Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

Ollivanders

binikalamadım

raylı sistem inşaatı sırasında Atakent civarında önemli tarihi eserlerede rastlandı kazı çalışmaları aksamaya neden oldu...

berusa55

Alıntı yapılan: binikalamadım - 24 Temmuz 2009, 22:47:58
raylı sistem inşaatı sırasında Atakent civarında önemli tarihi eserlerede rastlandı kazı çalışmaları aksamaya neden oldu...

10 gün içinde kazı çalışmaları bitip eserlerin çıkarılma işlemi sonlandıktan sonra kazı alanının orda da inşaata devam edilecek.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: berusa55 - 24 Temmuz 2009, 23:10:00
10 gün içinde kazı çalışmaları bitip eserlerin çıkarılma işlemi sonlandıktan sonra kazı alanının orda da inşaata devam edilecek.
çkazılarda çıkan tarihi eserler değerli ise samsunspora hibe etseler de satıp borcumuzu temizleyip tahtayı kırıp transfer yapsak.hatta çuvallar dolusu külçe altın da çıksa.şaka bir yana öyle bir şey olsa yine de yedirmezler samsunspora...

seckin55

berusa55

29 Temmuz 2009, 00:34:34 #110 Son düzenlenme: 29 Temmuz 2009, 00:40:06 berusa55
Alıntı yapılan: seckin55 - 29 Temmuz 2009, 00:33:40
berusa şantiyedenmısın

Değilim. Hayırdır?

seckin55

berusa55

Alıntı yapılan: seckin55 - 29 Temmuz 2009, 01:03:19
projeden haberdarsın

Projenin adı geçmeye başladığından beri takip ediyorum sevgili kardeşim. O yüzden bildiklerimi sizlerle paylaşıyorum elimden geldiğince.

seckin55

anladım.ben alarko şantıyesindenım de acaba aynı yerdemı çalışıyoz dıye merak ettım

berusa55

Alıntı yapılan: seckin55 - 29 Temmuz 2009, 01:05:59
anladım.ben alarko şantıyesindenım de acaba aynı yerdemı çalışıyoz dıye merak ettım

Anladım. O zaman daha iyi ya dostum; bildiklerin varsa yanlışlarımızı da düzelterek burda bizi projenin gidişatıyla ilgili bilgilendirirsen çok seviniriz.

seckin55

tabi nedemek..onemlı gelışme oldugunda paylaşıcam

berusa55

Çiftehamam (Büyükşehir Belediyesi) Kavşağı ile AKM arasından bir kesit. Ray döşeme ve bazı durakların montaj işlemleri devam ediyor.

eLLis

Gerçekte çok hızlı bugün fakülteye giderken hattı biraz gördümde seneye dedikleri gibi biter sanırım bişe çıkmazsa.

berusa55

AlıntıRaylar döşenmeye başlandı

Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Projesi'nde raylar döşenmeye başladı.

Raylı sistem çalışmaları hızla devam ediyor. İlkadım ve Atakum ilçeleri arasında sürdürülen yoğun inşaat çalışmalarında önemli mesafe kat edildi. Güzergahta alt yapı, betonlama, viyadük, tünel çalışmaları hızla ilerliyor.

Şehir merkezinde Atatürk Bulvarı'na paralel yürütülen çalışmalarda ray döşeme işine başlandı. Büyük Otel önünde ilk raylar yerle buluşturuldu. Kalabalık bir ekip tarafından yoğun şekilde ray döşeme çalışmaları devam ederken, durak yerleri de yapılmaya başlandı. Vatandaşlar, hızlı şekilde ilerleyen raylı sistem çalışmalarını memnuniyetle karşılıyor.

HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ
Sözleşme Bedeli 105 milyon euro olan Raylı Sistem Projesi, yedek parça (opsiyonel) 2.69 milyon euro, müşavirlik hizmetleri (yedek akçe dahil) 2.83 milyon euro, KDV (tahmini)7.5 milyon euro ve kamulaştırma bedeli (tahmini) 2.5 milyon euro ile yaklaşık toplam 121.5 milyon euroya mal olacak.

SON DURAK SHELL
Hafif Raylı Toplu Taşıma Sistemi, şehrin batısında 19 Mayıs Üniversitesi giriş kavşağı yakınındaki Körfez durağından başlayarak sahil karayolu paralelindeki üst ana koridoru takip ederek Shell Kavşağı'nda sona erecek.

Güzergah uzunluğu 15 bin 700 metre olan sistemde 21 adet durak olacak, saat 06.00-24.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ticari hızı 29 km/saat olacak olan sistemin dolaşım süresi 61 dakika sürecek.

Kaynak: http://www.samsun.net/haber/raylar-dosenmeye-baslandi-6770.htm

OrduluGencliq

ringlerin parasız olacağı kesin midir merak ettim? bence 25 kuruş olsun bi para alırlar ilerleyen zamanlarda çünkü hani o minübüs yada otobüs herneyse onların da bi masrafı olur. kırıkkale de üni içindeki ringlerden 30 kuruş alıyorlar benim fikrim bi fiyat koyarlar ringlere de.
raylı sistem i shell de bitiriyorlar aslında direk belediye evlerine kadar getirseler en fazla 1 durak fazla maliyet olurdu şimdi oralarda oturan bi çok insan yine çift vasıtayla varacak evlerine. daha sonraki proje diyorlar ama ne zaman başlar o proje bilemem.
büyükşehir de staj yaptım bu sene bulunduğum daire de tek konu neredeyse raylı sistem istimlak alanlarıydı. 2 günde bir araziye çıkar istimalk edilecek alanları kontrol ederdik zevkli iş aslında hem de bilgi sahibi oluyorsun konu hakkında. işçiler baya çalışıyorlar bi gece de akm önündeki rayları döşemişlerdi. bitince çok güzel olacak samsun için bu raylı sistem ama keşke üni ye kadar çıkabilseydi. atakum un oralar çok hızlı ilerliyor mesela belediye nin oralar neredeyse çevre düzenlemesi bile bitmişti. ankara yolunda yolun altından geçecek raylı liman kavşağında biliyorsunuz zaten viyadük var. üni nin olduğu yerden tünel açmayı düşünmüşler ama arkadaşın dediği gibi maliyeti artar baya. belki ilerleyen zamanlarda oraya da bi çare bulurlar