Samsun'da Bayan Futbolu

Başlatan Mustee13, 14 Ocak 2010, 23:59:37

« önceki - sonraki »

Mustee13

14 Ocak 2010, 23:59:37 Son düzenlenme: 08 Nisan 2011, 22:50:57 samsuni
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi tarafından Bayan Futbolu'nu Türkiye genelinde yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Bayan Futbolu Paneli, 14 Ocak 2010 Perşembe günü Samsun Ticaret Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda yapılacak. Saat 13:00'de başlayacak olan panel, saat 17:00'de sona erecek.

Panelde; bayan futbolu, TFF'nin geliştirme ve yaygınlaştıma faaliyetleri, hedefler ve çeşitli ülkelerle ilgili bilgiler verilirken; Milli Takım hocaları ve bayan futbol ligi oyuncuları da deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

FGM'nin Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile 2009-2010 sezonunda Lüleburgaz ve İstanbul'da düzenlediği panellerle başlayan Bayan Futbolu Panel dizisi; 2010'un ilk haftasında Manisa ve Aydın'da halkla buluşmuştu.

FGM tarafından, Bayan Futbolu'nu geliştirme kapsamında düzenlenen Bayan Futbolu Antrenör Semineri de Ocak ayı sonunda gerçekleştirilecek.

Bayan Futbolu Panel ve Etkinlik Takvimi:

14      Ocak 2010   Bayan Futbolu Paneli, Samsun Samsun Ticaret Meslek Lisesi 13:00-17:00
16-17 Ocak 2010   Bayan Futbolu AVM etkinlikleri, Bursa, Asmerkez
28-31 Ocak 2010   Bayan Futbolu Antrenör Semineri (4 gün)
21      Ocak 2010   Bayan Futbolu Paneli, Kayseri
04      Şubat 2010  Bayan Futbolu Paneli, Kahramanmaraş
18      Şubat 2010  Bayan Futbolu Paneli, Sivas

Sioux

Eskiden Samsungücü vardı. Türkiye şampiyonu olmuşlardı diye hatırlıyorum. Aslı astarı var mıydı bunun?

mehmet yılmaz

Samsungücü bayan futbol takımı, uzun yıllar Birinci Ligde mücadele etmiş ve 2 tane şampiyonluk kazanmıştır. ( 2001-02 ve 2002-03 )

Kaya

Şehir turu attıkları günü hatırlıyorum.. >l<

mehmet yılmaz

Samsun ile Trabzon'u kıyaslamak pek adedim değildir ama ne kadar ilginç değil mi?
Mesela Samsunspor erkek basketbol takımı ta 1973'te Birinci Lige çıkmış. Sonra 2002 ve 2005'te iki defa daha çıkmamıza rağmen lige katılamadık. Sonra ne oldu? 2009'da kurulan Trabzonspor basket takımı, yoğun bir para akışıyla adeta zorla Birinci Lige çıktı.

Bayan futbolunda, 1994'ten itibaren hep o ligde yer aldık. Hatta bakın, çoğumuzun bilmediği 2 de Türkiye şampiyonluğumuz var. Şu an ilköğretim ve liselerde sürekli kız takımlarımız Türkiye dereceleri elde ediyorlar. Ama ne oldu? O da bitirilmiş ve 2009'da kurulan Trabzonspor bayan takımı yine yoğun bir para ve medya desteğiyle başa güreştirilmiş. Yine bizden çok sonra...

Uzun yıllar Irmak Sanayi ve Samsun DSİ erkekler voleybol liginde mücadele ettiler; bir şekilde onun da önüne set çekildi Samsun'da. Hadi bakalım hayırlısı...

BU arada Samsungücü'nün ilk resmi maçı 1995 yılında, tam da 19 Mayıs Stadı'ın ilk gece maçı olan Kaysrrispor maçımız öncesindeydi sanırım. Kazanmıştık ama rakip kimdi bilmiyorum. Benim orta okuldan bir arkadaşım da oynuyordu Samsungücü'nde. Tuğba Çepniler'di ismi, sonra milli takıma kadar yükseldi.

Tufan

Atakum'da bizim apartmanda kalırdı Samsungücü'nün dışardan gelen oyuncuları yabancı oyuncuları bile vardı hatta ev İhsan Kalkavan'ındı. biz mahallenin çocuklarına top falan verdiklerini hatırlıyorum.

Burak

Samsungücü'nde benimde mahalleden bir kız arkadaşım oynardı hatta kendisi Çiço'nun kuzeni o yaşlarda bize denk derecede top oynardı . Sanırım Kaptanları da Beyhan diye bir ablamızdı Milli Takımda da oynuyordu . Ali Baba ölünce takımda  yok oldu gitti diye biliyorum

jean

bide kubra vardi bizim alt komsuya gelirdi

jean

benim aklimda kalan bir sampiyonlugunun oldugu bir senesi finalde kaybetmisti diye biliyorum

lucarelli

Acaba bayan futbol takımı, bay/bayan voleyboy basketbol gibi takımlar Samsunspor Klubune bağlansa daha iyi yerlere gelebilirler mi? Sonuçta bu amatör branşlar köklü bir geçmiş ile birlikte iyi yerlere gelebilir.

Sonuna Kadar 55

eskide samsungücü vardı şimdi yok.

Ahmeti

Erkek basketbol takımının lige çıkıpta katılamamasına çok üzülmüştüm o zamanlar ismail uyanık çok çaba göstermişti lige katılabilmesi için ama olmamıştı bir türlü maddi destek bulunamamıştı.

Her türlü zorluğa bir şekilde dayanırsın ama sahipsizliğe asla dayanamazsın tıpkı futbol takımında olduğu gibi.

Musti

Karadeniz'in futboldaki incisi

Samsun amatör futbol kulüplerinden Kadıköyspor'da görev yapan 25 yaşındaki beden eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu Emine Cansu Yılmaz, Karadeniz'deki tek kadın futbol antrenörü. Yılmaz, hedefinin profesyonel takımları çalıştırmak olduğunu söyedi.
Karadeniz Bölgesi'nde ki tek kadın antrenörü olan Emine Cansu Yılmaz, 11 yaşında futbol oynamaya başladığını söyledi. Aslında kendisinin yüzücü olduğunu dile getiren genç kadın, "Ben yüzücüyken beden eğitimi öğretmenimiz okulda futbol turnuvası düzenledi. O dönem Samsungücü Bayan Futbol takımında antrenörlük yapan Yunus Şenocak bizleri izledi ve beni beğenip takıma aldı. 1 sezon alt yapıda oynadıktan sonra A Takıma yükseldim" dedi. Bu kulüpte 3 yıl forma giyen Yılmaz, kulübün kapanması üzerine 4 yıl futbola ara vermek zorunda kaldığını belirterek, "2007-2008 sezonunda Trabzonspor Bayan Futbol Takımı'na transfer oldum. 1 sezon Trabzonspor'da oynadıktan sonra okul nedeniyle Eskişehir'e gittim. Burada da okul takımında futbol oynadım. Daha sonra faal futbol hayatımı noktaladım" diye konuştu. Emine Cansu Yılmaz ailesinin kendisini desteklediğini ve hiç yalnız bırakmadığını söyledi.

Bedeneğitimi öğretmeni olduktan sonra atanamadığı dile getiren Emine Cansu Yılmaz, 2 yıl önce Kadıköyspor'dan gelen teklifi değerlendirerek 2004 ve üstü doğumlu sporculara antrenörlük, yarışmacı gruplarda da yardımcı antrenörlük yaptığını dile getirdi. Yılmaz, "Ben beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum. Bunun yanında öğretmenlikle beraber antrenörlüğe de devam edip kendimi geliştirmek ve profesyonel bir takımda görev almak istiyorum. Umarım bunu başarırım" diye konuştu.

16.08.2013

İlker AKTAŞ/SAMSUN, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/karadenizin-futboldaki-incisi_512607.html

Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Bu da aynı dönemde Samsungücü'nden takım arkadaşı Özgür Gözüaçık'ın röportajı

07 Haziran 2011

http://www.yerelfutbol.com/2011/06/amator-futbolun-kralicesi-ozgur-gozuack.html

Musti

TFF Kadınlar 1.Ligi'inde temsilcimiz varmış.

İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor

sadece55

Allah rahmet eylesin Bayan futbolu diyince akla Rahmetli Ali Baba gelirdi.