit nokta, UEFA'nın diğer takımlar ve Milli takım ile ilgili kararı. UEFA eğer sadece bu takımlara ceza verirse bence TFF de hiç bir takıma ceza vermez. Ama UEFA siz ligin içine etmişsiniz bir de bu takımların oyuncularını milli takımda oynatıyorsunuz,  ne ayaksınız siz deyip de Milli takım ve/veya GS'yi de men ederse işte o zaman kızılca kıyamet kopar. Her şey olabilir. Tazminat davaları havalarda uçuşur. Onun için Türkiye'de adalet olabilmesi için UEFA'nın milli takıma veya GS'ye ceza vermesi şart bence. Yoksa bu işler yapanın yanına kar kalır.

samsunluerhan

Samsunspor, CAS'a dava açarsa Süper Lig'e dönebilir

CAS'a dava açılmalı

Samsunsporlu taraftarlar dün Şevket Çorbacıoğlu'nun milliyetblog'daki yazısını üzerine çok konuştu, çok yorum yaptı. 'Samsunspor CAS'a dava açarsa Süper Lig'e dönebilir' başlıklı yazıda, "Samsunspor, Manisaspor ve Ankaragücü CAS'a dava açabilir. Yani Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne. Bu üç takımdan Samsunspor kıl payı düştü. Kurtulma olasılığı yüksek. Çünkü mantık şu; 'Galatasaray 2011-2012 sezonunda 40 maç sonunda şampiyon oldu, Samsunspor ise 34 maç sonunda düştü. Galatasaray 34 maçın ardından şampiyonluk için play-off oynadı, Samsunspor için angarya bir kupayı. Bu benim kurgum ve kurgulamam. Bence şansını denemeli" ifadeleri yer aldı

Lusage

Alıntı yapılan: muhalif - 04 Haziran 2012, 12:18:56
yapmayın arkadaşlar.
kiminle maç yaptığımız önemli mi sizce.

Önemli değil aslında Ahmetsefa ama Turk Telekom'dan 5 yedikten sonra o TRT Çocuk korosunun dalga geçmesini hala unutamam. Ve böyle dandik takımlara olurda yenilirsek onlar gırgır geçerken zoruma gidiyor.

Bizi böyle ne idüğü belirsiz takımlarla oynamak zorunda bırakanları Rabbim'e havale ediyorum...