Büyük Başkan İsmail Uyanık Geri Dönüyor

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Mayıs 2018, 18:04:00

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

On Üç

Ben 39 yaşında bir Samsunsporluyum ve Samsunsporluluk hayatım üç eşit kısımdan oluşuyor.

İlk 13 yılımın bir bölümünü pek hatırlamıyorum ama hatırladığım bölümlerde 1980'li yılların büyük Samsunspor'u ve kaza ile gelen hüzün vardı. 13 yaşıma geldiğimde, yani 1992 yılında eski adıyla İkinci Lig'e düşmüş Samsunspor'un başına, o sıralar henüz 33 yaşında olan gencecik bir başkan gelmişti. Adı İsmail Uyanık'mış, iyi Samsunsporluymuş. Öyle duymuştuk...

İşte o başkan, hayatımın ikinci 13 yıllık dönemi olan 1992-2005 yılları arasında, kısa bir ayrılığın dışında yine tam 13 yıl, bizleri Samsunsporlu olmakla gururlandıran, mutlu eden bir yönetim sergiledi. Başımız dik gezebildik; Atatürk'lü arma Türkiye futbol aleminde şerefle temsil edildi. Zaferler elde ettik; Avrupalar'a gittik, krallar çıkardık, büyük futbolcuları kırmızı beyazlı formamızda izledik; büyük rakiplerimiz oldu ve biz Samsunlu olmaktan da Samsunsporlu olmaktan da keyif duyduk.

Sonra, şehir ve ülkede esen rüzgârlar ve daha başka sebepler, İsmail Başkan'ın görevi bırakmasına kapı araladı.  2005 yılı idi.  Ve ben hayatımın ikinci 13 yılını geride bırakmak üzereydim. İsmail Başkan bıraktı... 26 yaşımda idim.

Aslında biz Samsunsporlular onun gidişiyle ne büyük acılar yaşayacağımızı anlamıştık. Ama yine de kabullenemedik. İsmail Başkan'la abi, kardeş hukuku olan şanslı insanlardan biriyim. Bu ayrılık döneminde pek çok defa görüşmüş, irtibatı hep devam etmiş birisi olarak ona yıllardır, 'Başkanım eğer siz olmasaydınız, biz bütün bu süreci 13 yıl öncesinden yaşar, Türk futbolunun sıradan bir şehir takımı olarak kalırdık' derdim ve o her seferinde tevazu gösterip, 'olur mu öyle şey?' derdi. Biliyorum, halen öyle düşünüyor ama ben de halen böyle düşünüyorum.

İşte gördük; onun yokluğunda bütün bir şehir... Medyası, iş adamı, gurbetçisi, spor adamı, politikacısı, yöneticisi, taraftarı, dulu, yetimi, hamilesi, gazisi... Camia olarak ne kadar gücümüz varsa denedik, defalarca denedik lakin bırakın onu geçmeyi, yanına bile yaklaşamadık. Başaramadık yani!

Samsunspor'un bence bilerek ve isteyerek diplere sürüklendiği bir ortamda, açık söyleyeyim tam da umudumu kaybetmiş, hatta havlu atmışken, bir anda başkan dedi ki, 'geri geliyorum.'

İşte o zaman bu şehirde herkesin adına müşterek olduğu, olumlu fikir belirttiği, özlediği tek ismin açık ara o olduğunu gördük. Hani romanda geçiyor ya, 'insan Türk olur da nasıl Kemal Paşa'dan yana olmaz?' diye; insan Samsunsporlu olur da nasıl bu habere sevinmezdi? Sosyal medya yıkıldı işte!

Biz yine dönelim 13 sayısına... Ömrümün son 13 yılında, her Samsunsporlu gibi ben de çok üzüldüm, göz yaşı döktüm, isyan ettim, çaresiz kaldım... Yüzlerce kilometre süren deplasmanlardan boynu bükük döndüm. Siyaseten ezildim, olmadık cezalar aldım, yeni stadımın açılışını yapmaya bile layık görülmedim... Sahipsiz şehrin sahipsiz takımının tutkunu kaldım. Asla vaz geçmedim Samsunsporlu olmaktan, çünkü kader bildim. Ve şimdi olmadık liglere düştüğümüzü bile unutup, bir bayram sevinci yaşıyorum. Ne olduğunu iyi bildiğim bir umudum var artık...

Bir nesli Samsunsporlu yapan başkanım... Artık yeni nesil de Samsunsporlu olacak ve biz keder değil, sevinç göz yaşları dökeceğiz.
Şimdi o geri geliyormuş. Safa gelsin, başımıza taç olsun.

Bir şarkıda geçen sözler gibi, "ne çok severmişim, gidince anladım..."

Mehmet YILMAZ

Nuri Asan

Büyük Başkanım;

Sizin Samsunspor'u şampiyon yapma planınız vardı, bu taraftar sizin her zaman yanınızda.

Bir nesli Samsunsporlu yapan başkanım;

Başka bir nesli Samsunspor'lu yapmak için bizi şampiyon yapın. Bursa'dan eksiğimiz yok Başkanım. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Herkes şunu anladı ki siz yoksanız bu takım yok.

Şampiyon yap bizi, cehennemde yak bizi.

twitter

Uyanık başkan gelirse iyi ki düştük bile diyebilirim :)

Şehirin 1. Ligdeki ruhsuzluktan ölü toprağını atması lazımdı 2. Lig iyi gelir belki de

Levent ÖCAL

28 Mayıs 2018, 14:07:22 #33 Son düzenlenme: 28 Mayıs 2018, 14:18:17 Levent ÖCAL
Büyük Başkan Samsun'da şuan  :)

Levent ÖCAL

Yarın Saat: 11.00'de Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyecek.

ali ihsan

28 Mayıs 2018, 14:15:02 #35 Son düzenlenme: 28 Mayıs 2018, 14:23:47 ali ihsan
Atatürk'lü Arma'yı yerden kaldırmaya geldi Büyük Başkan.Süper Ligde bıraktığı kulübü,2 B'de hemde kayyumun elinden alacak.Onu getiren Samsunspor'a olan sevgisidir.
Hoş geldin be Başkanım.Çok beklettin ama olsun.
Geldin ya ;
SAMSUNSPOR DÜŞMANLARININ .MINA KOYACAĞIZ ARTIK.

Nuri Asan

Allahim sana sonsuz şükürler olsun.

#neredekalmistik

eprianu

_SoN_

Bu şartlarda bu takıma başkan olmak kolay kolay alınacak bir karar değildir,ben hala kesin dille adaylığını koyana kadar sevinmeyeceğim,ama gerçekten birşeyler olmasa ortalık ayağa kalkmazdı, bu bile ön heyecan oluyor, eğer İsmail Uyanık , şartlar böyleyken başkan olur bu işin altına elini koyarsa, işte o zaman gerçek EFSANE olur. İnşallah haberler doğru olur.

cakir55

nerede kalmıştık değilde onun gibi bir slogan lazım bize.

Nuri Asan

28 Mayıs 2018, 21:25:31 #40 Son düzenlenme: 29 Mayıs 2018, 02:51:58 Nuri Asan
Alıntı yapılan: cakir55 - 28 Mayıs 2018, 20:32:05
nerede kalmıştık değilde onun gibi bir slogan lazım bize.

bi arkadaşa bakıp çıkacağız?

eprianu

Basın toplantısına katılmayı çok istiyordum ama saat 11'de yapılacakmış. Çok ters bir zaman. Artık kongreye büyük coşkuyla katılırız inşallah.

mehmet yılmaz

bir sorun yok arkadaşlar
her şey yolunda
yarın açıklayacak başkan
şirketleşme yetkisi zaten 2011 kongresinde verilmiş
cumartesi günkü kongrenin bir şölen havasında olması isteniyor
yarın bir sms anketi açıklanacak
yaşasın Samsunspor

GurbetciFanatik

1919 19 Mayis tan sonra bir KRAL da bugün 28 Mayis 2018 Samsuna ayak basti.

eprianu

Ne çok gerildik. Kaç gündür salıyı bekliyoruz, yarını hayırlısıyla atlatsak da cumartesinden gün saymaya başlasak :)