"Başım Samsun'a feda olsun" dedi Şırnak'a sürülmek isteniyor susacakmıyız ?...

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 16 Haziran 2009, 14:36:01

« önceki - sonraki »

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: %100 Samsunspor
DDY 4. Bölge Müdürü Kokuroğlu, " Hızlı tren projesine Samsun dahil edilsin" açıklamasından sonra aldığı uyarılara "Başım Samsun'a feda olsun" cevabıyla karşılık verdi.

Bir süre önce hızlı tren projesine Samsun'un da dahil edilmesi yönünde açıklama yapan Hasan Kokuroğlu'na bazı çevrelerin "Şırnak'a tayin mi istiyorsun" sözlerine manidar cevap geldi.

Devlet Demir Yolları 4.Bölge Samsun İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu bir süre önce Haberexen'e yaptığı açıklamalarda hızlı tren projesine dahil edilen Trabzon'un ardından Samsun'un bu projeye dahil edilmesi yönünde görüş bildirmişti. Kokuroğlu, Samsun kamuoyunda büyük yankı bulan bu çağrıya bazı çevrelerin Şırnak'a tayin mi istiyorsun, şeklinde sözler sarfetmeleri üzerine manidar bir cevap vererek "Eğer Samsun'da güzel şeyler olacaksa Hasan Samsun'a feda olsun" cevabını verdi.

"Ülkemin her yerinde görev yapmak benim için kutsaldır" diyen Kokuroğlu, "Samsun'da güzel şeylerin olmasını istemek, dilemek, bunları dile getirmek birilerine rahatsızlık verdiyse ve ben bu yüzden başka bir yerde görev yapacaksam bundan gurur duyarım. Önceki konuşmamda da belirttiğim gibi hızlı tren' projesi sadece Samsun'a değil çevresindeki bir çok ile ekonomik anlamda getiri sağlayacaktır. Sadece bölge için değil ülkemizin geneli için stratejik bir yatırım olacak. Böyle bir projede Samsun, bulunduğu caoğrafya ile idealdir. Tüm bunları dile getirirken körü körüne bir hamaset duygusuyla konuşmadım, konuşmam da. Sadece bu işe yıllarını vermiş Devlet Demir Yolları kuruluşu içerisinde neredeyse tüm kademelerde görev yapmış bir kişi olarak nacizane görüşlerimi dile getirdim" diye konuştu.

Hızlı tren projesiyle ilgili görüşlerinin yayınlanmasının ardından kendisine bir çok kesimden telefon geldiğini belirten Kokuroğlu, "Bu telefonlarda kimileri konunun gerçekten Samsun için güzel bir gelişme olacağını belirtirken, kimileri de neden böyle bir konuda beyanatta bulundun başını derde sokmak mı istiyorsun tarzında cümleler kullandılar. Biraz önce ifade ettiğim gibi benim tek isteğim Samsun'da güzel şeylerin olması, bunun dışında hiçbir beklentim yok. İnşallah sonraki süreçte bu isteklerimiz gerçekleşir ve Samsun gerçekten olması gereken yerde olur" dedi.

Kaynak  http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=12818

Arkadaşlar işin özeti şu Trabzon İstanbul arası kara yolculuğu ile 16 saat Samsun İstanbul arası kara yolculuğu ile 11 saat bu yapılması düşünülen Trabzon İstanbul arası hızlı Tren projesinin yapıldığı zaman Trabzon ile İstanbul arası 7 saat'e düşecek ve Samsun İstanbul arası gene 11 saat olarak kalacak ve DDY 4. Bölge Müdürü Kokuroğlu ise bu Proje'ye Samsun'unda dahil edilmesi gerektiğini belirtti ve çevre İllerin siyasileri tarafından Şırnak gibi illere sürülmek istendiği gibi tehditlerle karşı karşıya kalmış

ve size sormak istiyorum Samsun'da uzun süreden beri bu tür Bürokrat'ları görmeyeli bu tür beyanatları okumayalı baya olmuştur yani Samsun için Şırnak iline bile sürülmeyi göze almış bu değerli Bürokratımıza sahip çıkmayacakmıyız ''Samsun için başım feda olsun'' ''Samsunda güzel birşeyler olmasını istemek suçmu'' diyecek kadar bu şehir için çalışan bu değerli bürokratımızın yanında arkasında olduğumuzu kendisine ifade etmeyecekmiyiz...

Siyasetteki Trabzon lobisinin bu Samsun düşmanlığına artk her türlü cevabı vermenin zamanı geldide geçiyor. artık bu şehrin bunlara topyekün her ortamda savaş açması gerekiyor çünkü hem içeriden hem dışarıdan bunlar Samsun şehrini nerdeyse kuşatıp bitirmeye karar vermişler. ve bunuda organize bir şekilde vede bizi uyutarak ve kandırarak yapıyorlar.
Milletvekilleri trabzonlu
Belediye Başkanı trabzonlu
İl Başkanı ve yönetimleri trabzonlu
Belediye meclis üyeleri trabzonlu
Daire başkanları trabzonlu
Müdürler trabzonlu 
İşe aldıkları adamlar yakınları trabzonlu
İhale ve iş verdikleri işadamları trabzonlu
Medya Gazeteciler trabzonlu
..........
..................

Allah aşkına söylermisiniz bu şehir daha nasıl ayakları üzerinde dursun Samsun'u yönetenlerin Samsunlu olmadığı bir şehir nekadar ilerlesin ilerleyemez çünkü ilerlemesini gelişmesi istemiyor bu şehri yönetenler yönetenler kim Trabzonlular Ben yürekten Samsun'luyum diyemeyen bu şehrin menfaatini ikinci planda tutan önceliği trabzon olan Kişi Kurum Kuruluş İşyerleri'ni BOYKOT EDELİM artık yeter laaaan kanımızı emdiniz şerefsizleeerrrr.

Sayın Hasan Kokuroğlu'na destek olmak açısından ziyaret etmeyi teklif ediyorum...kendisini ziyaret edrek destek olsak ve bir basın açıklaması yapsak çok iyi olur...

Özelliklede şunu belirteyim Samsunda yaşayıp ben Samsunluyum diyebilen Trabzonlu hemşerilerimizi tenzih ediyorum lütfen onlar alınmasın.....

55.hakan

evet bu projeyi ben de duymuştum bölge müdürünü tebrik etmek lazım samsun'da samsun'u savunamıyorsak işte asıl tehlike o zaman başlamıştır şehrin ve takımın ilerlemesi birbirleriyle paraleldir.o yüzden samsun'u ilgilendiren konularda da gereğini yapmalıyız

gazeteci055

Samsun'a bunun gibi insanlar lazım. Heryerde Samsun'un Samsunspor'un çıkarlarını düşünerek hareket etmesi lazım. Eğer bu cümleden sonra bu adamın atamısı yapılırsa, Samsun'u bitirmek istediklerini tasdiklemiş olucaklar...

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Yuh yani.samsunun gelişmesini istemek te suç oldu.ulan karadenize bir yatırım yapılacaksa önce samsun düşünülmeli.trabzonun nüfusu kaç ki,kim gelip geçecek ordan da hızlı tren projesi yapılacakmış.bu nasıl bir trabzon lobisi yüce Rabbim.Allah bildiği gibi yapsın sizi samsunun yüz karası vekil bozuntuları.uyumayın ulan.yakında büyükşehir sıfatımızı da alıp trabzona verirler?

YaşarDoğu

beşnumara

bu şehirde iş yapmaya çalışanların, bu şehir için çırpınanların nasıl tehdit edildiğini nelere maruz kaldığını görüyoruz.adamlar lobi yapmış bizi yiyorlar.akıllı olan mantıklı düşünen bütün yatırımları samsuna yapar.hem denizi var hem de karadenizin tam ortası.doğuya da gider batıya da ama yiyici tayfa samsunu bitiriyo malesef.

HoliganSamSunLu

red_white

55Bafra55

since1965

Tiryakiler55

kaptan 55

Milletvekilleri trabzonlu
Belediye Başkanı trabzonlu
İl Başkanı ve yönetimleri trabzonlu
Belediye meclis üyeleri trabzonlu
Daire başkanları trabzonlu
Müdürler trabzonlu 
İşe aldıkları adamlar yakınları trabzonlu
İhale ve iş verdikleri işadamları trabzonlu Allah aşkına söylermisiniz bu şehir daha nasıl ayakları üzerinde dursun Samsun'u yönetenlerin Samsunlu olmadığı bir şehir nekadar ilerlesin ilerleyemez çünkü ilerlemesini gelişmesi istemiyor bu şehri yönetenler yönetenler kim Trabzonlular Ben yürekten Samsun'luyum diyemeyen bu şehrin menfaatini ikinci planda tutan önceliği trabzon olan Kişi Kurum Kuruluş İşyerleri'ni BOYKOT EDELİM artık yeter laaaan kanımızı emdiniz şerefsizleeerrrr.
başka söze ne hacet

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Karadeniz bölgesinde gelişmeye müsait,yatırım yapılacak potansiyel tek kent samsundur.ama kent potansiyeli bulunmayan bir trabzon veya diğer karadeniz illeri,el bebek gül bebek büyütülmeye çalışıyor.hem de samsunlunun oyu ile vekil sıfatını kazanmış,samsunun potansiyeli ile iş adamı kimliği kazanmış çakma samsunlular bu ihanete öncülük ediyor.ulan trabzonun nesine hızlı tren,gidin yayla turizmi yapın oralarda.yaylalara mı fabrika kurup hızlı trenle adam taşıyacaksınız istanbuldan.zehir zıkkım olsun aldığınız paralar ey samsun adını kullanan bürokratlar?