TFF 1.LİG 2020-2021 24. HAFTA | Keçiörengücü 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Şubat 2021, 22:20:36

« önceki - sonraki »

Sol Açık

İyi mi oynadık? Kesinlikle hayır!
1 puanı şansımıza mı aldık? Kesinlikle hayır!

Maçla ilgili görüşlerimi basitçe 3 maddede özetleyeceğim:
1. Ertuğrul hoca sezon sonu puan hedefiyle maçlara bakıyor ve bu maçta da gol yememeyi hedefleyerek sahaya çıkmış. Bu anlamda, takımın oynadığı oyunu başarısız saymayacağını düşünüyorum! Ben televizyon karşısında sıkıntıdan patladım ama maç boyu pek pozisyon vermedik, golü de tamamen bir bireysel hatadan yedik. Özetle, Ertuğrul hoca istediğini aldı.

2. Saha rezildi! Bu sahada bireysel yeteneklerin öne çıkması çok zordu, çıkamadı da...

3. Hakem de rezildi! Sürekli oyunu durdurdu. "Bizi yaktı" falan demiyorum, bizim lehimize de aleyhimize de bir sürü gereksiz düdük çaldı ve zaten ölü olan oyunu tamamen gömdü!

Sonuçta; çok sıkıcı bir oyunla 1 puan aldık. Ben kaygılanacak en ufak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ertuğrul hocanın planı işliyor. İstanbul maçının bir benzerini haftaya ADS'ye karşı oynayıp, onları da yenip, yolumuza devam edeceğiz ve lig sonunda şampiyon olacağız.
Ama "vura kıra kazanarak ilerlemek" Ertuğrul hocanın felsefesine uymuyor ve bunu tercih etmiyor... Sıkıcı bir oyuna neden oluyor bu durum ama sonuç almadığını da söyleyemem...

Sadece Samsunspor

Giresun yenildi. Suan 1 puan bizim icin daha da degerli oldu. Keske 3 puan alsaydik ama o kadar kotu oyundan 1 puan cok degerli

mehmet yılmaz

Bugünkü maçtan önce takıma çok büyük bir güvenim vardı. 1-0 kazanacağımızı düşünüyordum. Ancak hesapladığımız gibi olmadı. Futbolda bu tür şeyler var. Maalesef takımda hemen herkes kötü oynadı ya da vasat oynadı. Böyle bir güne denk geldi. Buna rağmen iyi oynamadığımız bir maçı kaybetmemiş olmak da bir kârdır diye düşünüyorum. Keçiörengücü bizi adeta tuzağına düşürdü. Nasıl oynayacaksa öyle oynadı. Biz beklenen hücum varyasyonlarını yapamadık.

Ancak yenilmek üzere iken 1 puanı kurtarmak, herşeye rağmen iyi oldu. Kaldı ki akşam Giresunspor'un yenilmesi ile birlikte liderle aramızda 3 puan kaldı. Onları yendiğimizde lider duruma geçiyoruz. Bence iyi gidiyoruz, şampiyon olacağız.

Tek tek düşündüğümüzde bütün maçları kazanmak istiyoruz. Ama önümüzde 5 maçlık bir paket vardı ve bu 5 maçta 15 puan değil, 11 ya da 13 puan bile bizim için iyi olacaktı. Önümüzdeki kritik 4 maçı da bu şekilde atlatmamız gerekiyor. Evet, bugün kötü oynadık. Bunu kabul ediyoruz. Umarım oyuncular da bu maçtan bir ders çıkarır ve bizim için kötünün iyisi olarak geçen bu maç tıpkı Bursa maçından sonra yeniden bir seriye geçirmemize vesile olur. Şampiyon olacağımıza dair inancımda hiçbir şey eksilmedi.

_SoN_

Sanki aynı oyunculardan oluşan iki farklı takımımız var,bu tarz deplasmanlarda oynadığımız bu kaçıncı rezil futbol, oyuncular aynı, taktik aynı,hoca aynı, ama oynanan futbol tanınmaz halde,İstanbul ve Ümraniye deplasmanları ve bu maç, yakın zamanda hey aynı oyun,kesinlikle sorgulanmalı ve bu tanınmaz futbolun sebebi bulunmalıdır, zor haftalara girerken,gerekirse oyuncularla tek tek konuşup bu deplasman acizliğinin tedavisi bulunmalı ve biran önce çözüme kavuşmalı,direk çıkmak haricinde başka bir formülü kabul etmiyorsak bu deplasman oyununu biran önce düzeltmemiz şart. Oyuncuları bireysel manada ve takım olarak tanıyamıyorum bu maçlarda ve bir açıklamada yapamıyorum gerçekten.Anlayan varsa ve bizide aydınlatırsa çok sevinirim.

minci

Furkan

İkili averajdan dolayı avantaj İstanbulda olduğundan aldığımız 1 puan onlarla farkı 2 maçta tutmayı sağladı. Maça başlamadan da aramızda 2 maçlık puan farkı vardı. Kalan maçlarımızdaki en sıkıntılı deplasmanımızın Keçiören olacağını düşünüyordum o yüzden kredimizden bir miktarını burada tüketmek çok da sorun değil bence kaldı ki maç farkını koruduğumuzdan dolayı bir kayıp olarak da görmüyorum. Bu 1 puanın önemi çok büyük ama yine de umarım buna muhtaç olmadan bitiririz işi.

minci

Alıntı yapılan: Furkan - 28 Şubat 2021, 23:10:31İkili averajdan dolayı avantaj İstanbulda olduğundan aldığımız 1 puan onlarla farkı 2 maçta tutmayı sağladı. Maça başlamadan da aramızda 2 maçlık puan farkı vardı. Kalan maçlarımızdaki en sıkıntılı deplasmanımızın Keçiören olacağını düşünüyordum o yüzden kredimizden bir miktarını burada tüketmek çok da sorun değil bence kaldı ki maç farkını koruduğumuzdan dolayı bir kayıp olarak da görmüyorum. Bu 1 puanın önemi çok büyük ama yine de umarım buna muhtaç olmadan bitiririz işi.
Bildiğim kadarıyla ikili averajda takımların karşılıklı olarak attıkları goller önemli değil. Örneğin oynadığınız takım sizi kendi sahanızda 5-0 yensin sizde onları kendi sahalarında 1-0 yendiniz bu durumda karşılıklı kendi aranızda aldığınız puanlara  bakılacağı için karşı takımın ve sizin puanlarınız 3 olur. Atılan gollerin bir önemi kalmıyor. Bu durumda İstanbulspor'la puanınız aynı 3 puan olurken Keçiören bir beraberlik aldığı için puanı 1 sizin puanınız ise 4 (1 Galibiyet ve 1 beraberlik) olur. Ancak eşitlik yine bozulmazsa Genel averaj bakılır.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: minci - 28 Şubat 2021, 23:30:31Bildiğim kadarıyla ikili averajda takımların karşılıklı olarak attıkları goller önemli değil. Örneğin oynadığınız takım sizi kendi sahanızda 5-0 yensin sizde onları kendi sahalarında 1-0 yendiniz bu durumda karşılıklı kendi aranızda aldığınız puanlara  bakılacağı için karşı takımın ve sizin puanlarınız 3 olur. Atılan gollerin bir önemi kalmıyor. Bu durumda İstanbulspor'la puanınız aynı 3 puan olurken Keçiören bir beraberlik aldığı için puanı 1 sizin puanınız ise 4 (1 Galibiyet ve 1 beraberlik) olur. Ancak eşitlik yine bozulmazsa Genel averaj bakılır.

Hayır, o şekilde değil. Şöyle, eğer iki takım aynı puanda ise karşılıklı maçlarına bakılır. Puanları eşitse averaja bakılır. 2008-09'da Sakaryaspor'la bizim ikili averajda kümede kalmamız gibi. ( 3-1 ve 0-1 ) Yani ikili averajda İstanbulspor bizden iyi. Ancak eğer üç ya da daha fazla takım aynı puanda bitirirse bu sefer dediğiniz puan toplamına bakılır.

SSKLA

Alıntı yapılan: minci - 28 Şubat 2021, 23:30:31Bildiğim kadarıyla ikili averajda takımların karşılıklı olarak attıkları goller önemli değil. Örneğin oynadığınız takım sizi kendi sahanızda 5-0 yensin sizde onları kendi sahalarında 1-0 yendiniz bu durumda karşılıklı kendi aranızda aldığınız puanlara  bakılacağı için karşı takımın ve sizin puanlarınız 3 olur. Atılan gollerin bir önemi kalmıyor. Bu durumda İstanbulspor'la puanınız aynı 3 puan olurken Keçiören bir beraberlik aldığı için puanı 1 sizin puanınız ise 4 (1 Galibiyet ve 1 beraberlik) olur. Ancak eşitlik yine bozulmazsa Genel averaj bakılır.
ikili averajı 3. bir maç olarak düşünün hocam. eğer iki takımda eşit durum elde ettiyse yani iki takımda bir birini yendiyse veya berabere kaldıysa maç skorları toplanır. bizim için hesabı kolay; İstanbul 3 biz 1. Bu durumda bu maç İstanbul'a yazılır. Eğer goller eşit olsaydı deplasman kuralı devreye girerdi ve deplasmanda daha fazla gol atana ekstra bir gol yazılırdı. Örneğin A takımı 2 - 1 B Takımı, B Takımı 1 - 0 A takımı. İkili averaj skoru 2-2 ama B takımı deplasmanda daha fazla gol attığı için deplasman avantajı ile ikili averaj skoru A takımı 2 -3 B takımı olurdu.

Eğer mehmet abinin bahsettiği gibi 3 takım aynı puan olursa 3lü averaj orda da eşitlik varsa genel averaj bakılır. Tabii aynısı ikili için de geçerli.

emre

1 puanı kurtarmamız iyi oldu. Kaybettiğimiz çok büyük birşey yok.

Fakat oyun anlayışımızda ve sahada gösterdiğimiz performansta sıkıntılar vardı. Biz kadro kalitesi ve bu zaman kadar ki performansımızla Keçiören karşısında bu şekilde oynayacak bir takım değiliz.

Acaba haftaya nasıl bir oyun ve nasıl bir performans göstereceğiz ?

brigand

Maçın bu şekilde geçeceği neredeyse belli idi. Savunma anlamında hocanın ilk yaptığı iş beklerin çıkmasına izin vermemesi (gerçi çıktıklarında da ekstra bir fayda göremiyoruz ama kalabalık ve seçenekli bir hücum setimiz oluyor). Bakıldığında maçı 0-0'da tutmak üzerine kurulu oyun planı aslında fena da işlemiyordu. Ta ki Keremcan'ın vasat futbolunu o bariz hatasıyla süsleyene kadar. Çok net bireysel hata sonucu yenmiş bir gol, hücum adına üretken olamadığımız, rakibin orta sahada ki sertliğine yanıt veremediğimiz bir maçtan gelen 1 puan altın değerinde oldu. Üzerine Giresun'un kaybetmesi ayrı bir kazanç bizim adımıza.

Savicevic'in tekrar kadroya döneceği net belli oldu bu maçta. Bek ve kanat tercihlerinde hocanın artık başka seçenekler denemesi gerekiyor. Gökhan'ın da oyun içinde ki yerini revize edecek gibi duruyor. Çünkü bu şekilde, ligin en etkili ofansif ortasaha oyuncusundan yeterince yararlanamıyoruz. Oyun geçişini hızlandıracak veya set oyunda bizi tutacak bazı hamleler olacaktır. Gel gelelim yukarıda belirttiğim gibi tüm bunları en doğruya yakın yapabilmemiz için beklerin desteğine ihtiyacımız var.
Örnek vermek gerekirse, çok kötü dediğimiz Erhan bile, ilk devre o kısıtlı kadro ve oyun içinde bindirme yaparak seçenek artırıyor ve pozisyon alternatifini artırıyordu. Ki düşünün bunu kapasitesiz dediğimiz bir oyuncunun sadece birkaç ekstra bindirmesiyle aldık. Keza yine vasat dediğimiz, bireysel hatasından gol yediğimiz Keremcan ikinci ileri çıkışında hava topuna yaptığı hamle ile asist yapmış oldu ve attırdığı gol puanı getirdi.

Daha böyle bir çok pozisyon verimliliği üzerinden örnek verebilirim.

Bizim varyasyon artırıcı ufak hamlelere ihtiyacımız var. Topu sadece kanatlara getirip birebirlerini beklemek veya göbekten şut denemelerine kalmamamız lazım. Biraz açık alan bulduğumuzda zaten bireysel kalite ile pozisyon ve gol buluyoruz. Ancak bazı şeyleri artık yapabiliyor olması lazım bu kadronun. Burada iş hocaya düşüyor. İkili oyunları ve beklerin hücuma az da olsa katkısını sağlayabilirsek ben inanıyorum ki çoğu şey beklediğimizden de kolay olacak bizim adımıza. 

cembaba

Kazanımlarını değerlendirdiğimizde aldığımız 1 puanı 3 puan olarak görüyorum. Maçın başından sonuna kadar özellikle kenar oyuncuları Cem ve Barış'ı çok iyi tuttuk. Göz açtırmadık deyim yerindeyse bunu yaparken de pozisyon bulmakta güçlük çektik. Maç tam olarak 0-0'lık bir maçtı. O berbat zeminde futbol oynamak ne mümkün! Özellikle yerden paslı oynayan ve topu kullanmayı seven bir takım olarak hiç alışık olmadığımız bir zemindi. Kubilay girince biraz tempo yaparız diye düşündüm o da çok geriye gelmek zorunda kaldı.

1- Keremcan yaptığı hata yüzünden çok morali bozuk olacaktı. Çünkü takımının mağlubiyet almasında günah keçisi ilan edilecekti. Hem kendini hem de takımı kurtardı. Yaptığı hatanın bedelini, asist yaparak ödedi. Keremcan'ı kazandık.

2-Kötü oyun oynadığınızda 1 puan özellikle bu haftalarda altın değerinde oluyor. Dünkü karşılaşma sonunda Giresunspor mağlup oldu ve onları tek bir maçla geçip lider olabiliriz. Ki bence ligin gizli lideri biziz.

3-Şampiyonluğu elde etmeden, şampiyonluk havasına giren oyuncularımız için ders niteliği taşıyordu. Mağlubiyetle yara alabilecekken, mağlup olmayarak oyuncularımızın silkelenmesini sağladık.

1 puan bazen çok şeydir. Keçiören maçımızın bize gerçek manada ders olduğunu düşünüyorum.

celebi

kısa ve net yenilmemek pskolojik olarak güzel, futbol rezillik, giresunun yenmesi 1 puanı bir tık değerli kıldı ve de istanbulun her zaman bence en az 3 maç avantajla önde olmalıyız ve bu açıdan 1 puanı beğenmedim ben kendi adıma

jean

Cok erken puan kaybi yasadik iyi olmadi yinede maglubiyetten iyidir sonucta her macimizi kazanamayiz