1975 - SAMSUN - Bir Araya Gelemeyiz - Orhan Gencebay - 2dk'lık Samsun Görüntüsü

Başlatan Burak, 17 Ağustos 2010, 18:06:20

« önceki - sonraki »

Burak

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 20:59:45
Güzel kardeşim ben de onu anlatıyorum bu süre zarfında da zaten nüfus arttı. Sadece genişlemeye bağlı bir artış değil bu. yoksa senin dediğini de anladım merak etme  ;) 300binler tarih oldu artık ...

tabi canım nüfus artış hızı en yüksek ülkeyiz avrupada 60 milyonlardan 70 milyonu geçtik çeşitli değişik faktörler var

mehmet yılmaz

birileri 3 numara mı dedi?

hey gidi hey... bazen 15'e denk gelirdik, ta meskenleri dolanırdı. bir de 3 numaranın çiftlik, 56'lardan geçeni vardı. en iyisi kireçtepe hattıydı. tabii siz o zaman daha sosyetikmişsiniz, çünkü kireçtepe parkında kadar yol asfalttı. ondan yukarısı ise taş döşeli. ta ilyasköy kavşağına kadar çıkıp, dönüşte inerdik biz. hey gidi yıllar hey!

Alemin kralı 3 numara :)

55.hakan

Alıntı yapılan: samsuni - 17 Ağustos 2010, 22:28:04

hey gidi hey... bazen 15'e denk gelirdik, ta meskenleri dolanırdı. bir de 3 numaranın çiftlik, 56'lardan geçeni vardı. en iyisi kireçtepe hattıydı. tabii siz o zaman daha sosyetikmişsiniz, çünkü kireçtepe parkında kadar yol asfalttı. ondan yukarısı ise taş döşeli. ta ilyasköy kavşağına kadar çıkıp, dönüşte inerdik biz. hey gidi yıllar hey!

3 numaraya sırf gezmek için binerdik Kireçtepe'den aşağı inerken fren patlayacak gibi olurdu heyecan yapardık  :)

samsunmania

Orhan Gencebay filiminden 3 numaraya geçiş yapan herkese tebrikler. ;D ;D Bu arada hepinizden önce ben biniyordum 3 e ve 15 e.  :P :P
Bu arada dolmuşta Samsunspor flaması veya arması yoktu. Yaramaz bu film. ;D ;D

Sercan

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 20:44:03
:-\ :-\ Kardeşim sen de mi bizim buralardansın yoksa babasamsunlu gibi  ;) Gebi durağı Kireçtepe parkı  :D

Evet abi Fatih mahallesindenim bende 3 numaraya az binmedik.Fatih parkının orada evimiz...

Alıntı yapılan: samsuni - 17 Ağustos 2010, 22:28:04

Aynen abi 3 numara olmadı mı 15 e binerdik.3 numaraya binince Gebi caddesinde,15e bininde eski fakültenin oradaki durakta inerdik.Samsun bizim oralar yaa  :P :P

Burak

ben 15 numarayla ilkadım analodu lisesine gitmiştim bir sene sonra okul taşındı direk giden hattı kaçırdığım zaman ilyasköyden dolanırdı

Pergani 55

SSBiz Gençlik

Hülya Koçyiğit'in Samsun- Taflan minibüsüne binip; heykeli görünce "aaa burası Samsun mu?" demesi ne kadar saçma olmuş filmde... ;)

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 17 Ağustos 2010, 20:04:09
Taflan tarafından geliyor. ( Hülya'yı Taflasn'a kaçırmış demek ki :) )

Gelmeyin bi daha Taflan'a dedim filmden sonra lakin sadece Tanju dinlemedi  :D

ali ihsan

Hülya'yı bulan Taflan'a geliyor kardeşim  :D  Kültür turizmi istiyoruz artık  :)

Ha bu arada alemin kralı 10 numara  ::)  Ayık olun ......

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 18 Ağustos 2010, 12:42:13
Hülya'yı bulan Taflan'a geliyor kardeşim  :D  Kültür turizmi istiyoruz artık  :)

Et yemeye geliyorlardır birader! :)

Bu arada orası gerçekten Taflan Yalı mıydı acaba?

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 18 Ağustos 2010, 12:46:06
Et yemeye geliyorlardır birader! :)

Bunların yediği et 100 gr. civarında ama  :P
Alıntı yapılan: samsuni - 18 Ağustos 2010, 12:46:06
Bu arada orası gerçekten Taflan Yalı mıydı acaba?

Bence değil.Bizim orada deniz yola 0 mesafesinde değildir hiç bir yerde.Kurupelit-Atakum arası bir yerden başlıyor olabilir görüntü ...

celebi

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 18 Ağustos 2010, 12:42:13
Hülya'yı bulan Taflan'a geliyor kardeşim  :D  Kültür turizmi istiyoruz artık  :)

Ha bu arada alemin kralı 10 numara  ::)  Ayık olun ......

taflanda ne turizmi yapılıyor hocam

ali ihsan

celebi