TFF 2. LİG 2019/2020 8. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 4 - 0 Kırklarelispor

Başlatan 5trawberry, 10 Ekim 2019, 12:51:48

« önceki - sonraki »

5trawberry

5trawberry

Kanatlarımız zaten çalışmıyor. Özellkle sağ kanat Guido dışında alternatifsiz. Guido da çöp zaten.
Dolayısı ile İlyas'ı sağ içe alıp Ortasahada artı bir adamla daha organize olabiliriz. Oğuz'un defansif yönü ve top tutuşu ileriyi bir nebze rahatlatır. Gökhan Alsan da daha rahat ve atağa yönelik performans sergiler.
Hücuma gelince AhmetHan'ın hala şansı hakettiğini düşünüyorum.

adige73

Ahmethan in yerine bence enes daha fazla şansı hakediyor en azindan bizim topcumuz

_SoN_

Taraftar sayısı diğer maçlara oranla az olacaktır, bu takıma nasıl yansıyacak bakalım, bizdede şevk kalmadı, bu manisanın durdurulamaz gidişi devam ettiği sürece düşüşümüz kaçınılmaz olacak, ama en azından ilk yarı bitine kadar ne kadar puan toplayabilirsek toplamalıyız.

ali ihsan

En fazla 7-8 bin taraftar olur.İrfan Hoca bakalım neşter vurabilecek mi ? Tek merak ettiğim husus bu.Mevcut oyun şablonunda ısrar ederse kazansak bile tatminkar futbol göremeyiz.Kredisini tüketmeye devam eder.

Lusage

İlyas'ın bir kaç maç kesilmesi gerekli. Umarım bu maç başlangıcı olur..

kavak_55

Atı alan üsküdarı geçmedi henüz ama gidişat böyle devam ederse , atı alan sadece üsküdarı geçmekle kalmayacak köprüyü de geçecek. Sonrada hoca kendi biletini alır, Gerçi onlara olan bişey yok olan yiyecek ekmek parası bulamayıp maç bileti alan cefakar taraftarlara oluyor. Başkanlarda üzülüyor haliyle....İnşallah Çark SAMSUNSPOR lehine döner ALLAH tan dileğimiz budur. Kazansak dahi futbolcuların sert bir dille uyarılması lazım. bu kadar vurdum duymazlık herkesin canına tak ettirdi. Eskiden para yok tu herşey vardı şimdi para var başka birşey yok. çok enterasan milyon alan oyuncular bu futbolcular aldıkları parayı hak etmediklerini hiç düşünüyorlar mı ? acaba lafa gelince profosyoneliz diyorlaya güya nasıl profosenellik se onu analamış değilimde. profosyonelsen çıkıp sahada ölümüne o aldığın paranın hakkını vereceksin kardeşim keza yarı maliyetimize hatta dahada düşük rakamlara kurulan takımların oyuncuları çıkıp çatır çatır oynuyorlar. Bence futbolda anlaşma maç başı olacak yok yıllık şu 2 yıllık bu geçecen onları ne kadar verirse futbolcu parasınıda o kadar alacak bak o zaman nasıl oynuyorlar.

ata55

seyirci sayısı büyük bir düşüş yaşayacaktır. bunun sebebi futbolcular yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında, yazık çok yazık.

bu maı öyle yada böyle kazanırız. ama çakma manisayla baş etmek için daha fazlası lazım.

brigand

Sosyal medyada ve forumda bazı arkadaşlar daha 7.hafta, namağlup takım, bir şeyler oturacaktır, Manisa'da puan kaybedecek benzeri açıklamalarda bulunuyorlar. Açık konuşmak gerekirse, evet Manisa takımı elbette puan kaybedecek. Ütopik şekilde 100 puan toplayacaklarını sanmıyorum. Ancak bizim takımımız ivme yakalayabilecek formu tutabilecek mi? Geçen 4 ayda bunu gözlemleyebildik mi? Bu gücü, bu enerjiyi görebildik mi? En azından geçen sezona farkla oyunumuzda bir gelişme var mı? Oturmuş veya oturmak üzere olan bir diziliş ve şablonumuz var mı? Tüm bu sorulara benim cevabım kocaman bir hayır.

Geçmişte ve geçen sezonda yaşadığımız onca tecrübe varken, kimse Samsunspor taraftarını ''bir şey bilmezler'' konumuna yerleştirmesin. Bir taraflarımızı yırtıyorsak, bildiğimizden hatta çok bildiğimizdendir. En azından devre arasına kadar müdahale şansımız olmadığı için, kadro içinde ve futbol yönetim kadrosunda acil değişikliklere gitmemiz şart. Saha içine işin ciddiyetini, şehrin ve kulübün isteğini hissettirmemiz şart. Tüm bunları kısa zamanda halletmemiz gerekiyor. Bu zorunluluk ise yapılacakları daraltmamıza imkan veriyor.

Öncelikle takım içinde en az bir yıldır kadro dışı bırakılmayı hak eden oyuncular var. Ne gol attığı, ne hareket çektiği önemli bile değil. Çünkü net görünüyor ki verdiğinden çok çok daha fazlasını kaybettiriyor.

Geçen yıl devre arası yapılan transferlerin katkısı malum. Bu yıl oynadığı futbola özendiğimiz Manisa'nın maliyetinin bizden fazla olduğunu sanmıyorum.
Ortada; şişirilmiş, sunulan imkanlarla, yaratılan ortamla ve gösterilen muameleyle aşırı derecede şımartılmış birçok oyuncu var.
Kafalarında saha içinde ve dışında vermeleri gereken bir karşılığın olduğu düşüncesi olmayan, sorumluluk duygusundan uzaklaştırılmış oyuncular var.
Diğer taraftan saha içine henüz olumlu bir katkı sunamamış hoca da cabası.

Acilen kadro dışıların yapılması, herkese gerekli uyarıların sert şekilde gösterilmesi ve futbol yönetim kadrosunun görevlerine son verilmesi gerekiyor.
Hiçbir organizasyonda, bu kadar imkan karşılığı iki hatta üç kere üst üste aynı hatayı yapanlarla yola devam edilemez.

Oyuncu tercihlerine girmek istemiyorum. Bence o işin gerçekten kolay tarafı.
Defansta daha oynamamış Ercan var. Orta sahayı Gökhan-Okan-Samed yaptığınızda kolay kolay o bölgede teslim olmazsınız.
Eğer bu sefer geç olmadan hareket etmek istiyorsak. Bir gün daha beklemenin hiçbir manası yok gözümde.

Maça gelecek olursak muhtemelen yine kötü oyuna rağmen kazanacağız. Ama bu ne bir sonraki deplasman, ne de ligin geri kalanı için umutlanmamızı sağlayacak.

Stoper

3-4 tane atarız. Bu olumsuz hava dağılır. Fakat takımın enerjisi, biraz dişli takımlara karşı ışık vermiyor. Rakibin kaçıncı sırada olduğunu dahi bilmiyorum gerçi, belki de zor maç olacak.

Karabudun

Normal şartlarda kazanmamız gerek lakin puan kaybına da şaşırmam. Emin olduğum tek şey bu hafta tribünlerin boş kalacağı. Hayırlısı olsun, ne diyelim?

mehmet yılmaz

Seyirci sayısında büyük bir düşüş olacağı aşikar. Ancak ne olursa olsun kazanmamız gereken bir maç. Rakip, bizim seviyemizin altında. Gelgelelim BAK Spor ve Amed de öyleydi. Buna rağmen futbolcu kadromuz, memura bağlamış gibi davranıyor.

Bu maçta Kubilay'ın kesik yemesi gerektiğini düşünüyorum. Yedekten girerse belki daha faydalı olur. Onsuz oyun planlarımız olmalı. Dinamik iki orta sahanın yanında Gökhan Alsan'ın daha verimli olacağı kanısındayım.

Kanatlarımız sorunlu. Üretken değiliz. Pas tercihleri sorunlu, orta başarısı düşük. Takım, ışık vermeli. İnşallah üç puanla birlikte onu da görebiliriz.

eprianu

Getirin oradan bi Kırklareli, Bahattin ve Kubilay şov yapacak!

emre

Alıntı yapılan: eprianu - 13 Ekim 2019, 10:13:19Getirin oradan bi Kırklareli, Bahattin ve Kubilay şov yapacak!

Ben buna da tam güvenemiyorum. Keşke yapsalar da kayıpsız atlatabilsek. Ne kadar az hasarla devreyi kapatsak iyidir.

Umarım İrfan hoca doğru müdahaleleri yapar. Yoksa bu kötü gidişe bir de hoca problemimiz eklenecek.

ngonge

Bu maçı alırız ama bazı temel değişikliklere ihtiyacımız var.

Bazı oyunculardan hoca verim alamıyor. Özellikle Samed Hakan, Gökhan, Atabey ve Guido. Yani yeni gelenler ağırlıkla.. Burada ben taktiksel bir uyumsuzluğa bağlıyorum. Yoksa bu oyuncuların hepsi formsuz veya kötü olamaz. Ve ilginçtir ki bu oyuncuların hepsi bence 4-4-2'de kendilerini gösterebilecektir.

Kubilay, Ahmethan duruma göre hamle oyuncusu veya 11'de Atabey'in hemen arkasında Bahattin yerine oynayabilir (4-4-1-1). Kanatlara alternatif Enes olabilir. Oğuz ve Okan da orta alana alternatif olur. Ferhat ve Samet Asatekin'in gönderilmesi taraftarıyım.