Lig A 15.Hafta | G.B.Oftaş 2-0 SAMSUNSPOR

Başlatan bluegreen55, 19 Kasım 2006, 16:47:15

« önceki - sonraki »

istanbuldan

offffffffff offfffffffffff... ne olacak bu halimiz.?? bir umutla mac izlemeye gittim.. gectim tv nin basina.. 90 dakika boyunca kafayi yedim.. sen ankaranin mahalle takımıyla mac yapıyorsun ve varlığın bile belli olmuyor maçta...biz bu hale düşecek takımmıydık?? ileri uç adamımız yok.. 2 tane kaliteli forvet almamız gerek.. orta sahayada ceyhun tarzı birisi gerek.. ayrıca bunlara ruh da gerek.. konsantrasyon yapacak iyi bir psikoloğa da ihtiyaçları var bence.. paramı?? başkanımız meteliğe kurşun atıyor.... halimiz bu sene cidden zor... allah kolaylık versin.. biz yine gideriz maçlara ama boş....

Serkan

duygu sömürüsü yapmak istemiyorum ama haniii insanın herşeyden vazgeçebilceği anlar olur ssadece bir şeye körü körüne bağlanırr  bu 90 dkya öle bağlanmıştımmm maçtan öncekiii tribünün atmosferi büyük samsunspor taraftarının  sesi dahada çok gaza getirmişti beni içimden diyordum oftaş kim lider olabilir ama kimki  karşısında senelrce ne takımları dize getiren anadolu takımları dednince ilk ismi sayılan samsunspor var diyordum ni tekim ii başaldık  ama yine erken yedik golü ama yine hiç umutsuzluğa kapılmadım inanmıştım çünkü alıcaktık bu maçı futbolcuların ruhsuzluna karşı o efsane taraftar tribünde çoşuyorduuu spiker bile sık sık dile gitirmeden edemşiyordu samsunsporun tatsız futboluna ve 1-0 mağlup olmasına rağmen taraftarlar hiç susmadı die ne tekim ikinci yarııı hızlı başladık ha geldi ha gelcek derken inanılmaz bir penaltı ki bu penaltıyı amatörde çalmazlar ama rakip samsunspor oldumu terettütsüz çalınıyoo anlamsız sarı kartlar ne hikmetse hep 3 sarı kartı buunanlara gösterilen kartlar oyunu kesmeler inceden inceye hakem katliamı nasıl girdini anlamadım 2, goll ve artık ilk 2 rüyalarımı süsleyen güzel bir düş olma yolunda ilk defa böle uzun bir yazı yazdım nir yazdım bilmiyorum ama galiba seneye yine lig A dayız

yönetici

Bugünün maçları:

Gençlerbirliği Oftaş  2 - 0  Samsunspor
Eskişehirspor 0 - 3 Kasımpaşa
G.Antep Bld.Spor  1 - 4  Malatyaspor
Karşıyaka  1 - 0  Kocaelispor
Mardinspor  1 - 1  Diyarbakırspor
Uşakspor 1 - 2 Elazığspor

Puan Durumu:
Takımlar                  O P
1. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor 15 36
2. İstanbul B.Ş.B. 14 32
3. Kasımpaşa 15 32
4. Malatyaspor 15 27
5. İstanbulspor 15 26
6. Diyarbakırspor 15 25
7. Elazığspor 15 21
8. Altay 14 19
9. Orduspor 15 19
10. Samsunspor 15 19
11. Karşıyaka 15 18
12. Kocaelispor 15 18  
13. Eskişehirspor 15 17
14. Mardinspor 15 15
15. T. Telekomspor 15 13
16. Gaziantep B.Ş.BLD 15 12
17. Uşakspor 15 12
18. A. Sebatspor 15 8

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: "MeL_55"cok kötü oynadik böyle nasil yenelim g.birlgi oftasi
caner in sakatlanmasi kötü oldu fatih emin sercan gökhan kaba cok kötü oynadilar bide 32 numarali adi aklima gelmedi oda cok kötü oynadi  :cry:  :cry:

çok kötü oynadık ya bu arada 32 no lu futbolcu sinan demircioğlu

körfez55

maçtan çıktık kızılaydayız..böyle bi takım olamaz ya samsunspor adına yakışmıyo bu oyun bu futbol.. trbüne ve taraftarkara sözüm yok muhteşemdi herşey hiç susmadık. ama yürek lazım arkadaşlar yürek..

MeL_55

Alıntı yapılan: "tuqberk-16"
Alıntı yapılan: "MeL_55"cok kötü oynadik böyle nasil yenelim g.birlgi oftasi
caner in sakatlanmasi kötü oldu fatih emin sercan gökhan kaba cok kötü oynadilar bide 32 numarali adi aklima gelmedi oda cok kötü oynadi  :cry:  :cry:

çok kötü oynadık ya bu arada 32 no lu futbolcu sinan demircioğlu

evet sinan  ve PETKOV ya ad saymamiza gerek yok HEPSI KÖTÜ OYNADILAR

ve taraftarlar cok iyidi sanki samsunda oynuormus gibi sagolsun lar

berusa55

ancak bu kadar rezil top oynanabilirdi!ilk iki bitti play-off da artık çok uzak!

Tamer55

güzel rüyadan uyandık anlaşıldiki oflaş bu ligi bırakmayacak ara transfer yapsakta   yeni tarnsferlerin uyum  sorunu derken sakatlıklar cezalar derken sevincimiz gelecek sezona kalacak bir takımın sezon başı transferleri ve hazırlıkları çok önemli olduğu ortaya çıktı bizim yaşadıklarımız yalancı bahardan başka bir şey değildi

berusa55

tamer55 kardesim ne güzel demişsin!bu sene artık bir geciş dönemi!maalesef bu ligde seneye de varız!oftas balon falan değil!biz de zaten çok kötüydük!

edmontdante

Ankaraya gitme planım gerçekleşmeyince maçı TV den seyrettim.Maçın başından sonuna kadar futbol adına bir şeyler yapan takım OFTAŞ'tı .Futbol adına bir şeyletden kastım şudur.Futbol çok basit bir oyundur.Ancak futbol zekası gerektirir.Sadece mücadele ve presle bu oyun oynanmaz.Mücadele eden ve pres yapan adamların yanında iş yapacak adamlar olduğunda yapılan pres ve mücadele anlam kazanır.Yoksa aldığınız topu her seferinde geri veriyorsanız  yaptığınız presin veya ortaya koyduğunuz mücadele önemsizdir.

OFTAŞ'lı oyuncuların  kim olduklarını ben dahil bütün Türkiye bilmiyor.Ama  defansın arkasına koşu yapan,boş koşularla  arkadaşlarına  boş alan açan,ikiye birlerle adam eksilten,araya gol topları atan tüm bunları  pres ve yardımlaşma ile birleştiren bir takım.İşte kolay olarak nitelediğim futbolun olmazsa olmazları.Bunu yapması gereken takım ilk bakışta hepsi Süper Lig tecrübesine sahip oyunculardan kurulu SAMSUNSPOR.Ama yapan OFTAŞ.Maç sonrası röportajları izlediğinizde  zaten çocukların  düşüncelerinin çok farklı olduğunu görüyoruz.Özellikle kalecilerinin sözleri her şeyi ortaya koyuyor."Çirkeflik yapmadan sadece güzel futbol oynayarak gençlerin gücünü göstermek istiyoruz."diyor.Futbolda alt yapıyı almak çok önemli.Futbolcu nasıl yetişmilse öyle gidiyor.YaniSerkan ÖZDEMİR'e topsuz koşu yap,adamın arkasına sark vs şeyler söylesen ne olur.Yapar mı.Yapmaz.Bunun nedeni alt yapıda bunları almamış olması.

Takımı değerlendirirken yada oynadığı futbolu eleştiriken bence önce kadrosuna bakmak lazım.Teknik taktik şeyler bilmem.4.4.2 veya 3.5.2 gibi.Ama şunu çok net görüyorum.Futbol iyi futbolcularla oynanır.Bence kadromuzda sadece  oyuncular var FUTBOLCULAR değil.Şöyle açıklayım bu görüşümü.

Kaleci ve Stoperlerimizi bu değerlendirmeye katmıyorum.Zira stoper denilen mevkii için iyi futbolcu olmak yani futbol anlamında  yetenekli olmak gerekmiyor.Gelelim diğerlerine

-Sinan DEMİRCİOĞLU:Kanat bindirmesi yapamayan bir sol kanat oyuncusu.Teke tekte adam geçemeyen ve bunu bildiği halde topla her zaman rakibini önüne alarak buluşan , top kendi arkadaşındayken kanadından  bindirme yaparak ona alternatif oluşturamayan,sorumluluk almayan bir oyuncu

-PETKOV-Stoperden bozma  sağ kanat oyuncusu.O da stoper olduğu için onu da bu değerlendirmeye katmıyorum.Kaldı ki elinden geleni yapmaya çalışıyor.

-Mustafa ÇİÇEK-Orta sahada koşan zaman zaman basan bir oyuncu.Ama ne bir ara pası,ne  topla beraber içeriye bir atak.Varsa yoksa sağa sola atılan sonuçsuz ama bakıldığında adamına giden paslar.Peki ya sonuç.

-Serkan DÖKME-Takımda  biraz da olsa ben futbolcuyum diyen birisi.Ama onunda yine de sonuca gidecek bir hareketi yok

-Adnan GÜNGÖR-Süper Lig için sürekli transferde adı geçen bir oyuncu.Hırsı mücadelesi tartışılmaz.Ama ya futbol yeteneği.Yani üst sınıf bir oyuncu değil.

-Emin -Sağa sola yan pas atmaktan başka bir şey yapmayan,çabuk top kullanmayı topla oynama arzusu nedeniyle beceremeyen ve böyle olmasına rağmen  takımı gole götürecek tek bir pas atamayan orta saha oyuncusu

-Gökhan KABA-Fazla yoruma gerek yok.Spiker bile hemen farketti.Atılan bir taçta topu kontrol edemeyince bu topları kontrol etmekte zorlanıyor dedi.Top kontrolü bile olmayan bir forvet oyuncusu

-Fatih AYTEKİN-Diğer forvetlere göre biraz daha futbol yapısı düzgün bir oyuncu.Ama  rüzgar esse yıkılıyor.Fizik gücü hiç yok.Ve ayrıca onda da sonuçsuz topla oynama hastalığı var.

-Sercan-Çok genç,futbol için yeteneği mevcut.Ama sorumluluk almaya korkan  henüz fizik gücü oluşmamış bir oyuncu.Sercan daha çok genç ve yetenekli.Bu nedenle ona ilişkin fazla yorum yapmayacağım

-Caner ALTIN-Takımın bel bağladığı adam.Adam geçemeyen,Boş koşu yapmayan,Her topu sırtı kaleye dönük alan,gol vuruşu etkili olmayan bir forvet.

-Serkan ÖZDEMİR-Futbol anlayışı sıfır olan bir ileri uç oyuncusu.Topla ve kendisiyle boğuşmaktan  başka bir şey yapmayan birisi.Bırakın rakibi geçmeyi adam dengesini kurupta ayakta duramıyor.

Hal böyle olunca orta saha oyuncuların sonuca gidecek bir tane pas atamayan ,sürekli yan top yapan,topu kaptıktan sonra kullanamayan oyunculardan oluşunca,forvetlerin  top kontrol edecek yeteneğe dahi sahip olmayınca,kanat adamların  adam eksiltmeyi bırak (S.Özdemir gibi ) ayakta dahi duramıyorsa süper lig hayaldir arkadaşlar.

Uzun sözün kısası en basiti top ayağına geldiğinde "tamam bu topu boştaki arkadaşıyla buluşturur kesinlikle " dediğiniz bu konuda güvendiğiniz  bir tane oyuncumuz yok bizim.Bu durum zaten her şeyi açıklıyor aslında

berusa55

tebrik ederim edmontdante!çok iyi analiz etmişsin!aslında bu kadar yazmaya bile gerek yoktu!çünkü takımda iyi dencek bir tek sey yok!ya gözlerime inanamadım bu takım bu kadar kötü oynamayı nasıl becerebiliyor allah askına ya!üzdün bizi SAMSUNSPOR'umuz hem de çok üzdün:(

körfez55

ya biz.. 90 dk susmadık ya bu kadar duygusuz takım olurmu?? dakikalarca bağırdık ama futbolu oftaş oynadı..biz bağırdıkça onlar kötü oynadı anlam veremiyorum bu takıma bir gol pozisyonu bile olmadan maç kazanamazdık..ve maç sonunda bir tafartarımızn oftaşılara küfür etmesi üzerine futbolcu şu cevabı verdi:_yenilsemiydik?işte sizin takımınız....bence herşeyi anlatıyo..bu sene fazla umutlanmayalım arkadaşlar..

berusa55

rezilliğe bak!güler misin ağlar mısın!

körfez55

ya acayip koydu bu mağlubiyet..adamların taraftarı yok 3-5 tane ne dediği belli olmayan çocuklar..biz ise farklı şehirlerden okul harclığımızı verip maça geliyoruz.samsun dan 10 otobüs adam gelioo..sonuc ne?
belli iştee..bakalım ilerleyen zamanlrda ne olacak..

dr_ahmet

Takımı günden güne kemiren bu düzensizlik, başsızlık devam ediyor.
Üzgünüm...
Ama samsunlu ve samsunsporluyum, sonuna kadar, zafere kadar...