SÜPER LİG 2023-2024 | 16.HAFTA | Trabzonspor 2 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 10 Aralık 2023, 16:49:18

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

SÜPER LİG 2023-2024 | 16.HAFTA | Trabzonspor 2-1 SAMSUNSPOR'umuz

11.01.2024 - Perşembe
Saat: 20.00
Papara Stadyumu
BeinSport1

(16.12.2023 - Cumartesi saat 16.00'da oynanması gereken mücadele, 11.01.2024 tarihine ertelenmiştir.)

Son iki hafta elde edilen iki galibiyet ve oynanan iyi futbolla birlikte uzun süredir beklediğimiz Karadeniz Derbisi'ne umutlu ve moralli bir durumda çıkacağız. Maçın deplasmanda olması ve iki takımın kadrosunun güç dengesinin farklılığı gibi sebeplerle maçın favorisi rakibimiz olsa da bizim için fark etmiyor. Şartlar ne olursa olsun Samsunspor'umuzun yanında olmaya devam edeceğiz. Bir ay öncesine göre bu maça dair çok daha güçlü hayallerimiz ve umutlarımız var.

binikalamadım

trabzonu trabzonda yenmek bu işin nirvanası olur...

Raqua55

jean

Puan alma ihtimalimiz cok az acikcasi 1 puan alsak cok guzel olacak

55.hakan

Alıntı yapılan: binikalamadım - 10 Aralık 2023, 17:49:10trabzonu trabzonda yenmek bu işin nirvanası olur...
Kayseri yeniyorsa biz de yeneriz. Kadro olarak aşağıda değiliz Kayseri den.

_SoN_

Son maçlardaki hırs ve istekle oynarsak kazanabiliriz, yeter ki bu istek ve hırsı bırakmayalım, üç ihtimalli maç, hiçbir sonuca şaşırmam, ama oraya gittiysek sonuna kadar mücadele etmemiz gerektiğini tüm oyuncularımız bilmeli.

brigand

Dün gece yaşanan olaylardan sonra TFF'nin süresiz tatil kararı sonrası bu maç da belirlendiği tarihte oynanmayacak. Kulüpler seyahat organizasyonların maç haftalarından çok önce yaptıkları için, tatil edilen maçlar ileri tarihte hafta aralarında oynanır diye düşünüyorum.

Sadece Samsunspor

10 ocak tarihine ertelendi. Siradaki macimiz haftaici persembe gunu evimizde Konyaspor ile.

_SoN_

Bence daha iyi oldu, biraz daha toparlanıp Trabzon deplasmanına öyle gitmek daha iyidir.

mehmet yılmaz

AlıntıKaradeniz Derbisi'nde 51. Maç Oynanacak

Samsunspor ile Trabzonspor Karadeniz Derbisinde, bir Süper Lig maçında 51. kez karşılaşacaklar. 

Samsunspor'un, Süper Lig'in 16. haftasında Trabzonspor'a konuk olacağı maç o haftanın tamamındaki maçlar gibi TFF tarafından ertelenmişti. Böylece perşembe akşamı oynanacak olan bu maçla birlikte iki takım bir Süper Lig maçında 51. kez karşı karşıya gelecekler.

Samsunspor'un 1969-70 sezonunda mücadele etmeye başladığı Süper Lig'e Trabzonspor'un da 1974-75 sezonunda çıkmasıyla birlikte başlayan Karadeniz derbisinde Trabzonspor'un üstünlüğü göze çarpıyor. İki takım arasında oynanan 50 lig maçında Trabzonspor ikisi hükmen olmak üzere 31 galibiyet elde ederken, Samsunspor ise 9 galibiyet elde etti. 10 karşılaşmada ise beraberlik bozulmadı. Samsunspor'un 38 golüne karşılık Trabzonspor ise 94 gol kaydetti.

Trabzon'da oynanan maçlarda ev sahibi ekip 21 galibiyet alırken, Samsunspor'un 2 galibiyeti bulunuyor. 2 maç ise beraberlikle sonuçlandı. Bordo mavililerin 61 golüne karşılık kırmızı beyazlılar 14 gol attı.

Samsun'daki maçlarda Samsunspor'un 7, Trabzonspor'un ise 10 galibiyeti var. 8 maç beraberlikle biterken temsilcimizin 24 golüne Trabzon ekibi 33 golle karşılık vermiş.

Karadeniz derbisinde en golcü isim 9 golle Hami Mandıralı olurken, onu 8 golle Fatih Tekke izliyor. Samsunspor'dan Ertuğrul Sağlam 5, Serkan Aykut ise 4 golle bu iki ismi takip ediyorlar.

Sadece Samsunspor

Zor mac kazanacagimizi dusunmuyorum 1 puan cok degerli olur. Keske 3 alsak ama kalite belli aradaki fark belli. Dengeli oynayip puan veya puanlarla donelim. Yenilirsek de oynadik ama olmadi diyecek seviyede oynayalim

Raqua55

Net bir yenilgi bekliyorum. Kadro kalitesi öne çıkar.

brigand

Bu maç için puan hesabı yapmıyorum açıkçası gelecek 1 puan bile kadro kaliteleri karşılaştırıldığında ekstra olacaktır. Benim beklentim mücadele. Sahada, daha fazla adım atmaya çalışan, ikili mücadeleden kaçmayan, ısıran bir takım görmek istiyorum. Sonuçtan bağımsız benim beklentim bu. Rakibin cahil cühela ve saçma sapan üstten bakışına, şehirdeki lobisine ve düzene karşı başımızı dik tutacağımız bir direnç istiyorum. Bunun dışında gelecek puan veya puanlar olursa da hem büyük moral hem de ekstra katkı olacaktır.

jean

Sadece Samsunspor

08 Ocak 2024, 12:28:16 #14 Son düzenlenme: 08 Ocak 2024, 12:38:47 Sadece Samsunspor
Hakem Cihan Aydın. Bu sene tsnin konyayi 2 1 yendigi maci yonetmis. Bizimde 2 macimizi yonetmis 2sinde de yenilmisiz. Gs ve ankaragucu maclari

Bu mac oyle bi doneme denk geldiki. Kazansak puani 21 yapip 10.sirayla ayni puana geliyoruz. Ama ts macina denk geldi kotu oldu. Suresiz erteleme dediler 3 gun sonra ligi baslattilar. Tff 1.ligde kaydirma yapmadan oynattin superligde bu haftayi aldin 10 ocaga getirdin tffnin ne yaptigi belli dgl