500 Büyük Sanayi kuruluşu arasına Samsun'dan 3 firma girdi.

Başlatan samsunsevdalısı, 27 Temmuz 2005, 00:23:08

« önceki - sonraki »

samsunsevdalısı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Adnan Sakoğlu, İstanbul Sanayi Odasınca (İSO) yapılan araştırma sonucunda ''Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu'' arasına giren Samsun'daki 3 firmayı kutladı.

Sakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İSO tarafından yapılan araştırma sonucunda Samsun'da faaliyet gösteren Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 172, Yeşilyurt Demir Çekme Sanayi ve Ticaret Ltd'nin 190, Ulusoy Un Sanayi AŞ'nin 466. sırada yer aldığını bildirdi.      Sakoğlu, açıklamasında, ''Her geçen gün büyüyen ve gelişen Samsun'umuzda adını büyük sanayiciler arasında yazdırarak bizlere bu gururu yaşatan sanayicilerimizin sayısının önümüzde ki yıllarda çok daha artmasını diliyor, ülkemizin zor şartlarına rağmen yılmadan üreten, istihdam yaratan, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan bu değerli sanayicilerimizi yürekten kutluyorum''

Bafralı

yanlış hatırlamıyorsam geçen sene hiç bir sanayi kuruluışumuz bu listeye girememişti. İyileşme var gibi.

Bafralı

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2005/Temmuz/28/Haber_74954.aspx

Geçen yıl da 3 şirket sokmuşuz. Ben o sıra uyuyodum galiba.
Ordu ve trabzon bizden daha fazla şirket sokmuş. En acısı da Sabah gazetesi söyle bir cümle kullandı: Karadenizin en büyük şehri trabzon 4 şirketle listeye girdi.

kral55

İçiniz rahat olsun dostlar.Karadenizin en büyük kenti Samsundur.
Ailenizle sokağında dolaşamadığınız bir şehir başka yönden karadenizin büyük şehridir.
Anlayan bunu anlamıştır zaten.

Bafralı

Alıntı yapılan: "kral55"İçiniz rahat olsun dostlar.Karadenizin en büyük kenti Samsundur.
Ailenizle sokağında dolaşamadığınız bir şehir başka yönden karadenizin büyük şehridir.

bunu biz biliyoruz. Türkiyenin kalanına bunu anlatmak lazım. Sabah gazetesi bile böyle bir hata yaparsa sokaktaki adam  ne yapacak.

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "Bafralı"
Alıntı yapılan: "kral55"İçiniz rahat olsun dostlar.Karadenizin en büyük kenti Samsundur.

bunu biz biliyoruz. Türkiyenin kalanına bunu anlatmak lazım. Sabah gazetesi bile böyle bir hata yaparsa sokaktaki adam  ne yapacak.

vallahi sabah gazetesinin böyle bir cümle kullanması bişey değiştirmez bafralı.sanırım o sayfanın koordinatörü trabzonlu.güneşi balçıkla sıvayamazlar.
bir de trabzon 4 firma ile girmiş listeye ama hepsi fındıkcı.yani sanayi firması değil üretim yok .sadece üreticiden fındığı alıp ihraç ediyorlar. bu 4 firmanın tamamı fındıkcı.
bizdekiler üretiyor
yeşilyurt,ulusoy un,yıldız ağaç entegre sanayi vs.
onun için kim ne derse desin trabzon samsunun kasabası kadardır.

samsunsevdalısı

sabah gazetesinde haberi yapan muhabir Rahim Ak...Tahmin ettiğim gibi Trabzon doğumlu.sayfanın editörüne yolladığım mail aynen aşağıdadır...    

gazetenizin ekonomi servisi muhabirlerinden rahim ak ın türkiyenin 500 büyük şirketi ile ilgili haberinde kullanmış olduğu cümle ''idari açıdan karadenizin tek büyük şehiri'' olan biz samsunluları oldukca öfkelendirmiştir.
muhabirinizin; gerek nufus olarak, gerekse mükellef,istihdam,fabrika,taşıt ,konut sayısı gibi iktisadi manada büyüklükte anlam ifade eden istatistiki verileri  dikkate almadan, fütürsuzca! karadenizin en büyük şehri trabzon cümlesini , sabah gibi türkiyenin en büyük gazetelerinden birinde kullanması abesle iştigal olmuştur.
sizden ricam ekonomi servisinde çalışan bu arkadaşın benimle irtibata geçmesini sağlamanız.kendisine bilmediği karadeniz gerçeklerini anlatmak , devlet istatistik enstitüsünün verilerini hatırlatmak ve sayfayı kişisel egolarına alet etmemesini bildirmek isterim.
yazımın dikkate alınacağını ümit ediyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Samsunlu Genç işadamları adına

kral55

Eline diline sağlık samsun sevdalısı hemen bende yolluyorum.

curva55

Eline sağlık abi çok güzel yazmışsın KARADENİZİN BAŞKENTİ VE EN BÜYÜK ŞEHRİ SAMSUNDUR.Çok sevio heralde memleketini baksana sallama şeyler yazıo.Trabzon nedir yaa gitmezsek bişe sanaccaz.Bzimde akrabalar var ama tahmin edebileceğiniz gibi hepsi bizden :wink: onlarıda sevmem ama neysee

Bafralı

Tebrikler güzel yazmışsın. Ben de sabah gazetesinin okur temsilcisine mail atmıştım( okur@sabah.com.tr ) Niyeyse mail ulaşamadı.
Bu trabzonlular arasında hiç mi aklı selim adam yok yaa. Her gittikleri yerde trabzon Samsun'dan büyük diyolar. Adamın "ezik mi büyüdünüz be" diyesi geliyor.

curva55

Kendi dünyalarında yaşıolar sallamaya gerek yok bu sene üsküdar anadoılu maçlarında görecezzzz :twisted:  :twisted:

Bafralı

İkinci 500 açıklandı. Samsun'dan kim girdi biliomusunuz.
Bildiğim kadarıyla gübre fabrikası ve Adeka İlaç sanayi yer alıyor.