19 Mayıs' ta hakem faciası ve olaylar..

Başlatan fatihsune, 03 Nisan 2005, 17:20:55

« önceki - sonraki »

fatihsune

Sevgili dostlar biliyorum ,malatyaspor ile ilgili başlığımız var ama bu konu özel olduğu için yebi bir başlık açtım,
havanın soğuk olmasına rağmen kayda değer bir taraftar topluluğu önünde başlayan karşılaşmaya temkinli ama atak başladık.önceki  maçlarımıza nazaran daha derli toplu ve kazanmayı isteyen 11 tane futbolcu vardı sahada.
fakat takımımızın bu denli azimine karşılık sahada samsunsporun galip gelmesine tek engel vardı oda maçın karaktersiz hakemi  .
daha maçın başların da % 100 lük penaltımız vermeyen basiretsiz hakem yarı sahamızdan çıkmaya hazırlanırken malatyasporlulara gösterdiği müsamahalar ile bizleri endişeye sevk ettti.
subjektif kararları  ve tüm takdir haklarını malatyaspordan yana kullanma biçimi ile taraftarı çileden çıkaran hakem 3 lüsü kaisin eline çarpan topta (uzaktı ama bizim gördüğümüz kadarı ile çarptı ve pozisyon orta sahada gerçekleşti )sarı kartla alakası olmayan pozisyonda 2.sarı kartı ve kırmızı kartı kaise gösterdikten sonra taraftarların yoğun protestosunu aldı.
bunun sonucu tamamen ne yaptığını bilmez bir hal alan hakem adnana da 2.sarı kartı sonucu kırmızı kartını çıkartınca 9 kişi kaldık.ama mücadele den tekmeye kafasını sokan 9 yürekli oyuncunun 97.dakikaya kadar olan mücadelesi yetmedi ve uzaktan yenen golle hüsrana dönüştü maalesef.
bu kadar basit mi arkadaş, bu emek bu kadar kolay mı yok edilir.bir kendini bilemz çıkıyor ortalığı karıştırıyor ve gidiyor.bir takımın galip gelmemesi ancak böyle adaletsiz tek tarflı bir yönetimle gerçekleşebilirdi.
  ve sonrasında saha karıştı maç bitti. yedeklerimiz sahaya girdi süleyman hurma ve diğer yöneticiler yedek oyuncular hakemi ablukaya aldı koltuklar sahaya atıldı yoğun protesto vs. vs.vs.
hakem sahadan 15 dakika sonra çevik kuvvet yardımı ile çıktabildi ancak..
ne diyelim yazıklar olsun ,allahından bulsun
bu arada yüreğini ortaya koyup 9 kişi olmasına rağmen 97.dakikaya kadar mücadele eden daha doğrusu savaşan futbolcularımızı alınlarından öpmek gerekir...
yönetimden çok radikal ve sert açıklamalar bekliyorum,

yirmiuc

timofte

aniden çıkan bir iş yüzünden maça gidemedim.
devre arasında sevgili fatihi aradığımda hakemden yakınmıştı durum 0-0 iken ve henüz 9 kişi kalmamışken. hakem maksatlı gelmiş olacak ki, bizi dokuz kişi bıraktığı gibi uzatma dakikalarını da baratarak maçı kaybettirdi bize. şimdi rahatlamıştır.
böyle tipler her zaman samsunsporumuzu buluyor ne yazık ki. bir süredir unutmuşlardı ama uzun sürmedi yine. eyyamcılar, haysiyetsizler, emek düşmanları..!

sejoe

Bende işlerimden dolayı maça gidemedim.Ama maç ile ilgili yorumları babamdan aldım.Hakem çok rezilmiş.Hakemin, Musanın formasından çekildiği yüzde yüzlük penaltı pozisyonunu vermediğini, kaisi eline çarpan top sonrası 2. sarı karttan attığını ve maçı 7 dakika uzatmasına bir anlam veremediğini söyledi. 90+6 da yenilen gol nedeniyle takıma çok yazık olduğunu söyledi.Ama takımın maç boyunca mücadelesinin övgüye değer olduğunu ve yenilgiyi haketmediğimiz söyledi.(Özellikle takımda muhammeti çok beğenmiş).Büyük ihtimalle de çıkan olaylar nedeniyle sahamız kapatılabilirmiş.

Fecr_55

anlamiyorum nedir bu hakemlerden cektigimiz...görünü$e göre böyle devam edecek, zaten futbol federasyonu ba$kanida hayirsiz cikti...hic bir önlem almiyor bu densizlige...yaziklar olsun...verilen emekleri göz kapayarak görmeye cali$anlar Allah´tan bulsun diyorum...in$allah onlarda bir gün bu duruma dü$erler...süper ligi sadece ist takimlarindan olu$muyor, artik bunu herkes görsün ya...

kral55

Çok objektif bir gözle yorum  yapacağım.Maçın özetini TRT1 de seyrettim.Maça giden Arkadaşların yorumlarını okudum.Öğrendiğime göre maç 6-7 dakika uzatılmış ve bu uzatmalarda golü yemişiz.Fakat bundan TV'de bahsedilmedi.Bir de forma çekilmesi sonrası penaltı pozisyonu varmış TV'de bundan da bahsedilmedi.Samsundan pek çekinen yok düşmesini isteyende çok o anlaşılıyor.Faik çetiner trabzondan nasıl korkar pozisyonlar yorumlanırken nasıl trabzonu tutar herkes bliyordur heralde.Böyle bir korku mu vermek gerekir blemiyorum.
 Fakat , kais'in ilk sarı kartı çok haklı gördüğünü izledim.Ceza sahası içinde göstere göstere kendini yere atmış.İkinci sarı kart ise  çok haksız.Burada hakem kadar kaisin de suçu var.Nasıl bu kadar basit sarı kart görür anlamıyorum(ilk sarı kart için konuşuyorum).Bizim böyle ucuz penaltı ile karşı takımın hakkını çalmaya ihtiyacımız yok.
 Adnanın gördüğü 1. kart haksız 2. kart ise haklı görünüyor.Burada kais kadar olmasada adnanın da suçu var.Sarı kartın var niçin o şekil giriyorsun hemde böyle art niyetli fırsat kollayan bir hakem varken.
 Biraz dikkatli olsak şimdi hiç bu korkuları yaşamıyor olacaktık.

Sioux

yazıklar olsun ya. bir hakem samsunda nasıl bu kadar pislik yapar buna cüret eder aklım almadı. sinir sistemim bozuldu çıldırdım. elimizden de bir şey gelmedi. yeri gelince polis halk el ele kampanyası yapan emniyet acaba dün neredeydi. bizim gözlerimiz yaşarmış, delirmişiz adamlar bizim duyarlılıklarımızdan bihaber. tuhaf tuhaf bakıyor.
ben istemiyorum böyle adamlarla el ele vermek falan.
sen kimsin ki benim kulüp başkanımı tartaklıyorsun?

timofte

Aslında 90 dakika boyunca tribünde olandan kimse, hakemin yaptıklarını art niyetli olup olmadığını tam anlayamaz. hele de üç dakikalık görüntülerle bunu yapmak çok zor. ama maçı bir de özetleri izledikten sonra yorumlamak istiyorum.

bu sabah halk, fanatik ve fotomaç gazetelerini aldım. fanatikte; 'Polisler İsmail Uyanık'ı tartakladı' haberi vardı ki, bu beni gerçekten çok üzdü. Samsun'un polisi, Samsunspor başkanını her santimetre karesinde emeği olduğu bir stadın soyunma odasına sokmuyor ve tartaklamaya kalkıyor. bu manzaraya yazıklar olsun tek kelimeyle. gidip bir de aziz yıldırımı tartaklamayı deneseler ya. Türk futbolunda çifte standardın medyadan, hakemlerden gelmesini,
hatta devlet televizyonunun bazı takımlar için ayrı, bazıları için ayrı program yapmasını gördük de, böyle bir davranışın emniyet güçlerinden gelmesi kabul edilebilir gibi değil.

Samsunspor'a yönelik neden böyle bir komplo hazırlanabileceğini sorguladım durdum. son yıllarda uslandık baya, üst sıraları da zorlamıyoruz. acaba sadık ilhan olayında Türk futbolunun içine bulaştığı pislikleri fazla ortaya koyuyoruz da ondan mı böyle yapğılıyor diye düşünmeden edemedim.

hakemin art niyetli olduğu konusunda maçı izleyen binlerce taraftarımız ve yöneticilerimiz ile Halk gazetesi yazarları hemfikir. görüntüler ne kadar kısa da olsa bir art niyet olduğu açık. kaldı ki malatyasporun da kırmızı kartı hak edecek oyuncuları olduğu söyleniyor. serdar çakman Trt de elle oynamaların tümüne kırmızı kart gösterilmediğini söyledi.

Neticede zor bir noktaya geldik. bu durumda eğer oyuncularımız ile ertuğrul sağlam arasında bir saygı sevgi ve uyum varsa kendisi ile devam edilip, çok çalışılmalı ve seri galibiyetlerle rahat bir konuma gelmek zorunda olduğumuz unutulmamalıdır. bize en az üç galibiyet gerekiyor.

timofte

AlıntıMalatya kazandı futbol kaybetti: 0-1

Samsun'dan zaferle döndü, çirkin olaylar keyifleri kaçırdı

Samsunspor - Malatyaspor karşılaşması futboldan çok, kartları ve olaylarıyla güne damgasını vurdu. Samsunspor, Kais ve Adnan'ın atılmasıyla maçı 9 kişi tamamladı. Malatyaspor'u Teknik Direktör Feyyaz Uçar yönetiminde çıktığı ilk maçta galibiyete uzatmalarda Bah taşıdı. Taraftarlar sahaya pet şişe ve koltukları fırlatırken, hakemler maç sonunda 15 dakika soyunma odasına gidemedi.

Uyanık tartışması

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, maçtan sonra soyunma odasına girmek isteyince ortalık karıştı. Uyanık, kendisine izin vermeyen emniyet güçleriyle tartıştı. Gerginliğin büyümesi üzerine devreye Emniyet Müdürü Mustafa İlhan girdi. İlhan'ın talimatı sonrasında Uyanık, soyunma odasına alındı.

milliyet gazetesi de böyle aktarıyor ..

fatihsune

malatya kazandı,futbol kaybetti vay be bu kadar basit işte maçı yorumlamak,bu kadar basit işte tüm olanları bir kalemde yok etmek...
bizim yerel basınımızda iş yok,samsunspor başkanına el uzatan polislere iki laf edemeyen, eleştiremeyen ,haddini bildirmeyen yerel basını şiddetle kınıyorum...

tuzlalı

Maçı bende radyodan takip edebildim. Zaten kısa süreli bağlandıkları için pekte anlamadık nelerin olup bittiğini. Kırmızı kartları öğrenince her zamanki gibi ümitsizliğe kapıldım tabi. Sürede uzun olunca.. Uzatmada gol yemek zaten yeterince vahimken birde işin içinde böyle oyunların olduğunu öğrenmek daha acı oldu. Başkana bu tavrın sergilenmesine de bir anlam veremedim. Yani hadi tartışma olur hakemlerlede emniyet güçleri engel olmaya falan kalkarlar yada buna benzer şeyler için anlarım münakaşayı ama soyunma odasına alınmama gibi birşey kimin haddine,kim buna cüret edebilir. Aklım almıyor bir türlü. Bu konuda kampanya başlatmak lazım. Sahip çıkmak lazım. Ortak karar alıp hareket edelim gerekli merciler nerelerse E-mail yağmuruna tutalım. Bu ne saygısızlıktır. Hem sahada hem yeşil alan dışında bu yediğimiz dayak neden arkadaşlar. Böyle zamanlar kötü olduğu kadar camiayı birleştirmek ve tek vücut yapabilmek adına da bulunmaz fırsattır. Bari o tarafından faydalanalım. İnanıyorum ki g.birliği maçına bu tepkimiz yansıyacaktır. Açıkçası bu mağlubiyet yada başka bir deyişle böyle bir mağlıubiyet beni Samsunspora dahada bağladı. İnanıyorum ki hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Vazifesini sadece yol yapmak zanneden ehli keyif koltukçulara da lanet ediyorum. Bu adamların Samsunsporumuza sırtlarını dönmelerinide kabul edemiyorum. Samsunspor bu ilin en önemli faaliyetidir, en önemli varlığıdır. Her platfotrm da güçlü Samsunspora ihitiyaç vardır. Samsun halkının,yerel yönetiminin, medyasının, hatta simitçisininde vardır, diğer anadolu temsilcilerinin de. Hissettirelim!!

ÇarŞamBaLı

kım bunlar bızım baskanımızı tartaklıyorlar bunu affetmeMEmız lazım polis terörü yok derler işte polis terörü ŞEREFSİZLER

timofte

@ sevgili tuzlalı,
uzun zaman sonra seni aramızda görmek güzel.
dediğin gibi, böyle zamanlarda kenetlenmenin önemi var.
şimdi senin yazını görünce daha bir güçlü olduğumuzu düşündüm mesela
çok da güzel değinmişsin olan bitene. yazılarını daha sık görmek isteriz.

curva55

Be böyle hakemim anasını s.kim o.ç hakemlikten çıkmış p.ç şaşırmış ama maçyan sonra bekledik o kadar o.çocuğunu ama çıkmadı sonrda taşa gittik ordada polisle girdik zaten maç bittikten sonra bizim tribünde plisleri sıkıştırdık.Bu hakemlerden birini öldürecen sonrada görürüz bidaha yapıtyolarmı

largopen

Daha önce Ertuğrul Sağlamla ilgili bölüme Samsunsporun teknikdrektöre değil kulis yapabilen yönetime ihtiyacı var yazmış ve eleştirilmiştim.- ki belkide haklı bir eleştiri almıştım- ancak bu gibi maçlarda futbol dışı olayların döndüğünü hissediyorum ve bazen  bizimde bu oyunu gerçek manada değil mecazi anlamda kuralına göre oynamamızmı gerekiyor sorusunı kendime sormadan edemiyorum.Hangi yönetim kendi takımı için farklı yollarla  bişeyler elde etmek istese karşı takım hep biz oluruz... bence yeter artık...