17 Ağustos 1999 Depremi (11.YIL)

Başlatan CeLL-O, 17 Ağustos 2010, 02:54:43

« önceki - sonraki »

CeLL-O

1999 Gölcük Depremi, İzmit Depremi, Marmara Depremi ya da 17 Ağustos1999 depremi, 17 Ağustos 1999 sabahı, yerel saatle 03:02'degerçekleşen, Kocaeli Gölcük merkezli deprem. Mw ölçeğine göre 7,5büyüklüğünde gerçekleşen deprem, büyük çapta can ve mal kaybına nedenolmuştur.

17 Ağustos depremi, tüm Marmara Bölgesi'nde,Ankara'dan İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. Resmi raporlaragöre, 17.480 ölüm, 23.781 yaralı oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285.211konut, 42.902 işyeri hasar gördü. Resmi olmayan bilgilere göre iseyaklaşık 50.000 ölüm, ağır-hafif 100.000'e yakın yaralı olmuştur.Ayrıca 133.683 çöken bina ile yaklaşık 600.000 kişiyi evsizbırakmıştır. Yaklaşık 16 milyon insan, depremden değişik düzeylerdeetkilenmiştir. Bu nedenle Türkiye'nin yakın tarihini derinden etkileyenen önemli olaylardan biridir. Deprem gerek büyüklük, gerek etkilediğialanın genişliği, gerekse sebep olduğu maddi kayıplar açısından sonyüzyılın en büyük depremlerinden biridir.

Kaynak : http://portal.forzasirinler.com/17-agustos-1999-depremi-11-yil/

CeLL-O

Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz.
Allah ülkemizde bir daha böyle afetler yaşatmasın.

mehmet yılmaz

Site girişinde sabahtan bu yana bir intromuz vardı. 
Daha dün gibi aklımda :(

Hayatını kaybedenlere rahmetler olsun! Böyle acılar son olsun inşallah. 

berusa55

17 Ağustos depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dilerim. Mekanları Cennet olsun  :(

Fecr_55

Yüce ALLAH tüm felaketlerden korusun yurdumuzu, topragimizi..Olan oldu, olmaya da devam edecektir, önüne gecemeyiz, lakin en azindan bir önlem alinmali ki, saglam olsun temelimiz, varsin olsun o zaman yikilalim..

Yüce ALLAH'tan tüm vefat edenlere rahmet diliyorum, mekanlari cennet olsun insAllah..

Sercan

sercan5592

Yaşamını kaybedenlere Allah rahmet eylesin mekanları Cennet olsun

SSBiz Gençlik

Yarabbim mekanlarını cennet eylesin...

lucarelli

Yaşamını yitirenlere Allah rahmet eylesin. Sakat kalanlara Allah kolaylık versin.

Hala ev sorunu yaşayan insanlar var, bazen televiyona çıkıyorlar, Bu ev sorununu çözmesi gerektiği halde çözmeyenlere de Allah akıl fikir, iman versin.

Çok zor ve sıkıntılı günlerdi. İzmit depremi olduğu sırada yaz tatili için Samsun'a dönmüştüm İstanbul'dan. Okullar açılıp da İstanbul'a geri döndüğümde artçılar hala devam ediyordu. Sürekli depremlerle uyanırdık gece. Evimizde deprem çantamız vardı. İçinde battaniye yorgan büskivi, su bulunan.  Daha dün gibi. Sürekli gözler avizede.... Büyük depremi yaşamadığım halde bu kadar depremden olumsuz etkilenmiştim. Allah bu depremi yaşayıp sağ çıkanlara da bu psikolojiden çıkmayı nasip etsin.

red_white

Yaşamını kaybedenlere Allah rahmet eylesin mekanları Cennet olsun

berusa55

alperen

hayatını kaybedenlere ALLAH rahmet eylesin.mekanları cennet olsun.

celebi

depremi orada yaşamış biri olarak Allah bir daha böyle bir gün göstermesin diyorum. :( :(

eLLis

17 Ağustosu yaşamış biri olrak Allah bir daha böyle acı vermesin kimseye ölenlerin ruhu şad olsun.

Turuncu